Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MickeyMutant
    "Dávno" a "zdarma". Tak se možná jmenují dva z důvodů, proč recenzent není ze hry tak nadšený, jak byste si přáli.
    • DwaR
      myslím, že väčšina z nás nerozumie výtke o chýbajúcom novom obsahu. tormentu žiaden nový obsah nechýba a boh ochraňuj, aby ho tam niekto tlačil.

      "Dávno" a "zdarma" je argument akurát pre nás veteránov, ktorí vlastníme tú hru v niekoľkých kópiách (i keď popravde v nejakej akcii kúpim aj túto EE edíciu, nakoľko čím som starší, tým menej mám ochoty riešiť módy a ich funkčnosť). novým hráčom, a tým je táto edícia hlavne určená, určite nebude prekážať, ak sa nebudú musieť patlať s módovaním a dostanú hotový produkt. za mňa autor neuviedol dostatočné dôvody na tak nízku známku. v jeho hodnotení sa nijak nepremietla kvalita samotnej hry, len je sklamaný, že čakal nový obsah a nedostal ho. mne to naopak plne vyhovuje, takže si s čistým svedomím pár bodíkov prihodím (ak teda nedomrvili ovládanie a interface. to si overím až v hre).
      • Test
      • MickeyMutant
        Námitku zachování původního obsahu beru. Někomu nemusí vadit, že je to "pouze" přeleštěné, navlečené do nového kabátu a uživatelsky zpřístupněné. Nechce nový obsah třeba proto, že se bojí, že by to narušilo původní příběh. Na druhou stranu ale chápu, že to jinému nestačí, zvlášť pokud ten kabát není zcela bez vad a pokud něco podobného leží na internetu zdarma už sedm let. 20 eur za to, že člověk nemusí stahovat pár modů? No pohodlnější to jistě je. Ale recenze by měla reflektovat, že něco podobného už dlouho není žhavá novinka. Po vydání navíc ze Steamu a GOGu zmizela originální verze, takže člověka může přepadnout nepříjemný pocit, že autoři omezují hráče ve snaze vytěžit z té nové maximum za každou cenu.

        Že recenzent nehodnotí kvalitu samotné hry a uděluje jen technické známky? Za to osobně tleskám, já nepotřebuju vědět, jestli je Planescape Torment dobrá hra, to už vím. Ale rád si přečtu, jak jsou vnímána vylepšení a proč bych jim měl dát přednost před neplacenou variantou stažitelných modů.
        • Jo Mutante, máš pravdu, my víme, že je Torment dobrá hra, páč jsme ho hráli xkrát a já osobně nemam v úmyslu si EE kupovat - mam už 2 originální verze a nainstalovat těch pár modů (zvlášť když je na internetu návod k jejich instalaci krok za krokem) mi nedělá problém. Ale my jsme menšina, musíš mít na paměti, že 95 % hráčů Torment v životě nehrálo. A primárně pro ty je EE určená. S výtkou o stažení původní verze souhlasim. Znemožnit koupi originálu a nabídnout místo toho facelift za dvojnásobnou cenu je dost zmrdská strategie. Já osobně bych byl u remasterů (a tohle nic jinýho neni) pro dvojí hodnocení. Samotný hry a zpracování remasteru. Každopádně tahle recenze je úplně mimo, kdybych Torment nikdy předtim nehrál, nevim o něm po jejim přečtení o nic víc, než na začátku. Teda krom toho, že v původní verzi nešly zvýraznit interaktivní objekty.
          • DwaR
            aj pôvodná verzia stála 19.99€, nie? bola poslednou dobou lacnejšia? ja som ju na GOG kupoval v roku 2014 a pokiaľ viem nezlacnela. teda dvojnásobok nechcú. na steame som ju dostal, takže tam už sumu pôvodnej edície nezistím.
            ale súhlas s tým, že pôvodnú hru mohli nechať v ponuke. v zásade jej nič nechýbalo.
            skôr ma štve spoplatnenie soundtracku. ako bez urážky, ale 10€ je fakt dosť. mali ho pridať ako bonus k hre.
            • Já kupoval původní verzi na GOG v prosinci za 3,79 € zlevněnou asi z 9,9 €.
              S nákupem nové verze dostaneš i tu původní, jenom nejde koupit samostatně, takže ať chceš jednu nebo druhou, dáš za to těch 20 €, což je škoda.
            • DwaR
              aha. tak to vďaka za info. to som netušil, že to šlo dolu. v tom prípade je tá cena a stiahnutie pôvodnej verzie hry naozaj dosť hnusný krok.
            • Já kupoval původní verzi asi před půl rokem a plná cena činila 9.29 Eur.
        • DwaR
          cena - každému ako vyhovuje. pre nových hráčov je to priateľné, pre niekoho ako ja, kto má 5 orginálnych verzií je to zbytočnosť. toto ale nemôže ovplyvniť recenziu. aj remaster bioshocku, uncharted a iných je len snaha opäť predať starú hru. pôvodným majiteľom je to +/- zbytočné, pre nových hráčov to cenu má.

          módy - existujú, ale ja si tiež radšej zaplatím za pohodlie stihni/inštaluj/hraj. nechcem sa piplať s módmi. nemám na to čas, ani chuť. preto máme GOG a steam, aby sa iní starali o funkčnosť hry, nie ja. takže sa vrátime k bodu 1. pre pôvodného majiteľa je to na zváženie, pre nového to cenu má.
          súhlasím, že stiahnutie pôvodnej verzie môže pôsobiť zvláštne, ale aj tá stála dvacku, takže čo na tom? novému kupujúcemu je to za jedno a ja ako vlastník nie som ovplyvnený.

          recenzia: do tohoto sa púšťať nebudem. to by sme tu rozoberali recenzie a aj tak by to nikam neviedlo. uzavriem to tým, že mi príde hlúpe recenzovať len technický stav. recenzuje sa hra ako celok. ak chcel recenzent zaujať postoj len k technickému spracovaniu, mal si dohodnúť bezznámkové hodnotenie, ktoré by lepšie sedelo aj k jeho recenzii, kde o hre samotnej nenapísal ani fň.
  • "některé změny hře úplně nesvědčí. Navíc vylepšená verze nabízí původní obsah bez jakýchkoli změn"
    Tak buď tam jsou špatné změny, nebo tam žádné změny nejsou. Mohl by se autor rozhodnout?
  • ravux
    Dodnes jsem za jeden z nejvetsich failu v hernich recenzich povazoval 60% na jiz prakticky mrtvem Bonuswebu pro Alien: Isolation s tim, ze hre bylo vytykano, ze alien nejde zabit (!!!). Demenci tohoto vyroku prekonala kritika PT:EE za to, ze nema novy obsah! OMG. Za to jsem se celou dobu modlil, aby Beamdog hlavne NIC nepridaval. Uplne by mi stacily integrovane nejlepsi mody, protoze je lepsi mit jednu hru kde je vse built-in a proste funguje, nez resit 5-7 modu a neustale problemy. O. Svaro, dej vypoved, to je nejlepsi rada, kterou ti muzu dat.
    • Suhlasim so vsetkym az s tou poslednou vetou. Ty si v zivote nikdy nic nedoje*al? Ze hned musi davat vypoved, lol.
      • ravux
        Doje*al. A dal jsem vypoved.
        • Ok ked to tvrdis ;)
  • A on někdo chtěl, aby do Planescapu přidávali nový obsah? *8*
  • Tohle není dobrý rok pro Torment. Jen škoda, že 5/10 nedostalo spíše "pokračovaní". Ty uvozovky jsou kurwa silné...
  • DwaR
    čo to autor vlastne vyčíta? ktorý "veterán" si želal do tormentu nový obsah? chcelo to hru preklopiť do komfortnejšieho stavu z hľadiska dnešnej doby a to sa aj stalo. aspoň to sa píše v recenzii.
    chvála pánu za to, že do obsahovej časti nešahali. to by som osobne nechcel ani od pôvodných autorov. je pramalá šanca, že by to dopadlo dobre a práve v tom by som sa riadil autorovou radou - neotváraj niečo, čo je ukončené a funguje.
    ale ok, je to autorov názor, má naň právo.
    trochu ľutujem tú známku, presne ako písali už iní - odradí nejedného hráča, čo je veľká škoda. zas na strane druhej, kto sa riadi podľa čísla a neprečíta si recenziu, tan by torment aj tak nedokázal odohrať ani cez prvú obrazovku.

    P.S.: tá reklama na GOG je perfektná. graficky, farebne aj veľkosťou a umiestnení. žiaden vizuálny smog, ako aktuálna reklama na switch, ktorú máte v pozadí
  • What! Napriklad za enhanced verziu Diablo 2 LOD by z fleku zaplatili statisice hracov z celeho sveta. Staci im vylepsena grafika a mozno este auto gold pickup a zdielana truhla pre postavy. Na nejaky obsah sa mozu v.... Problem je v tom, ze prave Blizzard sa na to v.....
    • Trojka je s posledními updaty a datadiskem natolik dobrá, že mi dvojka nechybí a obzvlášť až ukončí betu a přidají necromancera, ale mohli by předělat jedničku, ta implemetace do drojky mi přišla dost 'half-assed' a jednička mi přišla nejvíc hororová ze všech dílů i když jsem jí hrál po letech pořád má tu atmosféru
  • Takze to je vlastne super, nic nepridali a trochu predelali ui a ovladani, za mne si pripoctu 4 body k tem soucasnejm.
  • Tak to je neuvěřitelný. O týhle edici jsem docela dost načetl. Respektive o společnosti Beamdog. Hodně lidí si stěžovalo na jejich předešlé Enhanced edice Baldur's Gate, jelikož přidali právě nějaký nový obsah. De facto jde o facelift s pár změnami v UI, a to je zatraceně dobře!
  • Nový obsah? Jaký nový obsah? Do Planescape: Torment dávat nový obsah? Co je to za nesmysl? To je právě dobře, že tam není nový obsah.

    Ale to je přesně důsledek té zblblosti a posedlosti mody (viz "moderismus"), komunitou, facebookem a všemi podobnými srágorami, že pak vyjde (obsahově) prakticky dokonalá hra a v recenzích se brečí, že tam není nový obsah (který by dala dohromady parta neumětelů, co dělá remaky starých her). Jo takhle kdyby tam byla nová kampaň odehrávající se celá ve snu v břiše hnijícího křečka na 15 hodin, to by šly body hned nahoru.
    • Tvůj hate na mody je k smíchu

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit