Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak jsem před vstupem do Defiance Bay a zatím mi ta hra víc než cokoliv jiného připomíná Neverwinter Nights 2, linearitou, malým počtem side questů a taky tím strongholdem. Třeba se to ještě nějak rozjede, ale zatím to sérii BG nesahá ani po kotníky. Mohl bych brblat nad soubojovým systémem, herním světem atd, ale zde je to zřejmě jen o zvyku a mým fanouškovstvím DnD a Forgotten Realms, ale největší WTF je pro mě systém (ne)přidělování zkušeností - chápu to u běžných potvor, ale že nedostanu zkušenosti za zabití pavouči královny a podobných "bossů", to mi teda hlava nebere. Zatím tak na 7/10.
    • To je brutální souhlas. Podepisuju do puntíků.
      Nejsem extra daleko, ale zatim to na mě působí stejně. Těšil jsem se na zmrtvýchvstání BG (i když jsem nesledoval vývoj, takže jsem možná zklamaný jen sám), a míste toho styl NWN.
      Kouzla jednoduchá, většina na damage. To už neexistuje trochu fantazie?
      Ochranná kouzla neefektivní, jenom mírně zvyšující některý z atributů/vlastností. Tudíž nejsou vůbec nutná dispel kouzla nebo nějak extra vybavovat bojovníky. Ergo se vytratilo ze soubojů strategické uvažování.
      Všechny boje tak poměrně na jedno brdo. Tři bojující vepředu, tři kouzlící vzadu (u mě). Obyčejně to vyřeší ti přední sami, když je protivník silnější (větší množství), tak kouzlící podpoří pár bez většího přemýšlení zvolenými kouzly. Jestli tam hodim nějaké blesky nebo je omráčím nebo jim snížím atributy vyjde nakonec vcelku na stejno. Poměrně nuda. Když je okolo moc prostoru a nedá se přehradit cesta, kouzlící dost rychle kalí. Ale nevadí, protože vlastně nekalí doopravdy, jen jim dojde endurance a zase vstanou. Tohle zjednodušení mi vadí od dob BG docela dost.
      Systém dvou camping supplies taky nic moc zábavného, člověk pořád jenom šetří kouzly u wizarda a priesta, aby nepotřeboval spát a byly připraveni na těžší souboje. Většinu času tak jen obyčejně střílejí. Nebo přichází nesmyslné cestování na přespání do tvrze / nákup nových supplies.
      Přikrývky na jedno použití? Kde to jsme?
      Minmaxovat atributy lze a dokonce je výhodné, ani tady nevidím pokrok.
      Zatím žádný souboj nepředstavoval výzvu, kromě obyč. duchů na úplném začátku a jejich neomylné teleportaci k mým level1 kouzlícím postavám. Zatím u mě tak 6/10, nadprůměr, ale nic extra a k BG se to ani trochu neblíží (a to není jen nostalgie).
    • Morraw
      Za běžné potvory přece dostáváš zkušenosti plněním bestiáře. Navíc maximální level je 12, na který se dostaneš pouze když splníš všechen vedlejší obsah. Takže ve výsledku to je úplně jedno.
      • No právěže za nějaké mláďata pár drobných dostanu, ale jen do určitého počtu a za jejich královnu nic, to mi prostě nedává smysl. Navíc pokud jsem něco nepřehlédl, tak za lidské nepřátele není vůbec nic už od začátku. Prostě z toho mám maximálně poloviční radost, když někoho zničím v dobře zvládnuté bitvě a nedostanu odměnu, pro mě je to škoda. :-)
        • Morraw
          Taky to je pro mě nezvyk. Ale aspoň z nich padají suroviny na crafting a loot je taky bohatý ;)
  • walltar
    @max: Cipher je DPS Kouzelník... Akorát na rozdíl od normálního kouzelníka nemá omezení na počet kouzel po každém vyspání. Pomocí normálního útoku si dobíjí focus, který potom používá na kouzla.

    Takže třeba mu dáš arkebuzu necháš ho dát jeden alpha útok který mu přidá velký kus focusu a potom kouzlíš. Pokud ti focus dojde tak zase vystřelíš a znova kouzlíš.

    Zaměřuje se na manipulaci s duší, takže kromě Damage a CC, má ještě možnosti na Charm a mass Charm. A když ti kritne mass Carm tak to je teprve radosti. *1*

    Pro mě zatím nejlepší classa... Já tak nesnáším to omezení počtu kouzel u kouzelníků.
    • To omezení kouzel je hloupost ze stolní hry. Ani to nedává smysl.

      To se jak vyčerpá nebo co? Jestli ano proč na to nemá lahvičku? Je přece ve světě magie kde je možne vše. Je to postavené na hlavu.
      • del0
        "To omezení kouzel je hloupost ze stolní hry. Ani to nedává smysl."

        Samozřejmě, že to smysl dává. Ve 2 edici jsou kouzelníci skutečně kouzelníci a ne jen ranged postavy s elemental damage na "mana pohon" jako ve většině (akčních) RPG. Těch kouzel mají málo, ale jsou OP. Proto je to vybalancované tak, že mají omezený počet na den. Btw, chlemtání lahviček patří spíš do Diabla. Doporučuju si něco přečíst o magii v D&D, třeba Magic of Faerun nebo Complete Arcane, ať tu nežvatláš mimo. Těžko bys našel komplexnější systém magie, než v D&D.
        • Je to stejně hloupost. Vyčaruješ kouzla a pak co? kouzelník je na nic a musí celá parta odpočívat. Kdyby měl manu nebude OP. Lze upravit damage kouzle odolnosti atd. Tohle je otravné a hloupé. Prostě vycaruje 5 kouzel a pak čumí protože nemůže nic jiného dělat *15*

          To dává smysl ve světě magie kde je možně vše ale odpočinou si pomocí lahvičky možné není...
          • del0
            Desítky kouzel potřebuješ možná v akčním RPG. D&D není Diablo, kde zabijíš tuny potvor. Navíc v BG těch kouzel máš ve finále dost (45+) a spát můžeš skoro všude, takže nevim, co tu blekotáš. To ani nezmiňuju fakt, že hodíš 2-3 kouzla a všichni jsou v řiti.

            "Kdyby měl manu nebude OP."

            Jenomže on to je záměr, aby byl OP. *7* Kouzlo BG a D&D je v tom, že tam se na balance classů nehraje. Není to kompetitivní hra.
      • walltar
        Tak pokud vím, to souvisí spíš s mentální kapacitou... když odpočíváš, tak mág si ty kouzla zapamatuje.

        Mana jako taková, která by se musela doplnit v DnD není a oni to převzali.
      • Nie je to hlupost, je to jednoducho balance. Pokial by to obmedzenie nemali, boli by OP. Cipher to obmedzenie nema, ale na vyvazenie si musi doplnat focus utocenim klasickou zbranou.
  • Necetl sem vsechno, tak nevim, jestli to uz nekdo zminil. Po cca 9-10 hodinach hrani:
    Hlavni pribeh, texty, dialogy, nektere NPC - naprosta parada

    Na druhou stranu, ten svet proste neni nic moc, male mapy, kde uprostred stoji parta vlku a ceka na zabiti, jako z final fantasy nebo neceho takoveho. Nemuzu si pomoct srovnani s BG2, pusobit to proste cele tak minimalisticky a mrtve, napriklad v BG2 obchody v noci zavrely, atd. proste detaily co pridavaji na pocitu toho sveta.

    Dale ty souboje, chapu, ze nemohli okopirovat AD&D, ale tohle je trosku zmatek a po case to zacne byt otrava a nuda.

    Dohraju kuli pribehu, ale 10/10 IMO zatim ne :)
    • presne tak, detailova nevyvazenost. na jednu stranu jsem byl unesenej z grafickych drobnosti jako poletujici pyl nad loukou, stekani vody z okapu strech, nebo vlnici se plastik za hrdinou...a nasledne vejdu do hospody a prvni co se mi rozezni v mozku jako alarm je: proc kurfa zadny z npccek nesedi na zidli?:) to me trosku zklamalo, protoze do te doby jsem hrou byl absolutne unesenej ve vsech smerech, tohle zapusobilo jak ledova sprcha a od te doby trochu hnidopissky hledam dalsi faily. na druhou stranu musim uznat, ze uz dlouho me zadna hra takhle nepohltila a nedonutila me zapomenout i na obed...:)
      • Tohle by mě fakt nenapadlo. Řešit, jestli npc v hospodě sedí. :D No baldurech ti sedící byli stejně jen nefunkčí kulisa. Moc toho nenamluvili.
    • BG2 také dělalo studio za podpory vydavetle. Tedy měli prachy, lidi a více času.

      Zde to byl risk. Risk, zda dnes tohle bude lidi bavit a jeli na vlastní triko. Jestli to bude prodávat nevidím důvod proč by časem nemohlo být propracované pokračovaní jako u BG2.

      Ale to che skutečně hodně lidí a prachů. někdy ty drobnosti musí udělat, otestovat atd. Na to, že podobné hry zde již nejsou, tak je tohle super. Oproti těm velkým hrá, které jedou to samé po 105...
    • Zatím jsem na začátku, ale 100% to nebude přecpané, vybičovné BG2, ale spíš něco ve stylu BG1 s mozkem NwN2.
  • hm, po vcerajsom hrani mi pillars cim dalej pripominaju nie BG ale Temple of elemental evil
  • inac, bacha na velky bug, ak dvojklikom presuvate zbrane, brnenia a pod z inventara na postavu, postava strati vsetky bonusy z itemov
    • Hmm, tohle je zrovna jedna z veci, na kterou by snad musel prijit i slepej, jen kdyby to vyzkousel ... evidentne dalsi vydana beta. Mno pockame si 1/2 roku, mozna to oprave, a navic to pak bude i 1/2 stat ...
  • Dá se to hrát solo s jednou postavou, třeba se zlodějem? Je tam stealth, sneak attack a pokládání pastí stejné jako v BG?
    • akorát že ta past jde narozdíl od BG položit vždy jen jedna, takže s nimi už nejde na jistotu odpalovat bosse
    • Morraw
      Ano, ano. Ano, ano a ano.
      • no, to neviem, ci sa da dohrat solo, experience dostavas len za 10-12 zabitych priser z daneho druhu, a nevies zabijat priserky po jednej, utocia skupinovo
        • walltar
          Dá se to dohrát sólo... Je to vyvážené tím, že se ti XP nedělí mezi 6 postav.

          Je na to i acievement ve steamu.
          • Keyz
            Což není ve finále výhoda.

            Na konci máš mít dost XP pro všech 6 postav aby měli max level. Tedy jedna postava je spíše výzva pro zkušenější hráče a máš tu výhodu s XP na začátku.
        • kitovat se daj potvory v pohodě i po jedný
          • neviem co je kitovat, ale ked ma zahliadne jedna prisera v skupine, tak vybehnu vsetky :)
            • jo, ony za tebou běží, ale jen do určitého místa, kde to otočí a začnou se vracet na původní pozici, no a v tu chvíli střelíš šíp po posledním z toho vracejícího se průvodu, on se otočí a běží na tebe sám *4*
        • Morraw
          No tak nikdo neříkal, že to bude jednoduché. Navíc záleží na volbě obtížnosti, povolání atd..
  • Docela mě to baví, jsem u Maerwalda. Questy jsou fajn, ale ten soubojový systém pořád úplně nechápu. Připadá mi to spíš jako velkej chaos.
  • Keyz
    500
  • Skoro 300 prispevku v diskuzi. Solidni *5*
    By me zajimalo, jaky budou prodeje teto povedene hry...
  • Nejnovejsi dojmy z hrani. Tak pocatecni nadseni opadlo. Zacatek me totalne chytnul, ale v dalsich lokacich uz me pustil, takze ted je to klasicka rubacka. Grafika i nepratele hezci. Zvykam si na novy system s endurance nevim jestli je to prinos. Klasicke leceni a HP mi prislo intuitivnejsi pro hrani. Trochu me stve, ze mi umrel zlodej ze zacatku. Uz mam ctyri postavy a zlodeje zadneho, takze jsem musel investovat bodiky do mechanics abych mohl na zamky. Jinak lokace hezke, uvidime co bude dal.
    • walltar
      Rogue není clasa zastoupená v NPC... takže pokud chceš rogua musíš si vytvořit vlastního v hospodě.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší