Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pokud v té hře nemohu vykonat potřebu v lese protože jsem se před tím v městě přežral a utřít se lopouchem tak to prostě pro mě není realná hra.A hotovo pan Vávra onehdá něco napsal a já tohle čekal a čekal jsem i čuraní a hlavně jsem čekal že když jse pak vrátím na to místo s tím lopuchem tak tam budou lítat mušky a hle to tam není takže to není realistické.Takže se chystám na článek 100 důvodu proč nemám rád kingdom.Tak nějak
  • Jinak se musím přiznat, že jsem díky nemoci hru hodně hrál a nechal se unášet i mediálním šrumem okolo. Názor sem, názor tam je samozřejmě v pohodě, ale jsem hodně překvapen téměř absencí zamyšlení nad tím jak tým Warhorse zpracoval otázku křesťanství, církve a víry. Ta hra je ateistická jako moje puberta (okej...nevěřící jsem i dnes, ale aspoň jsem ochoten diskutovat na téma dobrý/špatný/zajímavý). Hrozně bych se nechal nasměrovat na jakýkoliv článek (kdyby někdo měl), který se týká filosofie historie křesťanství v poměru s tím jak ji prezentuje Kingdom Come. Baví mě to hlavně v ohledu k tomu jak mr. Vávra neskromně trousí tu a tam perličky na téma "no a museli jsme ustoupit realitě v lese, protože jsme chtěli temný les, ale zjistili jsme, že lesy byly docela jasné, protože se tam pásl dobytek". Taková perlička po který si člověk říká "tyvole ty mysleli fakt na všechno" a přitom jsem za svých 35 hodin nenarazil na jediného člověka, který by byl opravdu věřící a nějak se podle toho choval nebo to nějak řešil. Na to, že je mr. Vávra liberarián, tak zobrazuje všechno s církví jako kovaný komunista a tak jsem všechny věřící postavy zatím viděl jen v roli slizkých sobeckých sviní. Na jednu stranu se pořád předhazuje realita, když je třeba udělat bílou populaci a je třeba nechat ženský ve hře jenom na píchání, ale když jde o další realný věci (které odporují ideologii tvůrce), tak je to nejvíc zamluvený do ztracena.
    (a ne - neberu tvůrcům možnost zobrazit středověk po svém, to vůbec ne - jen si myslím, že tahle kapitola by se ke KC:D měla otevřít)
    • jamar28
      A jak rozeznáš věřící postavy od nevěřících? Ona tam o sobě nějaká vykládá, že nevěří v boha? Jinak ateistická mi ta hra teda rozhodně nepřipadá, už jen proto, že tak 70 % pozdravů je nějaká variace na Bůh ti žehnej. Spíš je omyl si myslet, že ve středověku žil každý jako světec. Je potřeba si uvědomit, že období ve hře bylo obdobím snad největší krize křesťanské církve všech dob, ty události později vedly k reformaci a krvavým válkám mezi křesťany.
    • Sežeň si Toulky českou minulostí od Českého Rozhlasu to je takovej nenáročnej a relativně nezávislej zdroj a pak si to můžeš porovnat sám. Hra toho z toho středověkýho světa moc neukazuje, Tehdejší člověk byl pod nátlakem ze tří stran - král, pán a církev, přičemž to poslední vedlo k válkám. Pána a krále brali přirozeně, jelikož to byla nějaká záruka ochrany atd.
  • Worhammer
    Mají Groschenů dost! Takže kecy jako cz dabing by se nevyplatil nechci slyšet. Dejte nám ho!
    • ono ani tak nejde o to jestli by se dabing vyplatil, ale plnou hubu keců jak to je co nejreálnější hra a lidi přesto, že se to odehrává v čechách tak tam mluví anglicky.... to je SMUTNÝ
      • Veskoslav
        Akorát, že 2/3 lidí v českém království mluvili německy, zbytek pak staročesky a to by polovina lidí stejně nerozuměla...A slyšet tam moderní češtinu, tak by to rvalo ještě více uši než angličtina.
        • Ty 2/3 sis vycucal jak?
      • A to měl udělat dabing staročesky a německy dobově? Aby to bylo jako Reálné?
    • To nikdo nechce kromě pár lidí v ČR co neumí číst titulky...
    • Teď v rozhovoru říkal, že další projekt budou možná dělat primárně v češtině a do angl. se to pak nadabuje nebo něco v tom smyslu, že už se na to asi nevykašlou.
      • Llour
        No právě, že to neříkal. Pouze, že nad tím uvažuje. Žádný závazek samozřejmě nedal. A takhle vznikají fámy *7*
        • No nepovídej, proto v té větě je "možná" a "asi" :)
      • Kde to říkal?
        • https://indian-tv.cz/porad/showtime/kingdom-come-special-09bvbb
  • 500k říkal Vávra ze steamu a teď mega celkem. Konzole tedy nic moc....
    • Protoze uz kazdy vi, ze na konzolich je to absolutni paskvil. Nemam ani chut to rezepisovat. Prestal jsem ji hrat a buh vi, jestli se k ni jeste nikdy vratim...
    • jindra.veliky
      my hrajem na konzolich lepsi hry a hlavne hotovy...treba monster huter world
      • Prej monster hunter lepší hra :-D
  • nezapominejte ze do techto prodeji jsou i verze pro backery, ktere hru zafinancovali, z toho Warhorse logicky nic nemá.
    • Proč by z toho nic neměli? Akorát ty peníze dostali předem. A jinak nejvíc z toho má Bakala :)
  • asi jsem klikař, ale na žádné game breaking bugy jsem nenarazil, inu, aspoň je vidět, jak obtížné je všechny mušky vychytat, někomu to jde takřka bez problému, pro jiného je to nehratelné, ale důležité je, že se pod tím skrývá super hra, jelikož bugy se daj odstranit patchema, špatný gamedesign nikoliv
    • Tak to ti fakt závidím, já tam mám jeden bug za druhým (odehráno, především vedlejší questy 40h). Zrovna teď se mi stalo, že po skončení tréninku s Bernardem v Ratajích naskočil soubojový režim a Bernard na mě útočil, musel jsem se vzdát a vyplatit... Fakt ostuda
      • A aby toho nebylo málo, tak se mi to samé stalo znovu při jiném tréninku s Bernardem... Každé setkání s tímto bugem mě stojí 200 zlatých *7*
        • to už bych si to před tréningem radši uložil *4*
          • a to je BIG FAIL ukládat nemůžeš kdy chceš... pokud vydají hru v tomto stavu měly se na nějakou sejvoici vakašlat a hlavně přidat autosave po 5ti minutach
            • Veskoslav
              Ukládat můžeš, kdykoliv chceš...Proč zase lžeš? Jenom stačí mít Savovici (není těžká na výrobu) či si lehnout do první koupené postele v hospodě...
    • Ja taky ne, ale rika se ze po 30 hodinach hrani to zacne :-)
      Uprimne jsem to odlozil na podzim.
  • jamar28
    Šmárjá brzděte s těmi prodeji, nebo hejtrům praskne žilka! To je chcete mít na svědomí? *4*
    • Ať všichni třeba pochcípají na mor. Protože teď hází hate na KC:D jakmile jim to nebude přitahovat dost pozornosti, začnou házet špínu na něco dalšího. Attention whores které potřebují být pouze vyhlazeny.
    • Haterov? Tá hra nikomu nestojí ani za hate. Po pár funny gifoch s bugmi už to nikoho nezaujíma. A zaujímalo by ma koľko refundov to malo. Aby to nebolo ako s NMS.
      • potrefená husa se ozvala
      • jamar28
        Jak ta hra nestojí nikomu ani za hejt můžeme soustavně pozorovat už několik let. *4*
      • jj, o tobě přesně mluvil *5*
  • PreidaQ
    Zajímá mě, odkud článek čerpá domněnku, že WH má nějaké zaměstnance. Podle té dva roky staré účetní závěrky mělo studio 0-1 zaměstnance. Nebo se od té doby změnilo něco, o čem se veřejně neví?
    • jggvšak to celé dělal Vávra. Tak s tím souhlasím.
    • Neřekl bych, i podle té poslední dostupné (2016) to byl stále 1 až 0 zaměstnanců, prostě Bakalovina. Zmiňuje se vůbec mainstream, jako ČT, o tom, že za tím studiem většinově stojí Bakala? Zatím jsem nic takového nezaznamenal.
      • Ty jsi duchodce? Ja myslel, ze na ten hate proti Bakalovi slysi jen oni.
        • Irelevantní, raději reaguj na obsah.
          • To byla reakce na obsah. Takze jsi duchodce nebo mas jen takove mysleni?
            • To nebyla reakce na obsah, ale na autora, takže stále irelevantní ad hominem.
          • Říká troll, co tu předvedl nulový obsah bez důkazů, jen domněnky proložené slovy jako Bakalovina atd. Měl by ses přesunout na novinky nebo nějaké konspiracní weby. Tam tě tobě rovni budou brát možna vážně.
            • Ty nemáš co vyvracet. Ty máš akorát dokázat že WH je švarc systém, což si tu tvrdil. Neudělal si to, tzn. jakákoliv debata z tvojí strany je jen klickování, tlachaní o hov*ě a nemá žádný smysl. Místo toho si radši nastuduj, co je ad hominem a strawman, očividně nemáš páru.
            • Vyvrácení toho co jsi napsal viz výše, těším se na další tvou "hodnotnou" reakci, ale zkus to bez těch logických klamů.
      • Fakt si myslis ze takovej pan jako Bakala resi nejaky zamestnance? *1* Ten akorat tak mavne na Johana at posle love do WH a sepise kontrakt. Tohle resil spis Vavra.
        • Vávra praktikující bakalovinu, to se nevylučuje, ne? *1*
    • Kolik meli zamestnancu na HPP je putna. Firma musi odvest dane z prijmu kazdej brezen, takze to tak jako tak odvedou. To ze vetsina tech developeru pracuje na zivnost je legalni a dela to tak skoro kazdej. A nikomu do toho nic neni.
      • Dodatek, nemyslím, že na dani Warhorse něco odvedli jelikož vykazovali ztrátu. Co se toho "skoro každej" týče, tak to také není pravda, o čemž hovoří jasně čísla celkového počtu zaměstnanců a živnostníků, kdyby to dělal skoro každý, byla by většina pracujícíh OSVČ, což tak očividně není. V tvém příspěvku prakticky není jediná pravdivá informace, ale oprav mě pokud jsem něco přehlédl.
      • Putna to neni, jde o švarc systém a ten je nelegální. Stát je na dani z příjmu šizen, takže jak to může být putna? Je šizen na odvodech a zaměstnanci na živ. list jsou šizeni díky tomu taky, jelikož se to promítá do jejich důchodu (pokud není kompenzován vyšší mzdou, o čemž pochybuji), o čemž hádám většina z nich ani netuší a neřeší to. Ve finále na tohle dojíždějí skutečné OSVČ, protože přísnější opatření kvůli švarc systému mouhou zasáhnout i je.
        • zaty
          Ty jsi taky švac :)
          Mrkni na google na Smlouva o dílo, Smlouva o poskytovaní služeb a freelanceři :)
          • "K takovým materiálům nemám přístup, takže absurdní požadavek."

            Ano. Absurdní je někoho obviňovat bez důkazů. Zabal to, alobalová hlavo. Jen se ztrapňuješ.
          • "Až po tom, co uvedeš důkazy, že ve Warhorse šlo o švarc systém. Odkaz na google definici to samozřejmě není. Hoď sem kopie smluv nebo to rovnou zabal, alobalová hlavo...
            Typická rétorika o hov*ě. Požadovat od odstatních důkaz opaku něčeho, s čím si přišel jako první ty. Máš to v hlavičce trochu pomotané, protože se nedokazuje nefunčknost nebo neexistence. Dokazuje se opak a důkazní břemeno je na tom, kdo obviňuje, tzn. na tobě."

            Kde chybí argumenty, nastupuje ad hominem, typické. Odkaz na google byl pro toho druhého, který nevěděl co je švarc systém. K takovým materiálům nemám přístup, takže absurdní požadavek, navíc zcela irelevantní, protože je to především reálný vztah mezi subjekty, který kontrolor/úřad posuzuje, ne formální podstatu věci, tedy smoluvy, takže ani sebelépe ošetřené smlouvy nejsou nic platné, když v reálu vše svědčí o švarc systému a kontrola to tak vyhodnotí.

            Já od něho nepožadoval důkaz, ale pouze jeho teorii o tom jak to mohli míš pořešené aby reálně nenaplňovali znaky švarc systému. Takže pomotané to máš ty a jedná se o strawman, logický klam, chápu, že se ti lépe argumentuje o něčem co si si sám vymyslel a podsunul mě, než aby si reagoval na to co skutečně zaznělo.
          • Mrkni na google co znamená švarc systém.
            • "Já od něho nepožadoval důkaz, ale pouze jeho teorii o tom jak to mohli míš pořešené aby reálně nenaplňovali znaky švarc systému."

              Takže ty se pohybuješ jen v rovině teorií? Ok, v pořádku. To sem chtěl slyšet.
            • Takže nic, žádný důkaz? Ok, pokračuj v prázdném trollingu, alobalová hlavo.

              A prosím, nepoužívej výrazy, kterým nerozumíš (strawman, ad hominem).
            • "Jistě, že znaky švarc systému naplňovali, o tom žádná, ale klidně se poděl o teorii jak to měli zařízené tak, že je nenaplňovali, to bude zajímavé a rád se zasměju."

              Typická rétorika o hov*ě. Požadovat od odstatních důkaz opaku něčeho, s čím si přišel jako první ty. Máš to v hlavičce trochu pomotané, protože se nedokazuje nefunčknost nebo neexistence. Dokazuje se opak a důkazní břemeno je na tom, kdo obviňuje, tzn. na tobě.
            • Až po tom, co uvedeš důkazy, že ve Warhorse šlo o švarc systém. Odkaz na google definici to samozřejmě není. Hoď sem kopie smluv nebo to rovnou zabal, alobalová hlavo...
            • Když to tedy víš, co si chtěl tím svým příspěvkem/argumentem říci? Nedává to moc smysl.

              Jistě, že znaky švarc systému naplňovali, o tom žádná, ale klidně se poděl o teorii jak to měli zařízené tak, že je nenaplňovali, to bude zajímavé a rád se zasměju. Nejde o blbost, jde o Bakalu, ten má jistě ošéfováno, že v jeho případě se nic nestane a nikdo ho řešit nebude, proto bez starosti.
            • zaty
              Neboj, já vím, co je švarc, protože si musím dávat pozor, abych znaky švarce nesplňoval :)
              Jenže oni ti OSVČ, co dělali KCD, znaky švarce jistě nenaplňovali, to se neboj, že by byli takhle blbí.
        • Povis nam o co je dan z prijmu pravnicky osoby nizsi v pripade ze nema zamestnance oproti tomu kdyz je ma?
          • Čím to, že nereaguješ na to co jsi začal a na co jsem odpověděl?
          • Nepovím, protože jsem tohle netvrdil.
        • Když to je nelegální tak jdi podat žalobu.
          • Tak trestní oznámení no Bobe :)
            • Ani to ne "Bobe", ale zkoušej to dál.
          • "Podat žalobu", pobavilo.
          • to je dokonce jeho povinnost, pokud ví, že byl spáchán zločin! *4*
            • Oba asi moc koukáte na televizi, ale zasmál jsem se, díky.
        • tady už fakt někdo neví, kvůli čemu ještě prudit, zoufalost v přímém přenosu *4*
      • PreidaQ
        Neřeším moralitu. V článku se jasně mluví o tom, že není nutné "propouštění zaměstnanců". Článek je navíc označen jako "Byznys". Proto trvám na té terminologii a ptám se, jak se tedy ví, že tam pracují nějací zaměstnanci.
  • milion uz meli vcera: https://twitter.com/DanielVavra/status/966577389231894530
  • Propouštět? Vždyť tam prý byl jen jeden nebo žádný zaměstnanec.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit