Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Když už jsme tady v diskusi, tak se chci zeptat trochu offtopic:

    Nikdy jsem nedohrál BG2, mám svoji postavu z BG1. Má cenu čekat na BG2 EE, nebo se mám pomalu pustit do ne extended BG2 + mody?
  • Cahir
    napadá hoši někoho z vás, jak v party-based RPG využít prvek, jakým je zničitelné prostředí?? Kdyby byly nějaké zajímavé nápady, mohl bych to kdyžtak postnout na BSN...

    PS: A opravdu nemám na mysli třískání do sudů kvůli goldům. *1*
  • Cahir
    Vychovat si tě má tvoje matka.
  • Ale musím se přiznat, že mám o Eternity trochu strach. Obsidian mají sice obrovský talent, jejich hry jsou super (Planescape jsem dohrál nedávno, Alpha Protocol hned po vydání, KOTOR2 hned po vydání...), ale třeba Alpha Protocol měl posunutý vydání skoro o rok a stejně vyšel zabugovanej. Poslední třetina Planescapu nebyla zdaleka tak dobrá jako první dvě a naprosto popřela CPRG koncept (samý souboje, málo rozhovorů...).

    Pokud si s Eternity Obsidian vyhraje, nevydá ho předčasně a bude se o něj po vydání starat, čeká nás super RPG zážitek. Jinak asi shoří internet.
  • Souhlas.

    Jestli se povede Project Eternity a DA2 (o Wastelandu moc nevím, ale taky jsem jako RPG fanda přispěl), tak se máme na co těšit.

    A jestli BW nějak kvalitně využije Frostbite enginu (zničitelné prostředí, fyzika...), tak by DA3 mohlo žánr posunout někam dál. Uvidíme, ale v každém případě se můžeme usmívat :) .
  • Očividně nemá cenu diskutovat, pokud ignoruješ argumenty protistrany.

    Pokud hraješ ME3 jako typickou střílečku, pak ano, máš na disku další nekompletní postavu, která s tebou běhá a střílí, jako všichni ostatní. Ale to je tak všechno. Očividně si představujeme DLC pro ME jinak no.
  • MrSanta
    Přirozené směrování herního konceptu od Kotoru k Mass Effect jsem taky chtěl zmínit, ale nějak mi to vypadlo.
    Na Dragon Age 3 jsem hodně zvědavý. 3 roky na vývoj, nějaké ty záblesky informací na mě působí velmi dobře.
    Budoucnost vypadá celkem růžově - Wasteland 2, Dragon Age 3 a Project Eternity (teď čerstvé informace - bodou i střelné zbraně).
    PS: Validačka na fórech Obsidianu pořád nejde, pošlu email na podporu, uvidíme.
  • proč Apple mělo jako maskota Jobse a ne někoho ze svých kravaťáků? Tohle je snad standardní korporátní uvažování - dej na čelní místo nějakýho koně a z povzdálí tahej za nitky.
  • Cahir
    Jako člověk, který hrál všechny hry od BW musím říct, že vývoj od KOTORu k Mass Effectu 3 je naprosto přirozený. Koncepčně bylo Jade Empire a hlavně KOTOR oproti BG/NWN dost razantním směrem k akčnosti. A kdo byl pozornej, všimne si už v KOTORu mnoho zárodků toho, co přišlo v ME. Casey (stojící za oběma projekty) v nějakém interview prohlásil, že chtěli (nebo možná kvůli LucasArts museli) vymyslet vlastní univerzum. A jelikož Hudson se prohlašuje za velikého fandu prvního Deus Exu, chtěl vzít typickou BW hru a nacpat do ní realtimovej akční soubojovej systém. Minimálně za to mu patří kredit, protože rozhodně vytvořil velmi originální koncept. Dvojka a trojka jsou jen naprosto přirozeným a v zásadě kosmetickým vývojem oproti původnímu ME. Modifikace ohledně inventáře nepovažuji za vliv EA a skilly také ne (už proto, že od jedničky má "casual" hráč možnost je nechat rozdělovat se automaticky). Naopak, osobně považuju současný sytém skillů za nejlepší možnou syntézu jedničky a dvojky, v nichž obou mělo pojetí skillů své zásadní pro a proti. Ba co víc, trojka šla ohledně skillů více ve stopách jedničky.

    Vzhledem k tomu, že ME3 jsi nehrál, těžko se budeme bavit o designových chybách v hratelnosti. A že tam nějaké jsou, o tom žádná. Stejně jako v každé hře *3* ...

    Nevidím vliv EA na samotný vývoj (na vývoj sám o sobě) Bioware her ať hledám jak chci. EA bych nakopal do řitě jedině za to, že je tlačí do deadlinů - viz DA2 (pouze 11 měsíců!) a částečně ME (i když dva roky nejsou tak krátká doba pro hru s rozjetým univerzem - viz Uncharted apod.) To se prostě nutně podepsalo na výsledných produktech, nepopírám. Ale i přes odchod Muzyky a Zeschuka a tedy moje obavy, že ony deadliny by mohli být ještě více smrtící, jsme se o DA3 dozvěděli, že bude mít na vývoj 3 roky. To se dost vylučuje s tím, že by EA podmínky stále více zhoršovalo, naopak...

    Co se pozic po otcích zakladatelích týče, BW/EA do jejich fce povyšuje Aaryna Flynna (v BW od samého počátku, začínal jako programátor na BG1), který tedy bude hlavou studia. Hned pod ním, tedy šéfové projektů, jsou Hudson (začínal jako grafik už na BG2 a dopracoval to na šéfa projektů Jade Empire, KOTOR, ME) a Darrah (u BW taktéž od úplného začátku jako programátor BG1, šefoval DAO a DA2). Pokud by EA chtěla mít ještě větší kontrolu nad BW, proč by do klíčových pozicí obsazovala veterány, kteří byli se studiem od začátku?? Proč by tam neposlali jednoho ze svých kravaťáků?

    EDIT: Koukám, že jsem si v podstatě vystřihnul stejnej příspěvek jako Santa *1*
  • a naposled pro biodrony:

    http://img571.imageshack.us/img571/2214/1331503101076.png
  • "I'm not suprised at all that EA withholds content so they can sell it as DLC, it's extremely obvious that they do that. The only part I can't figure out is why they bother lying when it's so obvious." - takhle.
  • no lžeš spíše ty, tohle všechno už bylo na disku a je to na internetu pěkně zdokumentováno. Takže než začneš druhé osočovat, raději si vypláchni vlastní ústa.
  • MrSanta
    Na Kotor se svého času snesl hate od "hard-core" hráčů za změnu konceptu oproti Baldur's Gate. V Jade Empire je boj celkem akční.
    Podle mě hlavní na co se v BioWare zaměřují je podání příběhu, propracované charaktery spolubojovníků a jejich vztahy v družině. Část her má akční boj a část her má party-based boj s větší nebo menší možností taktizovat.
    SWTOR by určitě samotní BioWare nedělali, protože by na něj neměli peníze. EA SWTOR platilo, dodalo peníze na založení nového studia a najmutí lidí. Samotná hra jde přesně v mezích základních stavebních kamenů všech BioWare RPG her (příběh, propracovaní spolubojovníci, vztahy v družině). Jestli se to někomu líbí nebo ne je už věc vkusu každého hráče. Já SWTOR nemám co vytknout. Až to bude F2P tak plánuju se do hry vrátit a zase se stát nesmlouvavým trooperem, neohroženým jediem nebo prohnaným sithským bojovníkem.
    Nevidím nějak větší odklon v produkci ve spolupráci s EA. Jediná "horší" hra je Dragon Age 2, který byl uspěchán až běda. Mě se ale líbí, vítám komornější děj a styl vyprávění rozdělený do několika etap v průběhu několika let. Taky snaha o nabourání klasického rozdělení tank-dps-healer a celkově jiný přístup k party-based k boji se mi, asi jako jednomu z mála, zamlouvá.

    A co že mají Kotor, Jade Empire nebo Mass Effect společného s EA? Právě že vůbec nic. Tyhle hry přišli s akčněji pojatým bojem ještě před EA. Ale podle některých za akčně pojatý boj v BioWare hrách může EA, takže logicky musel EA nějakým způsobem působit na BioWare už dříve.
  • Pokud vím, tak u Capcomu se stahovaly klíče pro odemknutí obsahu na disku.

    U ME3 jsi stahoval misi, animace (rozhovory), dodělávky dabingu a nové skiny. Na tomhle obsahu pracoval tým během certifikačního procesu a výroby disků. Fakta.

    Můžeš stále opakovat svoje, ale lžeš.
  • v případě Capcomu se také něco stahovalo, a? Určitá data DLC už jsou na disku včetně dabingu, modelů, misí atd. O čem se tu bavíme? Prostě to DLC bylo očividně hotové.
  • Jak se hráči chovají, tak jim to předkládáme :)
  • Jasně, je to na disku, proto musíš stahovat 550 MB. Wow.
  • Upřímně, od té doby, co se z her stal "produkt" už se nedivím ničemu v tomhle byznysu, ale teď jde jen o to, kdo si dovede pod velkými vydavateli zachovat důstojnost. Bioware se to tak úplně nepovedlo. Dobrým příkladem firmy, jež si dokáže stát na svém i pod Activision může být třeba Raven Software.
  • DLC je většinou content, jenž nebyl v době vydání hry na světě a byl vývojáři dodělán později a posléze je prodáván prostřednictvím internetu. V době vydání hry bylo ovšem DLC Prothean již očividně na disku a Bioware to slíznul stejně jako Capcom, jenž se o něco podobného pokusil v případě TekkenxSF. To, že lhali že tam není a kdesi cosi, je skutečně lež Bioware a nikdo se je nesnaží poškodit, poškodili se sami svým korporátním přístupem k hráčům.

    Takže nějak tak.
  • tak zrovna Carmack je podle me jednim z nejprecenovanejsich, co kdy byl ..je mozna machr na vyvoj novych engine, ale ty hry ze jejich dilny (id soft) jsou kruta bida, obcas neco prumerneho, rage

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit