Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To proste nema chybu. Lide, kteri tak maximalne po sobe splachnou toaletu, ale uz nejsou schopni pouzit stetku na odstraneni hoven, tady budou porad neco vykrikovat. Ze to je nedodelane, ze tam jen jeden ukol, ze to a ze to.
    Lidi, az neco takoveho, treba jen vzdalene, vytvorite, tak teprve muzete na p.Vavru snaset nejakou kritiku. Do te doby radeji zavrete ty vase smradlave rypaky a bezte si hrat piskvorky nebo lode.
    • meleš blbosti argument typu: dokud něco takovýho nevytvoříš blab bla..je jen ješitný alibismus, nikoliv argument.
  • :-D Vzal jsem dva zavináče.... můžu si dát zavináče do ruky? :-D
  • jednoznačne nejslabší rpg za poslední dobu, je tam jen jeden quest, žadny vyvoj postavy a spousta bugu. tohle nema cenu ani stahovat
    • taky mě stav alfy velice nemile překvapil :D
    • Ty jsi celkem dobry MIMON. To, ze hraji technologickou ALFU, ti asi nedoslo . Vrat se radeji k piskvorkam a lodim. Tam muzes delat rozumbradu. *8*
    • 2/5 za snahu *3*
  • Další stretch goal pokořen. *4*
  • Pride mi smutne, ze pan Vavra kritizoval SKYRIM v mnohych ohladoch, kde vytykal hlavne blbu AI, stupidny pathfinding a take tie detaily ktore proste posobili nedorobenym dojmom a MAL ABSOLUTNU PRAVDU, vyssie uvedene veci mi vskutku dost znicili zazitok z RPG co malo monster potencial.

    Je jasne ze ide o ALFU ale veci typu otvranie dveri, pripadne zasekavanie npc v pomyselnych vzduchovych barierach, textury v texturach pri rozhovoroch alebo pohare v stole by som predsa uz len dufal ze hra je postavene na dobre odvedenej praci a zmysle pre detail a toto by ani v alfe nemalo byt uz.

    Dedinka a priroda je nadherna, jedno z naj veci ake som videl, ale co z toho ak jedno PC akoby sralo v mlake a druhy clovek sa opiera o pomyselny stol?

    Velmi verim, ze to daju dokopy...
    • Nezdá se mi, že rozumíš tomu, co je to ALPHA. Ber to tak, že v tuhle chvíli je hra zhruba rok před vydáním a ty se jim koukáš pod pokličku. Jestli si myslíš, že Skyrim byl rok před vydáním o mnoho lepší, dodělanější, nebo míň zabugovanej, tak evidentně nechápeš jak se dělají hry.

      Měl jsem možnost si vyzkoušet jak vypadá první zaklínač zhruba půl roku před vydáním a můžu ti říct, že se to příliš nepodobalo nakonec vydané hře. A hle, konečná hra, i když měla svoje problémy, byla nakonec božská.
    • Ty si nehrál Skyrim, když vyšel?

      Levitování NPC tam bylo zcela běžné. I nyní v "hotové" verzi občas levitují NPC, mamuti padají z nebe, levitují stromy či propadávají věci skrze kolize. Animace byly otřesné. Dveře se tam sice nemusely otvírat, protože tam jsou oddělené interiéry a exteriéry "portem", ale zase při tomhle "portu" docházelo někdy k nekončenému loadování, někdy CTD.

      To jen na okraj. A to byla hra vydaná, zatímco KCD je stále v rané alfa verzi. *3*
      • Skyrim byla ve své době kurevská revoluce ve světě RPG her, můžeš být hater jaký chceš ale to je prostě fakt. Chyby tehdy opravovaly patche, hlavně ale Bethesda to dělala poctivě, měla placené betatestery a ne miliony oveček které hru zdarma otestují a pak hodí hlášení na fórum. Co má být revolučního v KC? Že tam nebudou draci? Že tam budou fungující hajzly? Super.. jediné co mě napadá je ten jejich údajně revoluční combat systém, na kterém pracují od roku 2012 asi taky nebude nic tak extrovního když nejsou schopní ho ukázat jako funkční prototyp (klidně i s bugy) v alfa verzi. Navíc Skyrim vyšel rovnou jako hotová hra tak mnoha lidem mohla spadnout čelist, což se u KC stát nemůže, když nám nejprve ukazují grafiku a modely (rekvizity), postavy (herce), prostředí (kulisy) a až bude jeviště připravené, tak tři dva jedna - zde vám předvádíme divadýlko, zde máte příběh, bavte se. Je to strašně vykonstruované a na tohle hra nakonec dojede. Jako vytvářet v alpha a beta verzích příběhové questy a dávat je veřejně testovat, to je silná káva.. Chápu že kickstarter spustili kvůli Bakalovi, aby se přesvědčil zda sypat další finance, ale proboha proč early access? PROČ? Proč nemohli bakerům slíbit za rok za dva HOTOVÝ první akt? Myslím že Vávrovi se líbil model Star Citizenu, jenže to je úplně jiný typ hry, tam průběžné testování fungovat bude, v případě KC to dojebe jakoukoliv snahu vyprávět příběh & vybudovat atmosféru.
        • V čem byl prosímtě Skyrim revoluční? Byl to v podstatě jen zjednodušenej Morrowind s více polygony, větším rozlišením textur a více efekty.
          • Morrowind, Oblivion = Wolfenstein 3D
            Skyrim = Doom 2
            Teď se zeptej sám sebe v čem byl D2 revoluční oproti W3D a znáš odpověď na svoji (trollovací?) otázku.
            • Svými herními mechanismy nebyl Skyrim nijak významnou hrou. Naopak byl o dost zjednodušenej oproti Oblivionu a navíc i questy byli kratší, i když uznávám že poutavější (ale to nemělo nic společnýho s hratelností, ale spís s produkční kvalitou). Graficky byl Skyrim moc hezky udělaný a šlo tam toho spoustu dělat, ale to byl ve své době i Oblivion.
            • Člověče, ty jsi ale kolosální kokůtek
        • wenceslaus
          Oblivion 2... pradon... Skyrim byl revolucni?
    • pro mně osobně jsou všechny tyto grafické záležitosti víceméně detaily. Hratelnost bude určovat příběh té hry, tj zda se do toho světa dokážu vcítit. Jaký ta hra má vlastně mít příběh? Fantasy to nebude, takže hlavním nepřítelem bude nějaký zlý šlechtic? Budou tam i jiná prostředí než vesnice, třeba středověká města?
      • Ano Rataje nad Sazavou jsou uz v aktu 1, ikdyz to je docela male pidimesto. myslim, ze nekde zaznelo ze akt 2 se bude odehravat ve vetsim meste. nektery tipuji Viden ktera mela v te dobe myslim okolo 10 000 obyvatel tak nevim jestli by ji vedeli zpracovat. Ale kazdopadne mesta budou
        • Vídeň sotva. Tipoval bych Kutnou Horu nebo jiné tehdejší město.
        • Vídeň byla tipována, protože tam byl nějakou dobu vězněn Václav IV. Vzhledem k tomu, že v propagačních materiálech se objevují obrázky zřejmě z bitvy u Tannenbergu / Grunwaldu (1410), řekl bych, že je docela dobře možné, že se Václavovo zajetí vyřeší už v prvním aktu.

          Já osobně bych rád ve druhém aktu viděl Kuttenberg - Kutnou Horu. Doly, kostnice, staveniště chrámu sv. Barbory a královský palác Václava IV.
          • myslim, ze taky raz rikali ze kazdy akt bude mit mapu z jineho dnesniho statu. Ale nejsem si jisty. *4*
  • smejki
    Tak kdo najde Luboše ve hře? (modří vědí)
    https://pbs.twimg.com/media/B0tRu8IIUAAB4G1.png
  • Fakt me mrzi, ze SJW na zahranicnich forech neresi hru, ale jak dilo Dana Vavry a dalsich lidi co nejlip bojkotovat, jako trest, za nazor, ktery se jim nehodi do kramu.
    • lzes, zadne bojkoty se nechystaji. od bojkotu jsou tu gamergateri, kteri by nejradsi zruinovali kazdy web, kam pisou jimi nenavideni autori...
    • Zayl
      Dyť je to jedno, ti lidi by to stejně nekoupili. Což je mimochodem hlavní důvod proč se s nima vůbec nemazat. To jsou lidi jejichž herní ambice končí u kompexity Dear Esther.
  • KIMCID
    https://www.youtube.com/watch?v=VheTIAZcU9g#t=16
  • Vypadá to přenádherně, snad se tak bude i hrát, držim týmu kolem p.Vávry palce, ať se nic nepo*ere! :)

    Na RPG nejsem a národní cítění díky zhůvěřilosti českýho národa bohužel taky moc nemám, ale tohle moc rád podpořim, samozřejmě si milerád počkám na finální produkt :).
  • Nemá cenu dělat jakékoliv ukvapené závěry. Hodnosti má smysl pouze tehdy až budu mít v ruce plnou a hlavně hotovou hru. Pak to má smysl. Chápu že tato verze se vydává proto aby uspokojila "sponzory" z Kickstarteru a webu KCome.Také chápu, že Dan se snaží hráčům ukázat jak probíhá vývoj hry a také jim chce nabídnout, aby se na ní podíleli jako "vývojáři". Na druhou stranu z hlediska marketingu se mi zdá, že je to zároveň i dvousečná zbraň, spoustu lidí může tato tech Alfa prezentace demotivovat, odradit až naštvat a je jedno jak velkým písmem napíšete, že se jedná o Alfa verzi typu 000.1.Já osobně mám podobný pocit, na druhou stranu vím, že na hře je ještě hodně, hodně práce a myslím vzhledem k datu vydání, že se to dá stihnout a doladit i proto nedělám ukvapené závěry. Na jednu stranu co nedá odpustit po xx měsících práce jsou propadající předměty, lidé a levitující voják, tohle jsou základy, které se řeší na počátku.Na druhou stranu obrovské plus za krásné vystižení české krajiny a vesnice. Jde vidět, že čerpají z historických podkladů a pramenů a necucají si to z prstu, jako fantasy žánry, při generování krajin a měst.(I proto je zde budování měst a vesnic mnohem jednodušší) Co se týče exterieru dobré co týče interierů chtělo by to ještě promakat. Na vesnici to tolik nevadí, ale ve městech už by to mohl být problém.
    PS: Jinak ve středověku byl ve vesnici jeden až 2 truhláři, proto měli většinou všichni stejné interiery, trošku si to prostudujte. Žádné zasra*né trendy a kůl Ikea píč*oviny nebyli."Trend" určoval truhlář a tesař na základě svých znalostí převzatých od předchozí generace, mistra a aplikoval je regionálně. Proto když se chtěli naučit něco nového museli cestovat.Toto platí a platilo téměř až do 18. století, na tom nic divného není. Naopak tomu bylo ve městech, kde bylo více šikovných truhlářů a hlavně bohatších měšťanů, kteří se chtěli odlišit a mohli si to dovolit, zde bych čekal různorodost a větší kreativitu...
    Já osobně nejsem zklamán, nic jsem totiž neočekával a počkám si na pořádnou Alfu/Betu, proč byla vydána tato tech Alfa jsem napsal výše...Danovi přeji hodně štěstí a hlavně dobré nervy, pač to bude kure*vská dřina, která ale bude stát za to. Mafii taky nevytvořili za jeden den. :)
    • Jasne, jeden truhlar == presne stejny rozmisteni nabytku, presne stejny ohniste s presne stejnym kastrolem .... jinak pro tvoji informaci, barak nestavi truhlar, ale tesar. Od technologickyho dema ocekavam precizni predvedeni toho, co technologie umi => neocekavam, ze tam bude nejaky obsah, ale zaroven taky neocekavam, ze postava bude az pokrk v podlaze, nebo ze bude sedet skrz lavicku. To naopak ukazuje technologickou neschopnost. A nikdo me nepresvedci, ze tu jednu vesnici nejde behem par dnu odladit tak, aby to tyhle vyfikundace nedelalo => tezce na to dlabou.
      • Tak si to předčti ještě jednou. ;) Truhlář dělá nábytek a tesař exterier, tedy hrubou stavbu. Za prvé za druhé reagoval jsem na "design" interieru ne na kompozici a rozmístění předmětů/nábytku atd.
        Ale máš pravdu že tyhle detaily a vlastně i základy měli mít v malíčku přesně jak jsem psal výše...
        PS:Nikde jsem nepsal, že barák stavěl truhlář. ;)
        • svatá pravda, nejslabší alfa co jsem kdy viděl, ale tak času mají dost, ale na life is feudal to stejně mít nebude, i když teď porovnávám neporovnatelné.
    • Zayl
      Ono je to způsobené i tím, že alfa a beta jsou dneska špatně asociované vinou blbostí jako "technical alpha" v heroes of the storm.

      Kolem dokola skutečná alfa je ráda, když funguje. Proto si myslím že to, co ukázal Dan, je solidní začátek. Hlavní je, aby se jim podařilo držet tempo a nadšení.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit