Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • NonSuch
    proc ja se do tech diskuzi sem vubec divam, mam to zapotrebi?
    • Co se týče jrpg tak je lepší navštivovat asi zahraniční stránky tam na tohle narazíš málokdy(teda aspon tak to přijde mě)
    • Vtipné, ale japonské Dark Souls ti nesmrdí co? A až budeš něco plkat o prodejnosti západních her v Nipponu tak věz že v Japonsku je jednou z nejpopulárnějších her SKYRIM ty "západáku".
      • XorxoxTalarius
        Zas na druhou stranu musis uznat ze takove Souls jsou prece jenom spis RPG zapadniho typu ...
  • Tahle recenze je opravdu jeden velký špatný vtip. :) Nejdříve bych autorovi doporučoval zjistit věci ohledně postav a hlavně příběhu a poté začít psát. Jinak to dopadne asi takhle, kde člověk píše o něčem o čem zná jen naproste základy. Ano z vaší recenze usuzuji, že vás nezaujal příběh, nazaujali vás ani postavy, ale jak můžete hodnotit hru podle svého vlastního názoru? Mě se například nelíbí FPS typu Halo a dal bych jí nejraději 1/10, ale když posoudím všechny zápory a klady hry, vyjde mi 9, minimálně 8 z 10 a to jak říkám, hru nesnáším. A vy dáte hře, která dostávala 8 a 9 jako jediný, opakuji jako JEDINY ze všech recenzerů 6/10? :D Tak tohle už snad ani není možné, chlape vy se vykašlete na recenze a běžte psát novinové články, protože psát recenzi o hře, o které víte jen základy už o něčem vypovídá. Beru v potaz váš názor, že se vám hra nelíbila a že vás nezaujala, tak jí prostě fláknete šestku. To ale potom není recenze, jen názor zhrzeného hráče, který si prostě pokračování představoval trošku jinak. Asi takhle, nejlepší Final Fantasy je podle mě FF9, jenže, je to pouze můj názor (stejně jako ten váš na tuto hru). Jenže když zrecenzuji všechny Final Fantasy vychází z toho nejlépe stará dobrá sedmička. Už to chápete? Vaše recenze prostě není recenze a já souhlasím s každým kdo vás tu kritizuje. *5*
  • Sulfaen
    Pokud autor dohrál FF XIII-2 za 25 hodin tak hrou opravdu rychle proběh bez plnění vedlejších úkolů a prozkoumávání nepoviných časových období,já sám mam zatim nahráno přes 35 hodin a jsem tak v 75%hry(příběhu).
    • ales.smutny
      Vedlejší úkoly jsem plnil některé. Pak už mi to přišlo zbytečné a hlavně mne k tomu nic nemotivovalo. Což zmiňuji i v recenzi. Ono, jaksi měřit čas u podobného typu hry je poněkud mimo, je jen nakaždém člověku, co všechno bude dělat, zda ho baví grindovat nějaké předměty atd...
  • na Lost Odyssey to nemá ani náhodou
    • Plně souhlasím. Pro mě osobně na téhle generaci konzolí nemá Lost Odyssey v žánru srovnání, snad kromě Valkyria chronicles, ale to je už strategický jrpg. No za týden vychází Last Story, tak doufám, že Sakaguchi opět předvede, jak se to dělá.
      Jinak jako bývalý fanda Square si myslím, že po spojení s enixem jde celá firma dopr****. Radši to vyhvězdičkuju, ale vystihuje to vše. *9*
      • Lol Lost Odyssey . .. je to jen klon FF , jelikož FF má kořeny už na Nes a vyšla v roce 1987 .. ale hlavní serie je až od FF 7 na PSx 1 v roce 1997 , je to Japan style RPG a je to jen pro určitej okruh opravdových fanoušků . je pravda , že tenhle díl je slabší , ale mě pobavil i tak .. Hrál jsem FF od 7. dílua můžu říct , že ani jeden díl mě vyloženě nezklamal . Vychází X her , který jsou daleko větší hovadiny a nestojí za hraní , tahle mezi ně nepatří :-) čest v 6
  • hitokage
    Už FF X-2 předvedlo experimentování s tradičním konceptem značky. Tehdy mě dívčí trio v hlavní roli rozhodně nijak neoslnilo. Zdá se, že tentokrát zašli autoři ještě o krok dál a zapoměli cestu zpět. Snad si do příštího dílu vzpomenou.
  • Jako fanoušek JRPG, jsem tim co předvádí Square zklamán. Chyba je, že stále pojmenovávají "tohle" Final Fantasy. Joo, kdyby se to jmenovalo jinak tak ani neceknu, ale když je to FF tak se zaručeně dobře prodá a myslím, že spousta lidí to vidí a tuto mrtvou sérii už podporovat nebude...mrtvou ji považuji od doby co odešel Sakaguchi. S chutí si zahraju třeba Dragon Quest VIII, kde mě to všechno baví a nic mi tam neshází...souboje tam nejsou jen tak, ale můžu je i ovládat;-). Prostě JRPG.
    Děkuji autorovi za upřímnou recenzi, kterých moc není.
  • "Opravdu nechápu, co dělají v příběhově lineární hře rozhovory, v nichž si můžete (někdy) volit odpověď"

    Opravdový znalec Final Fantasy, tohle je nejspíš jeho první FF hra... nebo vůbec první JRPG
    • Jde o to, že v JRPG je sice možnost si zvolit odpověď, ale hodně často je jedno jakou zvolíte, protože hra se pak vyvíjí stejně, bez ohledu jestli jsem dal "yes" X "no"...mluvím především ze zkušeností mnou odehraných JRPG.
    • ales.smutny
      Ano ano, prostě jsem v životě o JRPG nezakopl a prohlašuji to za svůj nejoblíbenější žánr, protože to je "in".

      Prosím, vztáhněte to na tuto hru. A předchozí. Kdo ji hrál, ví, že to je naprosto mimo a zařazení sem je prostě nepochopitelné - a nefunkční. Naprosto. Je to asi jako vrazit do strategie QTE, protože se to rak někde dělá...

      Také by to chtělo citovat celý kontext, ne jen jeho část.
  • hrozne kecy v te recenzi. mam hru komplet dohranou a ten konec me dostal. konecne chapu cely pribeh, dost se mi to libilo. a hra nabizi strasne moc zabavy i po dohrani (8 alternativnich koncu), zajimave volitelne bossy.. proste parada. 90 procent bych dal hre. je poctive udelana, ma zajimavej pribeh a boje sou dokonaly.
    • Až na to že sou ty boje tak neskutečně primitivní - absolutně žádná výzva...
      • primitvni ?? me treba Raspatil v Oerbe a bossove v Archylte Steppe dali zabrat ... i kdyz to neni nic ve srovnani s Final Fantasy X a jejich Dark Aeoni ...
  • Hrdinka se jmenuje Serah, nikoliv Sarah, jak je v recenzi opakovaně používáno.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit