Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hraci dostali presne to za co si na Kickstarteru zaplatili, takze myslim ze je vse v poradku, aspoň v tomhle smeru. ovšem pokud by se hra hodnotila bez nostalgie a odkazu BG, uz by to tak ruzove asi nebylo.Plno principu je zkostnatělých az hruza (například chybejici health bary u priser, clovek musí porad kontrolovat a najizdet na potvoru aby se dozvedel jak na tom je, stejne jako u BG) a skutecne nevim jestli clovek co k BG nikdy necichl na tohle bude mit nervy. Kazdopane je dobře ze to vyslo, navíc v krasny krabicovy verzi za 999 korun. Vsem diskutijicim doporučuju aby se nepreli s nekkym kdo ma baldurs Gate jako modlu, nemate sanci :)

    PS: ve hre není vůbec zadne graficke nastaveni kro me rozliseni, nejsem si jisty jestli ta nostalgie musela zachazet az takhle daleko:)
    • janchor
      Baldur's Gate mě nikdy neba, tohle mě ba až na půdu. Starý kosti v jinošský formě, perfektně promazaný a přesazený do moderní doby.
      • Kacíř, upálit!!!!!!!!!!!!!
      • Chim
        Nějaká non-games.cz recenze případně doplnění kolegy recenzenta by se tam nenašlo? Docela bych byl zvědavý i na tvé zhodnocení.
        • janchor
          Bude v pondělní Games TV.
          • Chim
            Perfektní, díky *3*
      • walltar
        Tady musím souhlasit... Podle mého názoru tohle je lepší PC hra, než staré IE hry.

        Poidle mě tomu dost prospívá to, že se vyprdnuli na celé DnD a udělali vlastní ruleset pro PC hru.

        BG mě bavilo, ale tohle mě baví mnohem víc. Hlavně protože mě připadá hra celkem volnější.
        • Před lety jsme všude tvrdil ze aplikace DaD do her je cesta do pekla, malem me ukamenovali, a vida, najednou to dnes vidi plno lidi jinak:)
          • walltar
            Papírové RPG prostě patří na papír... tam to má smysl a funguje to výborně. Přenést to do PC by šlo taky dobře, ale spíš ve stylu Dungeon builder s X počítačema, kde by se stejně sešli lidi a hráli spolu klasicé DnD.

            Ale u Singleplayer hry mě to prostě nikdy nesedělo (I když si myslím, že lepšch RPG do teď bylo pomálu).
            • del0
              D&D je snad nejkomplexnější fantasy RPG systém co znám a stavět na něm bych jako cestu do pekla fakt neviděl. Je to jen o tom, jak ho do hry zapracují. BG podle mě trochu trpí tím, že není na tahy. Tahová by byla imho mnohem lepší. Škoda, že PoE musel jít stejnou cestou.

              "Papírové RPG prostě patří na papír... tam to má smysl a funguje to výborně."

              Já ti nevim, ale ty možnosti třeba v NWN jak si vytvořit postavu si vytřou s čímkoliv, co kdy vyšlo na jakoukoliv platformu. BG2 je na tom taky dobře. Rozhodně mají obě hry víc možností rozvoje classu, než PoE. Více ras, classů, sub-classy, multipovolání, dual povolání, systém přesvědčení. Nevim, proč bych měl zatracovat systém, který tohle umožňuje (a hlavně to už má promakané, protože na tom dělají roky), byť je původně pro stolní hraní.
            • To si zase ja nemyslim, D&D fungovalo velmi dobre a je to prepracovanejsi system ako to co maju v PoE. Ale zase to ako urobili zdravie a vycerpanie v ramci encounteru sa mi paci. Jednou z porcii zabavy ci uz v BG alebo v NWN bol powerbuilding v ramci pravidiel.
      • To jsme na tom stejne, si tak trochu rikam jestlipak to skutecne odkazove vychazi z ty BG když me nikdy moc nebavila a tohle jo:)
    • walltar
      Já myslím, že ten systém 4 červených koleček funguje namísto helthbaru celkem dobře... Nevidíš sice přesné číslo, ale dává ti to dobrou představu.

      Imho PoE prošlo od BG celkem pěknou evolucí. Ale u čeho sem se zasmál jsou jejich nové staty... Barbar s vysokým intelektem je jak něco ze zeměplochy.

      Btw... Jaké nastavení grafiky by si chtěl v prerendered hře? Nastavovat detaily těm pár postavám snad ani nemá smysl a zobrazovat hoší obrázek na pozadí ti asi taky moc nepomůže. Nějak si nedokážu představit co by tam bylo potřeba.
      • efekty při boji, stiny, antialiasing atd...samo hra bezi v pohode, ale je plno lidi co mají 15-20fps a hrajou to na nejakym notebooku, ti by jiste male zvyseni uvitali.
        A ne TAB sem nezkousel, co se stane když ho zmacknu?
        • walltar
          Otázka je, jak moc by jim to pomohlo... Mě připadá toho 3D ve hře hrozně málo. Pokud máš 20FPS, tak zvýšení na 25 by ti už moc nepomohlo a pochybuju, že nějak výš by ses dostal i s nastavením detailů.

          Když zmáčkneš tab, tak se to objeví interagovatelné objekty.
          • Tab - nejdulezitejsi tlacitko vubec v teto hre jako tomu bylo tusimi v BG a dalsich (pokud to nebylo na necem jinem). Zvyrazneni objektu, jak zminil Waltar na ktere se da kliknout a taky ti muze ukazat jmena a health bary.

            Jedna z veci na kterou casto klikam, ale zaroven bych nechtel, aby to bylo zaple porad.
        • Veskoslav
          Na co ti bude antialiasing? A když chceš hrát, tak to nehrej na notebooku nebo měj herní notebook. Třetí možnost je pak smířit se s tím fps.
          • ja notebook nemam, kde si na to prisel, prosim te?
    • um, zkoušel jsi zamáčknout TAB?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit