Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tohle napsal Andrej Anastasov o Falloutu 4. Kdo nevi kdo to je tak je to jeden z prvních ceskych zurnalistu, který utvarel ceskou herni scenu.

    Teprve po každém dalším dni hraní je stále jasnější jak to s Falloutem čtyřkou je. Jak je obrovský, detailní, neskutečně propracovaný, jak je to spousta her dohromady které si každý vytváří sám a hlavně jak malicherné bylo všechno to day one kňučení "mami mě se nelíbí FOV" a podobně. Po pár minuách nastavování maličkostí přišel první týden blažené pařby špičkového RPG z postapokalyptického světa které nemá v současnosti žádné obdoby. Všechny věci které měly být zádrhelem se nakonec úplně otočily na druhou stranu - dialogy a dabing skvělé, sidekickové také, grafika velmi stylová a hlavně atmosférická, hudba a zvuky špičkové,crafting a Minuteman stavění základen také, questy zajímavé a mnohdy vyloženě originální. Postavy lidí, robotů a synthů, jejich příběhy vyprávěné v zapomenutých počítačích a vaultech zajímavě vtahují do děje. Balistika střel a neuvěřitelná rozmanitost zbraní je neskutečná. Dlouhou cestu ušla Bethesda od Skyrimu. Největší problém v obhajování F4 je v tom že člověk vlastně ani neví kde začít. Čistá obrovskost a propracovanost tohoto sandboxu dělaného nikoli horkou jehlou ale naopak srdcem budí ve mě velký respekt a jsem moc rád že se F4 tak dobře prodával. Takto skvělých AAA her je v současnosti velmi málo a díky bohu za každou další takovou.

    Myslim ze neni vzasade co dodat.
    • Aha, tak protože to řekl nějaký ukrajinec, tak se vys*rem na svoje vlastní pocity a zkušenosti ze hry a budem tomu pleskat 10/10. Děcko vypatlané. Hrej si to, bav se u toho, ale nikomu necpi takové kraviny. *1*
      • Samozrejme je hezke ze uz mas vlastní názor, pocity a zkusenosti, nikdo ti je nebere. Ale o to tady vůbec nejde, slo jen o to poukázat na názor nekoho kdo ma s hrami velke zkusenosti a ma k tomuto tématu co rict. Ze v tom hned vidíš napadani tvoji osoby a nazoru, bude zrejme problém tvoji uz tak dost agresivni povahy a ega o velikosti himalaji *1*
    • Co to hergot je čistá obrovskost? To Andrej pochytil nějakej termín z oboru, do kterýho taky fušoval, ne? Jinak označit F4 za špičkový RPG je vážně těžce mimo. F4 je určitě výborná first person akce zkombinovaná s prvky jiných žánrů, ale RPG ani náhodou, čili i přívlastek špičkový je nesmysl.
    • Takže až ti došly tvé hloupé argumenty, tak sem postneš názor kontroverzního člověka, který psal recenze na hry, které neherál, který byl vyhozen z prestižního českého herního časopisu a kterého pak živila eskortní služba? *1*
      • Hmm nesouhlasim. Je to zase hodne subjektivni, ale ja beru, ze pokud nekdo napise rekneme 10 recenzi na PC hry a v kazde se presne trefi do meho vkusu a souhlasim s hodnocenim, je velka pravdepodobnost, ze kdyz napise 11tou recenzi a bude pozitivni, tak ze se mi hra bude take libit. Podle toho bych hodnotil recenzenta a ne podle toho, jestli ma eskortni sluzbu. Na PC hry neni prece treba vysoka skola ne? V radiu take muze mit show ucen a muze byt vtipnejsi nez vysokoskolak (treba Pohlreich v TV).
      • Pesne tak.Ten sice byl u zrodu ALE...
    • Anastasov byl mimo kolikrat uz za dob Excaliburu.To cloveka nelze brat vazne.
      • To bylo v době když se vasi ještě neznali, vid?
    • h0p3
      To znamená, že teď tomu odpustíme všechny neduhy a dáme tomu všude 10/10?

      Pokud někdo někdy slyšel Andreje mluvit o hrách. Tak musí vědět, že u něj je na prvním místě hratelnost a atmosféra. Což jsou zrovna body, který má Bethesda na háku. Navíc jedinej Fallout kterej hrál předtím byl F3. Takže tímhle jeho relevantnost v tomhle tématu končí.

      Plus většina nespokojenců tady je nespokojená s tím, že se ta hra jmenuje Fallout. A tím pádem očekávají nějaký standard co se psaní postav/příběhu a logiky světa týče. Což jsou přesně věci na který Bethesda s*re a místo toho ti radši přidá Minecraft stavění. Protože bez toho bys přece hrál jen okleštěnej F3.

      A už nevím jak jednodušeji ti to napsat, abys to pochopil. Tady ti nikdo neříká že to je špatná hra, jen špatnej Fallout.
      • Ty jsi hodne nasranej ze ti bethesda nedela cos chtěl, vid? Zkus si to nekdy bez predsudku zahrat, prestan se stourat v kokotinach který nejsou vůbec podstatny jako ze Power armor nevydrzi bezet sto let a zkus si tu hru uzit.
        A jo dame tomu 10/10, protože takovejhle cajmrsk napric herni komunitou snad u zadny hry nepamatuju:)
        • Tak ja ti nevím, ale třeba ty osekaný rozhovory mě vadí fakt hodně. Ano u FPS můžete mít takovouto možnost výběru a takovou škálu odpovědí, protože většinou nemaji vliv na děj. Jenže tohle je Fallout je to RPG a RPG je o rozhovorech :-)
          • OSEKANY SOu jen ty volby, pak mluvi normalne, stejne vetsinu textu lidi odklikavaj... todle je jen hoax co si jedou lidi co to ani nehrali... pokud ti to joooo extra vadi, tak si na nexusu stahni mod a budes tam mit vypsany cely vety, abys moh v noci klidně spát
        • Ale pane v tom ze Bethesda nedodala to co mela a slibovala to rika spousta lidi.Jak by se to libilo Ta be kdyby tvuj nejoblibenejsi film mel prvni dil super proste srdcova zalezitost dvojka jakbysmet ale trochu upraveny ale furt super film z bezkonkurecnima akcnima scenama a super originalni zapletkou a pak by vydali treti dil se stejnym nazvem ale byl byt to romanticka komedie s par prestrelkama u ktere se dozvis ze hlavni postava je nakonec gay.Tak jak by se ti to libilo? Taky urcite bys nadaval. Te jako zbozi co jsi si objednal treba pneumatiky na auto.Prijdou jsou to pneu ale uplne na jiny auto nez mas.
          • Lukasi, prosim te, bez s teme srovnavacima automobilovejma paralelama do prdelle, dekuji:)

            A filmy? jezis a co jako? tak possrali druhej dil, když mi to vadi nekoukam na nej, filmu je plno.
    • az na to, ze ten fov je vazne k zbliti, proc by ne
      • konzole (;) a "fov 90 90"
    • Chim
      Chybovat může každý. Andrej i Babiš.
    • Kdo máš uši, slyš!
  • Může mi někdo vysvětlit co znamená slovo hratelnost ? díky
    • Zkus slovnik starocestiny.Myslim ze uz se toto slovo dlouho nepouziva.Nekdy naposoledy koncem 20. stoleti ale ted uz padlo v zapomeni.
      • Pockej nevim jestli to neni ironie, ale to slovo bylo nekdy ve slovniku? Ja jsem se s nim setkal poprve v pocitacovych casopisech, nikde jinde jsem ho neslysel. Myslel jsem ze to je special pojem vytvoreny ciste pro potrebu recenzi PC her :-)
    • Ze te to bavi hrat :-) Jak ti hra "sedne". Je to hodne subjektivni pojem.
      • Ne, to je "zábava". Hratelnost chápu jako kvalitu herního systému, herních mechanismů. Tj. je to kvalita té interaktivní složky. Čili hra může mít super příběh, ale špatnou hratelnost. Nebo naopak nemusí mít příběh žádný a hratelnost skvělou.

        Ale souhlasím, že je to hodně subjektivní. Pojem "hratelnost" jako nejvyšší hráčská hodnota byl hodně používán ve starém Score (Andrew+ICE) jako jakýsi protipól multimediální CD ROM revoluci. Tehdy vydavatelé často kladli důraz na multimediální stránku (filmečky, digitalizovaná hudba) a prezentaci, a ne už tak na herní mechanismy (hratelnost).

        Téma je pochopitelně stále živé - např. Assassins Creed má podle mnohých vynikající technickou stránku, ale mizernou hratelnost. Naopak kvalitní indie hry mívají nic moc zpracování, al eperfektní hratelnost atd.

        Doporučená četba: Score 1-30.
        • Tak nejak, je to soubor vlastnosti hry, ktery nemaji nic spolecnyho s technickym provedenim, ale promita se do toho ovladatelnost, pribeh, cely system hry jako takovy ...

          A klasika na to tema je obrazek, kterej se povaluje po netu, kde je mapa z dooma, ktera ma nekolik cest, ruzny tajny pruchody .... a pak mapa z "moderni " FPS, ktera je jen linearnim tunelem.
          • No nevím, řekl bych, že tebou vyjmenované vlastnosti jdou právě ruku v ruce s technickým provedením. Jedno stojí a padá s druhým. K čemu ti bude skvělý příběh, když ti hra každou minutu bude padat do windows.
  • Tunáku na si tady hraješ ty pseudo- inteligente? Tebe si představuji: Ksicht prolezlej beďarama, mastné vlasy, popelníky na očích. Z tebe je mi zle a to tě ani neznám, což je úspěch.
  • Me celkem zaujalo tohle (at uz recenze nebo prispevky) : chybi tohle a tamto, tamto je hloupe a nelogicke, nejsou dovednosti, tam je bug a tam zase tohle, moc si nepokecame s npc a hlavni pribeh nic moc, bla bla, spolecnik naprd....Ale davame tomu 7-8/10 :) Kdejaka jina hra by neobstala po tomhle vyctu a u jinych se resili i pohyb stromu ve vetru...Ale tady to je ok. Pockam si na slevicku a sam si rad udelam nazor jen pisu jak to pusobi...
    • Jo, má spoustu chyb, ale ve finále je zábavnej a návykovej jako ostatní hry od Bethesdy. Já byl ze začátku dost rozčarovanej a vypadalo to, že Falloutu 4 se podařilo zklamat moje už tak dost nízký očekávání, když jsem za 15 hodin nenašel jedinou postavu, která by byla zajímavá (dobře, kromě robota, ten je docela boží), nebo quest, kterej by nespočíval ve vyhlazení všeho živýho. O vývoji postavy nemluvě. Ale to se časem zlepší, většina questů je furt na jedno brdo, ale najde se pár, se kterejma si někdo dal práci. NPC jsou vesměs nudný, ale zase pár jich je zajímavejch (i když dost jich je zas takovejch, že když ti povypráví svůj životní příběh, máš chuť mlátit hlavou do stolu). Moje rada zní, ber to jako open-world explorační střílečku s rpg prvkama. Neposuzuj to jako rpg a už vůbec ne, jako Fallout. Když se na to budeš koukat z tohohle úhlu, myslim, že si F4 užiješ.
      • Tak, je to dobra hra, ale neni to dobry fallout. Ber to jako postapo Skyrim a je to ok.
        • Problem je, ze se to jmenuje Fallout. Kdyby tomu dali nejakej nazev, a rekli ze to je FPS na motivy falloutu, a klidne uplne zrusili perky a dalsi, tak nikdo nerekne popel. Jenze taky by to samo spoust alidi naivne nekoupila proto, ze doufaji ze to mozna bude Fallout.

          Je to presne stejny, jako kdyz ti kola proda "kolu", ktera ale nema s puvodni recepturou zhola nic spolecnyho. Proto trebas amici jezdej kolu kupovat do Mexika ...
        • nightborne
          V případě, že tě baví Skyrim, samozřejmě =).
    • homeles8
      Tak ona se ta hra opravdu do dnešní doby nehodí, je to úplně opačně, než profil moderních her. Opravdu to všechno neni dokonalý, ale jak píše kolega nademnou, je to zábavný to hrát. Jiný dnešní hry jsou technicky dokonalý, graficky krásný, ale 3 hodiny čumění na video a občas mášknout tlačítko je prostě nuda.
    • tomu se rika hratelnost...proste muze to mit spoustu chyb, ale kdyz te to do brzkeho rana nepusti od pocitace, tak si to urcite hodnoceni zaslouzi
      • illy
        A ze me to nepustilo :-) Po ctyrech hodinách spanku mžourám v praci jak suva z nudli.......
      • oka,no su zvedavej...
  • Škoda že se novináři bojí dávat špatné hodnocení zavedeným hrám.
    Fallout 4 je totální zklamání roku.
    Bohužet už je to tak silná značka že Bethesda vý že to prodá i kdyby tam byly jen tři zbraně a dvě lokace.

    Protože i tak se to prodává skvěle další díl a potožmo další "skyrim" bude pravděpodobně také sra..
    Škoda takhle zabít jedna z málo dobrých her!!
    • mluv za sebe, jo?
  • http://www.dailyfailcenter.com/376414
    • Tak ten obrazko/komiks je celkem vystizny. Kdyz se na to ze sveho pohledu vsak podivam, tak to asi i nechtene muze odpovidat te apokalypticke realite. Proste po atomovem vybuchu je nedostatek zbrani, brneni a munice a dostatek mutantu. Na boj s nimi je potreba zbrane/brneni/munice. Aby je clovek ziskal, musi si je vyrobit/dovylepsit/dokraftit. Na to potrebuje material, ktery se tezko shani a tak kazde misto proleza a vsechno bere s sebou... Ano Fallout 4 neni Fallout 1,2. Je to uplne jina hra, stejne jako si myslim, ze byly Fallout 3 a Vegas. Je to uplne jiny zazitek. Chcete isometricke RPG? Tak co takhle super Pillars of Eternity?
      • Myslis ze postapo realite odpovida to, ze v prvni vesnici najdes zcela funkcni (po 200letech) zbroj, potkas manika s plasmovou puskou, od mrtvyho vandraka seberes laserovou ... jen tak z plechu si zbouchas vetrnou elektrarnu ... a pritom nejses schopnej vyrobit strelnej prach a par naboju do pistole?
        Myslis ze zazitek ze hry umocnuje to, ze do svy robozbroje potrebujes kazdejch par minut baterku ... ale tvuj agregat na elektriku si proste bezi jen tak na vzduch?

        Podivej se prave na F1/2 ... zbroj mela vlastni reaktor, auto si musel dobijet, ale vydrzelo pomerne hodne.
        A jak sem uz psal, zkus si svyho cokla/robota/... a naloz mu klidne veskerej trash kterej mas u sebe ... zadnej problem, asi to coklovi naladujes do zaludku ... a pak to vyflusne ... jo, zazitek ze hry.
        Pritom se to da udelat (naprosto trivialne) uzasne vymazleny. Na psa si udelas postroj ... (z hadru/kuze/...) a muzes mu nalozit par kg ... treba munice, mozna jedna rezervni pistole. Klidne bych implementoval to, ze ho muzes s necim nekam poslat nebo si nechat neco prinyst, coz nejakou dobu potrva, ...
        A opet, sme u zazitku ze hry ... tezce zranenej cokl, u kteryho ti hra rika, ze bys mu mel pomoct, a sotva za sebou vlaci zadni hnaty, se po 5s zvedne jako by se nechumelilo ... jooo, tomu rikam vtazeni do hry ... lol.

        Zkratka, aby hra byla dobra, tak se v ramci svyho casoprostoru musi tvarit uveritelne. Pokud je ve hre magie, musi mit svoji logiku, jinak to je hra spatna, a za mesic po dohrani si na ni nikdo ani nevzpomene. Vem si trebas F2 ... spolecnici, sulik ... byl to sice polodement ... ;D, ale kazdej si ho pamatuje. A protoze moh umrit, tak se kazdej snazil aby neumrel.
        • Jasne reknu to uplne jinak. Tuto hru tady obhajuji proto, ze me proste bavi hrat, a snazim se vyjadrit proc me bavi hrat i kdyz asi ne moc dobre.
        • Ta zbroj tam nebyla dveste let. Třeba BoS ty zbroje pouziva celou dobu co byla hlavni postava v mrazaku, takze proc by nemohla byt funkcni. To jako myslsi ze se tam tech 200 let nic nedelo? Ze všichni cekali az se vzbudíš? Ne tam dlouhy leta zily lidi, který rabovali a hledali co mohli, tak pak najdes vandarka s laserovou puskou, nekde ji cornul ve vojenskym skaldu pod zemi, třeba. Agregat bezi asi na nejakej benzin, to ze ho nedoplnujes je ustupek hratelnosti, uz vidim jak zapnes hru a hodinu behas po všech kempech a doplnujes palivo, uzasna zabava. navíc sam nadáváš ze se u power armoru musí kazdejch 15 minut menit baterka, a chtěl bys to ještě menit u dalších 30 generatoru? Vyrabel jsi nekdy strelnej prach? Ver tomu ze ztlouct boudu z prken a plechu je daleko snazsi. Navíc se opez jedna o ustupek, naboje muzes proste jen najit a na vyssi obtiznosti s nima musí setrit, kdyby sis je mohl po stovkách vyrábět taky by to nebylo nic moc.

          Pes samo nejaky postroj mit muze. Hlavni postava taky sebou (ve všech rpg) nosi tuny kramu a nikoho to nesere, tzak proc ne pes. Pokud ses v boji a pes padne, tak to celou dobu co ještě bojuješ nepomuze, jen lezi a knuci, jakmile pobijes nepratele v dohledu a ses mimo combat tak se zvedne. Co na tom, je uplne jedno jestli se zvedne sam nebo ho uzdravíš když uz se nic nedeje. Při boji vyžaduje stimpack a sam se nezvedne ani nahodou.
          • Ta zbroj tam byla 200let, ty sis nepoustel pasku puvodniho majitele? Ten byl v posadce toho vrtulniku ... a ten vrtulnik na ty strese taky byl 200let ... protoze je tam popsany, ze ho sejmuly vybuchy ... lol a za 200let by se vubec nerozpad ...

            Jasne, on ji cornul a munici do ni si boucha na kolene, ale patronu do pistole vyrobit neumi .. lol lol lol ...

            Jo, uzasna zabava behat po vesech certech a hledat baterky do robozbroje, to teda jo ... jiste, on by byl problem ... trebas hned na ty prvni benzince ... zjistit, ze tam sou podzemni zasobniky ... ve kterejch je X kubiku benzinu ... a ten cucat do generatoru ... jooo, to by ubralo na zabave ... ale nekdo by narozdil od tebe musel pouzit aspon jednu mozkovou bunku, ze ...

            Strelnej prach ti vyrobim naprosto kdykoli, je to ta nejprimitivnejsi smes na svete. Trocha siry, trocha drevenyho uhli a nejakej ten sanytr (neboli ten humus na hnijicich zdech) ... to je veda co? A ted sem zvedavej, jak ty zbouchas energetickej clanek pro plasmovou zbran.
      • Toto nebylo myšleno jako hate. 15 hodin jsem u toho proseděl skoro v kuse, ale pak to pro mně prostě ztratilo smysl. Teď si počkám, jak si s tím vyhraje komunita a udělá z toho řádný postapo survival.
    • Tohle mimochodem (do)ukazuje proč je F4 (jediná?) desítková hra a hra letošního roku. Našim pudům se podbízí výrazně lépe než jiné hry. Zlý Witcher po nás chce reflexi a zlý Bloodborne aspoň cvik (a v mém případě estetickou otupělost), polozlý MGS akceptování autorského pohledu (Kojima jako poslední Antonioni? Ale to už by bylo totální podlehnutí postmoderně...) a neutrální Decadence fungující mozek... Howardovská Bethesda vyžaduje (jen?) konzumenta, kterého obdaří absolutní "svobodou". A co hráčská komunita? Většina nadšeně marní čas a pije k tomu Schweppes, pár elitářů se tváří, že se jich to jako netýká, protože jiné hry jsou zaručeně inteligentnější a notoričtí nespokojenci F4 hrají jen aby "získali" munici pro "argumentační" války ve virtuální realitě, vlastně metavirtuální realitě. (A málokdo si všimne, že se jedná - paradoxně - ve srovnání se Skyrimem o posun vpřed, přinejmenším protože hra akcentuje skutečně aktuální témata... namísto draků... a je o osmnáct tříd těžší, tj. náročnější.)

      Hra roku? Bezesporu. Vyhraje? Těžko. Opravdu nejlepší hra roku? Ani omylem... tu letos možná vyhraje skutečně nejlepší hra; což je absurdní.
  • Já se snažil aktivně vyhýbat všem zmínkám o F4 před vydáním. F3 pro mě bylo hned po FT největší zklamání série a měl jsem strach, aby se to neopakovalo. F3 totiž na druhé zahrání, kdy se vyzobávají boční questy a nejede se po hlavní questové linii (F3 jsem na první hraní dohrál za cca 18h a pak se dostavil WTF? efekt) zase není až tak zlý. U NV jsem si chrochtal blahem a jen díky tomu vzal 3D ve Fallout sérii na milost. Myslím, že hodnocení 7/10 je fér. Je to nadprůměrná hra a má spoustu much. Pro mě největší překvápko byla HW náročnost. Někde jsem koutkem oka zahlédl titulek článku, že F4 pojede na Skyrim enginu a zahrají si i majitelé starších strojů. No Skyrim mi jede na plné detaily hodně svižně, ale F4 je na mém starším železe už promítání diapozitivů. Klávesnici a myš jsem zavrhl po prvních 15ti minutách a připojil si gamepad. Aktuálně lvl28 a odhaduji tak půl mapy prolezené. Některé boční questy jsou fantastické, a např. u Silver Shrouda jsem až uchcával smíchy. Osobně se mi hodně líbí muzika, mám vyplé rádio a ty ambientní motivy mi přijdou možná ještě lepší než ty od Morgana ve F1 a 2, někdy se prostě jen zastavím, kochám se okolím a poslouchám hudbu - takový efekt na mě měl snad jen ve F2 "My Chrysalis Highwayman".
    Jinak typicky Bethesda docela odflákla start - zkusil jsem zda mohu s Vault-tech obchoďákem vyrazit dveře, nejde to. Pak jsem místo do bunkru patnáct minut obíhal domy sousedů a zkoušel konverzovat a bomby stále nepadaly. Ale jamile se vykročí o metr za neviditelnou hranici, tak nastane výbuch. Dialogy při nástupu do vaultu hodně slabé, žádná možnost konverzace, žádné alternativy jako např. hysterický záchvat paniky, diskuze s personálem atd., každý má jen jednu krátkou větu kterou mele pořád dokola. Když pak člověk poslouchá přednášku Dana Vávry o tvorbě questů, tak tady to je přesně to jak to nemá být a je vidět, že to nemělo žádnou jednotnou hlavu. Práce se rozdělila a každý quest, každou oblast dělal někdo jiný. Na výsledku je to pak vidět.Některé budovy doslova vybízejí k prozkoumávání a dýchá z nich nějaký příběh na pozadí, jiné jsou mechanická nuda. Problém s tím, že skoro všude funguje elektřina jako by se nechumelilo přetrvává. Něco sice jako mají řešit agregáty, ale pamatujete jak vzácný byl benzin ve F2? Tak v F4 je benzin na úrovni před ropnou krizí v 70tých letech - je všude, bomby sice zničily vše, ale rafinerie někde "v pozadí" jedou na plný výkon. No pro člověka co trochu uvažuje a nežije ve světě průměrného Rakušana (který věří v Boha a tomu, že elektřina vzniká v zásuvkách) je ve hře dost a dost zarážejících nelogických momentů. No nezbyde než hře přát silnou moderskou komunitu, která bude mít user friendly nástroje a hru začne šperkovat podobně jako v případě Skyrimu.
    Pevně věřím, že tohle si rád zahraju i po letech na výkonějším železe, opatchované a zmodované to bude na 8/10. Ale War and Bethesda never changes... a mohlo to dopadnout hůře.
    • Jop, to je taky prca, na kazdym rohu je radio, ktery i po 200 letech vpohode hraje ... ;D zkratka uzasne uveritelnej svet ...
      • Což o to, rádio je v pohodě, to moh někdo dát do kupy a zapnout ve středu, načež ve čtvrtek musel zdrhnou, a v pátek jdeš kolem náhodou ty. Co mě ale totálně dostává jsou hlásiče v metru. I kdyby všechny stanice nebyly zamořený rozličnou verbeží, takže by to někdo moh zajít minulej tejden opravit, vyvstává otázka. Proč by to dělal? To nedává vůbec žádnej smysl.
        • Dobre, mozna jedno, ale ty radia sou uplne vsude, a uplne vsude presne stejny ...

          Ostatne, podivej se na F1/2 ... tam byl zcela zasadni problem s jakoukoli elektronikou a funkcni byla prave jen v nekterych obydlenych osadach. A jen tak mimochodem, zadna elektronika neprezije EMP od atomovky. Vsechna funkcni v F1/2 pochazela z vaultu.
        • Tak třeba ty hlásiče v metru jsem vnímal úplně jinak. Ten kontrast 200 let mrtvý stanice s pochmurnou atmosférou plnou feral ghouls a běžnýho hlášení, které jede jako by se nechumelilo a jako kdyby stanice žila, vytváří pro mě tak silnou atmosféru, že mě až mrazí a z jedný sem dokonce zdrhnul :) A to pařím hry od poloviny 80 tých let.
    • Ten naskriptovanej zacatek je pochopitelnej. Proc se piplat s necim, co tam ma byt jen par minut... ten cas je lepsi venovat necemu, co tam mas pozdeji ve hre. Misto intra tam jednoduse vrzli interaktivni naskriptovanej level.
      • Na me osobne to bylo az moc dlouhe ten uvod. Ze to bylo nascriptovane je jedina vyhoda, protoze to je aspon trochu interaktivni a neni to formou dementniho filmu, na ktery clovek jen vejra.
    • Bethesda je prostě králem nelogických a nesmyslných a lineárních příběhů. Ukázkový příklad je Skyrim Dawnguard, kde jediný quest a jediná odpověď v dialogu, nedává smysl. Ale tak když to dneska lidem stačí aby vysolili 60 euro (nebo něco přes 900 v českých obchodech), tak se nedivím, že to je takové jaké to je *10*
      • Z tech 60 euro jde zhruba 20 valve
      • Plno lidi si hry od Bethesdy nekupuje kvůli pribehu, ale kvůli uplne jinym vecem. Pribeh na urovni kvalitního romanu nemůže nikdy v sanbdox hre fungovat. Jejich hry jsou delane stylem ,,you write the story (ty pises pribeh),,a funguje jim to vždy skvele, problém nastava ve chvili kdy se k jejich hram dostanou lidi které tohle nebavi/neumi/nezajima a zacnou hre vycitat věci kterými nechce ani byt a nikdy byt nemela.
        • Zvlášť když kvalitní román nemůže být postavený na příběhu... a příběh je spíš na obtíž; ale to těžko pochopí průměrný hráč, který za kvalitní "román" považuje Song of Ice And Fire nebo něco od Murakamiho.
        • Pořád nechápeš, že FALLOUT série je úplně o ničem jiném a bohužel dojíždí na to, že práva vlastní Bethesda *7*
          • FALLOUT dojel uz davno. Nebyt Bethesdy, tak je davno mrtvej. Ted by se mozna nekde nekdo pokousel o neco na Kickstarteru a Dopadlo by to jako Wasteland 2, kterej se spis podoba JA
            • h0p3
              Upřímně bych byl radši kdyby byl mrtvej, než aby ho Bethesda takhle prznila. Nebo kdyby ho outsorcovala Obsidianu. Myslím, že ti jasně dokázali, že si s tou značkou (světem) umí poradit.
            • Jagged Alliance? Wtf? *1*
        • Bývávalo, tohle šlo tak možná v morrowindu. Dneska je polovina NPC nesmrtelných, takže třeba když se rozhodnu, že jsem zabiják čarodějů a všechny je vyvraždím, tak mám smůlu.
        • nebudeš ty GGG? mate stejne idiotske nazory
    • Tilwaen
      +1 za War and Bethesda never changes, lépe to vystihnout nejde *1*
  • Sklidím kopec mínusů ale pro mě je to hra roku.
    Zdůrazňuji "pro mě". Fallouty hraju pro to že mě baví zkoumat herní svět.
    Na příběh se dívám jako Warren Spector v nedávném rozhovoru - dělám si ho sám.
    Proto jsem třeba ve dvojce došel do Denu až v energozbroji. Jak dostanu volnost, tak po vlastní ose a tradá. Každýmu podle jeho chuti.
    • Tak to si kup 7 days to die
      • Koukám na to. Myšlenka dobrá ale je to prostě eklhaft.
        • Jo a abych nezapomnel, pokud te nelaka generovanej svet, zkus si pockat na vanocni slevu Long Dark. To je rucne delana soustava propojenych map ve kterych prezivas o chlebu a vode a zabit te tam muze akorat tak hlad, zima, vlk, medved atd...
          Krasna hra, 100% vyjde do vanoc update taky..
        • Do 14dnu vyjde novej major update kde bude milion zmen - skill tree, HD postavy s motion capture a moznosti ustrelovat jim koncetiny vcetne hlavy, apod...
          V noci je potom v 7d zapotrebi byt krytej doma ndekde a hlavne te zombies NESMI najit..

          No to chce videt :-)
          My to hrajeme s kamaradama v coop proti Z's a je to uzasny.
          Davas dohromady veci, stavis prvni veci na vareni lepsiho jidla, z nalezenych knizek se ucis recepty apod.. postapo jak ma bejt.

          Je to voxel generovanej svet, proto to nevypada jako handcraft
        • o tom to neni, po par hodinach hrani si zvyknes i na wolfenstein, budes nadsenej, slibuju.

          Pockej mesic na vanocnich -50% a kupuj.
          Ja to hraju uz 2 roky a porad me to neprestava bavit.
          Je to naprosto svobodnej generickej sandbox s proceduralne generovanym svetem (jako minecraft). Kazdou hru se ti vygereruje uplne jinej svet s vzajemne se prolinajicima biomama podle nm vysky. Prvni den davas dohromady zakladni vybaveni jako stoneaxe z kamene a travy apod, pozdeji neco nekde najdes, zabiras prvni barak.
  • Fallout 4 je odpad sorry...
    • Sorry jsem se přepsal, samozřejmě jsem chtěl napsat: Witcher 3 je odpad...
      • schizofrenie mi není cizí
  • jee, pyča cenzor se probudil z opice

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší