Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    Největší výhodou Steamu je komunita, obrovská nabídka her a naprosto jednoduché ovládaní a přívětivý vzhled, kde se člověk snadno zorientuje. Navíc narozdíl do "konkurenčního" Originu se na Steamu nejenom vyplatí nakupovat:) A systémové zatížení Origin vs Steam je taky zcela někde jinde. Hry, které skutečně za něco stojí, mám krabicovky jako památku. Ostatní mám na STeamu.
    • Alex81
      Jediný co bych na Steamu vylepšil je systém achievementu, chybí mi motivace je sbírat.
      • Achievementy jsou zbytečnost :)
        • ucho
          pro někoho ano, ale zbytečné nejsou. samozřejmě musí být dobře nastavené a vymyšlené, každopádně mohou několikanásobně prodloužit herní dobu. pokud tak člověk nemá potřebu okamžitě skočit na další hru, může u té jedné zůstat o mnoho, mnoho hodin déle a vyždímat z ní maximum. samozřejmě je to zabíjení času, ale tak to je hraní obecně, takže jde pouze o to, zda to daného člověka baví...
        • Ma-li PC nahradit konzole, tak nejsou. Miliony hracu se za nimi na konzolich honi a uzivaji si to.
          • Aplikovanie achievemntov v steame sa mi paci viac ako tie povinne konzolove. Ked vyrobca chce aby jeho hra na steame mala tak si ich zapracuje, kto nechce tak na ne moze kaslat. Rovnako aj hraci, nemau ziadny celkovy sumar , ktory posobi na klasicku ludsku zberatelsku vasen , kazda hra je samostatna a nepodstatna pre celkovy obraz. Z hladiska hraca , kazdy si vyberie ci ich chce zbierat alebo ignorovat.
            Povinne achievementy na konzolach prinasaju aj trapne situacie typu Wonderbook, kde su len do poctu, absolutne nezaujimave a automaticky ziskatelne. A vdaka takymto vynutenym trophy s nulovym vyznamom, straca a degraduje sa aj celkove skore hraca a znovu maju urcitu vypovednu hodnotu len na jednotilivych hrach. Cize tak ako to ma urobene steam :)
          • Nepochybně podle kvality komentářů patříš k nim :)
            To ale bohužel na faktu, že achievementy nemají žádný smysl, nic nemění :)
            • O jakem bludu hovoris? Ja jsem zde o sve inteligenci nic netvrdil. Tvrdil jsem zde neco o hlouposti, treba to, ze hlupak je ten, kdo na cizi nazor reaguje urazenim jeho nositele, v cemz jsi se asi poznal, ze?
            • vlastik.plaminek
              Achievementy v současné podobě slouží jenom jako virtuální pravítko na přeměřování virtuálních ču*áků. Jiný užitek není. Pokud je to, co psal Veska s ajchama na Gfwl pravda, je to krok správným směrem.
            • Spades
              Myslím že bludem o tvojí inteligenci tu z nás trpíš asi jen ty :D
            • Myslet si muzes co chces, klidne zij v bludu, me to nevadi. Co kdybychom se bavili o tom podstatnem, smyslu achievementu. Souhlasis s tim, ze maji smysl, nebo mas nejaky dustojny argument proti?
            • Vzhledem k tomu jaký pozitivní:) ohlas tu máš ty a tvé komentáře tak si myslím, že můj odhad je správný :)
            • Je mi lito, tvuj odhad je spatny, nedokazes me dobre odhadnout.

              Vzhledem k tomu, ze achievementy bavi miliony lidi, tak smysl maji - bavit ty lidi. A to je realny fakt. Leda bychom se shodli na tom, ze zadne veci, ktere jsou jen pro zabavu, treba hry, nemaji zadny smysl.
            • Veskoslav
              No třeba u her, co mají Windows Live či jak se tomu nadává, jsem se snažil jet ty achivmenty, body za ně získané jsem pak měnil za nové hry:)
    • LOL, zrovna ovladani steamu patri do minuleho stoleti, protoze takovouhle bezstavovou aplikaci aby clovek pohledal.

      Nejvetsi vyhodou steamu je obri pocet zakazniku, jejichz hry jsou na veky svazane se steamem, takze se ho nebudou chtit vzdat, at se deje co se deje, kdyz se srouby budou utahovat pomalu.
      • Spades
        Oproti ostatním systémům má steam super ovládání. Najdeš tam přesně to co chceš a kde to chceš. Jedinou výhrady mám, že by mohli na inventář udělat velkou ikonku nahoře.
        • Hanzales
          Mně jestli něco chybí, tak jsou to záložky (tabs). A načítání obsahu by taky mohlo být svižnější. Mohli by ve Valve nakoupit nějakou slušnou serverovou SSD farmu a krutě tlustý optický gábl ;o) Jinak si Steam taky pochvaluju a her mám asi už více digitálně. Krabic je ale taky hromada, hlavně jak se již zmínilo, krabice je levnější a někdy bývají za standartní cenu (800-900) i pěkné kousky. Na Steamu se zase vyplatí počkat si na slevy, hlavně třeba na RPGčka (časem opatchované a s dalším obsahem), nebo na hry, které mně zajímají méně si počkám klidně i půl roku, rok... To pak člověk nechá na Steamu peněz jako za 7 her, ale má jich ve skutečnosti 70 ;o)
        • Nema, aplikace ktera si nepamatuje stav a neumoznuje se vratit bez problemu o obrazovku zpatky je koncepcne a uzivatelsky zastarala, rekl bych tak o 20 let.
          • ucho
            o 20 let zastarala? víš, jaké byly koncepty před 20 lety? nebo jsi objevil svět počítačů až teď? steam žádné pamatování stavů nepotřebuje, prostě přejdeš tam, kam chceš a je to. ten koncept je naprosto v pořádku a vše je přehledné... počítám, že to jako argument nevezmeš a předhodíš opět svou pravdu. já ti jako argument říkám, že už s těmi 20 lety kecáš jak stará blažková a vyvrať to argumentem...
            • Si ako obohrana platna, tu tvoju zakladnu funkcionalitu niektori uzivatelia ani len nepostrehli, ja osobne ju tiez zvycajne nijako nepotrebujem riesit. Ano pravda je, ze je to urobene neprakticky, nie vsak nepouzitelne a nema to nic spolocne s 20 rokmi starymi problemami. Ze ty si si vypichol jednu neprakticku (stale nie nepouzitelnu) vlastnost steam aplikacie a na tom stavias kritiku ovladania aplikacie, ktora ma daleko viac omnoho podstatnejsich funkcnosti vyuzivanych kazdy den je iba trapne. Stlae opakujem, ze mozes pokojne prezerat hernu ponuku cez iny pohlad v ramci aplikacie kde ti uz bude tvoja kriticka funkcnost fungovat. Samozrejme som od teba nedostal tip na lepsiu, modernejsiu , dokonalejsiu hernu aplikaciu, ktora sa funkcnostou steamu co i len priblizuje. Ja osobne Steam nevyuzivam, lebo musim ale preto, ze chcem, ale nemam problem uznat, ze ma sovje chyby, ktore nie su dlhodobo riesene. To z neho ale nerobia ''nepouzitelnu'' aplikaciu a ani zastaralu aplikaciu s konceptom prekonanym uz 20 rokov. A tvoje oblubene zvasty o uzurpovani si PC ako hernej platformy, strate slobody a pod. plky uz poznam tiez.
            • Jako had? Ne, jen nehodlam obhajovat neco co se mi snazis vnutit, obhajuji to, co jsem rekl. Oba vime, ze to obejit nejde a ze je lepsi steam prohlizet na webu nez nativnim klientem vnucenym vsem uzivatelum. A to je padny duvod k tvrzeni o nepouzitelnosti te aplikace a poukazani na to, ze koncept jejiho uzivatelskeho ovladani je stary 20 let a davno prekonany. Spatna funkce tlacitka zpet je velmi neprijemna, neni to nic okrajoveho a nepodstatneho, patri to k zakladni funkcnosti steamu, brani to pohodlnemu prohlizeni herni nabidky. Ale chapu ze fanbojum, kteri ve steamu vidi modlu, poukazovani na jeho chyby nevoni, protoze o steamu se spatne mluvit nesmi. A takovou kritiku je nutno odmitnout, zadupat do zeme i s jejim nositelem a obvinit ho z trolismu. Zato ody na vyborne ovladani steamu, ty jsou ok, co na tom ze jsou nepravdive. Ucel sveti prostredky a koho by zajimala pravda. Steam ma daleko vaznejsi problemy a negativa, nez je blbe ovladani, ale poukazat se nesmi ani na drobne vady, jako 20 let zastarale ovladani bezstavovych aplikaci.
            • Krutis sa ako had, ale uz nemozes vziat svoje vyjadrenia spat co? Samozrejme aj steam app, vyuziva back klasicky, zo zoznamu hier cez vyhladavac viem prejst na hru a vratit sa spat na miesto odkial som vysiel. To len niekto ako jejdasek , bude silou mocou chciet povazovat za plnohodnotny zoznam aj komponent na stranke , ktory len predvadza cast ponuky. Samozrejme zacne zvelicovat uplne nopodstatnu , neprakticku zalezitost a na zaklade nej vyhlasovat app za nepouzitelnu a 20 rokov koncepcne zastaralu. Ale pochopitelne priklad toho co je modernejsia a funguje lepsie a pokryva rovnaku funkcionalitu ako steam app dat nevies, lebo nic take nie je, takze tvoja smiesna kritika vyznieva uplne prazdne. Ak tu uzivatelia spominali ovladanie steamu, urcite nikto nemyslel na tu kriticku funkciu back tlacitka v javacsriptovych komponentoch ale overlay, uzivatelske nastavovanie kontextoveho menu, shortcuty a dalsich x podstatnejsich ovladacich prvkov. Si len obycaj ny troll.
            • hmm: Proc si to myslis? Resp. by me zajimalo, co si predstavujes pod respektovanim cizich nazoru, abychom mluvili o stejne veci.
            • Ucho: tohle chovani potvrdil Mantor a Source, nemusis cist celou diskusi, staci prislusny thread.

              Neni to muj styl komunikace, ve skutecnosti se k tobe chovam mnohem slusneji, nez ty ke me a zhorsovani urovne diskuse se deje z tve strany. Schvalne si to prostuduj. Uz zahajeni diskuse zbytecnym konfrontacnim stylem "já ti jako argument říkám, že už s těmi 20 lety kecáš jak stará blažková" je na povazneou. A to pomijim skutecnost, ze tvuj "argument" neni zadny argument.
            • pro jejdaska : "...kteri nesnesou odlisne nazory a pohledy na vec"
              Tak ti nevim, ale pokud tady je nekdo, kdo nedokaze respektovat cizi nazory a postoje, pak ses to prave ty.
              A z toho duvodu ani necekam, ze by sis tohle priznal a cekam tedy, ze to opet prekroutis a hodis na me. Ostatne, to je tva specialita.
            • Ve chvili, kdy mi zastance steamu doporuci _pouzivat_ neco jineho, je adekvatni ji oznacit jako nepouzitelnou. Vysvetlil jsem, co mi na ni vadi a jedine reseni je pouzivat neco jineho. Jestli mas reseni, jak muj problem resit primo ve steam klientovi (tj. pouzivat klienta a nemit ten problem), uznam, ze je pouzitelna. Ale obavam se, ze zadne jine reseni nez pouzivat jinou aplikaci, web, nemas.

              CITUJI: Aplikacia , ktora ponuka ... (seznam funkci) ... je podla pana jejdaska 20 rokov zastarala...

              Pan jejdasek nerekl ze je 20 roku zastarala, me tvrzeni bylo, cituji: aplikace ktera ... (popis spatneho ovladani) ... je koncepcne a uzivatelsky zastarala, rekl bych tak o 20 let

              Zcela jasne nemluvim o funkcich aplikace ani aplikaci obecne, ale zcela konkretne o zastaralem konceptu bezstavoveho uzivatelskeho ovladani. Klient steamu je uzivatelsky zastaraly, pouziva prekonane koncepty stare zhruba 20 let, na tomto tvrzeni neni nic prehnaneho. A to je vec, kterou nelze prehlednout, at vyjmenujes kolik chces funkci, ty s tim totiz nemaji nic spolecneho. Takze pokud zustaneme u toho kritizovaneho, tak ano, i PS Store, ktery je funkcne za Steamem pozadu, tak vyuziva moderni koncepty a stavy si pamatuje. To jest na rozdil od steamu v ni neni problem si ze seznamu her odskocit na obrazovku hry a pak se vratit do zapamatovaneho stavu seznamu her. Zda se, ze technicky resitelne to je, co myslis?
              Zajimalo by me jak si vysvetlujes, ze kolegovi Uchovi to udajne funguje.
            • ucho
              Mantor: já se jen zeptám, prakticky nikdy jsem ten back nepoužíval (tak nějak mi nepřijde jako důležitý, asi používám aplikaci jinak :) ), ale po vyzkoušení zde zmiňované "chyby" se mi to chová opravdu tak, jak jsem psal (na první stránku seznamu to skočí asi na půl sekundy, pak mě to přetočí tam, kde jsem byl). opravdu nefunguje ten back takhle ještě někomu jinému kromě Jejdáska?

              Jejdásek: nikde v diskuzi jsem si nevšiml nikoho, kdo by tuhle chybu potvrdil kromě tebe. ano, nečetl jsem ji celou, ale tohle opravdu neberu jako reprezentativní vzorek, kdy bych prohlásil, že to nefunguje, a raději dám na vlastní zkušenost...
              ad má poznámka s tvým věkem. nastavil jsem ti zrcadlo za užití tvého stylu komunikace. a myslím, že jsem to jako narážku i jasně uvedl, aby z toho nevzniklo to, za co to považuješ... a jsem rád, že jsi u toho napsal tu charakteristiku, vlastně to na tebe sedí :)
            • Nelzu, lzes ty a argumenty rovnez neresis ty. Mym argumentem je popsane chovani steamu, ktere mas potrvrzene i nekym jinym. Jak jsi se s tim vyporadal?

              Clovek, ktery ve vecne diskusi saha k argumentacu "beztak je ti tak 15 a o programování sis teď něco přečetl na internetu...", je podle me nedospely a nebo se psychicky hrouti. U tebe jsem vybral tu druhou moznost. Mozna to je ale tvuj bezny zpusob diskuse s lidmi.

              Nevim o jake domence hovoris, snad o mem pozorovani chovani steam klienta? To neni domenka, ale fakt. Zde nestoji slovo proti slovu, a to ani v pripade, ze tve pozorovani je jine. Steam klient se muze chovat nekonzistentne. Pokud to ovsech chces hrotit, tak me pozorovani je potvrzene nekym jinym, tve nikoli, takze pro tuto chvili ma vetsi vahu. Osobne ale klidne pripustim nekonzistentni chovani, tedy u kazdeho uzivatele jine, pro me to je jen dalsi dukaz spatne udelaneho software.
            • Zahovaras a prehanas , ako zvycajne. Vyraz "Nepouzitelna" naozaj nevyjadruje ''neprakticka'', ale ze sa nieco neda pouzivat, co teda nie je pripad steam klienta. Aplikacia , ktora ponuka overlay, chatovacie moznosti, voice, screenshoty, downloading hier, patchovanie , instalacie, cloud, steamguard, community a dalsich milion veci , je podla pana jejdaska 20 rokov zastarala, len preto ze back nenastavi javascriptove komponenty do stavu pred prepnutim stranky. Ako si reagoval na moj priklad hlupej argumentacie , tomu rozumies asi len ty sam.
              Ked uz sme pri tom, mozes mi doporucit vyspelejsiu distribucno / hernu aplikaciu, ktora je podla teba moderna a pouzitelna a splna aspon podobne funkcionality ako steam klient? Len prosim ta nedaj daky zart typu PSN Store ;-)
            • ucho
              Jejdásek: no jo, když ty ale opravdu lžeš a argumenty neřešíš, tak co teď s tím? ;) nějak jsem si nevšiml, že se hroutím. předpokládám, že tvá domněnka se stvává tvým argumentem a faktem. samozřejmě je to jen mé slovo proti tvému a to tvé má nepochybně větší váhu...
            • Sorry, ale uz se dostavas mimo rozumnou diskusi. Napsal jsem ti, jak se steam klient chova, mas to potvrzeno i od jinych lidi. Presto jsi me ihned bezduvodne nazval kecalkem co si vymysli. Nepripustil jsi moznost nekonzistentniho chovani steamu, ktery se u kazdeho chova jinak. Ne, ihned jsi me obvinil z toho, ze lzu. Nic takoveho jsem ja o tobe nenapsal, jen jsem poukazal na to, ze jsi jediny, kdo uvedl opak, takze je mozne, ze ten kecalek jsi ty sam. Uvadim to jako moznost, nikoli jako fakt. A presto se ted z toho malem hroutis. Nasledujici detinskou reakci nekomentuji. Obavam se, ze sis proste nabehl, uz jen temi hloupymi recni o stare blazkove, a ted se to trapne snazis zamlzit a odvest nekam jinam, jak jinak nez osobnim utokem, protoze jsi proste nevedel, ze se steam takhle hloupe chova a neumis z toho se cti vyjit ven.
            • ucho
              Jejdásek: jak říkám, mně to zpět funguje. ale mám takový pocit, že by tě nepřesvědčilo ani to, kdybych z toho udělal video... a to je smutný :D tady opravdu žádný argument nemá cenu, protože ty posloucháš jen sebe...
              beztak je ti tak 15 a o programování sis teď něco přečetl na internetu... (když ty nevěříš mně, nemám já sebemenší důvod věřit tobě, jinými slovy o GUI nic nevíš)
            • ucho: potvrdili ti to i jini, tvuj zaver je mylny, a vlaste jsi jediny, kdo tvrdi, ze mu to funguje, takze kdo vi, jestli ten kecalek nejsi ty sam. Ale beru to tak, ze nejsi schopen uznat zrejmy nedostatek, cimz se diskuse stava zbytecnou. Nesrovnavam steam s win 3.x, ale jeho hloupe chovani s chovanim aplikaci v te dobe. Jesti nekdo upadl na hlavu, tak Valve, ze klient steamu takto vytvorili a nechavaji ho v tomto stavu.

              Mantor: Jestlize ty, zastance steamu, mi misto steam klienta doporucujes pouzivat webovy prohlizec, pak vyraz nepouzitelna je adekvatni. A tech 20 let jsem ti vysvetlil, opet se to opira o skutecny stav veci, tyhle problemy jsou poplatne aplikacim starym 20 let. Konzole skutecne brzdi vyvoj her na konzolich a nevim o tom, ze by nejaky zastance konzoli doporucoval pouzivat misto nich neco jineho, tenhle priklad neni dobry. Co dal?
            • ''Nepouzitelna'', ''20 rokov zastarala'' atd. to je prave to trollenie a prehananie , ktore predvadzas a nie rozumna kritika. Je to presne asi taka pravda ako ked niekto prehlasi, ze konzoly brzdia vyvoj hier a neda sa na nich hrat.
            • ucho
              Jejdásek: asi dělám něco špatně, zkoušel jsem tvůj pokus s NEXT a pak zpět a vrátí mě to do toho seznamu tam, kde jsem byl... nemusím znova prolízat NEXT, NEXT... takže můj závěr je, že jsi pěkný kecálek, co si navíc vymýšlí a kritizuje jen z principu...
              jaký argument budeš mít teď? btw srovnávat současnou aplikaci steamu s win 3.x... neupadl jsi někde na hlavu?
            • Nezlob se, ale to na veci nic nemeni. To ovladani je spatne a zastarale, takze veskoslavovy oslavne ody na ovladani steamu me neberou. Ano, presne tak to delam, nez se trapit s mizernou steam aplikaci, kterou ma kazdy PC hrac povinne nainstalovanou a spustenou, pokud se nechce omezovat, radsi pouzivam webovy prohlizec a otviram si nova okna. Neni to trgikomicke, neni to dukaz nepouzitelnosti te aplikace? Presne takhle se to resilo pred 20 lety ve windows v tom exploreru. Taky se otvirala nova okna nebo radsi pouzivaly jine, modernejsi aplikace. Takze ja mam problemy s nepouzitelnou steam aplikaci pevne spojeny s problemy, ktere se resily pri ovladani aplikaci pred 20 lety. To je smutny fakt, nikoli trolovani. Chapu, ze steam je svatost a o mrtvych a steamu se musi mluvit jen dobre a nesmi se poukazovat na to, ze trpi problemy, kterymi trpeli aplikace pred 20 lety. Ale ja jsem holt kacir a kdyz se to oslavne peni od prehani, tak holt poukazu na to, ze je to trochu jinak, i kdyz vim, ze me za to mnozi s veskoslavem v cele budou chtit ukrizovat.
            • Keby si tomu trosku rozumel, chapal by si rozdiel medzi technologiami akymi su urobene jednotlive komponenty steam aplikacie a preco ti to nefunguje. Ak ti vadi to co kritizujes na ovladani, tak ti nic nebrani pustit si steam cez browser a tvoj prieskum SPECIALS urobit tam cez nove okna. Steam aplikacia ma svoj vek , a niektore problemy, ale tvoj vyrok ''20 let zastarala'' , je vyslovene trapny a len trollujes.
            • source: proc? protoze tady preci nejde o steam, to je zastupny problem. Tady jde o to, ze veskoslav potrebuje dat pruchod sve zasti a deje se tak za nadseneho prizvukovani jemu podobnych, kteri nesnesou odlisne nazory a pohledy na vec :-).
            • Ja nějak nevím, proč Jejdu tak napadáte. Argumenty má správné. Právě jsem vyzkoušel: seznam her a dole vpravo je NEXT 10. Když si dám zobrazit další sadu her, podívám se na jenu z nich a dám šipku vlevo nahoře (zpět), tak se vrátím úplně na začátek. To mi taky přijde v dnešní době nepřípustné.
              Taky si myslím, že je Newell borec a Steam je "nejlepší" distribuční systém. Jsem rád, že se snaží o otevřené API a proniknout na Linux.
              Ale musíte přece uznat, že vytknuté chyby existují a jsou otravné! Nebo jste nějací zarytí Valve uctívači, kteří už z principu kritiku odmítají?
            • Mne je tady rada lidi take pro smich, i kdyz jsou spise k placi, ale je fajn, ze se umime navzajem tak dobre pobavit. Neboj, tebe osvitit nechci, nerad delam zbytecne veci.

              K tomu ovladani steamu uz radsi nemas nic, vid? Umis svuj omyl alespon chlapsky priznat?
            • Veskoslav
              Jestli sis Jejdásku nevšiml, tak jsi tady většině pro smích právě ty:) Ale sni dál svůj imaginární sen o tom, že všichni jsou hlupáci a jenom ty se nás snažíš osvítit:)
            • Pry ironii. Ja tomu rikam diletantstvi. Proste vubec nechapes o cem je rec a ted ses sam pekne utrel. To je cele. Bye, bye. Mas neco k samotnemu problemu, ze Steam ma mizerne ovladani?
            • Veskoslav
              A ty jsi ještě větší debill než jsme doufali, když nechápeš ani tak zjevnou ironii:)
            • To je tvuj problem, ze nevis kde je :-). Jak jsem rekl, jsi nymand, ktery nevi kde ty chyby jsou, ale to neznamena, ze tam nejsou a ja na ne poukazuji.
            • Veskoslav
              Já tam žádné NEXt nemám:( Nemám špatný Steam?:(
            • Ano vim, nejen ze jsem je pouzival, ale i programoval. Takze mi radsi nemluv o objevovani pocitacu.

              Steam pamatovani stavu potrebuje, protoze ma tlacitko zpet. Maly priklad, spust steam, klikni na SPECIALS, klikni na NEXT 10, NEXT 10, NEXT 10 a klikni na prvni hru v seznamu. Klikni na tlacitko zpet a co se stane? Jsi na zacatku, takze kdyz se chces podivat na nejakou nasledujici hru, musis opet kliknout na SPECIALS, pak NEXT, NEXT, NEXT a teprve potom muzes jit na dlasi hru. To naklikani si SPECIALS, NEXT, NEXT, NEXT je stav okna, ktery se ztrati, kdyz prejdes do jineho okna a vratis se zpet. Moderni aplikace si stav okna bezne pamatuji u tech starych to bylo vyjimkou v dobe win 3.x to bylo vyjimkou. Napriklad souborovy dialog si drive nepamatoval, kam jsi ulozil nejaky soubor a vzdy sis musel tu cestu naklikat znova, dnes je standrad si takove veci pamatovat. Jeste explorer ve win95 (ktery jinak hnul s UI vcelku kupredu) se choval takto blbe a pri vraceni se z podadresare si nepamatoval, ktery adresar mel aktivni, coz znemoznovalo prakticky ovladani pomoci klavesnice a uz v te dobe to bylo povazovano za nemoderni opruz. Takze ja rikam, ze ty kecas jako stara blazkova a vyvrat to argumentem.

              abcd: jiste, delam to naprosto bezne, zato od tebe si zadny nepamatuji :-)
            • On snad nekdy nejaky argument predlozil? *1*
          • Veskoslav
            20 let? Jejdásku, víme že jsi trotl konzolový, nemusíš nám to pokaždé připomínat.
            • Fakt ti neni? Tak to je mi moc lito, ale to budes tedy retardak ty sam :-). Leda bys byl jeste mladsi, to by te omlouvalo, trosku.
            • Veskoslav
              Škoda že mi není Těch 15:) Ale chápu, Vy 16 letí, co si hrajete na dospělé nám mladým závidíte *1*
            • Rychle ti dosly argumenty. Vlastne jak se koukam, tys zadne nemel od zacatku, uplna nula jako vzdy. Chapu ze se snazis si zvednout sebevedomi vymezovanim se vuci me, to je v 15 letech normalni :-).
            • Veskoslav
              Jistě pane retarďáku:) Proč tu vůbec s námi bezvěrcami a hlupákami ztrácíš čas. Piš si raději svůj legrační blog:)
            • Nepisu, ze tu aplikaci nezvladam, ale ze ma blbe ovladani. V tom je dost podstatny rozdil. Jsi schopen tuto nuanci pochopit, nebo je to na tebe moc slozity? To ze o tech chybach nevis je proto, ze jsi nymand, ktery tomu nerozumi, nikoli proto, ze tam nejsou :-).
            • Boom
              A jejdoblb se probudil ze zimního spánku.....
            • Veskoslav
              Já naprosto nic nemusím nastavovat, to že ty jsi diletant, co nedokáže zvládnou ani tak jednoduchý program jako Steam, to je věc druhá.....
            • Ano, 20 let. Kdy se podle tebe delaly aplikace u nichz jsi pri navratu zpet o obrazovku musel vsechno opakovane nastavovat?
          • Jejdasek ty jsi proste K *8* K *8* T
            • Aha, tak jo... *1*
            • Ano, moje jsou a s kazdym rozumnym clovekem schopnym diskuse jsem ochoten a schopen inteligentne diskutovat o tom co rikam.
            • *to byla reakce na jejdaska
            • No hlavně, že ty tvé příspěvky jsou pádných argumentů plné že? *1*
            • Spis ty jsi ubozak, ktery nema zadne argumenty a tak aspon bezmocne nadava.
  • life28
    Už to vidím, ako bude trh preplnený výrobcami so svojimi mini PC v triede "Nejlepší". Každý bude chcieť vyrobiť lepší, výkonnejší a lacnejší. Presne takto to je s terajšími PC alebo...dajme tomu len s grafikami. Vyjde "Nejlepší" grafika, ktorá potiahne všetko. Ale niekto vyrobí lepšiu. A niekto zase ešte lepšiu a furt sa to posúva a užívateľa núti k novej kúpe. Ak by tieto mini PC do obývačky vyrábala len jedna firma bez konkurencie, tak by bol problém vyriešený, ale ak Valve zaznamená dobré predaje SteamBoxu, do tohto biznisu sa pustia aj iné firmy. U konzol to je jednoduchšie, vyjdú dve, tri, v ktorých sa vylepšuje maximálne tak HDD a človek nie je nútený kupovať stále lepšie. Počítač za 100 dolárov, ktorý bude streamovať môj PC v inej izbe? Zbytočnosť.
    • je mi luto ale hry sa vyrabaju pre vacsinu. ak budes jediny komu staci hrat na zastaroalom zeleze tak nebude moc velka motivacia pre teba vyrabat obsah. Ak bude mat viac ludi hrat na vykonnych masinach tak sa bude vydavat pre nich. lenze ludi nikto nenuti kupovat novy HW. To len ten blby zvyk ze ked vyjde novy HW tak ho ludia hned zacnu kupovat. jednak preto, ze chcu machrovat alebo si zacnu mysliet ze ich stary HW uz je zastaraly a nezvladne nove hry. Za to moze marketing. a za marketing moze ekonomika. ak budu ludia viacej kupovat tak z toho bude viac penazi a bude rast trh. preto nam predavaju smejdy ktore sa hned po skonceni zaruky pokazia. nuti nas to kupovat HW novy. trh rastie, ludia si zvykaju a kupuju jak blazni a mame doma srot co sa za dva roky rozsype.
    • Len toľko, ty asi nepoznáš výraz monopol? Preto nemôže byť len jedna firma, jednak kvôli cene a kvôli kvalite daného produktu. Bez konkurencie by nebol pokrok :)
    • Jeste jednou a po-ma-lu si ten clanek precti.
  • Nedíval jsem se na to, ale je to Geban, ten má vždycky pravdu.
    • Nezlob se na me, ale presne tak nejak si predstavuji ovci. Je to smutne, do jakeho stadia se dostali pc hraci.
      • (To byla ironie. Použití zkomoleniny "Geban" ti to mělo napovědět.)
        • Ok, beru. Neznam te, takze nevim nakolik jsi inteligentni, ale prislo mi spis, ze jsi primitiv, ktery to mysli vazne a proste ani neumi spravne napsat to jmeno - to by s tim korelovalo. Gabe je pro mnohe takova modla, ze mu sezerou vsechno. Takze sorry za spatny odhadl.
          • Zajimave, ze kdyz nekdo na svou obranu uvede, ze to bylo mysleno jako ironie a tedy ma podobny nazor jako ty, tak najednou pises vety typu "Ok, beru. Neznam te, takze nevim nakolik jsi inteligentni" , ale sotva nekdo napise nazor opacny, uz je dle tveho nazoru idi*t, co te nechape a je rad ze prolezl zakladkou?
            Zajimave, jak si lidi skatulkujes podle toho, jestli sdili tvuj postoj nebo ne.
        • To bys po nem uz chtel fakt moc *1*
  • huki - jednou, dvakrát za rok? aha, tak to potom jo. Já jen, že her co za to stojí vychází trošku víc.
    • Spades
      Když hra za to stojí, tak se dá sehnat i levně :)
      Vem si například novej SC2:HotS - Sehnal sem v předprodeji za 800,- což je cena dobré knihy, nebo filmu. A to kniha i film vydrží daleko menší dobu.

      Pokud vezmu poměr zábava/čas, tak je to hodně dobrá cena. Dejme tomu, že každý rok vyjde datáč za těch 800 a hraješ 2 hodiny týdně (To je pokud hraješ OPRAVDU málo, nebo delší dobu v malých intervalech). To máš 52*2=104 hodin. 800/104 je něco málo pod 8 Kč/hodinu. To ti připadá jako moc za hru?

      Musíš si v hrách vybírat to, co ti vydrží dlouho a pak je jakákoliv cena mizivá. Za BF3 jsem dal dohromady 1500,- ale nelituju toho, protože to hraju doteď. Naopak mě třeba štve Unreal Deal Pack za 300,- protože jsem z něj hrál jen UT99 a UT3 s kámošema co máj nelegální kopii.
      • A pak jsou tady úžasné Steamové slevy... Už vlastně jen to, že hru formátu, jako je např. Deus Ex: HR, koupit za 75,- Kč - nezlobte se na mě, ale takovouto směšnou částku si snad může dovolit úplně každý, dokonce i člověk, který nevydělává a dostává kapesné od rodičů.
    • Sam si rekl, ze hrani je u tebe okrajova zalezitost a ze mas jine, dulezitejsi zajmy a konicky. Kdyz tedy sve financni moznosti rozdelujes na jine veci (nezbytne zalezitosti a zajmy) a na hry ti nezbyde, tak si pak nestezuj. Je to o prioritach a rozhodne to neni vymluva, proc piratis. *3*
    • Veskoslav
      Stejně hry nekupuješ, tak Tě to trápit nemusí.
    • Nevim co na to rict. Hry podle tebe za ''to'' stoji,ale kupovat je nebudes. Me je srdecne jedno ze si je piratis,ale jeste se tu tim chlubit...
  • nevím, jestli zrovna ty cesty, kterými se chce newell vydat, jsou ty nejlepší, ale je to spíše tím, že tomu nerozumím. chtěl jsem ale říct, že se mi líbí jeho přístup. zatímco ostatní společnosti se snaží všechno uzurpovat pro sebe, vytvářet si monopol a vlastní písečky. newell jde prostě cestou "uděláme něco, co můžou dělat všichni." proto mě i trochu pobavilo to srovnání s applem, který se snaží monopolizovat kde co. je to takové všecko trochu naivní a idealistické, ale každopádně jsem rád, že se někdo tímto směrem pokouší jít. a když to vyjde, tak prostě vytvoří revoluci a něco naprosto skvělého.
  • misho8723
    Nech si každý myslí čo chce, ale pravdou je, že Valve a hlavne ich Steam je záchranou PC trhu.. jasne, MMO a F2P hry by tu boli stále na PC, ale veľké AAA hry v dnešnej dobe by prestali vychádzať na PC a iné služby ako Origin a pod. by tomu veľmi nepomohli.. každá konzola má za sebou veľkú firmu, len PC je sám na trhu (čo má vždy svoje plusy ale aj veľké mínusy).. samozrejme nikto nechce, aby za PC stála len jedna firma, ktorá by riadila trh s PC hrami, ale PC potrebuje v tejto dobe fakt aspoň niekoho, kto sa stará o neho a pomáha mu.. a to práve predstavuje Valve so Steamom..
    na PC sa momentálne najviac hier predáva cez Steam a iné služby + ľahkosť kupovania hier za dobré ceny + výhodné akcie + všetky hry má človek pod jednou strechou + atď.. práve Steam má aj veľkú zásluhu natom, že veľa konzolistov sa začalo zaoberať aj hraním na PC.. ja si síce nekupujem hry cez Steam, ale nemám nič proti nemu a veľakrát mi príde vhod jeho komunita + niektoré hry ako Dishonored fungujú cez neho, tak ho aj tak musím používať, ale to mi vôbec nevadí
    • To je skoro jak stockholmsky syndrom. Valve "pomaha" pc platforme a prospiva hracum tim, ze ji dostava pod svou kontrolu a hraci jsou na nem zavisli. Pritom by mohl pomahat i bez techto negativnich vlivu, kdyby chtel. Ale dej lidu slevy a budou ti zobat z ruky. Sjednot je nalezenim spolecneho nepritele (konzole) a stanes se jejich panem. Ale kdyz lude voli ochotne populisty, tak proc ne, i ty komunisty jsme si dobrovolne a demokraticky zvolili, aby nam ukazali, zac je toho loket. Lidi jsou proste nepoucitelne hloupi a rychle zapominaji, ktere hodnoty jsou opravdu dulezite.
  • Foxtrot_cz
    Opět se ukázalo, že Valve je jedno z mála inteligentních společností na světě. Nevím jak vy, ale já s Newellem ve všem souhlasím a budu jen rád když se to uskuteční. Čím více dají prostoru komunitě, tím to bude lepší a komunita si nakonec Steam upraví tak, že bude "dokonalý". Jen bych se bál, aby pak EA Valve nezažalovalo za pirátství, protože by od nich už nikdo hry nekupoval :D

    Jinak vy sice píšete, že si v pohodě představíte PC bez Steamu, ale fakt si myslíte, že bez Steamu by to bylo lepší ? Neřeknu bez Originu, ale když se jedná o Steam, který podle mě funguje už teď prvotřídně ?

    Celkově tedy úplně souhlasím se vším co jsem v tomto článku četl.

    PS: Nebo můžou udělat Steam jako open-source, pak by se toho komunita chytla fakt rychle a za pár měsíců by byl Steam všude :) (Ale to je bohužel nereálný.)
    • roman.pajdlhauser
      Ja suhlasim. Steam je proste PC gaming. Bez Steamu by sme tu mali este menej hier na PC. Osobne preferujem digitalnu distribuciu, ak ma nieco zaujme kupim si The Art of... alebo collector's edition.
      Steam nam dal moznost predstavit projecty (Greenlight) a vybudovat komunitu, potencionalnych zakaznikov.
      Valve je co sa tyka firmy snad sen kazdeho zamestnanca, aspon to co sa o Valve hovori. Ludia miesto robotnikov vo fabrike (takto ja prirovnavam moju pracu vo velkej vyvojarskej firme). Nechat ludi robit co ich bavi a nie len vyrabat co sa im povie, to je proste sen.

      Valve je aj Half Life a dufam, ze sa tej trojky dockam.
    • Já bez Steamu funguju v pohodě už 5 let. Dřív jsem přes něj hrál CS: Source a Day of Defeat. A úplně naposledy jsem ho nainstaloval jen kvůli stažení dema Mafie II a pak ho zas odinstaloval.

      Takže jo, v pohodě si představim PC bez Steamu.
      • Ja znam cloveka co nema nohy a taky funguje.
        • Hm, ty jsi hlavně dement, co si myslí, že když už nevychází pod přezdívkou "GoodOldTroll" s tim vágusáckym ksichtem v avataru a nepíše dementní příspěvky jako předtím, že je z něj naprosto jiný člověk.

          Jenže jsi úplně stejnej vypatlanec jako předtim. Takže asi tak.
      • Foxtrot_cz
        Však já tady neříkám a nenamítám, že nelze mít PC bez Steamu, ani jestli si ho tak lidé dokáží představit.
        Já se ptal, jestli si ti lidé myslí, že je to lepší bez Steamu a očekával jsem nějaké jeho nevýhody pokud to bude někdo tvrdit.
        Např."Je lepší nemít Steam protože se chová jako malware."

        Jde o to, že člověk může mít Steam nainstalovaný a třeba ho jen málo používat, ale k úplné odinstalaci by měl mít nějaký důvod.
        • Jednoducha odpoved-se Steamem je to mhohem snazsi nez bez nej. A jelikoz nektere hry ani jinak nez aktivaci pres Steam nejdou ani koupit,je Steam pro vetsinu hracu dulezity(at uz chteji nebo ne). Pan bezejmeny ma hodne velke stesti,ze ''jeho'' hry jdou mimo Steam a muze si dovolit ho vynechat.
          • Jinymi slovy, pc hraci se stali na steamu zavisli a to je, i kdyz to casto nechapou, vzdy spatne, je to ztrata svobody.
            • Domácnosti jsou na distributorech energií taky závislí, protože by nesvítili či netopili. Myslím ale, že je to nijak netrápí, je to jen drobná filosofická úvaha, která je netrápí. Natož aby to trápilo většinu hráčů ohledně Steamu. ;-)
  • JohnyTheZik
    Ja si dokazu predstavit PC bez steamu :D..
    A "definoval hrani na PC".. to mi prijde trosku pres caru :D..

    Jinak clanek zajimavej, ale ten zacatek me popravde rozesmal..
    • LuckyBaal
      ano steam svým způsobem redefinoval a hlavně skoro zachránil hraní na PC
    • Shaker
      driv, kdyz sem byl chudej student a mel sem originalek jen par a vsechny vyrovnany v policce, tak sem steam i nesnasel, protoze to byla bariera mezi mnou a hrou, ale ted, kdyz tam mam desitky her, tak si nedovedu predstavit lepsi "meziprogram" na spravu her z pohledu kolik jich vlastne mam a online hrani...
    • Overwatch
      Myšleno samozřejmě v kontextu dnešní doby a posledních let, ne za celou dobu existence PC her.

      Edit.: Tzn. že v dnešní době v podstatě platí, že "hraní na PC" = Steam.
      • JohnyTheZik
        ja to sice pochopil, ale stejne si pod "hrani na PC" Steam nepredstavim ani trochu :D.. A to ho pouzivam denne kvuli dote :D
      • smajdal
        Jistě, Steam je momentálně mainstreamový distributor/zprostředkovatel online prodeje PC her, ale jeho důležitost bych v žádném případě nepřeceňoval, protože je docela snadno nahraditelný, když na to přijde...
        • Veskoslav
          No jelikož se o "nahrazení" snažil Origin a těžce pohořel, tak zase tak lehké to nebude.
          • DecadentFilms
            jak chcete konkurovat Steamu se slevami "až 12%". Nemožné.
          • Viktor_H
            Ten určitě neměl ambice nahrazovat a to ani v uvozovkách... EA si chce prostě svoje hry šéfovat sama. A dokud se budou její hry prodávat, pak Origin těžko pohoří, protože ho k nim prostě budeš potřebovat. ME3 se nedá hrát bez Originu, a přesto je nejvýdělečnějším dílem série. Absence hry na steamu a nutnost Originu asi zas tak špatný tah nebyl.
            • Veskoslav
              Fakt naivní:-D Samo EA chtěl aby byl Origin přímá konkurence Steamu, která nahradí Steam časem. To, že se to katastrofálně podělalo není nic překvapivého. Většina z nás má Origin kvůli Bf3 či ME3. Neznám jiného masochistu, co by kupoval hry v jejich "akci". Obzvlášť, když jejich akce na Crysis 2 vyšla tak skvěle, že na Steamu jsem si koupil celou kolekci a ještě ušteřil 5 euro. Origin není žádná konkurence, je to paskvil, co při hraní her žere tolik ze systému, že to až bolí.
            • Presne tak, EA je velky vydavatel, vydava rocne desitky her, vyplati se mu provozovat vlastni distribuci a nedelit se s nejakym distributorem (valve si rika o 30 % stejne jako retailovi distributori), zvlaste kdyz se valve snazi dostst vse pod vlastni kontrolu a diktuje si ruzne omezujici podminky, ktere musi hry splnovat. Ale to je odvracena strana steamu, kterou mnozi nechteji videt.
            • JohnyTheZik
              Hlavne kdyby tak pohorel a nikdo ho, ani z donuceni, nepouzival, tak to nema tolik uzivatelu.. A to, ze to je diky BF3 a ME3, je celkem jedno..
            • Naivko
        • Overwatch
          Nahraditelné je samozřejmě všechno. Třeba i Google.
  • Kazdopadne kdyz jsem cetl tento clanek, tak jsem se pousmal nad faktem ohledne PC. Toto jen potvrzuje i muj nazor na vec. Konzole, mobily, tablety aj. jsou jen rozsirenim. Pokud nebudu brat ohled na serverove strany a cloudy, tak PC jsou neco jako centrala pro domaci multimedialni centrum.
    • Driv jsem pc ani nevypinal, ale co mam konzoli a tablet, tak pc doma casto nezapnu cely tyden, zadne, natoz to herni. To na centralu moc nevypada, ze ne? Jedine co mi doma celodenne bezi je dnes NAS.
      • Tak nevim ale mam Tablet (N8000), smart phpne, PC, notebook, Projektor v jednom obyvaku a velke LCD v druhom a co mi bezi non-stop je jedine PC *3*
        • přesně, procházet internet na tabletu je jen z nouze, taky mi PC jede non stop... ono to všem časem dojde kudy cesta vede :)
  • Beze srandy ty řeči o steamu (nebo streamu ani nevím) v článku ve mně vyvolávají úsměv, abych se přiznal, nevím co to je, nikdy jsem to nepotřeboval, jedině, že bych to měl v noťasu a nevěděl o tom, ale to silně pochybuju :) Hraju cca 15 let , za tu dobu jsem měl pár stolních pc i noťasů, ale st(r)eam ... co to sakra je? :)
    • To musíš z pekla kliku, že hraješ legální kopie her, které nepotřebují aktivaci na steamu *2*
      • A nebo hrat na konzolich :) Coz je ta horsi varianta, sorry konzolisti nic proti :), ale jsem zastance PC, ktery ma porad dost nabidnout a vic nez osekane pseudopocitace alias konzole :(
        • To už sem pleteš blbosti. Já jen narážel na to, že v tomto státě při těch platech co jsou, když žiješ sám, platíš byt, auto, jídlo a spousty dalších věcí, zkrátka nejde abys dával litr za hru ...
          • davidBray
            hlavně, že je se na co vymluvit .. oni za to můžou ti druzí (stát) bože. živím ženu, dítě, psa, auto, byt, a tak nějak si můžu dovolit i tu hru .. přestaň brečet a zkus s tím něco udělat!
            • Chachááá :-))))))))) 70% lidí, co sem píše jsou žáčkové-dětičky nebo studentíci středních škol a budou tady z rukávu sypat rozumy, jak si bez StReamu nezahraješ a jak si (jak jim;) každej měsíc koupěj 3 nový hry. Osmáčkové ....až budete platit hypotéky, úvěry, život ve dvojci, trojci, čtveřici, budete si SAMI platit sport, kterym žijete( a že všechny sporty na profesionální úrovni jdou do desetitisíců, pokud nehrajete míčový hry, kde si koupíte za 3000kč kopačky a štrupny a máte v nadsázce na rok vystaráno) tak pak tady kydejte ho*na o tom, jak nakládat s penězi. Pak je tu pochopitelně ještě 30% lidí, kteří tohle všechno vědí, platí a na ty hry jim zůstane......ale ty narozdíl od těch malejch faganů maji trochu pokory a vědí, CO a ZA KOLIK si kupují. Tohle je více méně DĚTSKEJ HERNÍ server, takže taky většina postů je od zauhrovanejch puberťáků ,který nemaj pořádně povědomí, kolik to v reálu všechno stojí. Kdyby vám rodiče nenakoupili do ledničky, tak půlka z vás chcípne hlady, ale máte na to koupit si 5 her měsíčně......DEJTE SI PĚT! :-DD tenhle text není určenej výdělečně činnejm, ani vysokoškolákům, který ke škole makaj...tenhle text je pro ten plebs harantů ,kterej si z toho stejně nic nevezme a ještě se tomu vysměje ))
          • Inquisitor
            Tak si hry stahuj a nemusíš nic řešit.
          • Pamatuji dobu kdy platy byly mensi a hry na PC,i ty prumerne,stavaly 1500Kc. Dneska mnohdy i ty nejvetsi AAA pecky stoji hned pri vydani 800-900 Kc a platy jsou pritom uplne nekde jinde. A to nemluvim o faktu,ze vetsina her se ve slevach da sehnat za opravdovy pakatel. Takze pokud hry piratis,najdi si jinou vymluvu. A pokud jsem to spatne pochopil a ty si hry proste jen nekupujes protoze na ne nemas,pak ti uprimne preji at si najdes lepe placenou praci
            • V době trade systemu Steamu si některé hry ani kupovat nemusím, jen je vyměním za klíče nebo metaly (hlavní platidlo TF2) a mam to zadarmo :D
            • Predator: Ten, kdo má dobře placenou práci, ten asi nepracuje pět hodin denně a nemá ani moc volnýho času, aby hrál od nevidím do nevidím hry. ;-) Takže tvůj názor je irelevantní.
            • 2predator-ani jedna tebou zminovana varianta neni pravda. A ano,zivot nejsou jen hry(nevim proc to vubec zminujes). Kazdy konicek neco stoji. Pokud nejsi schopen si jednou,dvakrat za rok koupit neco co mas rad(v tomto pripade hru) za 400-1000Kc,pak je neco spatne.
              Porad mi sice neni jasne jestli si hry piratis nebo proste jen nekupujes,ale vlastne je to jedno.
            • Víš ono je to trochu složitější, nevím jak Ty, ale můj život nejsou jen hry.. zájmů a účtů jsou spousty, buď vyděláváš velký peníze (gratuluju) nebo žiješ jen hrama a nebo bydlíš u rodičů .. jinak bys tahle nemluvil.
          • Ono se jde docela pěkně přizpůsobit. Já tyhle vánoce měl na steamu 6 her v ceně 1000 kč. A i kamenný obchody se přizpůsobují... V jrc teď měli docela zajímavý slevy. Za stovku Bioshock 2 na steamu a připadal jsem si jako když hraji rok tarou hru :-)
            • LuckyBaal
              Predator: Tak si prostě přiznej, že si pirát, hru sis nekoupil víc jak 10 let a nejseš si schopnej ušetřit blbou tisícovku za půl roku. Já to taky zvládám a to je mi 14 let (ne rodiče mi to neplatí a za kapesné to taky není *1* )
            • Bavím se o nových hrách, protože novinky "samozřejmě" hraju když vyjdou.. to je sice hezký, že "jen" za tisíc korun (to je pro někoho třeba jídlo na týden) máš pár starých her, ale tak nějak to nesousvisí s tím co jsem psal.
      • Myslel jsem si... :) no měl jsem Xbox, kde jsem hry kupoval, ale nejsem magor dávat takový prachy za hry, který si ani nemůžu zkusit bez dem... na to je naše finanční situace v této zemi příliš špatná.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit