Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak jasný i to je svým způsobem v pořádku. Já jen, že se z toho dá vybruslit, případně že existují metody (a hra!), u kterých není třeba plných peněz litovat.
  • DeDy
    Tak u poloviny her taky čekám. Ovšem první faktor je, že chci hrát vyladěnou hru, pak až levnější. Jsou hry, u kterých jsem v minulosti litoval toho, že jsem je hrál hned první měsíc po vydání. Samozřejmě třeba takový Grimrock nebo XCOM byl téměř bez chyb, hned po vydání.
  • Máš pravdu. Měl jsem být přesnější a dodat, že prověřené hry samozřejmě lze s rizikem koupit hned po releasu. Ale vždy je to riziko a já to po svých zkušenostech už nikdy dělat nebudu a vždy si počkám.
  • Ja kupuju za plnou palbu jen hry od blizzardu.
    Ale ceny novinek treba na steamu, to je dobrej vysmech. To bych byl blazen kupovat to hned...
  • Mart9
    Přesně tak, ovce jim říkám.
  • A nezapomeň dodat, že ty, co kupují hry při vydání, jsi označoval za ovečky...
  • Ale i tahle linie blbosti v kupování her, co hned vyjdou se může narušit. Je to jen pro skutečné profesionály zcela ovládající mozkové buňky, ale možné to je. Fígl je v kupování věcí, který nabízej léty prověřenou jistotu za jakékoliv situace. Nechci se moc opakovat, ale CoD je tímto a myslím že co se týče kvality taky jediným zářným příkladem. U téhle gamezy vím, že nemá šanci zklamat ani herně, ani funkčně, a to ani v případech plné ceny v okamžiku vydání, která za to rozhodně stojí. Nemyslím, že je to vyloženě v blbosti nebo neznalosti lidí, jako spíše v jejich nevidění pořádně zainvestovat peníze tam, kde se to vyplatí a jasně vrátí, bez toho, aby jeden musel riskovat, že mu taková hra nepůjde. Kupujte hry jako CoD a problém odpadá...

    -1
  • Morraw
    Já se věnuji hrám 15 let, ale teprve posledních 5 jsem je začal aktivně kupovat díky stálemu příjmu.
    Mé fyzické kopie her tvoří z 90% sběratelské edice, které je třeba koupit v předstihu a tedy za plnou cenu.
    Na samotném steamu mám momentálně 130+ her s tím, že jen něco kolem 20 bylo koupeno za plnou cenu, bud digitálně nebo jako retail. Zbytek tvoří hry z různých bundlů a akcí za pár korun.
    Bohužel hraju hodně, ale času je málo a už přestávám kupovat hry i ve velkých slevách, pokud je vyloženě v horizontu několika týdnů nebudu chtít hrát. Potom mi totiž jen leží v mé digitální poličce.

    Každopádně je tohle, řekl bych, zlatá éra pro hráče, co se týče cen her. Stačí chvíli počkat a ušetříte enormní částky.
  • Vy mínuskáři se sami trestáte tím, že hry nejspíše kupujete hned poté, co vyjdou. Je mi vás líto, že jste ještě nepochopili takhle základní věci.
  • Je vhodné čekat, protože hry vychází prakticky vždy v nedokončeném a někdy dost problematickém stavu a v takovém stavu hru hrát je utrpení a zároveň to sráží hru samotnou do budoucna. Já třeba koupil Skyrim hned poté, co vyšel. Bylo to utrpení a obrovské zklamání. Počkal jsem rok a poté si zahrál znovu. Hra byla víceméně dokončená a navíc přibyl nový obsah + řada vylepšení. Za to čekání to stálo.
  • Tilwaen
    Nemyslím si, že jsi úplně pochopil, o čem ten článek je. Tohle totiž není ani tak apel (natož útok) na hráče, aby nekupovali hry ve slevách, jako spíš na distributory, aby je do podobných slev nedávali. Protože blbý, kdo dává, blbější kdo nebere.
  • Kupovat hry za plnou cenu je samozřejmě naprostý nesmysl. Ve chvíli kdy hra vyjde, není nikdy dokončená a většinou vychází ve velmi problematické podobě (někdy až nehratelná). Slevy pak většinou přichází až v době, kdy hra už je na trhu nějakou dobu a to také znamená, že prošla několika koli oprav. Tzn., že když kupuju hru ve slevových akcích, často ji kupuju už v době, kdy je aspoň v trochu funkčním stavu. Vyhnu se tak problémům, nedělám zdarma betatestera a k tomu mám hru levněji. Je tak projevem naprosté blbosti (či neznalosti) kupovat hry hned poté, co vyjdou. Samozřejmě chápu fanoušky, kteří si koupí hru hned po vydání nebo v nedodělaném stavu - tam to beru jako cílenou podporu hry a vývojářů a taková (předčasná) koupě je akceptovatelná. Fanoušci čehokoli byli přecijenom vždycky blázni. *4*
  • Ale jóóóóóóó.

    Dááááál z nás dělejte to nejhorší na planetě.
    Proč ne.

    Nestalo se Games.Tiscali náhodou stránkou o konzolových hrách, v minulých měsících?
    Podle kvantity nenávisti vůči PC, která již není pouze v diskuzích, ale někdy i v článcích, bych si tak tipnul.
  • Ale doháje, vždyť starý konzole warez umožňují, takže si ho můžeš porovnat u početně podobných herních základen na konzolích a PC. Kdo ve warezu vede? *14*
  • Tilwaen
    Je pravda, že je to dost blbuvzdorné. A koupit si herní komponenty za několik desítek tisíc, ani si je nepotěžkat v ruce, nepokochat se a nezasadit sám? Ts ts :-)
  • Tilwaen
    Dětská gramatika.
  • Hry sbírám a hraji cca 20 let. V současné době mám nedohraných PC věcí (+ nějaké PSX, PS2 a Amiga hry) okolo 300. Nemluvě o tom, že bych si rád desítky titulů zahrál znovu (třeba Wizardry 7, Anachronox, Arcanum nebo Fallouty). Pro člověka mého "typu" nemá příliš smysl kupovat hry za plnou cenu, když se k nim dostanu za další dva roky (možná) a to už budou stát desetinu dnešní ceny.

    Čím jsou hry levnější, tím více si jich člověk může koupit, aby pak zjistit, že už je opravdu vůbec nestíhá hrát, pouze je hromadí. V poslední době díky indie vývojářům a digitální distribuci navíc vychází tolik titulů, že už se v nich přestávám orientovat (časy, kdy k orientaci v nových titulech stačilo jednou za měsíc přečíst Score, jsou nenávratně pryč).

    Slevovými akcemi si samozřejmě pod sebou distributoři větev řežou, stejně jako se to stalo s filmy nebo s distribucí pomocí slevomatů. Pochopitelně se na druhou stranu těžko konkuruje, když slevní všichni ostatní.
  • Ano, kvalita stojí za prd, ale děckám stačí když to vypadá dobře vizuálně.
  • Ale jo, dokonce podle vlastního výběru a téměř zadarmo - http://bit.ly/Yx3M80
  • Dobrej příklad, COD je už dávno odpad pro děcka, proto vedou konzole *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit