Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Záleží asi od druhu nepriateľov. Zvieratá útočia určite v skupinách.
    • A cigáni.
    • Ve skupině útočí všichni, fígl je v tom, že skupinu nepřátel nerozděluješ ve chvíli kdy vybíhají, ale v momentě kdy se otočí a vrací se na původní místo
  • Nekdo kdo se dostal dal, muzete mi rict, jestli jsou nejaky normalni spolecnici ? Nasel jsem prvni tri (aloth, eder, durance) a vsichni tri maj snad naprosto random staty a ability a je obecne problem je vubec pouzivat. Platit pak za spolecniky z innu zas nechci, protoze u tehle je nejaka moznost interakce.
    • walltar
      Si v hospodě vytvoř vlastní společníky ...

      Jinak hlavní designer dohrál celou hru bez hlavní postavy jen se společníkama, takže asi zase tak hrozní nebudou. Osobně s nima nemám problém. Minmaxoval sem si hlavní dvě postavy a k nim sem to doplnil společníkama.

      Pokud hraješ path of the damned, tak už asi bude lepší vytvořit celou skupinu, ale Easy, Med, Hard ... Tam jsou mnohem důležitější talenty.
      • Hraju na hard a ano jde to, ale prave je dost frustrujici, ze ty postavy proste nemaj danou roli a jsou takovy mix uplne vseho. Ale asi nejaky spolecniky pouziju a zbytek doplnim z innu, me prave spis zajimalo, jestli dal nejsou nejaky lepsi a mel bych je treba rushnout ?
    • Oni jsou normalni, to jen ty chces supermany..
      • Nechci supermany, ale aby ty postavy meli nejak urcenou svoji roli, protoze mit castery s kupou defensivnich statu je totalni nesmysl. Oproti tomu eder neni ani tank ani dmger, sice se da pouzivat, ale je proste meh.
        • coze? dmger, meh...ses re*ardovanej nebo co ze mluvíš pomoci skreku? Ale jinak rozumim, potrebujes se to naucit hrat, ony tyhle hry nejsou p*del pro skolacky, good luck.
          • Je mi lito, ze te vyraz dmger tak strasne pohorsil. Je to vsak naprosto bezny vyraz ve hrach pro danou roli.
            • Dpsko je naprosto stejna skomolenina.

              Tom Hanks: muzu se zeptat jak bys tuto roli pojmenoval ty ? Nejlepe nejak vhodne cesky, aby to nevyznelo " jako od nějakého obtloustlého puberťáka?"
            • Co to je ksakru za výrazy? To to neumíš říct normálně, aby to nevyznělo, jako od nějakého obtloustlého puberťáka?
            • Janun
              Zní to divně. Když už tak dpsko nebo damage dealer.
          • No predstav si, ze ten fighter jde postavit i jako celkem slusny dmger, samozrejme tank je z nej ale lepsi. Bohuzel on neni poradne ani jedno.
            • Co to je dmger?
  • Morraw
    Tak někdo už dal hru solo na nejtěžší obtížnosti :)

    http://steamcommunity.com/id/Ciskae/stats/291650/achievements/
    • tak solo to bylo, ovšem jak zejo, koukam ze nema prolezle všechny mapy, draky...
    • wow! Skoro se mi až nechce věřit, že to dala bez cheatů (což musela, jinak by se jí deaktivovaly achivementy)

      Má "Triple Crown SOLO" - tzn. dala hned na první pokus nejvyšší možnou obtížnost, kompletně sólo a ještě navíc s permanentní smrtí *8* *8*

      Určitě měla přístup do bety, kde si otestovala všechny postavy a připravila si taktiku, ale i tak klobouk dolů!
    • Chim
      A já ještě pořád nevybral postavu, za kterou budu hrát *1*

      O víkendu nějak nezbyl na hraní čas.
      • když kecas na forech se nediv ze ti na nic nezbude cas:))
        • Nj, tohle je "paradox moderního hráče", že? *1*
          • Chim
            Ale houby, mám moc práce a na hraní není čas *9*. Ale včera v noci už jsem postavu konečně vytvořil a dneska večer vyrazím na ty borůvky nebo co to je.
            • Já vyrazím na borůvky leda na Slovensku na horách, zahraju si až po svátcích jara. Přitom mám na PoE teď fakt chuť. Ale třeba aspoň do tý doby opraví pár bugů.
  • Gordar
    Sice bych mnohem rači zahrál Bloodborne, ale bohužel PS4 zatím nevlastním, tak se spokojím s tímto. BG a IWD sem měl svého času dost rád, takže to snad nezklame.
  • Je to blbost nejsou tam hajzly!
    • Keyz
      Je to fantasy kde se čaruje. Ho*na se teleportují z těla na nějaké velké sběrné místo.
      • Starají se o to kouzelníci z Hnědého řádu... *7*
        • a tak to jo.
  • delO
    Obrovské zklamání. Po prvním nadšení jsem se probudil do reality a zjistil jsem, že je to průmerná hra. Strašně zamrzí chyby v combatu. Jak je možné, že lučištnící do tebe pálí přes stěny. To je výsměch taktickému pojetí hry. To není vyjímečná chyby, ale naprosto normální věc, která se dějě na denním pořádku. Combat obecně je nehorázná nuda na entou. Připomíná mi to zaseklou gramofonovou desku. Samozřejmě zamrzí i stejné animace pro všechny postavy. Ladná zlodějská elfka se po mapě pohybuje jako heavy armor válečník. Nulové animace jsou i pro boj.

    Další problém je příběh, to je prostě jeden velký patos, klišé a hloupost. Dialogy jsou časem nudné, postavy ještě více a člověk ztráci naprosto pokračovat ve hraní.

    Grafika některé momenty jsou pěkné, jenže pří bližším zoomu jde grafika kompletně do háje a hra ukazuje rozlišení textur snad ve 128*128.

    Hodně propíráná věc je nulová A.I. Tohle prostě není možné, partáci v podsatě nic nedělají jen čumí a čekají na smrt.

    Nastavení grafiky a UI a dalších věcí. To snad hraji nějakou podělanou konzolovku? Proč nejde nastavit vůbec nic.
    • del0
      Oh, dokonce i pan duševní troll mrzák s mým ukradeným nickem dorazil. Jaké to překvapení. Tak se předveď. Líbí si mi, když ti takhle praskají žilky. *15*
    • Keyz
      UI lze velice měnit s modem: http://rien-ici.com/iemod/pillars_of_eternity
      Kdyby to byl konzoloví port je UI nastavena konzolově. Zde sice nejde nic extra měnit ale je to nastaveno pro pc a vyhovuje to. Ale tím modem to změniš jak chceš.

      Grafika není nejlepší to máš pravdu. Zase to je lepší jak Wasteland 2 :) a Divinity. Hlavně okolí je hodně různé. Partu musíš aktivně řídit to je pravda. Je to asi naschvál i když nějaké nastavení AI by se hodilo. Ale tohle mi nevadí. Stejně jsem to vždy řídil ručně, protože jsem to nikdy nebyl schopen nastavit tak, aby se chovali dobře. A s tím bugem o kterém píšeš jsem se nesetkal.

      Jo a texty jsou složité. Možná proto se člověk ztratí. Jak někdo říkal v recenzi. Myslím zde: https://www.youtube.com/watch?v=Ml3EdUJJOPw
      Hodně se tam kecá, kecá se i o běžných věcech které se nevztahují přímo k příběhu a jako v životě musíš někdy číst mezi řádky. Postavy neřeknou vždy vše natvrdo. To je podle mě dobré. Ale zatím jsem na začátku. Nemohu soudit více o příběhu a kecání. Určitě námět nebude přelomový ale zatím to vypadá o mnoho lépe jak ty velké perly, které také nejsou přelomové a navíc kecy ve hře jsou zcela hloupé.
      • Divinity ma grafiku o několik trid kvalitnejsi, spis jde o zalezitost vkusu.
        • Keyz
          To máš asi pravdu. Zapnul jsem si znova Divinity a je to dobrý. Navíc celé 3D.
          Když tedy nehodnotím subjektivní styl grafiky. Textury nejsou rozmazané a také je možné v menu nastavit řadu věci. Krásně vidíš jednotlivé šutry na dlažbě atd...

          Je to technicky lepší. Tedy platí ten příklad s Wastelandem 2
          • však ten za chvili dostane mohutnej facelift, když si na nej konecne vydelali prodejem hry, z komunity udelat lepsi grafika nesla.
    • Magister_Peditum
      Mě lučišníci přes zeď nestřílí, vždy si popojdou, aby měli "výhled". A parťáci taky do sebe nenechají šít, ale aktivně se zapojují do akce (kouzla a podobně ale přirozeně musím nařizovat já).
      • Jo..s timhle mam stejnou zkušenost jako magister. A mam tak trochu podezreni ze maestro Del to ma spis okoukane z youtube a z for ..i když..tezko rict.
    • tak co bys chtěl za 4m dolaru, na rpg tohohle kalibru to je proste malo.
      Lokace jsou predrenderovane/nakreslene takze samo při zoomu vypadaji blbe, zadne textury tam nejsou. Jinak většina tvých sriznosti je zpusobena malym rozpoctem, tohle je holt to komunitni financovani. Ale tak dneska uz snad každý vi ze tudy cesta ke skutecne propracovanému a kvalitnímu RPG nevede.
      • walltar
        Otázka je kudy cesta ke kvalitnímu RPG vede? Ti kdo peníze mají, tak dělají ty dnešní hrůzy a pořádné RPG nikdo neudělá, protože by se ho neprodalo tolik milionů kopií. *9*
        • copak, zrazu se ti pillars of eternity nelíbí?
        • super rpg z novejších je dead state
        • delO
          Cestu už ukázal Capcom a jeho Dragon´s Dogma. Open-World RPG se spousty možnostmi, skvělým combatem a zábavnými questy. Jako bych hrál západní RPG a ne japonské.Jen škoda, že ta hra nějak zapadla, dostávala neprávem nízké hodnocení a ani se moc dobře neprodávala a to z té značky Capcom udělal je svatokrádež. Další trapné F2P RPG...
          • Tak samo Dragons Dogma je asi nejlepší rpg co jsem hral, a dojem ze zapadlo je dost mylny, ještě dneska ho hraje spousty lidi a prodeje jsou vice nez dobře. však taky Capcom uz chysta online verzi.
            • hra se dobre prodava ještě dneska, a ta online verze mi prijde jako logickej krok, vzdyt puvodni verze k tomu mela jen kousek. osobne si myslim ze se to za hranice japonska dostane, Capcom je dost mezinarodni, prakticky všechny jejich hry vysly po celym svete.

              Jo..a HD verzi nebo PC verzi Dragons Dogma Dark Arisen by to chtelo..o tom zadna:)
            • delO
              Nekoukal jsem na prodeje, tak nějak jsem to odvodil z toho, že dvojka není AAA hra pro PC, PS4 a XO, ale jen F2P pro Japonce. Tak nějak jsem doufal ve dvojku ve stylu jedničky s pořádnou grafikou, grafika v jedničce teda nic moc. Kdyby aspoň jedničku zremastrovali na PCčko nebo PS4, chtěl bych si to zahrát ještě jednou v pořádné kvalitě..
        • Tak ja myslim ze třeba Divinity je dobry kompromis mezi modernou a starou skolou, Jenze na nem je videt ze si to z velke casti platili sami. A myslim ze třeba Zaklinac taky moc nezapada do tvoji úvahy.
          Samozrejme se nabízí i třeba Dragon Age, když by ji někdo hodil do enginu Pillars bylo by to dost podobne.
          • walltar
            Zaklínač je super hra... ale nějak se nemůžu donutit abych ho nazval tím opravdovým RPG. Mě vždycky připadal jako klasická mlátička.

            Dragon Age jednička... tady už by se dalo zvažovat. To byla dobrá hra. Dvojka a Trojka... Bohužel totální úpadek.

            Divinity sem ještě nehrál... Ale je to absolutně stejný případ jako PoE. Na KS vybrali skoro 1M USD. Jen aby to dokončili potřebovali trochu víc peněz.
            • Keyz
              Zaklínač je z dnešních mlátiček zdaleka nejvíc RPG. Více dospělé questy a kecy postav, vůbec uvěřitelnější svět a reakce NPC na hráče a také to, že nejsi za borce světa. Nejasné questy i to balancování mezi dobrem / zlem a neutralitou... Vůbec to, že musíš hledat info o potvorách aby jsi něco zjistil atd... "Evropské" RPG :)

              Drago Age 1 to byl super pokus. Velké studio, mělo prachy a v dané době to bylo dost jiné a skvělé. Bohužel nedali tolik prachů do grafiky atd. (asi se báli na to vsadit vše), pak by to navíc i nějak vypadalo. To se hrálo dobře. Navíc na to jsou slušné modifikace. Bohužel pořád to bylo klasické americké RPG pro všechny. Komické drsné kecy, jsi největší borec, teplej elf, vtipný pokus o sex do toho nějaký divný humor atd...

              Poté bohužel dorazil "zmr*ex" a pak to dopadlo jak to dopadlo: Je ono to vydělalo! Uděláme druhý díl! Je znova to vydělalo uděláme třetí díl! A vždy to nějak změnili a nakonec to bylo jiná hra než první díl. Od více taktické hry po dvě generické rubačky..
          • Zaklinac do te uvahy zapada uplne presne...
            • Sorry ale ovladani prvního Gothica byl otres. navíc ti pridam malou zajimavost, když tak chvalis to ovladani. První Gothic byl v uplnem pocatku vývoje delan jako hra pro konzoli Playstation, vůbec nepocitali ze to bude na PC, a z plno věci tam pak zustalo, jedno z nich je i ovladani, na gamepad :)
            • věc nazoru, plno lidi to tak nevidi, na rozdil od jinych rádoby rpg kde na srackovitosti shodnou prakticky všichni..
  • už jen za to že tam není AI bych strhnul body
    • Na co AI? To ses tak neschopnej/linej ovladat vic jak jednu postavu?
      • Veskoslav
        max=polointeligentní troll...
        • Dogkiller
          Prosimtě ty raději pomlč, o tobě se píše už i na novinkách. *6*

          http://www.novinky.cz/domaci/363994-vecny-student-prisel-o-vyzivne-penize-bude-mozna-muset-otci-vratit.html
          • Zavři ústa DogF*ckere nebo ti do nich strčím pyj.
      • meli tam dat možnost na vyber aby samostatne použivali ability, itemy, nebo jen autoattack, nebo aby byli uplne pasivni. tohle byla samozrejmost u starych her jako nwn2, takže tady to beru jako lenost vyvojaru.
        dodaji ti polotovar a ješte je chval
        • Auto atack tam samozrejme je, jen s nim v tuzsich soubojich moc daleko nedojdes. V recenzi nebylo zmineno dost veci, ktere autor povazoval za samozrejme/nehodne zminky.
        • Dodaji polotovar a jeste chval? To je reference na tvoje rodice?
          • nahlášeno
            • :D :D "nahlaseno". Ses polotovar cloveka, jinymy slovy "moderni clovek", co si v poradny hre ani neuprdne, tak se bez nahlasit sam prosim te.
  • Jediné, co mě zatím mrzí jsou realtime souboje. Co já bych dal za pěkný přehledný tahy. Ale pravda je, že tenhle systém jsem nikdy neměl rád a nejspíš již nikdy mít nebudu.
    • Mě zase tuze nebavily souboje v Divinity nebo South Parku, taky proto jsem ani jednu z těchto her nedohrál.
      • njn, pro nekoho to je souboj, pro jinyho hlavolam
    • walltar
      To je hodně subjektivní... Já bych se na to třeba ani nepodíval, nebýt toho, že to je realime s pauzou.

      Mě hry s tahovejma soubojema přestanou strašně rychle bavit. Protože člověk tahuje kvůli souboji s nepřítelem, kterého tady sundám první salvou svého popravčího týmu.
  • Morraw
    Tak přihodím taky komentář. Hru si maximálně užívám, stejně jako loňské Divinity. 8h za mnou a za tu dobu jsem došel pouze do Gilded Vale a z něho, natěšen na pevnost, do Caed Nua. Tam jsem ale bohužel dostal na p*del a musím se vrátit a posílit.
    S tvorbou postavy jsem nakonec strávil jen pár hodin. Původně jsem chtěl hrát Godlike, ale nemožnost mít helmu by mě nakonec omrzelo. Jel jsem jako vždy na jistotu. Fighter - Ocean Folk - Old Vailia - Mercenary. Rasy Godlike se ale odmítám vzdát a vymyslel jsem si tedy, že můj bratr byl narozen jako Godlike a my museli utéct. Při první příležitosti si ho tak naberu do party.
    Jaká je vaše postava ? Také jste zapracovali na příběhu nebo to pro vás není důležité ?
    Za těch pár hodin ve hře jsem nadšen a hodně mě zajímá jak se vyvine hlavní příběh. Také se neskutečně těším na pevnost a obrovský dungeon pod ní.
    Na soubojový systém si ještě trochu zvykám, ale je super učit se zas něco trochu nového. Celkový pocit je už mnohem lepší oproti betě. Ve hraní dělám větší přestávky, nikam nespěchám a vychutnávam každý drobek obsahu. V mezičase jsem začten v, pro mě zajímavém, Lore.
    Izometrické CRPG miluju a vidět v dnešní době hru takového rozsahu je zázrak.
    No ale ať nepíšu jen same pozitiva, tak mi třeba vadí nemožnost dávat poznámky do mapy (zlaté D:OS), ale možnost deníku to trochu zachraňuje. Dále je škoda, že namluvené postavy nemají namluveny všechny texty. Zvláštní. V případě hudby ještě stále čekám na zajímavý kousek, který mě na chvíli donutí přestat hrát a pouze poslouchat.
    Otázka na recenzenta. Kolik hodin trvalo dohrání? Jak moc při tom dělal vedlejší obsah atd. ?

    PS. V menu (Options -> Game) je možnost zapnout audio komentář vývojářů. Doporučuju :)
  • Slyšel jsem dobře, že to má kvalitní grafiku a textury??? Zkuste hošánci zoomovat.

    http://sfx.thelazy.net/games/screenshot/21616/full/

    čekal jsem rozhodně víc za tu částku...
    • Grafika :D řekni mamce ať ti koupí lepší grafiku a zahrej si nějakou hru, kde se budeš 80% svého času koukat na intra :D NEXT >>>>
    • Nekomu holt jde o neskutecne graficke detaily a jinemu staci tuny textu, zpusob zpracovani, atmosfera, zabava.. :)
      • tralalovi jde hlavne o to si kopnout, jinak vi prd

        ony ty 4m dolaru co vybrali je na propracovany rpg dost malo, takze to je logicky na ty hre videt. Divinity pusobi lip, ale to jen proto ze lariani to z velke casti finacovali sami, na Kick si prisli jen pro zbytek..Komunitni fianacovani stoji za prd, sice komunita dostane co chce, ale za cenu velkych ustupku..
    • Blue.Shark
      Možná ti řeknu novinku, ale zoomování ve stylu Kriminálky Las Vegas neexistuje :))

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší