Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jako je hezké že to dávají zdarma a CD Projekt je mi velmi sympatické studio, ale 16 DLC?

    Možná jen prohlášení že v budoucnu vyjde několik bezplatných DLC na které se můžou těšit všichni hráči by se mi líbilo mnohem víc.
    Ono i ten pocit když zapnete hru a vyskočí vám "nové free DLC" zvedne podle mého hráčovu náladu lépe, než když si řekne "no bezva teď vyšlo 7 DLC a nic moc v něm nebylo, tak kdy asi vyjde to 8, 9, 10..."

    Ale jak říkám, přístup CD Projektu se mi líbí, vždyť jejich hry mají v normálním balení talik bordelu co jiné ultra drahé "nabušené" limitovky her jiných za které jsou v obchodech schopní chtít sumy přesahující 3.000,-...
  • Keyz
    Je to zdarma a to je skvělé. Navíc ten kdo to nechce, nebude muset daný obsah ve hře využívat.

    Nevím proč někdo nadává na volitelné DLC které jsou zdarma. Lepší jak volitelné DLC za prachy. I když to třeba budou nějaké hovadiny. Je to pořád volitelná hovadina zadarmo. Žádná nutnost jak to někdy bývá.
  • Witcher a Stalker su 2 najviac prehypovane hry v CR a SR..nepochybne maju svoje kvality ale prve diely boli klasicka rusko polska budget produkcia a i to vidno...Witcher rozosrana kamera a suboje s inventarom des...Stalker sa v den vydania bez 200 patchov nedal hrat a snad ani dohrat plus mrtve okolie a nuda.
    • sak ty si nezabil ani prveho zmutovaneho psa v stalkerovi, 10x si vystrelil a pes ta zabil a potom si to zabalil, lebo to bol akoze pre teba "budget" a nehratelne, tak si to vypisoval svojho casu na sectore (nastastie vzdy ked sa tam objavis tak skoro insta mas ban)
    • Ty jsi typický příklad, co na všechno používá takový metr jak se mu hodí.
    • první zaklinac byl fajn, dvojka me uz moc nebavila...a trojka? to se uvidi..muj názor je ten ze si vzali prilis velke sousto podobne jako Piranha z Gothicem 3...ale budu jen rad když se pletu...dobrych RPG není nikdy dost.
    • Sám jsi přehypovaná nula. Chápu že je Stalker i Zaklínač na tebe složitý že tě nevedou za ručičku, ale nejspíš to nejsou hry pro tebe.
    • přehypované? To si nemyslím. Snažím se hrát všechny lepší velká RPG co vychází za posledních asi 20 let, a Witcher je rozhodně v hodnocení a srovnání s ostatními hodně vysoko. Nemám důvod ho přehypovávat, nejsem placený za hraní ani za recenze, hraju jen to co mne baví. A oba Witchery mne bavily hodně, proto budu hrát i toho třetího a ne proto, že to někdo přehypoval. Knihy od Sapkowského jsem samozřejmě četl taky.
      • To jsi začal hrát už dva dny po porodu ne? *1*
      • Knihy som cital davno pred hrou a pribeh v hre mi neprisiel nejako uzaany teda
        • tomocz
          Tak on vyloženě ani v knížkách nebyl kdovíjak úžasný příběh (na to si přečti Malaz), ale Zaklínačové jako knihy válí hlavně kvůli stylu psaní, vyprávění a zábavným dialogům.
          • Magister_Peditum
            S Malazskou knihou padlých musím souhlasit.
            • Magister_Peditum
              Dá, ale je dobré to číst s co nejkratšími přestávkami, abys neztratil takříkajíc nit. Tvou hlavní výhodou je právě to, že nemusíš čekat rok na další díl. *3* Jinak doporučuju díly číst v pořadí, v jakém vyšly, i když záhy zjistíš že časově si některé předcházejí. A je také dobré, nebo alespoň já jsem to dělal, občas si údaje zkontrolovat na nějaké fan stránce, nebo na malazpedii na Legie.info. Hlavně u různých jmen je to dobré, v knihách je jich mnoho a navíc tam postavy mají i více jmen, například v závislosti na tom, jestli se o nich baví mariňáci Malazské říše, nebo vandrák a jeho sluha v Letheras. Pokud přežiješ první díl, který je zprvu dost matoucí, protože Erikson se nějakým vysvětlováním fungování světa moc neprdí, tak už to bude jen lepší. Určitě jde o jednu z těch lepších fantasy poslední doby. Zvlášť pokud holduješ černému humoru.
            • PreidaQ
              Hele, můžete mi o té Malazké knize padlých říct něco víc? Už jsem na to slyšel hodně chvály, docela by mě to lákalo, ale nevím, jestli se do toho dá (vzhledem k rozsahu) vůbec dostat..
          • já mám zas hodně rád Bránu smrti od Margaret Weiss, považuju to za možná lepší než Pána prstenů. Mimochodem jsem se k ní dostal přes hru Death Gate (docela povedená adventura) :-)
        • tak je fakt že s těma knihama neměl skoro nic společného a nepsal ho Sapkowski. Na druhou stranu si myslím, že ten Sapkowského svět byl do hry převedený dobře a přesně tak nějak jsem si Geralta představoval. A taky jsem to četl už hodně dávno, ještě v 90. letech
  • misho8723
    Ľudia dostanú niečo zadarmo a to každý jeden, a aj tak ľudia remcajú.. ľudia sú už fakt takí sprostí?.. CD Projekt Red vždy hovoril, že DLC sú len blbosti malé, za ktoré by firmy nemali nútiť ľudí platiť, keď už zaplatili za samotnú hru.. a tu tie DLC vyzerajú byť fakt veci, ktoré CD Projekt sa rozhodol na začiatku, že nebude v orig. hre, lebo asi nemali miesto tam - napríklad iný vzhľad Yennefer, ktorý nebol odsúhlasený, že je ten najlepší pre hru, takisto účesy a brady pre Geralta asi budú trochu exotickejšie ako tie čo budú normálne, takisto aj questy - aspoň na začiatku budú len také malé a asi boli nedostatočné pre vydanie v plnej hre ale ako malé DLC, prečo nie..
    A to, že vedia, ktoré budú prvé DLC neznamená, že ich už aj majú vytvorené.. podľa všetkého sa k nim dostanú až po dokončení hry a jej odoslaní do Microsoftu a Sony, tak vtedy ten čas využijú aj na tieto DLC.. keď si ich človek nezahrá, o úplne nič nepríde, .. nie je to odseknuté z plnej hry, tak nech ľudia láskavo neremcajú, lebo aj CD Projekt prejde chuť ľudom dávať veci zadarmo a budú pýtať za to peniaze ako iný vývojári/distribútori.. radšej nech ich ľudia za to chvália ak chcú mať v tomto biznise nejakú firmu, ktorá sa o nich stará
    • lidi "zadarmo" nic nedostávají, lidi si koupí hru Zaklínač 3 za padesát euro (nebo kolik bude stát), takže bych očekával nějaký finální produkt a ne nějaký nehotový nedodělek, ke kterému budu postupně dostávat další dodělávky "zadarmo"
      • Nic ti nebrání pořídit si místo toho nějaký nedodělek za 50€ od Ubi nebo Activision ke kterému budeš postupně dostávat další nedodělky ve formě Season Passu za dalších 40€.
        Zdarma vs. 40€ tvoje volba. *6*
      • Magister_Peditum
        To je tragédie, že nebudu mít v plné hře hned kolekci brnění a vousů. *15*
        • misho8723
          Myslíš ako kompletnú kolekciu? Lebo samozrejme v plnej hre budeš mať na výber fakt veľa brnení a aj strihov vlasov a aj fúzov :)
          • Magister_Peditum
            Ne, myslím jen tyhle navíc. Hrůza děs, že je budu mít až druhý den.
            • misho8723
              Jáj,... jasne :) úplná katastrofa :D
        • ono jde spis o princip a o celkovou situaci ohledne DLC na trhu..a prave zaklinaci nalepka DLC vůbec nesluší at je to jakkoliv....teda pokud nejde skutecne jen o to jak vytrolit velke spolecnosti co nam cpou placena DLC horem dolem..
      • Veskoslav
        A všimnul sis také, co v základní edici je? To žádná jiná hra za tu cenu nenabídne takovou edici. Není normální dávat mapy,soundtrack, návod (tak podrobný jako má Zalínač 1 snad neměla žádná hra v základu), měla by být opět nějaká krátka povídka atd.
        • me by spis zaujalo kdyby rekli...nase hra je hotova..nebudeme vydavat zadne DLC ..to by byla bomba..

          ja ani nevim uz kolikrat jsem u nejake hry cekal az konecne bude hotova a prestanou chrlit DLC..Většinou to trva tak rok nebo dva..vazne doufam ze u Zaklinace 3 se nenechaji strhnout a jejich DLC se budou skaldat z nepodstatných kravin, které jsou jedno.
          • Veskoslav
            No příběhové mise k obou zaklínačům vycházeli potichu a v rámci patchů. Nikde žádný humbuk. Počítám, že to bude podobně. I když kvůli Sony a MS, kdo ví, jak to nakonec bude.
  • Tato hra se ke mě dostala poměrně pozdě. Oba díly jsem si pořídil nedávno na Steamu ve velké slevě v rozšířených edicích. Byl jsem k této hře velice skeptický, ale jsem velmi rád, že jsem se pletl a může se v mých očích zařadit vedle velikánů žánru jako Ghotic série nebo TES série. Takže u 3 dílu jsem moc neváhal.
    Že je to jen marketingový tah je nad Slunce jasné, i když moc nechápu, proč si chtějí tímto nesmyslem ubírat na kreditu. DLC jsem nikdy neměl moc v lásce a ani teď se to nezmění. Za nedlouho někdo přijde s DLC "nové cool hlášky pro NPC" nebo "buď jiný, odliš se, kup si DLC tetování na prdel". Už to začíná zacházet do absurdit :)
  • Tech 16 LDC není zadarmo, ale dobře schovaný marketing. Všechny ty věci už jsou ve hře jenže pro zvýšení prodejů a udělaní si dobré jméno pouze některé věci schovali pod DLC.
    Všichni hráči co zažili datadisky ví co to je kvalitní doplněk ke hře. A všichni kdo tvrdí: "jsou super oni jsou tak hodní že nám dají 16 dlc zdarma a u konkurence je to za penize". tak jsou přímo ti hráči na které to cílí.
    PRAVIDLO: vše co vyjde v dlc před hrou nebo cca týden po hře je už přímo implementované ve hře jen je to uzamčené a za peníze vám to zpřístupní. Oni jen odstranily cenu ale princip je úplně stejný jako u všech jiných společností :).
    NENÍ TO OCHOTA VYVOJÁŘŮ DÁT NĚCO HRÁČI NAVÍC, JEN SE UDĚLAT V LEPŠÍM SVĚTLE PŘED KONKURENCÍ. N ÍC NAVÍM VE HŘE NEVYTVOŘILY, JEN ZÁKLADNÍ HRU VÍCE OSEKALI, KVŮLI MARKETINGU.
    • tohle není žádný osekávání, prostě dostaneš za chvilku několik věcí navíc, který nejsou pro samotnou hru nezbytný, a vypadá to, že to nic zásadního nebude. Rozhodně to teda neni principově stejné, že to u ostatních zaplatíš je dost Zásadní faktor. Nepochybně je to postaví do lepšího světla, když mají DLC zadarmo, ale to je špatně vypadat líp než ostatní? Vždyt´ je to akorát dobře, za svůj přístup si to zaslouží, a když budou chtít ostatní studia dorovnat a dávat DLC taky zadarmo, tak ještě líp. Kdyby to byly nějaký lokace nebo velký mise, ale u tohohle nechápu proč si lidi furt stěžujou a hledaj jak se je někdo pokouší obchcat.
    • Veskoslav
      Ano, zrovna Zaklínač a CD Projekt si nevybudovali pověst kvalitními tituly a přístupem k hráčům a zákazníkům, ale marketingem...... *7*
      • PreidaQ
        Zrovna u nich mám občas skoro i podezření, jestli právě ten miloučký přístup k zákazníkům není právě hlavně spolehlivá marketingová zbraň, protože jim to docela dost vychází. Možná jsou to opravdu takoví lidumilové, možná trochu obojího.
        • Jestli je něčí marketing dobrý přístup k zákazníkům, klidně ho vezmu.
        • Veskoslav
          Nevím, ale nás učili, že nejlepší marketing je ten, který může postavit na tom, co jsi dokázal. Tudíž oni mají za sebou skvělou službu GoG, jejich hry patří ke špičce svého žánru. Jejich edice her i ty základní jsou pomalu jako nějaké drahé edice od konkurence atd. Takže ano, podle mě přístup k zákazníkům slouží jako marketing. A na tomto typu marketingu nevidím nic špatného.
  • KIMCID
    drti mne oznamovat dlc když neni ještě ani hra.to to nemůžou dát do hry rovnou?
    • Veskoslav
      Už CD Projekt psal, proč to není v základní hře. Dostaneš to zdarma, nemusíš absolutně nic řešit. Kdo chce, tak si přečte důvod, proč to není ve hře a proč se tak rozhodli. Kdyby to dali do hry, tak by to zase odložili a zase by lidi remcali, proč je to odložené. Teď pro změnu remcají, proč DLC i když je to zdarma. Člověk si fakt nevybere.
      • KIMCID
        *7* *7*
  • PreidaQ
    Pššt tady v diskuzi. CDProject je přece ten miláček všech, na který se špína nikdy nehází. Dostanete hadříky zadarmo, tak držte hubu a kupujte přeci, ne?
    • PreidaQ
      Jo a třebas je moje smýšlení mimo, ale lepší placené DLC, které přidá novou herní lokaci a deset hodin zábavy, než neplacené, které přidá DLC hodící se tak spíš pro The Sims.
      • Jack1947
        Takže přidá jen pár blbostí? no tak nic moc...
    • Veskoslav
      Nikdo tě nenutí nic kupovat.
      • PreidaQ
        Tohle byla především narážka na typické zaklínačkovské povzdechy zdejších diskuzí jako: "Áh, ještě že CDProject máme, jsou to bohové, dělají dokonalé hry (8/10), každému dají něco zadarmo, spasí herní průmysl, miluju je, nikdo o nich nesmí říct nic špatného, ukrást Zaklínače je smrtelný hřích, zatímco krást CoD je v pořádku" A to jsem se u obou Zakínačů docela bavil, ale tahle jejich idealizace mě unavuje.
        • Veskoslav
          Kdyby se všechny firmy chovaly jako CD Projekt, tak si nikdo nemůže naprosto stěžovat.
          • Jak vidíš tak muze..
        • Jo presne..hodne rychle se pozapomelo jak CDP po vydani Zaklinace 2 mnoha lidem rozesilal maily a obvinoval je z kradeze hry a nasledne zaloby, mnoho z nich mělo hru legalne...pak proste soupli do hry něco ,,zdarma,, a bylo po problemu...lidi jsou pomerne jednoduche stadecko ktremu když se hodi balonek velmi rychle zapomenou ze je panicek před tim bacil po cumaku.
  • No tak se dělá obchod, vyjmete něco ze základní hry a dáte to jako dlc
    stylem a) placené - výnos,nelibost hráčů
    b) neplacené - nalákání, blbci zato budou děkovat
    fakt že tyhle věci měli být v základní hře asi už v této době idiokracie nenapadne asi nikoho *15*
    • Veskoslav
      Zrovna CD projekt je tímto vyhlášený, že? Ty musíš být špičkový expert na tvorbu her. Nebo si jako naivně myslíš, že když chceš nový skin atd. že stačí napsat "next" do kolonky tvorba postavy? Je 1000krát lepší mít jednu odladěnou postavu a její vzhled, kdy vlasy atd. nebudou blbnout a to vydat než mít miliardu postav, které ti budou blbnout....

      Mimochodem k Zaklínači 1 dal CD Projekt zdarma tolik příběhových misí atd., že by to vystačilo na dvě DLC například k Dragon Age.
    • napadlo mě to dole a od nějakých idiotů jsem dostal 2 palečky dolů *10*
      • Magister_Peditum
        Je mi z toho smutno i za tebe. *9* *1* *1* *1*
  • Tak takhle se troluje Ubisoft a EA *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit