Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MMORPG sem nikdy nehral... ani WoW ani SW: The Old Republic. Chtel bych tuto hru vyskouset pred samotnou koupi, je to nejakym spusobem mozne? A pretoze Old Republic pojde na F2P model, myslite ze mam ist do GW2 alebo pockat na Old Republic?
    • USER47
      Na Old Republic nemusíš čekat, už teď si můžeš zkusit jakoukoli libovolný množství postav zdarma do 15. levelu, z toho celkem poznáš, jak se to hraje.
    • Zatim urcite zadne free trialy nebudou,objevuji se az mesice po vydani hry..navic pouze u her s mesicnim predplatnym bych rekl.Jinak nevim jestli tohle je dobra hra pro uplneho zacatecnika..byt tebou radsi zkusim prvne tu free verzi swtor..ktera by mela byt tusim v listopadu
      • Obcas byvaji u krabicovek quest passy pro par kamosu, ale jak koukam do skatule, nemuzu zadnej najit :/
        • u GW2 guest passy bohuzel nejsou. respektive ani v moji krabicce nejsou :D
        • guest passy jsem myslel samozrejme :P
  • Ma pro me cenu tuhle hru zkouset kdyz jsem radikalni PvE hrac?:) jak sem pochopil pvp je jednou z hlavnich slozek
    • Na odpověď od Alala bych trochu navázal. Má pravdu s raidy, které se ve hře nevyskytují v takové formě, jako u WoW, TOR a dalších, ale můžeš si je tak trochu vyložit jako ty PVE eventy, kde prakticky houf lidí plní na území nějakou tu maličkost. Dungeony jsou podobné jako u ostaních mmo, parta lidí (obvykle 5), s absencí trinity třeba 5 dps nebo jak jim to zrovna padne a jde o klasický tanec s elitami. Máš v tom příběh a dále každý dung má několik průzkumných částí. Nevím přesně číslo, ale asi 32 různých způsobů, jak ten dung dojet.
      Pokud máme rádi raidy, tak ty vznikají nezávisle na sobě po celém herním území a když má jít o epickou podobu, tak bych se podíval na 2 roky staré video z Gamescom, když poprvé ukázali Shatterera, což je vlastně vyústění několika eventů - to by mohl mít něco jako raid...
      http://www.youtube.com/watch?v=pX8GJcGIVbI
      • ,,32 různách způsobů"
        Ne. Ve hře je 8 dungeonů a každý má 1 příběhový mod, ve kterém s tebou prochází nějaké npc a který je lehký, a 3 explorable mody, z nichž ten nejtěžší má být těžký jak sviňa. Každý explorable mod mapuje jinou část místa, kde se dungeon nachází, takže místo haly hradu, ve které se příběhový mod odehrává, explorable mody se odehrávají v kobkách hradu, věži a patrech (asi, nejsem si jistý, jestli je to takhle, nebo to jen pozmění dungeon). Vím ale, že to není jako s WoW, kde HC mod je to samé jen s vyššíma hp u mobů.
        A jak mluvíš o raidech, což je world boss mimochodem a ne raid, když jsem je zmiňoval, myslel jsem především na ten pocit raidu - že si s 9 či 24 (pohodovými) lidmi v dungeonu zavřený 2-4 hodiny a nejen že bojujete, ale bavíte se i o normálních věcech a je to zábava. Tohle u world bosse nejspíše nezažiješ.
        • U těchto world bossů však zažiješ možná i větší zábavu než u té klasické raidovací akci. Jde o to, že s kamarády určitě máte TS nebo jiný komunikační program. Tady jej můžeš mít také a navíc tento větší výpravný event nebo zakončení několika eventů a samotný boj probíhá v reálném čase na určitém místě. Může se přidat vaše parta pohodových kamarádů nebo další potulné postavy a největší lákadlo je to, že boss na vás prostě nečeká - prostě jde na věc a buď tady budou dobrodruzi a nebo to tady srovnám jak kůlničku na dříví. Raid ala WoW může být zábava, ale taky to skrývá mnoho omezení, ať už povoláním, tak samotným chováním bosse. Protože základní otázka, proč čeká v té jeskyni až ho půjde někdo odpravit? Proč si neudělá svou malou výpravu a půjde prověřit nepřipravené hrdiny na jejich posvátné území. Tento model je pro mě prostě víc akční, víc reálný a především více zabavný. Ale 100 lidí, 100 chutí. *9*
        • Taky jsem psal, že to nepůsobí jako raid typu WoW, TOR a jiných, ale máš takový pocit raidu při takovém boji s world bossem.
      • 8 dungu, z toho kazdej ma 4 casti, jednu pribehovou a tri explorable ( pravdepodobne s vystupnovanou obtiznosti ). Teprv instaluju, jen jsem to nekde cetl.
    • No, PvE si spíše užiješ outdoor. Věci jako world bossové, event bossové apod. tu mají přednost před dungeony a raidy chybí uplně. Dungeony mají sice superhard mody, ve kterých by měly být superhard, ale i tak to určitě nevydrží tak dlouho, jako třeba původní WoW raidy, které se progressovaly měsíc(e). Navíc jsou pouze pro 5 lidí, takže pokud máš rád raidy (byŤ jen 10man), tak to zde ve formě dungeonu nedostaneš.
    • ok diky pockam naky tyden na porodni bolesti,horsi pocasi atd:) a pak hru urcite teda zkusim!
      • pokud na hru nespěcháš (nemůžeš se dočkat) tak si určitě počkej... já jedu od soboty a když se pár hodin nedaří připojit tak to naštve... ale jinak zatím se hrou maximální spokojenost...
    • urcite zkus. jestli ti nevadi investovat tu tisicovku do toho. guild wars je hra pro pve hrace. nemusis se bat, ze na tebe vyskoci nejaky magor a jen tak pro srandu te sejme. v puvodnich guild wars znamenalo byt dobry pve hrac i dobry pvp hrac a obracene, protoze mobove se chovali podobne jako hraci v pvp
    • Já jsem taky radikálně PVE hráč, vůbec se toho neboj. Do pvp můžeš hned z kraje, třeba s jedním skillem a můžeš tam taky tropit neplechu. Ale z PVE hlediska je to posun dále, mám z toho dobrý pocit. *3*
  • Nejsem žádný fanboy, jenom jsem to tak nějak chtěl zkusit (asi jako každé mmorpg:) a abych řekl pravdu, dostavil se wau efekt. Zatím mám nahráno asi tak dvě hoďky, nějaký level 7, přece jenom práce je teď docela dost, ale na první zahrání je to hodně příjemné. V posledních letech bylo jediné mmorpg, které mě bavilo, RIFT. A to především proto, že mi přišlo, že to tam tak nějak "žilo", a to to skoro nikdo v době, kdy jsem hrál já, nehrál :) tady je ten dynamický svět ještě posunut o level (možná víc levelů) výše, je to fakt zábava. NIC vás neotravuje, jenom hrajete, kde chcete (alespoň na začátku). Profese mi přijde, že mají logiku (žádné ušij 100 stejných rukavic, abys udělal 50 skilllevelů, ale ušij tohle, z čeho ušiješ tamto, připneš k tomu tohle...), baví mě systém zbraní a skillů. Bál jsem se toho hype, jak to má být revoluční... nevím, jestli to je revoluční, ale je to takový "jiný", a to příjemně, od wowka a všech jeho klonů. Tudíž to má u mě šanci, protože wowka a jeho klonů už jsem přesycen (ale nenapadlo by mě na ně nadávat, protože jsem v nich prožil spoustu zábavy). Uvidíme, jak to půjde dál, ale každopadně s tím, že nemám prakticky čas na hraní, mi přijde, že mi ta hra vydrží opravdu dlouho :) (přiznávám, že mě baví absence měsíčních poplatků, přeci jen od dob, kdy jsem studoval a hrál každý den už uplynulo hodně vody a v posledních letech se mi občas stalo, že jsem měl pauzu v hraní kvůli mnoha důvodům i pár měsícům, a přece jenom zaplatit třeba litr za tři měsíce za nic není úplně velká hitparáda:)
  • ja se teda zatim uspesne zaregistroval, propojil acount s gw 1, ale po instalaci si hra chce stahnout dalsich 60K souboru podle % co mam stazeno to je asi 5GB dat a to uz docela nasere :D
  • Tak do doby, než vyjde Borderlands 2, bych se tím možná mohl zabavit.
  • zatim sokojenost, samorejme ze start provazi porodni bolesti jako nefukcni aukce, problemy s guild managementem, ale celkove hladky start. Hra mne ani jenou nepadla, vykon dobry. PvE je zabava ty dynamic eventy tomu davaj atmosferu ziveho sveta. structured pvp vypada dobre cim vic se s prateli sehravate tim vetsi je to zabava a open world pvp ala wvw vypada taky dobre spousta objektivu i pro male skupinky lidi. takze gw ma slibne nakroceno.
  • ok díky :)
  • Netrpelive vyhlizim pani postevacku s balikem :-D
    • To já jen můžu koukat na trasu, za chvilku tam bude nezastižen, takže odpoledne budu strašit v cyklistickým na poště. *15*
    • Mr.Tomus
      to já taky, snad za chvíli dojde ... mám z toho tik v oku :D
    • jakou poštěváčku ?
      • proc mam minus kdyz je to takhle napsany jen bez hacku :-D
      • s balikem *1*
    • je nas vic:)
      • Davam tomu max hodinu :-D
  • Zdravim jde Vám se lognout ? psali že pro Evropu se odstartuje v 9:00 dneska a furt nic ...
    • Zkoušej to průběžně nebo po chvilkách. Na Twitteru to odůvodňují velkým návalem v loginech.
      • no jo ale mě to nenahlásí ani že mám špatně třeba heslo nebo jméno když tam dám nějakej nesmysl .... Tobě to jde ??
        • Bohužel to nemůžu teď zkusit. *9*
          • a mohl by si mi potom prosím napsat až to budeš moc zkusit ? třeba na mail .. : cerny@spstrutnov.cz
            • Dobře, bude to jen někdy kolem 16.-17. hodiny, až se budu vracet. Koukám SPŠ Trutnov, tam jsem měl tu čest 2000-2004 *4*
  • Mě by zajímalo kolika lidem co tady píšou a co tu hru hrajou je víc jak 15 let, protože tyhle lidi by bylo zapotřebí ve skutečnym světě, zakládat občanský sdružení, učit se orientovat v politice a plnit questy v pomáhání ve skutečnym světě. Při tom se taky skamarádíte s lidma a dokonce potkáte mnohem více žen. Neberte to ode mě špatně, nechci nikomu říkat co má dělat, jenom věc k zamyšlení.
    • chybu ve výchově rodičů nemůžeš svalovat na hru. Omezovat kvůli nim všechno ostatní je největší možný zlo. Zakážeš McDonalldy, protože děcka nesportujou a tloustnou? Neni chyba v tom, že rodič prostě nedokáže u svého potomka najít jinej adekvátní koníček a společně se mu věnovat?
      • Kronoss1
        Já bych McDonaldy zakázal i Burger King a další takové s*ačky, alespoň dokud by nezačali dělat normální jídlo.
        • a pak se budeme mít stejně dobřeje, jako severokejci :-) taky bys mohl zakázat motorky, jsou nebezpečné. A spousta filmů a knih má nevhodná témata....

          Jenom hnup mě bude soudit podle nicku...ale nižší existence to očividně uspokojuje
          • Kronoss1
            Ono zakazovat s*ačky ve fastfoodech a motorky je velký rozdíl. To bys podle toho, co jsi řekl mohl zakázat úplně všechno. Mně je jedno, co lidi jí, klidně ať jí ho*na, když jim chutnají, ale vydávat ty s*ačky, co se dělají ve fastfoodech, za jídlo je vrchol.
          • Jenom šullík me bude povazovat za dite podle kratkyho prizpevku, kterej ani poradne nepochopil...
    • hra je bohuzel od 12+, ale souhlasil bych, ze vetsina MMO by mela byt 18+ hlavne tech free to play, kde pokud do hry neinvestujete realne penize, tak musite investovat cas a to je proste pro dite spatne a je jedno jestli mu je 9, 13, nebo 17
      • Proc je to pro dite spatne ? Protoze jsi King a rekl jsi to ?
        U lidi, jako jsi ty, je jedno, jestli jim je 20,30 nebo 40 - porad uvidi vsechno jen cernobile.
        • jenom dítě napíše takovej nesmysl bez hlavy a paty jako ty
          • Nenapsal jsem o nic moc vetsi nesmysl, nez pan King a napsal jsem to tak cilene.
            Bystrejsim by to mozna doslo, ale tebe omlouva tvuj prihlouplej nick.
      • Kronoss1
        A v čem si myslíš, že 18+ pomůže? Že se podle toho někdo tady řídí? Nenech se vysmát.
        • muj nazor je v nicem. pokud clovek nema stale zamestnani :-) nemam nic proti tomu, aby deti hrali hry. ja je taky hraju od malicka, kdy sem mel doma atari 800XL :D vadi mi pouze MMO hry, protoze je potreba ve hre tavit spoustu casu a deti jsou nachylnejsi k tomu, aby se hre venovali na ukor jinym vecem. na druhou stranu je to skvela pruprava pro pozdejsi zivot kde se dite naucit podvadet, krast, ..... proste vse co je v dnesni spolecnosti potreba k tomu, aby jste uspeli
          • Kronoss1
            kING: Já ti nevím, ale pochybuji, že se naučíš základy ekonomie z her. To, co jsi popsal, to je velký extrém a mně osobně nikdy žádné dítě nezkazilo zážitek ze hry. A hlavní věc, co je potřeba říct, je to, že je to všechno o VÝCHOVĚ. Dítě je svým způsobem odrazem svých rodičů, a proto je na rodičích, co dítěti dovolí a kolik peněz mu dají. Když je chce utratit za MMO, tak dobře, ale pak si třeba nekoupí něco jiného i tohle je výchova. Ale řešit to nějakým 18+ nebo tak podobně je k ho*nu, protože je to každému jedno.

            PS: Debaty o ohrožování morálky miluji, strašně se nasměji.
            PSS: Nezatracoval bych dnešní společnost ani kapitalismus, hlavně proto, že kapitalismus v ČR není.
          • kecy, prdy, beďary
            • ...reakce na to rádoby moralistický hov*do kING
          • Aha, a ze se tam naucej treba teamovou spolupraci, komunikovat na urovni ( treba diky prikladu starsich hracu ), starat se o finance, chapat zakladni ekonomiku, atd. ? To k nicemu neni co ? Hlavne vyzdvihnout to negativni !
            • rozhodne by deti takove znalosti meli mit !!! jenze prave v MMO hrach s virtualni ekonomikou by se je ucit nemeli, protoze cesta k necemu co chteji vede pres nejakou herni menu. tu si hraci vetsinou koupi za realne penize, nebo se rozhodnou zda ma smysl venovat hre volny cas a pokusi se vydelat si na to co chteji pres farmeni....jenze diteti vetsinou NE nestaci a tak zacne zebrat, vymyslet si veci jako, ze vsechno co ma aspon trochu vetsi hodnotu, potrebuje na svou treti postavu pro sveho bratra, zacne resellovat veci, atd..... v horsim pripade zacne hledat cheaty, hacky, ..... a je mu uplne jedno, jak neskutecne tim kazi hru ostatnim hracum. jiste se pritom nauci spoustu veci a to nemyslim ted nijak spatne, ale v normalnim zivote se pak zacne chova nejspis docela podobne. v nasi spolecnosti se tyto znalosti, dovednosti budou jiste hodit a pomuzou se mu prosadit, ale staci se podivat kolem sebe jak pak takova spolecnost vypada....
              dite je podle me kazdy kdo si sam nedokaze, nebo nedokazal nikdy vydelat na vlastni zivot a to je mnohdy daleko vice, jak 18 let
              proti sexu nic nemam :-) jen to bylo mysleno tak, ze se vede debata ve spolecnosti o tom jak sex a nasili ve hrach ohrozuje moralku deti, ale to ze decka (viz vsechno co sem doted napsal) ma podle me daleko horsi dopad na dite
            • Kronoss1
              kING - Ty jsi naprosto mimo mísu. Jestli si myslíš, že je špatně, aby děti věděly základní principy ekonomiky, hodnotu peněz a nakládání s nimi (kapesné), tak jsou tvé děti (pokud je máš) chudáky. Taky jsme se z tvého příspěvku dozvěděli, že člověk, kterému je 18 let, je stále dítě, a proto by dle tvé logiky nemělo nic vědět o ekonomice a financích, ale zapomínáš na to, že na gymnáziu mají ZSV, kde se ekonomie, politologie atd. vyskytuje. Vychovávej si své děti jak chceš, ale už teď je lituji, že jim nechceš předat své zkušenosti, které oni nikde jinde nasbírat nemůžou, protože to jinak nezjistí. Naopak by sis s nimi měl sednout a zasvětit je do "běžného" života, vysvětlit jim, že ti hodní pánové v sacích a kravatách z pojišťoven a bank a jiných institucí nechtějí jejich dobro, ale pouze jejich peníze a v tomto případě je nedůvěřivost jejich největším přítelem. Měl bys je vést k tomu, aby třeba, až jim bude 25 nebo víc k tobě přišli pro radu a nebáli se za tebou jít. Tím přístupem, co jsi popsal je pouze poškozuješ.

              PS: Co je na sexu špatného? *7*
            • Ze k tomu staci jakakoliv multiplayer hra bych rozhodne nesouhlasil. V CODU nebo BF se decko asi tezko nauci jazyk a teamplay, protoze tam neco ziska i bez toho, kdezto v MMORPG, jestli chce neceho dosahnout, tak se tomu nevyhne.
            • Ano, mam stejny nazor na kapitalismus, taky ho povazuju za zlo dnesni spolecnosti, jenze tyhle znalosti jsou bohuzel zaroven taky dnes potreba k preziti, resp. k alespon trochu slusnymu zivotu v tyhle na hlavu postaveny dobe.
            • je super, ze se dite nauci jazyk a nejake tymove spolupraci, ale k tomu staci jakkoliv hra s multiplayerem. co se tyce MMO, tak to negativni bohuzel prevazuje. muzes se zeptat v jake koliv guilde v jake koliv mmo hre na chovani deti. mnohdy i starsich 18 let. starat se o finance a chapat ekonomiku ? to je prave to co by se melo od deti drzet co nejdale, protoze to je daleko horsi jak sex a nasili..... touha po majetku je mozna hnaci silou kapitalsimu, ale zaroven je to i zkaza nasi spolecnosti. staci se podivat kolem sebe, precist noviny, .....
    • *Cink*
      Dobry den pani Penickova, mate pro me nejaky quest ?
      Ale jiste synku, umyj mi tamhle tech 10 taliru a dostanes dvacet korun a ponozky.
    • Teprve úterý a už tu máme žblebt týdne. Ještě by mladý mohli chodit na spartakiádu... OMG

      Lepší sedět u PC než čumět na vymatlaný koko*iny v TV.
    • hahahaha dobrej byl

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit