Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    Welcome home, my child.

    Baldurs Gate
    • Sr_Lobo
      Už tam chybí jenom https://www.youtube.com/watch?v=ZP7vWiaxw7Y *5*
      .
      .
      A pak ještě hodina rolování pořádnejch atributů kostkama *15*
      Sakra ... proč mi to dělá místo edit novej příspěvek *9*
      • Lotr
        Ale nechybí jedna kultovní hláška u která když jsem jí poprvé ve hře slyšel tak jsem se začal hlasitě smát.

        https://www.youtube.com/watch?v=93XFxKXdbqY
        • Sr_Lobo
          Jojo to mi taky udělalo radost, čekám jestli tam na mě třeba odněkud nevyskočí s pískotem Boo *3*
    • Sr_Lobo
      Už tam chybí jenom https://www.youtube.com/watch?v=ZP7vWiaxw7Y *5*
  • Doufám že cz překlad bude venku co nejdřív rád bych si to zahrál ale bez cz to pro mně nemá cenu kupovat, zase se stalo to co se poslední dobou stává u her, že studio "bez financí" udělá hru jakou nedokážou udělat top AAA firmy, s miliardovým rozpočtem, viz EA,Ubisoft a pod,,,
    • Co nejdřív? To poté bude kvalita na nic...A profi překlad? Ten stojí prachy to nikdo z čechů nedá.. I když kecají o překladu. To je sranda

      Kdyby dali na startovač, že tohle přeloží tak to nevyberou. Ale pořád budou češí mektat o překladu a řaději si počkají 3 roky jen aby to bylo zdarma od amatéra, který to bude dělat po večerech *15*
    • Veskoslav
      Nechci být za hnidopicha, ale angličtinu jsem se také naučil překládáním si různých Baldurs gate atd. V jedné ruce slovník a jelo se. Pokud bych měl spoléhat neustále na češtinu, tak se zblázním.
      • Chim
        Přesně tak. Hlavně mi to přijde jako úplně nejsnadnější způsob jak se ten jazyk aspoň trochu naučit. Nemusíš sedět někde ve škole nebo si platit jazykový kurz, ale v podstatě se učíš na něčem, co tě baví a co máš chuť objevovat. To pak to učení jde úplně samo.
        • Coffin.Corner
          Já nevím. Třeba Planescape jsem si zahrál se slovníkem a je pravda, že mi to hodně dalo, ale opravdu jsem si ho vychutnal až s češtinou, s pocitem že mi neunikají detaily.
          • Chim
            To jako jo. Já jsem třeba Divinity vzdal a počkám si až na češtinu protože ta angličtina na měl byla příliš těžká. Ale taky vím, jak to bylo u mě když jsem s angličtinou před X lety začínal a jak moc mi v tom hry pomohli. A jak říkám, je to podle mě nejlevnější a nejjednodušší způsob jak se angličtinu aspoň trochu naučit.
      • Tak trochu anglicky umím ale není to perfekt, menu, kouzla, itemy a každé 2 -3 slovo, takže přehled mám ale jak říkám není to 100% a navíc platím českýma penězma takže co je na tom divné ? chtít u her překlad ? když nebude tak se nic neděje, žít se dá i tak
      • S tim souhlasim, zarnej priklad je preklad Original Sin, nebo preklad Drakensangu (je skvelej btw).
        problém je ze angličtina není muj nativni jazyk, a po par hodinách hrani me to dost vadi a unavuje.
    • Chim
      Třeba je na čase vzít si do ruky slovník a tu angličtinu se i s pomocí hry naučit.
    • ale oni by to dokazali, jen nevim proc by to měli delat když jim další dil CoD nebo Sims vynese 100x tolik..
  • walltar
    IMHO ještě jedna věc chybí k dokonalosti... Randomizovaný loot v truhlách.

    Při druhých a nebo třetích gameplaying s jinou skupinou, nebo na těžší obtížnost by to trochu obměnilo hru.

    Já totiž většinou tak po dvaceti hodinách zjistím, že vlastně chci hrát úplně jinou clasu. *1*

    Sem začal s roguem, ale jak sem viděl Ciphera, tak sem to musel hned měnit.
    • vaclav.pechacek
      Jo to je pravda, replayabilitě to moc nepřidá, zas je to občas slušně tematické.
    • Tohle ja mam snadny, ja hraju vždycky za fightera, všude, nejlíp dual wield nebo mec+stit. Takze ostatní classy neresim. Plizive pojeti hrani je mi cizi, kouzelniky nesnasim a ruzne hybridy které jsou od vseho trochu a poradne nic taky nemusim:)
      • walltar
        No já hraju normálně za rangera... ale tady to spojili s petem, který je základní mechanikou té classy, tak sem musel hledat jinde. Protože já pety hrozně nerad.

        A Rogue s Cipherem sou potom dvě další hodně dobré ranged DPS.
        • co dela ten cipher?
  • Těžko si odpustit drobnou výtku, že stejné skóre tu dostal zkyslý guláš jménem Dragon Age...Na druhou stranu, ona i druhá BG byla dost kritizována a někde ani těch 9/10 nedostala....Schválně jestli i autor této recenze bude pro tu hanbu chodit časem kanálama.. *1*
    • walltar
      První DA byla imho super hra...
      • origins bylo tak prehypovany, ze jsem pak byl dost zklamanej, kdyz to nakonec vyslo
        • pod to se podepíšu, duchovní nástupce bg, každý volba má dopad, pche, taková marketingová masírka, já se na tu hru těšil 2 roky, pro lidi, kteří se o to zajímali bylo víc hypu než když vycházel watch dogs, akorát neměli virální videoreklamy, to se tenkrát nenosilo
    • vaclav.pechacek
      Uvidíme, jak mě bude hodnotit historie :D
      • *15*

        To jsi napsat trefně. Ani nevím co jsem v tom Dragon age: I dělal. jak tam byl samý generický obsah a teplé kecy. Po tom za roky pes neštěkne. Krom fandů nějakého hlavního proudu amerického rpg *1*

        Ale říkej to panu Smutnému. Ten tvrdil, jak se tam řeší politika, jak to je celé super a promyšlené...Jo, asi má nároky vskutku velké....
        • ty ses taky generickej obsah, tyhle planety.
        • Tak ono v tech Pillars to ze zacatku taky moc nevypada na nejakou nobelovku. Jit sebrat boruvky, mezitím tabor napadnou banditi, utek do dungeonu, vchod se zhrouti, zabijes pavouka, zahadny kouzelnik pouizije nejaky monument a mas pak snove vidiny. Z mojehu pohledu jsem tohle v bledemodrem videl uz 100x. Ale je jasne ze nostalgicke bryle znemoznuji videt ciste.)
          • Ten plot s borůvkama a pavoukem mi přijde asi desetkrát zajímavější, než politické "drama" z Dragon Age. Zvlášť, jestli ten pavouk byl hodně velkej.
          • Když to porovnáš přesně a nebudeš mečet o nostalgii tak zjistíš janý závěr. Zde jsou úkoly více propracované.

            Tedy je to lepší. Není co řešit. Jestli nějaký cvok vychvaluje generický obsah u velkého RPG kreré machroval s příběhem před vydáním nemá pravdu a lze to lehce dokázat. Jednuduché jak facka. Jen někteří odborníci stále tvrdí, že porovnávání není možné a někteří šílenci dokonce tvrdí, že ta hra není generická a je to epický příběh plný zájímavostí. Těm se těžce něco dokazuje.

            Aneb najdu papír a ejhle něco mám udělat. Udělám to a konec. 1/3 vedlějších questu v DA:I další začíná místu u papíru u NPC a průběh má stejný. Navíc svět tam stojí, postavy nemají cyklus a jen čučí. To je skutečně svět u takto velké hry s rozpočtěm. Pro smích to je.
    • proc by mel..me se DA libi a tohle taky..tomu se říká sirsi herni zaber..ale holt když je někdo uzce zamerenej tak muze mit dost problémy s pochopenim..to je jasny
  • Goblin
    Zdá se, že zapálené transfeminist(k)o rozpoutalo bouři kolem jednoho z náhrobků (autorství epitafů je součástí kickstarterové odměny pro 500$ přispěvatele) kvůli údajně "transmysogynnímu" vtipu. Posuďte sami:

    "Here lies Fireborn, a hero in bed.
    He once was alive, but now he’s dead.
    The last woman he bedded, turned out a man.
    And crying in shame, off a cliff he ran."

    Obsidiáni zatím prohlásili, že věc zváží a kontaktovali daného vtipálka... Na netu probíhá "diskuse" mezi lidmi, kteří chtějí epitaf za každou cenu stáhnout a lidmi, kteří věří, že ustupovat někomu, kdo je po úvaze uražen prakticky čímkoliv, je špatný nápad.
    • Morraw
      Tihle SJW (social justice warrior) jsou novodobý mor. Na to se prostě nic slušného říct nedá.
      • Goblin
        Nejvíc mě na tom fenoménu vytáčí, že veškerou toxicitu, kterou tihle aktivisti zasejí, nechají sklidit právě těm, které předtím slibovali chránit. A na popelu, který z toho flamu vzejde, stavějí dál... Nechutné.

        Jinak mor je až příliš slušné slovo. :)
  • Diky obsidioanu, ze se mu to opravdu povedlo a prinesl nam, kteří na to cekali, důstojného pokracovatele rpg typu baldurs gate. zatím 5hodin a hra si me naprosto ziskala
  • Keyz
    Jo, je to dobrá hra. Zatím a věřím, že bude i nadále. Jsem v tom pouze pár hodin.

    Nováček si bude asi delší dobu zvykat ale stojí to za to. Dnes tyhle hry tolik nefrčí jako v minulosti a tedy není takový výběr ani základna hráčů. Tohle je propracované.

    Škoda, že u her které nejsou pro většinu to hodnotí nějaký znalec a jako takový na to hledí přísnějším okem a vidí to co by jiný neviděl. Tedy, "škoda". Je to dobře. Trochu to zamrzí, když vidíme ty mega hry jak se vychvalují před vydáním a poté skutek utekl. Recenze viditelné chyby přehlédne, nějaké nesplněné sliby také a natož srovnávat podrobně jako jiné hry. To by bylo přeci moc ostré!

    Trefně tuhle hru popsala známá morální autorita, hrdý Čech, milovník německé válečné kultury a lektor plavání pro chudé děti Karel Drda: "Pillars of Eternity je jako voňavý poctivý steak, ke kterému potřebujete mít jen čas. Ta hra je jako kozičky hezké sestnactky."
    *3*
    • ten Drda je pedofil?
      • ?? dle ustanovení § 187 trestního zákoníku (40/2009 Sb.) není, dle §184 téhož zákoníku ses právě dopustil pomluvy, ne že by to Drda řešil, maximálně by si o tobě pomyslel svoje, navíc dneska mají holky v tomhle věku víc zkušeností, než všichni diskutující na games dohromady *1*
      • Coffin.Corner
        Drda bude vším, čím si budeš přát, takže tímhle ho určitě neurazíš... *4*
  • Tak sem to vcera rozjel a jevi se to jako parádní záležitost. Bavi me to mnohem vic, nez Divinity.
    • Divinity je hovadina oproti tomuhle. Ne samozřejmě mám Divinity rád ale ono docela pokulhává na tom infantilním vizuálu.
  • Odulin
    Chrochro, to je přesně ono.
  • Davam 9.5/10. Dnes jsem to dohral a vazne dlouho jsem se tak nebavil ;).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit