Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Robotron3
    Informacím o Kingdom Come jsem se snažil spíše vyhýbat, takže je pro mě nyní hraní takovým překvapením a nutno říct milým. Namísto drsného středověku na mě začátek působí jako typická česká pohádka, kde hloupej Jeník z chalupy se vydává do světa. Už se těšim, co bude dál :)
  • Hra není pro všechny. Když máte dvanáctku u pásu, tak se pak nejspíš nechcete učit složitý soubojový systém. Bugů je tam tolik, jako nepřizpůsobivých občanů ve zvlášní škole. Cut-scén ještě víc. Během loadingů stihnete založit rodinu, nicméně ta hra má něco do sebe. Ta neskutečná radost, když ukončíte život týpka, co se tak urputně bránil. Příběh je super, zatím jsem nadšen, uvidíme jak se to celé rozjede.
  • Aniž bych chtěl rozpoutávat nějaký flamewar - Jsem docela překvapen, že vlastník liberálně-progresivního týdeníku podporující globalizaci podpoří projekt, který asi dost hraje na notu minimálně patriotismu (co jsem sledoval první hodiny hry). Ale třeba se ta protiněmecká karta ve hře otočí anebo fakticky na tom Bakalovi nezáleží. *1* Rozhodně jsem zvědavý co na to německá média...

    Je tu nějaký historik, který by mi podal sovětu ohledně vztahů Čechů a Němců v té době? A doopravdy byl Zikmund vnímán v Čechách tak negativně? Historici se zahraničí ho hodnotí jako velice dobrého panovníka co jsem si laicky načetl....
    • V zahraničí myslíš Německo nebo Maďarsko? Angličané považují za jednoho z největších Angličanů Olivera Cromwella, Irové ho ale nenávidí, jelikož povraždil značnou část irského obyvatelstva.
      V manifestu z roku 1420 čeští páni nazývají Zikmunda velikým a ukrutným nepřítelem českého jazyka.

      Celý text manifestu z 20. 4. 1420
      Urozeným, statečným, slovutným, moudrým a opatrným pánům, rytířům, panošům, měšťanům i vší obci Království českého i Markrabství moravského, kteří tento list uzří neb čtený uslyší, my Čeněk z Vartenberka, nejvyšší purkrabí Koruny a Království českého, Oldřich z Rosenberka i jiní páni, Praha město, rytíři, panoši i jiná města se všemi, kdo o svobodu zákona božího stojí a o obecné dobré jazyka českého.
      Službu svou vzkazujeme a napomínáme vás všech i každého zvláště tou věrou, kterou jste Koruně a Království českému povinni, abyste nejjasnějšímu knížeti a pánu, panu Zikmundovi, římskému králi vždy rozmnožiteli a uherskému králi poddáni nebyli a jemu nepatřili ani ho neposlouchali jakožto krále českého, ani jeho úředníků. Neboť to dobře víte, že Jeho Milost není ještě pány českými za krále volen, ani k Českému království korunován, ale království a jazyka českého jest veliký a ukrutný nepřítel. Tomu můžete rozuměti skrze tyto kusy:
      Nejprve, že nejohavnější potupou všem křesťanům nás potupil a zhaněl, a to kacířstvím, ačkoli, dá-li Bůh, bez viny, zvláště pak pro přijímání velebné svátosti těla a krve boží, kteréžto přijímání Pánem Bohem bylo nařízeno, v jeho svatém evangeliu zjevně zapsáno, doktory svatými potvrzeno a první církví svatou zachováváno. K tomu také legátovi svému k veliké potupě a hanbě Koruny a jazyka českého kázal vyhlásiti kříž jakožto na kacíře, proti všemu řádu a právu křesťanskému. A člověka v naději boží dobrého a nevinného ve Vratislavi v Koruně české koňmi usmýkati a upáliti kázal, a to nic pro jiné, jediné pro krve boží přijímání, a to vše k veliké hanbě jazyku českému i ku potupě. Horníkům také přikázal, kteréhokoli by Čecha, ku přijímání boží krve příchylného, dostihli, aby je stínali a do šachty metali. Již více než tisíce Čechů, i duchovního i světského stavu, bylo nevinně v šachty vmetáno k hanbě a veliké škodě jazyka českého. Velebné markrabství braniborské, kterého slavné paměti Karel císař, pán náš milostivý, s předky našimi s velikými náklady a krveprolitím dobyl, nemaje k tomu žádného práva ani moci pryč dal od Koruny české. Biskupství moravské člověku neřádnému a hanobiteli velikému jazyka českého, proti právům a svobodám zemským, pro listy papežské podal, tudy chtě Korunu českou z jejích svobod vyvésti. Vratislav, město slavné Koruny české, velice pohubil lidi v něm stínaje a jim statky jejich k záhubě koruny odjímaje. S knížetem Hanušem, synem Klemovým, který je veliký nepřítel, zhoubce, rušitel práv i loupežník Koruny české, se smluvně zapsal. k znamenité hanbě a potupě koruny a jazyka českého mistra Jana Husa slavné paměti, ač bohdá byl bez viny, před sborem kostnickým přikázal upáliti bez ohledu na svůj glejt.
      Všecky tyto věci a mnohé jiné provedl a ještě provádí k hanbě a k potupě a k nenahraditelné škodě koruny, království a jazyka českého. A které je to srdce českého jazyka tak tvrdé, jemuž by se tak veliké ukrutnosti a nemilosti nezželilo! Proto, milí přátelé, z těchto kusů můžete porozuměti a znamenati, že jeho milost nic jiného nemíní než České království a korunu a zvláště jazyk český potupně a ukrutně vypleti a zahladiti. I doufáme ve vás jako věrné Čechy, že v takové nouzi budete té Koruně české a tomu království radni a pomocni, jako jste to dříve činili i vy i vaši předkové, věrní Čechové.
    • Sežeň si Toulky českou minulostí (mp3) někde od dílu 152 - Smrt Karla IV. Je tam vše důležité popsané, přičemž nikomu vysloveně nestranní.
      • Díky!
    • Zikmunda nesnášely Čechy, naopak moravská a slezská šlechta jej podporovala. Máš to třeba i na wiki, nebo v seriózních historických knihách.
      • To bylo dáno tím, že moravská a slezská šlechta byla převážně německého původu. Naopak česky mluvící moravská šlechta (Pernštejnové, Páni z Kunštátu) Zikmunda za krále neuznala.
        • Pravdu díš.
    • Dodatek: Nechci řešit jestli je to špatně nebo dobře, jen si prostě všímám jistých zajímavosti...
  • ten dabing je desne slabej s srazi to na kolena, nesedej ty hlasy na ty typy postav, tam je dedek fousatej, kterej by mel mit chraplavej starej hlas, a ne ze ho mluvi 25 letej kluk, coz se di tak na to, ze se setrilo a namluvil to nakej programator, jak tohle nekomu nedocaklo??
  • Hru som este nehral a aj tak sa k nej dostanem tak za pol roka a to dufam uz budu bugy vychytane a bude to v pohode. Co skor zamrzi je zberatelska edicia. Chapem ze Warhorse nieje Blizzard alebo Bethesda aleboi ne velke studio ale, krabica je predsa len z trochu slabeho kartonu, mohol byt aj pevnejsi. Artbook je vlastne paperbook ?!@?#$@ a relativne maleho formatu co je skoda. Mimochodom ten Skyrim ma artbook peknu knihu s kozenou vazbou (alebo aspon sa to podoba na kozu).
  • Jack1947
    Tohle asi nebude moc horkej adept na hru roku 18 - ne tedy v dodělanosti/ odbugovanosti atp co se týče a to má bejt plná hra - jasně updaty to opraví ale jinak to je docela slabé na to že byl čas a spoustu věcí tam vyslovně bije do očí už po spuštění.
    • CRYPT
      Je otazkou co delali dodnes v tom Warpigs studiu.... Hru jsem nejak extra nesledoval, ale tusim ze min 2x bylo odsunuto vydani. Sranda je, ze na jistem webu jsem se docetl ze Warpigs o chybach apod vi a ze usilovne pracuji na updatech. Ja se taktez ptam, co delali celou dobu, kde je game testing, at mi nikdo netvrdi ze hra jim do dnesniho dne jela bez chyb, ze si neco takoveho dovolili vydat
      • Jack1947
        Ty mínusy dneska celkem jedou, chápu že to je pro někoho modla ale nějakej slabší beteatest si za ty penízesehnat fakt měli. Možná nebejt kickstartru ani nedovolily bo by na to neměli 80 lidí a nemaj někoho kdo jim to trochu testnul to je fail *12*
      • malo penez, nezkusenost s velkym rpg, malo lidi, deadline od vydavatele, fuserina..duvodu muze byt mnoho.
  • CRYPT
    Vavra na svem twitteru ma jeste takovou drzost ze se chlubi svym oblibenym bugem ze hry. To je fakt konec
    • Jack1947
      No ještě že to teda "dodělali" ale hlavně vydali nebo by to vypadalo že unsuli na vavřínech a shrábli peníze.
  • Víte už někdo jestli jsou tam ty souboje na koních? Tedy kromě lukostřelby ze sedla?
    • Krescz
      ano souboje na koníkách tam jsou i ovce co před tebou utíkají
      • Díky za info, jsem rád, že ovce utíkaj :)
  • x_ander
    Tak jsem to uz taky hrál, byť jen chvilku, a převládá nadšení. Atmosféru to má jako řemen, questy se rozjíždějí zajímavě a na žádný bug nebo chybu jsem zatím nenarazil. A i na mém ne už úplně čerstvém kompu to jede jak víno. Z technického hlediska mi vadí jen zbytečně dlouhé "přepnutí" do rozhovoru (kolikrát i 1-2 sekundy černá obrazovka) a dost nekvalitní textury - byť mám nastaveno ultra high, tak při blízkém pohledu na jakoukoliv zeď je ta textura dost neostrá. A faciálky dost slabé, ale na tom snad zapracujou.
    • Textury nic moc. Jak z team fortressu 2. Hra se tedy nesnaží být fotorealistická, je tam jistá úroven artu, ale textury by právě ostrý být mohly.
  • tak za me VELKY SPATNY - chtelo by to vyladit, ale ten svet vypada pekne a i na ten pribeh to vypada, ale proc kurna je vsude samej loading, chyby s neoptimalizace jednou to lita tak podruhe tak - nejde nejak nastavit lock? vypnout vyhlazovani ci jine veci? Uz ted existuje navod na steamu jak vypnout debilni ukladani :D :D
    • A to je kde? To jde nějak vypnout.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší