Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • scéna s mučením dobrá, škoda že k tomu nehrálo Stuck in the middle with you *1*
  • Plot z planěk efektivně autem prorazí až , ale do živého plotu-plůtku to nakouří? To mají v LS živý plot z betonu s designem zeleně?? Pokud je mi známo tak např. živý plot z buxusu v reálu projedu i na kole...o tom dešti v parným dni jsem už psal...hmm....a k té misi o mučení...absolutně zbytečně brutální...a opět...Trevor s*re za kontejnerem v jeho základním oblečení (bílé triko,tepláky) a v tom i jde dovnitř. Pak idiotsky mučí taky v tepákách a triku a během posledního videa kdy na něj není tak 0,5 vteřiny záběr má najednou červený triko a kapsáče a v tom i odkráčí huh....realistické stejně tak jak pracující sociálně slabý spoluobčan s 6 dětmi... *7*
  • Tak teda,trochu pohľad na GTA V s odstupom od tých recenzií ktoré všetko chvália a označujú hru za majstrovské dielo...je to solídna a zábavná hra,to áno. Ale len za tých pár dní som si všimol už dosť vecí ktoré sa nedotiahli alebo sa na nich proste zabudlo? Neviem,či je to fakticky len tak prehypované alebo ludia kvôli tomu že je to GTA kašlú na chyby? Len tak zrýchlika,otrasné ovládanie behu (napr. v AC sérii oveľa lepšie),ovládanie vrtulníka takisto hrôza,milión malých nedotiahnutých vecí ako- vkuse sa postavám menia šaty ktoré kúpiš a niekedy sú preč aj zo šatníka,miznutie áut z garáže (hlavne ked sú vytunené a je v nich toľko prachov), až vtipná polícia (ukazuje na radare presne ktorým smerom sa pozerajú a pátrajú? wtf?) ten smartfón a jeho aplikácie takisto akonáhle sa dostaneš na net je to haluška a radšej tam ani nechodím lebo sa to tak hrozne ovláda...hunting sa dal spracovať ovela lepšie plus ku tomu aj zbieranie kožuchov zvierat (kto hral RDR vie)...zbytočne sadistické misie (mučenie s trevorom),niekoľko zaujímavých ako napríklad tá s mrakodrapmi a snipermi,ale zvyšok len "prid niekam ukradni dačo alebo zober dačo a potom strať polišov" ,napr. Merryweather Heist verzia mimo pobrežia bola asi najnudnejšia misia aku somzatial hral....keď sa pozerám na San Andreas-tri mestá,každé malo iný "feeling",vyzeralo inak a správalo sa inak,plus EŠTE k tomu púšť a hory...RDR-mexické mestečká na juhu,mexická kaktusová púšť,kaňony a púšte v strede,mestečká divokého západu roztrúsené po kaňonoch,úkryty gangov,zapadlé mestečko zlodejov a na severe snežné hory a civilizovné mesto...je pekné že 5ka má velký svet,ale čo z toho ked nie je taký variabilný...neviem,ako sa na to pozerám tak sa pozerám a krútim hlavou...GTA V je dobrá a zábavná hra,ale s tolkým hype-om som čakal viac (a áno čakam minuska takže sa nebojte :) )
    • Hanzales
      Já ti mínusko nedám. Tohle je konstruktivní kritika člověka co to evidentně hrál a subjektivní pohled na věc. Třeba s vrtulníkem souhlasím. Ani tak nejde o korigování cykliky a náklonu, spíše stačí fakt hodně málo a člověk se rozhoupe jak jelito. Ale nutno podotknout, že po delší době už jsem navyknul a třeba tu časovku proletěl na zlato. Oblečení mně taky štve. Možná je logické, že se převlékají, ale jak tu někdo psal, chtěl je mít všechny v kvádrech a na misi mu vyrazil Michael zase v sandálech a tričku :) Co se týče aut, zatím mi žádné nezmizelo. Vždycky se později našlo ;o) Dokonce jsem vecpal do garáže v domě dvě tuněné auta vedle sebe a jsou tam doteď, ale věřím, že se to stává. Policie, tam je to zase krok ku hratelnosti. Zatím mně unikání před policií bavilo vždycky více, než třeba ve 4ce. Btw jedna z nápověd říká: moc lehké? vypněte si HUD" ;o) Sadistick8 mise, souhlas. Mně třeba osobně násilí ve hrách nevadí, pořád v tom vidím polygony potáhlé texturou a uvědomuji si, že hraju hru :) Ale ta mise s tím mučením je fakt na hlavu padlá. Kdyby aspoň z nějakého namyšleného haj*la tahali info o unešené malé holčičce, tak by se daly přivřít oči, ale tady to přišlo i mně úplně zbytečné. Jinak na mně to působí zatím velmi dobře, živě a vypiplaně + je tam fakt spousta obsahu, který se dá najít "jen tak" a já jsem hype-nehype spokojený. Opravdu si nemůžu pomoct, ale když to hraju, pořád si musím říkat, jak se s tou či onou věcí vypiplali, nebo že kolikrát mysleli i na detaily, kterých si jen tak někdo na první pohled ani nevšimne. A největší pokrok vidím v tom, že se tam fakt skoro nikdy nic neopakuje a to tomu světu přidává ještě větší uvěřitelnost. Nemám na mysli ani tak mapu, ale postavičky, to co dělají, to co říkají, každá mise (i vedlejší) je originál s nějakým nápadem atd. A i ten svět mi příjde právě že docela variabilní a detailní, rozhodně to na mně působí úplně opačně ;o)
      • Samozrejme,zvyknúť sa dá na všetko. Je ale lepšie keď ovládanie od začiatku "padne do ruky" a človek sa cíti príjemne. Bolo by pekné môcť naprilkad vyhádzať oblečenie zo skrinky (ktoré nechceme) a navoliť si vlastné outfity,ktoré by si mohli prezliekať už ako chcú. Vypnutie HUDu máš pravdu som si neuvedomil :) ale asi by to potom bola otrava potom bez GPSka... Trevor mi ako charakter nevadil, naopak niektoré misie s ním boli aj zábavné,jeho hlášky a prístup k veci,ale pri tom mučeni a niektorych inych misiach som mal pocit že ani nejde o to aby to bolo zaujimave,ale aby tá hra úplne nasilu bola kontroverzná a putala pozornosť. A Trevorov dialóg o tom že mučenie je len pre toho kto to robí na konci mi pripadalo ako úplne nedôležitá "BTW" vsuvka. Ináč to prepínanie medzi charaktermi je zaujímavé pri misiách a aj pre hratelnosť,ale mám trochu pocit že (aspoň u mňa) sa pri tom strácala previazanosť hráča s postavou- v niektorých hrách ma až napína čo sa stane dalej a tu mi je prakticky nejak jedno ako dopadne michael trevor alebo franklin (som cca v 3/4 príbehu). A napriklad misie typu: chod kupiť obleky,chod kupiť masky? Neviem možno sa to dalo urobiť aj zaujimavejšie (napr. musieť to ukradnuť od niekoho nejake špecificke obleky a na masky nejaká bizardná misia s trevorom ked už ho tam máme) a podobne,že proste je tam cca 70 misií ale kopu z toho takéto drobnosti čo mne príde trochu odfláknuté. Svet je celkom variabilný áno,ale oblasti mimo Los Santos atd ma až tak nelákajú aby som sa tam vrátil a práve tie tvoria velkú časť mapy. Osobne mám pocit že autori proste stavili na to že sa hráč bude prechádzať po los santos a vždy sa niečo bude diať okolo neho(práve tie detaily) ,ale ostatné veci nedotiahli až tak ako sa mohli za ten čas...ako som povedal hra je dobrá a hrá sa celkom príjemne (určite nehovorim že je to nejaký debakel) ale tieto veci čo som spomenul mi tam chýbajú
  • Ale udělali, že ty jsi nehrál nikdy WoW?
  • Ale ale co to čtu, konečně nějaký střízlivý názor? Ty bugy to je vážně hnus tohle.. to by mi hodně vadilo u hraní .. a ta fyzika... au...

    No snad pc verze na tom bude líp, výkonu a času na to mají víc. Raději půl roku počkat než takový zabugovaný paskvil.
    • Miserius
      2 bugy = zabugovany paskvil (to co joe rika s rotujici starou atd, naprosty vymysl, z jednoho prostyho duvodu kterej kazdej kdo to hral vi) *1 Predatore, Predatore... Že tě to pořád baví... Koukej pěkně makat a neřeš karviny
      • Však on zapomněl podotknout, že tyhle bugy měl na PC verzi. *1*
      • Hmm naprostý výmysl říkáš? Ty jsi seděl vedle mě, že tohle tvrdíš? 2 bugy? Popsal jsem jich 11 a rozhodně jsem je nenapsal všechny;-).Moc by mě zajímal ten jediný a prostý důvod, který každý kdo to hrál ví. Můj původní komentář měl asi o 2000 znaků víc takže jsem to musel osekat což je škoda, protože jsem se tam zmiňoval o tom, že jsem začal hrát GTA už od jedničky na PC pak něco na PS2 a teď na PS3.Všechny díly mě výborně bavily a několikrát se k nim vracel a hrál je znova. Kvůli GTA V jsem si koupil 102cm Full HD LCD televizi.Na GTA V jsem se neskutečně těšil a je to první díl série, který mě prostě nechytnul bohužel. Každému vyhovuje a líbí se něco jiného. Já mu rozhodně jeho názor neberu a neosočuju ho, že si vymýšlí. Někomu ten ultra arkádový styl ovládání naprosto vyhovuje, ale mě ne. Asi jako rozdíl mezi NFS a Gran Turismo 5.
        • Hanzales
          Taky bych řekl. Tolik bugů jsem neviděl ani na Youtube, než jsem si hru přinesl domů. Teď mám odehráno celkem dost a zatím jsem narail jen na jeden bug, který jsem tak trošku vytvořil opřením obřího plotu o dodávku, se kterou se svíštělo po cut-scéně pryč. Naopak nějakých artefaktů, že by někde něco prolezlo skrz, nebo mi něco zmizelo/doskočilo před očima jsem si nevšiml. Akorát zasekávání AI, pardon, taky jednou, ale po chvíli to týpek oběhl a tu obří překážku jsem mu tam taky vyrobil já :) Naopak jsem si všiml, že od 4ky docela zamakali na optimalizaci LOD a to, jak se ten svět vykresluje, hlavně v noci, tomu říkám pořádný kus práce. Dokonce bych řekl, že je ta hra takový generátor náhodných wow momentů, ať už panoramata, nebo nějaká náhodná přestřelka ;o)
          • Hmm vypiplané....? Praží slunce, na nebi ani mráček, ale do toho je průtrž mračen?:D:D
            • Ale nepovídej.
              http://www.waterloo.k12.ia.us/schoolsites/thespectator/strange-weather-phenomenon
      • kennyB
        Predatorovi nemá cenu nic vysvětlovat. Pořád si mele to svoje a pořád to samé dokola *7*
      • Mno už jsem toho slyšel víc... jak říkám, snad pc verze tentokrát bude stát za to. Za chvilku vyjdou nové Radeony, next gen konzole ještě nevyšly a už zaostávají. Tož asi tak. Přeji pěkné hraní na páčkovači :)
  • A tak zase ten sopliak moderatorsky mazal prispevky co sa mu nepacili *11*
    Skap do rana ty buzik *1*
  • Po obřadném vybalení a následné instalaci jsem bez dechu čekal...a dočkal jsem se...pro mě zklamání...Po grafické stránce je to velmi vyvedené až ohromující,na to jak je PS3 už stará konzole vymačkali z toho něco fantasticky vypadajícího(voda je naprosto famózní)....ale jen vypadajícího. Nemůžu překousnout ten nesmyslný systém ovládání aut, absolutní absenci logické fyziky (např. náklaďák na zpátečku a do kopce má větší akceleraci jak sedan při rozjezdu na rovince, ale když to s ním napálím v plné rychlosti do osobáku skoro se zastaví + ovládání naklonění auta při skoku? a při převrácení na střechu stačí jen držet stranou "L" a překulí se zpátky?(to jsou jako autíčka Hot Wheels??), při letu letadlem bych si hlavu ukroutil, model poškození je velmi chabí oproti GTA IV (ale konečně odpadávají plechy) a těch chyb...... Za tu dobu co jsem to hrál ty nejlepší: při průjezdu křižovatkou se auta v odbočovacím pruhu propadávala do silnice, na chodnícíh se zčista jasna objevují odpadkové koše a schránky na dopisy,po městě jsem snad nenarazil na policejní auto, ale po naboření auta v odlehlém koutu pouště,kdy řidič vylezl a já ho přejel a kde široko daleko není nikdo, okamžitě naskočí hvězda a je jich najednou okolo plno, je snadnější a rychlejší se ztratit policajtům s 3* než jen s jednou,protože policejní auta se při honičce a kličkování v podzemních garážích z pravidla zasekávají o sloupy a neustále do nich naráží-dementi,v Michaelově domě jsem našel manželku rotující na kuchyňské lince s lahví whiskey trčící z lokte, z hrudníku kus linky a dcerku zaseklou v gauči, při zkoušení bot se kalhoty občas mění na ty úplně původní co měla postava na začátku, ale po ukončení zkoušení se opět vrátí k těm, které má postava aktuálně na sobě a celkově- proč se vlastně vůbec piplat s výběrem oblečení, když se po přepnutí na jinou postavu a pak zpět objeví stejně v něčem úplně jiném a v té nejbrutálnější kombinaci (viz černý černé triko s dlouhým rukávem, krémové kraťasy a boty od obleku(?)), ve videu se občas nezobrazují tetování a třešínka na dortu byla když jsem si zkoušel tunig auta, zaparkoval vymazleného sporťáka do garáže a když jsem si ho chtěl zase projet...auto zmizelo!!! Toť výčet jen toho nejzajímavějšího. Rozhodně se nemůžu ztotožnit s hodnocením 10/10. Není to nikterak průlomová hra, která by přinesla něco naprosto inovativního co jsem ještě nikdy nehrál. Nevtáhla mě do děje, neposadila mě na zadek a nepřipoutala mě na nekonečné hodiny k TV s otevřenou hubou a nutila mě obložit se před hraním velkou zásobou jídla a pití jako třeba Resident Evil 4 nebo série Unchartred z novějších titulů a PŘEDEVŠÍM GTA 3! Každopádně mediální masáž byla obrovská a očekávání enormní (prodeje mluví za všechno-1mld dolarů za 3 dny?) a i já podlehl a s vidinou naprosté Nirvany bez řečí a mrknutí oka vypláznul tučný obnos. Neříkám, že je to špatná hra to ne. Graficky úžasné, veliká mapa, spousty aktivit okolo,ale pro mě nemá "duši".Je to jen další GTA, které je pro mě ale tak nějak bez emocí. Poprvé.Co mi alespoň trochu zvedlo náladu je postava Trevora-šílený sociopat s podobným hlasem a hláškami jako Johny Depp z Hnus a bída Las Vegas, co kvůli nápisu na tričku dokáže způsobit pořádný masakr. Ale to jsem si za tu krátkou dobu hraní řekl několikrát "tohle jsem už někde viděl,co mi to připomíná"-viz mise s Michaelem v márnici-jen bílý nátělník, který se po pár zásazích zbarví do ruda,devítka v ruce, potemělá budova a za ním potom hromada mrtvol....kurňa kdyby byl plešatý tak je to Bruce Willis ze Smrtonosné pasti 1!Nebo blázen z pouště co tvrdí že ztroskotala vesmírná loď....nebyl takový podobný cvok taky v GTA:SA? Teď mi GTA V-pro mě jedna z nejočekánějších her snad vůbec-trůní v PS3 a od 18.9. jsem jí nezapnul. Říkám si, že to za ty prachy co mě stála hrát prostě musím a překousnout to! Cože? Tohle říct o nejočekávanější hře? Něco je špatně...Hodně jsem zvědavý na multiplayer ten by mohl být zajímavý a vylepšit GTA V poněkud pošramocenou reputaci. Kdybych se tolik nětěšil a peníze investoval do dárku pro přítelkyni k narozeninám udělal bych líp a byl bych šťastnější! Jen kvůli Trevorovi 7/10.
    • Bez emoci? GTA V ma snad jeden z nejlepe vypravenych hernich pribehu co jsem mel cest hrat. Za celou dobu jsem narazil na jeden bug a otocit auto zpatky na kola slo uz ve ctyrce. Arkadovy jizdni model mi prijde uplne v pohode ale na destrukci aut bych taky pritlacil.
      • No jestli za vrchol současných herních příběhů považuješ ten z posledního CoD, pak ano. *15*
    • Plne sou hlasim chyb je tam spousta. Vcera jsem si radsi pustil Rome2. K gta se jeste vratim
    • Kamaráde, ty musíš bejt v životě pěknej smolař, když jsi tam tohle všechno už stačil potkat :-D, já hraji zatím bez jediné známky toho, co jsi tu uvedl. Dokonce i policejní auta potkávám. Nevim, bejt tebou bych se buď vykašlal na hraní a šel dělat něco užitečnýho nebo bych to šel asi reklamovat :-D. Ale zase se tu člověk nenudí ;-)
      • Přesně tak. Naprosto jsi mi to vzal z huby. To je snad na reklamaci nebo co. :D Já hraji bez jediného pomyšlení na jakýkoliv bug. Neříkám že hra je dokonalá. Má své mouchy. Ale na fyziku auta jsem si zvykl. Jediné co mě trochu mrzí je kosmetické zničení aut to by mohlo být trochu tvrdší ale jinak tu hru miluju. Nemůžu prostě říct že bych jí nehrál skoro nonstop. A upřímně vážně nehraj hry protože jestli tohle přijde někomu tak špatné je to člověk který se nespokojí naprosto s ničím. Hraní zdar. ;)
    • Hah, to je ten moderní "realističtější" a "vylepšený" jízdní model a fyzika poškození. Jo jo... Ridge Racer style.

      Na druhou stranu většina toho ostatního jsou bugy, to se dá očekávat u větších open-world her.

      Nicméně ráno očekávám, že u tebe uvidím -10, nebo tak něco (u mě -30).
      • Erien
        Jizdní model je asi otázka vlastního pocitu, ale za mě se teda auta řídí lépe jak v přepruženém GTA 4, kde auta byla snad bez tlumičů. Ale pokud někomu nesedne, tak ok nemám problém. Ale poškození? Nevím jak to hrál on, ale já jsem jel maximál přes křižovatku s obyčejným osobákem a vjelo mi tam auto z boku. V plné rychlosti jsem do něj přímo z boku narval. Auto se prohlo do luku a upadlo mu kolo. Ano při malé rychlosti je model poškození slabý, jen odpadávaji plechy atd. Ale ve velké rychlosti, když něco naberu třeba kamionem tak je poškození fatální, a už s tím autem nikdo neodjede. Jinak jsi tady stálý člen diskuse, tak snad víš, že joe je leda místní trol.
        • No jo, v pětce jsou pro změnu auta (aj.) prakticky bez odpružení. Dokonce i taková ta bugina nebo (co to je) se sotva hne při prudkých zatáčkách. A to nemluvím třeba o čtyřkolce, ta už je fakt směšná. Ve čtyřce byla jen některá auta 'přepružená' (ale všechna trochu moc klouzala), rozhodně to nebylo nějak nesmírně přehnané a bylo to neporovnatelně blíž realitě.
          Ano, občas se stane, že poškození má nějaký dopad a že to dokonce je vidět na autě, ale jinak to je hodně "oslabené" oproti čtyřce, kde se ohýbaly plechy, auta i jejich kola. Ne že pojedu 70, trefím čelně auto jedouci v protisměru a ono to skoro nebude vidět.
          O obojím se jinde docela dost mluví a o obojím je docela dost videí.
          • Erien
            Nevim co se kde říká nebo neříká, jízdní model nesedne nikdy každému. Já ti na to řeknu jen to, že ani tisíc videi a komentářu ti nedá to, co jedna hodina ve hře. Pokud se ti naskytne možnost u někoho to zkusit, tak neváhej. Uvidíš sám.
            • Erien
              Neříkej že z videa poznáš jízdní model :). Hele netvrdím, že změníš názor. Že to máš zkusit neber jako argument, jen jako radu. Já totiž taky sledoval streamy a videa a ani z destrukce aut a ani z toho jak se auta chovají z videa jsem extra odvařenej nebyl. A to je pro mě taky jízda v autě stěžejní. Každopádně pokud to zkusíš, napiš jak se ti to zdálo.
            • Uvidím, co jsem viděl pokaždé, když jsem měl tyhle výtky a to sice "že se na to dá zvyknout". A bohužel pro GTA 5 jsou pro mě tyhle dvě záležitosti to zcela a naprosto hlavní, když se jedná o auta ve hrách, které nejsou totálně arkádovité, jako třeba Rollcage nebo tak něco.
              Ale samozřejmě to zkusím na živo, jenže jen proto, aby mi nikdo nemohl říkat tenhle prapodivný moderní agument, že pokud s něčím nemám osobní zkušenost, tak to nemohu kritizovat.
  • Je fajn, že se GTA V povedlo, jen je škoda, že tam není San Fierro a Las Venturas. Byl jsem zvědavý jak se ta města změnila. Rockstar si je nejspíš šetří na DLC, nebo na další díly.
  • GTA 3 a Vice City byly pro konzole vydány v říjnu a na PC se objevily následující rok v květnu (nevím, kdy byly pro PC oznámeny)
    San Andreas nebylo ještě nějakou dobu po vydání pro konzole (říjen) oznámeno pro PC, ale dočkali jsme se ho v červnu následujícího roku.
    GTA IV taky nebylo při vydání pro konzole (duben) oznámeno a vyšlo v prosinci (a konverze nebyla příliš vyladěná - možná spěchali, aby stihli Vánoce)

    Z předchozího bych odhadoval, že se PC verze dočkáme nejspíš někdy v půlce příštího roku. Možná až na podzim teoreticky i s verzí pro nové konzole. Nebo v tom zapracuje marketing a GTA V se na PC nepodívá vůbec...

    Každopádně do oficiálního vyjádření Rockstaru jsou všechno jen spekulace.

    Howk
  • Auta s náhonem na různá kola byla 100% v GTA:SA a co si vzpomínám tak už v GTA 3!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit