Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Schválne, komu to pripomína politiku JoWoodu s Gothic 3 alebo 4?
  • "In terms of the PC version, the quick answer is no, [we won't be fixing the frame rate problems]. Because we wanted to get the PC version out as soon as possible, it's more strictly a port from the console version. We haven't been able to step up into doing any specific optimisation for PC."

    Oh yeah, a ještě nedávno jsem tu byl mínuskovanej za to, že jsem si dovolil zmínit, že PC konverze asi nebude mít kvalitu, kterou všichni ti "omg 60fps hi-res textury dx11" borci očekávali...
    • :D omg 60fps hires textury borci , tak to se povedlo :))) aneb děcka odkojená mtv a podobnýma sračkama, co neví co je to stará dobrá hratelnost a řeší hovadiny ..
      • Veskoslav
        Ty jsi děcko odkojené na MTV.....Podle toho, co jsi tu doposud napsal. Proč mám jet na zastaralých direct 9 a nepojedu na 11 a proč mám mít FPS 20-30 snímů, když moje pc zvládne 60fps při fullHD. To, že si konzolisti na to zvykli, to je jejich problém. Já už například Stalkera hrál při 45fps a to je 5 let stará hra.
        • Masa-san
          Tuhle hru si PC komunita horko těžce vyprosila od studia, které zásadně PC hry nedělá, jde spíš o takový dobrý skutek a ochotu vývojářů si s něčím takovým vůbec začít. A tak si tu diktovat podmínky jako DX11, HD textury a 60fps není zrovna na místě.
          • Me hlavne prekvapuje, ze nemaji zkusenosti s PC. Vzdyt hry se preci na PC vyvijeji, tak by clovek predpokladal, ze o nich neco vedi.:-) Krom toho je xbox svou stavbou hodne podobny PC (na rozdil od PS3), takze z nej to portovat by nemusel byt takovy problem. Ale to je jen ma teorie, ja hry nevyvijim.
            • No tak to je takova predstava, ze kdyz se neco dela na PC, tak automaticky to musi byt pro PC srozumitelne. Nikdy jsem teda nevidel vyvoj konzolove hry, ale myslim si ze je to tak (i PS3 a X360), ze PC ti slouzi jen v podstate jako nastroj na psani kodu, IDEcko, ale ta hra uz se pak debuguje a preklada na devkitech a ne na PC (kdyztak at me klido nekdo opravi, kdo tomu rozumi, budu rad).

              Jiny to mozna muze byt, pokud se hra dela v nejakem hotovem enginu, ktery je je optimalizovany jak na vyvoj na PC, tak i na konzole. Pokud se ale dela vlastni engine jen na konzole, tak si myslim, ze je to nak takhle, a to je prakticky jedno, jestli se to pise na PC, nebo cemkoli jinem, ted me zrovna nenapada nic vtipny, na cem by se dal psat kod krome pc :)
          • Veskoslav
            Já jsem nic takového ani nechtěl:)To byl jenom příklad (např u Crysis 2 se mi pdopora hodila či u Bf3). Já osobně mám svůj podpis na dané petici, ale bojím se výsledku. Měli požádat třeba Ubisoft o pomoc např nebo s CD Projekt se poradit.
            • Masa-san
              Crysis 2, Bf3 atd, to je samozřejmě něco jiného, tam je namístě požadovat zmíněné a ozvat se pokud není něco jak má být na PC *3*

              K výsledku. Nemají s PC porty zkušenosti, ale na rovinu nám řekli, že to bude 1:1, že jim to moc nejde apod. Takže tu vidím férové jednání, žádné PR sliby a výmluvy *5*
        • Protoze jsi nedal na port desitky milionu a dost casu, aby se mohlo najmout PC zkusene vyvojarske studio, ktere by ten port udelalo? Tady nejde o to, proc bys mel hrat v horsich podminkach, kdyz muzes hrat v lepsich, tady jde o to, proc hrat v horsich podminkach lepsi hru, nez v lepsich podminkach hru spatnou. Lepsi spatny port dobre hry nez dobry port hry spatne.
          • No nevím, většinou je výsledek stejný. Nebude tě bavit ani jedno.
            • Vetsinou mozna, ale rozhodne ne vzdy. Priklad spatne portovane dobre hry je Resident Evil 4. Nepodporuje mys, grafika je 1:1 s konzolovou verzi (ktera take vypada strasne) a s optimalizaci se nikdo moc neparal. Presto je to dobra hra. A prave k RE4 by se myslim dal prirovnat port Dark Souls.
          • Veskoslav
            No myslím, že nejlepší je dobrý port dobré hry (Rayman Origins) a špatný port ani nedělat (poslední Resident Evil). A špatný port dobré hry udělá z dobré hry špatnou:)Ale ze špatné nikdy neuděláš dobrou.)
            • Samozrejme, ze je nejlepsi dobry port dobre hry, ale na to ne vzdy jsou penize, schopnosti a vule.
            • Veskoslav
              No jo to řekni těm, co hrají Zaklínače II např. A studia jsou vytřískat prachy za každou cenu a pak to dopadá, když dělají předělávky.
            • Port 1:1 neni spatny, kvalita hry se nezhorsi, neudela se z dobre hry spatna, zustane stejna. A duvod proc neudelat kvalitni remake je prosty, vysoke naklady, do kterych nikdo nechce investovat, ani ty sam.
  • Zaujímavé, že pred tromi rokmi zvládli konverziu Ninja Blade bez zbytočných rečí ....
  • Cahir
    Proč si nenajmou nějaké zkušené externí studio?
    • Tak kdyz maji vlastni engine pro konzole, tak si vyber. Bud oni nemaji zkusenost s portovanim na PC, ale maji zkusenost s tim enginem a hrou. Nebo by to udelalo studio, co ma zkusenost s portovanim na PC, ale nema zadnou zkusenost s jejich neginem a hrou. To je jak z blata do louze :)
  • Japonci byly vždycky napřed... ani se nedivím, že tam nikdo nehraje na pc .. :)
    • Veskoslav
      Napřed? Myslíš ty hysterky, co mají nejvíce sebevražd na světě, neví, co je to osobní život, práce je více než rodina, hystericky řvou proti atomové energii a jejich zadlužení je katastrofální? Jo kdyby jsi řekl Jižní Korea či Taiwan, tak to beru. Ale Japonsko už dávno není to, co bývalo.
      • Meleš sterotypy, ale to je tvůj problém. Já jsem měl možnost v Nipponu chviličku pobít a lidi jsou tam neskutečně fajn a osobně mě třeba překvapilo jaký mají smysl pro humor oni se umí opravdu bavit. To co tady bleješ, jsou hlavně poledy bělochů kteří o Japonsku jako takovém vlastně nic neví.
        • Veskoslav
          Já jsem byl na 3 měíční stáži v Japonsku u stavební firmy specializující se na protiseismická opatření u strarých mrakodrapů. Takže si myslím, že i trochu jsem pcohytil život Japonců a slovo stres je u nás taková prkotina.....
          • Vidíš tak se nakonec v klidu shodnem, bude to jak říkáš někde uprostřed. Tak ono se nadarmo neříká že Japonsko je rozdělené na 3 druhy lidí: 1, Staří (pamatují druhou světovou a dnes jim nikdo už nerozumí 2, Střední generace tzv. poválečná ta se právě nejvíc honila aby z Japonska vybudovala co je ted (práce - peníze) a třetí tzv. mladá: mám to na háku:-). Tak já osobně jsem byl v Osace a opravdu mě uchvátila do Tokya jsem se nedostal snad bude jěště nějaké přístě i když získat práci v Japonsku to je opravdový boj, snad horší než to zemětřesení:-).
            • Tak o Taiwanu toho já moc nevím, neměl jsem možnost ho navštívit, ale co se týče technologie tak jsou to machři to je pravda. Viděl jsem dokument jak stavěli obrovskou budovu a na její vrchol zavěsili obrovské kyvadlo aby se budova, když bude zemětřesení vždy vyvážila. Ale co se týče lidí, tak to posoudit nemohu.
            • Veskoslav
              To já se raději vrátím na Taiwan, technologicky stejný, ale lidé naprosto rozdílní.
          • No vidíš, já jsem bydlel měsíc u jednoho manželského páru. Měl jsem možnost pracovat jako učitel angličtiny nakonec to sice na delší dobu nedopadlo (upřednostnili rodilého mluvčího), ale jinak to bylo užasné. Poznal jsem spoustu mladých lidí, kteří to vůbec tak neprožívali jak jsme z medií zvyklí a nemysli si i mě to překvapilo, proto už nikdy nesoudím předem.
            • Veskoslav
              Já byl na tom podobně, hýbal se mi stůl a oni nic, popíjeli kafíčko, že je to normální, že si zvyknu. Za ty 3 měsíce to tam bylo 3krát, pokaždé jsem myslel, že se zblázním.
            • A měl jsem možnost zažít i menší zemětřesení a lidé to přešli uplně v klidu a já rozklepanej jak datel, ale je pravda, že to bylo jěště před tou velkou katastrofou.
            • Veskoslav
              Tak asi máme oba pravdu:) Každý jsme to poznali jinak a myslím si, že to bude někde uprostřed. Ale ti stavaři, ti řeknu, že tak vystresované lidi, to jsem v životě neviděl. A co jsem potkal lidi ve svém věku (20-22 let), tak Těm zase všechno bylo ukradené. Asi jsem byl ve špatném městě:-D (Tokio Severní část)
    • Jo, a proto všichni hrajou na 6-7 let starých konzolích :/ :)..

      Mimo to i o tom tvrzení že byli vždycky napřed by se dalo značně diskutovat.:)
    • Trol.diskuzni
      "Japonci byly vždycky napřed..."
      "ani se nedivím, že tam nikdo nehraje na pc .. :)"

      To je prosím trošku protimluv. *3*
    • V Japonsku se na PC hrajou jen určitý věci.
  • Ať si to na těch topinkovačích klidně nechají - stejně se poté dá u každého portu poznat, že je ovládání zk*rveno konzoloidností...
    • To neni tak hrozny, dycky si muzes koupit gamepad. Mnohem vetsi problem je, ze se vzniklymi problemy oni se je snazi resit vzdy zpusobem, pridame tam dalsi vrstvy a kod, ktery vyresi tenhle problem, ktery ani poradne nevime, proc se to tak deje, snad se to spravi. A dalsi problem a dalsi problem, a to je prave ta udajna neoptimalizace, kterou oni si zajistuji, aby to vubec fungovalo. A pak se pc hraci divi, jak je mozny? Ze mi to jede tak strasne pomalu? Kdyz mam ctyrjadro a 16Gb ram a namakanou grafiku? A takovej balast uz pak nikdo moc nezoptimalizuje, protoze by musel uplne zacit prepisovat ten engine od zacatku. Takze si shrnuto, PCckari, pripravte si zase hodne, hodne vykonny zelezo :)
      • Trol.diskuzni
        Já gamepad na PC mám, ale to, nad čím si většina plejerů pochrochtávala u Skyrimu, já nazývám zk*rveným konzoloidním interfacem a ovládáním. *3*
        • A proto jsem si stahl upravenej inventář, kterej plně vyhovuje
        • Pro cloveka zvykleho na mys a klavesnici to samozrejme idiotskej interface je. Na konzolich se to da.
          • Tak ono se mnou je to tak, že když se do hry zažeru, tak na spoustu věcí kolem až tak nehledím, takhle jsem například v D3 přišel na to, že tam je nějaký elective mode až po 70 hodinách hraní *15*
          • Já jsem také zvyklý na myš a klávesnici a konzole jdou naprosto mimo mě, ale rozhodně mi ten interface nepřišel idiotskej. Trápila mě jen celkově pomalá odezva, když jsem chtěl cokoli např. v inventáři dělat, ale design mi až tak nevadil a zvykl jsem si celkem rychle i bez gamepadu.
            • Nevim jak ted (po patchich), ale byl fakt blbej, to at se na me nikdo nezlobi. Co sem to hral, tak tam uplne chybely zasadni veci jako setridit si ty polozky treba podle vahy, nebo tam byla informace o nemoci v nejake slozce mezi kouzlama, kde by me to vubec nenapadlo hledat, a vsim jsem si toho nahodou. Mozna uz to opravili, nevim, ale co jsem hral hned co to vyslo, tak to nebylo uplne domysleny.
        • V tom případě ti nezbývá než konzolové konverze ignorovat a hrát pouze kvalitní PC exkluzivky.

          Jako SWtOR.
          • Veskoslav
            SW TOR? To jsi jako nepřišel na žádnou jinou hru? Co třeba poslední Total War? Hard Reset například, série Stalker (starší, ale s módy dosud nepřekonané FPS)
          • God-of-War
            To je opravdu kvalitní hra...
          • Malleth
            SWTOR je fakt kvalita *15* *15* *15*
            • That's the joke...
          • Trol.diskuzni
            Dnes už mi v podstatě nezbývá než hrát staré klasiky... Zrovna včera jsem rozjel po delší době Jedi Academy. *4*

            SW:ToR mě nebere... Wowkoidní derivát.
      • A zase za pravdu hned minusko. To sem cekal :)
        • Trol.diskuzni
          +/- přece nemůžeš brát na herním webu vážně... *4*
          • To ja jen tak :)
            • jj 2+ / 2-, aspon neco :)
            • Trol.diskuzni
              Už tam máš pluska. :-))
  • No tak sorry, ale to byl Diskuse Ocijama docela naivni. :) Zni to skoro jako "Dobre, chteli jsme PC hracum vyhovet, ale kdyz ted vidime, co je s tim za praci a asi ani nedokazem to udelat poradne, priste sa na to radsi vyprdnem". A to sou ty duvody spatnych konverzi na PC a nebo vubec zadnych konverzi. Jednoduse technicky problemy.
    • Z čehož vyplývá, že je lepší a jednodušší udělat PC verzi a pak portovat na konzoli, tam jsou na horší standart zvyklí *15* a nebudou tak mrmlat, když se něco nepovede.
    • 内山大輔!
      Ty diskuzo.
      • Ja nemluvit tvoji reci klikyhaky a rozsypany vetvicky a caj po stole ;)
        • menší inteligence?
          • Zadny smysl pro humor? ;)
            • Uznávám, jelikož na to narážím skoro každý den tak už mě to vtipné nepříjde.
            • Hairy_Ass
              Toho nech, to je místní zapřísáhlý ochránce japonské cti. *3*
  • BoB.2
    Klucí držím vam palce.
    • víš co to v japonském kontextu znamená? že močíš na hroby jejich matek oděný jako transexuál *14*
      • A ted o karkulce. Né asi už nemám smysl pro dětský pubertalní humor.
        • pane, nebuďte takový pučmeloun *3*
  • MrSanta
    Jejda, aby to nakonec nedopadlo podle katastrofického scénáře - tj. nehratelná konverze, kterou si nikdo nekoupí a z toho plynoucí řeči jak jsou PC hráči lůza, která si nejdřív vydupe konverzi a pak to nekoupí *9*.
    Já doufám, že se to prodávat bude a držím palce. Když vyjde toto, tak se snad dočkám i PC verze Dragon's Dogma, které mě osobně láká asi tak 100x víc.
    • Presne tohle jsem rikal hned po prohlaseni, ze to na pc vyjde. Kazdobadne moje koupe je jista, protoze pod petici je i muj podpis :)
    • Mě osobně stačí, aby to dobře jelo v rámci FPS.

      Ovládat stejně budu gamepadem tak jako tak, a z konzolové grafiky se nepo...
  • Jn, se dalo čekat. Jako by si hráči nemohli koupit PS3, když o to mají takový zájem. Takhle na tom akorát utrpí společnost a značka, protože do toho investují a když se to nepovede, nejen že přijdou o zisk, ale také si poškodí značku.

    Nemohli to nechat udělat jinou firmu, která má zkušenosti, tak jako to dělají jiní? I když co si člověk neudělá sám... já osobně to hrál na PS3 a nedovedu si představit ovládání na PC.
    • Spades
      Jáj jsem to hrál na xboxu, a hned jsem to vypnul, protože mi nesedlo ovládání.
      Ten inventář je úplně strašný. Bohužel, předpokládal jsem, že se upraví pro potřeby PC, ale očividně bude úplně stejný :(
      • Malleth
        Inventář je úplně v pohodě, obzvlášť ve srovnání se Skyrimem, Fable, Amalurem nebo Dragons Dogma.
        Vlastně si ani nevybavuju konzolový RPG s líp řešným inventářem. Ani ten ve Witcherovi 2 nebyl zrovna ideální i když byl daleko nad všema výše zmíněnýma.
        • Presne tak, ui to ma vynikajici.
    • Alláh tě ztrestej, nevěřící pse! Video-herní džihád je na obzoru, nikdo nebude ušetřen!
      • Já nevím co máte za problém. Ta hra byla udělaná a navrhnutá na konzole tak tam má zůstat.

        To že se studio snaží vyhovět může poškodit jen je, nikoho jiného. To máte jako by jste dali auto do servisu s tím že je tam rozbité chlazení, ale chcete opravit jen žárovky ve světlech. V rozumném servise to nevemou, protože ve chvíli kdy to předaj z opravy a Vám to chlazení praskne tak je to pro ně špatná vizitka. Tohle je dost podobný případ.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit