Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak ono vůbec, "novináři" Games.tiscali.cz nejsou na konzole odborníci. Jediný možná Petr Poláček. Ale ty ostatní vyjádření jsou jen kvitování x86 architektury a názory převzaté od jiných zahraničních novinářů. Chybí tam prostě opravdová historie hraní na herních mašinkách, však taky jediná zkušenost s herní konzolí u martina bacha byla Gamecube s Mario Smash Footbalem v redakci levelu.
    • Presne se divim ze vubec tu "novináři" dokazi pustit pc.
      • Vy dva jste d*ebilove velkého formátu
  • Robotron3
    Bych taky ocenil, kdyby ukázali, že si najmuli nějakého nového designéra UI a ne jako na PS3, kde když hledám nějaký obsah ke hře a nechci zrovna vyhledávat přes Search, tak musim rozklikávat 10 menu a 10 položek, abych pak zjistil, že stejně takhle nic nenajdu. Nebo když si koupim hry na PSN, tak když si je chci znovu stáhnout, aby nebyly v jednom dlouhém seznamu, ve kterém se nedá vyhledávat, řadit, nic, a ještě je tam všechno halabala na jedné hromadě i společně s demama a DLC. UI pro PS3 navrhuje nějaký blázen.
    • Ten obchod ma porad lepsi ui nez steam klient, kde nefunguje poradne tlacitko zpet pri prohlizeni her.
      • Ze te to jeste porad bavi furt plivat na steam. Tahas to i do diskusi pod clanky, ktere s tim nemaji nic spolecneho.
        Myslim, ze kazdemu alespon trochu pravidelnemu navstevnikovi games.tiscali je tvuj postoj (nekdo by rekl zaujatost) vuci steamu znamy.
        Takze neni potreba, aby si to porad vytahoval, hlavne ten tvuj ohranej argument o tlacitku zpet.
        • O spatne funkci Zpet ve Steamu jsem, pokud vim, psal pouze jednou a myslim ze to souvisi s tim, na co jsem reagoval. Ne ze by PS Store neslo vylepsit, ale ve srovnani s konkurenci nevychazi nijak spatne, spis lepe, presto na PS Store se kazdou chvili negativne poukazuje, kdezto na Steam se nesmi.
          • ucho
            ps store a steam nelze srovnávat, ps store má mnohem, mnohem víc chyb než steam... stejné je to s pohodlností při ovládání. takže u ps store je prostor na zlepšení značný.
            • Ja ti kládne podekuji, prilezitostne vyzkousim, ale pouzivat to asi nebudu, pres webove rozhrani je to jednodussi.
            • Uz sa to konecne nauc pouzivat...cez vyhladavanie hier ti tvoja kriticka funkcia funguje. Kedze si zatial asi nebo schopny na to prist tak tvoja oblubena funkcia pri Specials.... najdi si na stranke store ''See all specials'' a heureka ide to. Alebo sa len prehrabes hrami cez vyhladavanie , kde mas aj moznosti filtrovania a back tiez funguje, nemusis mi dakovat ;)
            • Srovnavat to jde, oboji ma stejnou funkci, digitalni distribuci her. Mel bych spoustu vylepseni pro ps store, ale porad je pouzitelny a lze se v nem probirat hrami. U steam klienta to neni pravda, tam musim jit na web, protoze kláent je fakticky nepouzitelny a kdyby nebyl k dispozici webovy obchod, tak se na spoustu her radsi ani nepodivam.
  • Prednasku nehodnotim, protoze tu jsem nevidel. Hodnotim jeji vysledky, tedy poskytnute informace. A s temi jsem velmi spokojen, Sony me v naprosto nicem nezklamala. Naopak ukazala, ze je schopna sebereflexe, uvedomit si, co udelala spatne a nabrat spravny smer.

    Prechod na x86 architekturu je pro vyvojare vynikajici tah. Drive to imho nebylo mozne, protoze x86 architektura byla neefektivni co se tyce spotreby (odpadniho tepla) na dosazeny vykon. Tohle se nastesti v poslednich letech zmenilo ve snaze dostat x86 na tablety, ultrabooky a podobne a umoznilo to pouzit x86 i na konzoliskrze architekturu Jaguar. Nicmene je potreba si uvedomit, ze je to nizkovykonova platforma, ktera se svym vykonem nemuze rovnat standardnimu desktopovemu procesoru. Tento krok schvaluji i kdyz prinesl ztratu kompatibility s PS3 hrami.

    Predstavene "doplnkove" sluzby a vlastnosti se mi libi a povazuji je za uzitecne a prinosne. Zvlaste bych ocenil sleep rezim a specialni hw podporu pro nizkospotrebni stahovani behem spanku konzole a delani screenshotu + gameplay videi bez vlivu na herni vykon. Kdo se nekdy pokousel tohle delat pomoci frapsu, tak vi, ze i na PC je to problem. Integraci se socialnimi sitemi me osobne nezajimaji, ale verim, ze pro radu uzivatelu socialnich siti to bude znamenat prinos.

    Zmeny ktere se tykaji gamepadu se mi libi i kdyz me mrzi, ze zmizelo jedno funkcni tlacitko. Preci jen jak select tak start melo ve hrach rozumne vyuziti a ted jsou sloucena dohromady. Ale dotykovy displej je pravdepodobne bude umet adekvatne nahradit, takze ve vysledku neocekavam zmenu k horsimu. Vitam zpresneni pohyboveho ovladani a doufam ze bude vyuzito pro "gyroskopicke" mireni tak, jak ho predstavil Uncharted na PS Vite. TIm by se presnost a citlivost mireni velmi priblizila te, kterou zname z PC.
  • Za me maji rozhodne plus za drobne inovace, jako moznost spustit hru i kdyz neni jeste cela stazena a zbytek se dostahuje behem hrani, stahovani na pozadi a mozna jeste neco, na co si zrovna nevzpomenu.
    HW je myslim celkem obstojny, prezentovane hry po vizualni strance jsou fajn, ale nic z ceho bych se mel posadit na zadek. Doufam, ze u nove generace budou hry konecne vice aplikovat pokrocilou fyziku.
    Co me naopak vubec nepotesilo je jejich snaha protlacit vsechny ty socialni funkce a doufam, ze to pujde vse nejak povypinat nebo to nepouzivat.
    A ta funkce ala "velky bratr vi nejlepe, jake hry se ti budou libit" a automaticky bude dle tvych preferenci stahovat hry, mi prijde docela usmevna.
    Co se ovladace tyce, porad mi prijde, ze ovladac k xboxu360 je neprekonan(uvidime co novy xbox), ale treba po vyzkouseni zmenim nazor. Kazdopadne to je subjektivni zalezitost, kazdemu vyhovuje neco jineho.
    Co se samotne prezentace tyce, bylo tam spousty klasickych PR recicek a vice casu tam kecali, nez neco poradne ukazovali, ale prece jen se clovek nejake ty podstatne veci dozvedel a videl i nejake hry. Takze prezentace takovej prumer imho.
  • Nemůžu si pomoct, ale už delší dobu pozoruji, že se s panem Smutným neshodnu takřka v ničem. Nechápu, jak někdo může volat po kompletním přepracování DualShocku, který je prověřeny léty používání. Snad by pan Smutný nechtěl ten bumerang, jenž jsme měli kdysi dostat při představení PS3. Je dobře, že nov ovladač prošel jen menší změnou, ikdyž moc nechápu zrušení tradičních tlačítek start a select.
    Zároveň nechápu, jak někdo může poukazovat na to, že měla Vita slabší tituly při vstupu na trh. Je sice pravda, že hry nejsou až taková sláva, když se ale podívám na konkurenční 3DS, tak tam to bylo znatelně horší. Také se mi hodně líbí streamovaní her do Vity, které by pan Smutný údajně nevyužíval. To může snad říct jen někdo, kdo bydlí doma sám, tolikrát se mi totiž stane, že někdo příjde k televizi a prostě mi mou hru "přepne". Streamování do Vity je tedy ideálním řešením. Cena konzole mi také nepříjde nijak přehnaná a pokud se bude pohybovat okolo 10 - 12 tisíc, tak to bude skvělé, v poměru cena výkon to tož překoná jakékoliv PC a o hraní na tabletu snad dnes nikdo nestojí. *1*
    • Overwatch
      Že je něco prověřeno lety ještě neznamená, že to je výborné. Gamepad k Xboxu 360 dokázal, že jde spousta věcí (páčky, triggery, dpad, tvar...) udělat o dost líp, než model, který Sony za tři generace konzolí prakticky nezměnila.
      • ucho
        subjektivní názor. mně se například dualshock drží lépe... takže s tím, že jde spousta věcí udělat líp, bych byl opatrný... jdou udělat jinak a někomu to může vyhovovat víc, proč ne. to nutně neznamená, že je to obecně lepší...
        • ales.smutny
          Já myslím, že tam jsou dvě věci.
          První je ergonomie - ta je podle mě vysloveně subjektivní záležitostí. Sice skoro všichni z mého okolí preferujou X360 gamepad, ale stejně tak si umím představit, že někomu sedne prostě Dualshock, protože má jinou ruku, úchop, styl pohybu při hraní atd.

          Druhou jsou podle mě faktické chyby designu - oblé kloboučky analogů a obrácené tvary triggerů. Co vím, zpocený prst a nebo i nezpocený klouže nejednomu hráči bez ohledu na tvar ruky. Analogy jsou na to líp s ostřejší hranou a triggery podle mne, když mají tvar spouště, ne obráceně (i když hry na PS3 málokdy kvůli tomu využívají triggery jako tlačítko pro střelbu). Prostě jeden tvar má z principu fyziky tendenci klouzat a druhý držet i při větším pohybu :)
          • Hodne dulezite je i co se hraje. U strilecky primarne drzim palci analogy pro chuzi a rozhlizeni a ukazovacky R1/L1 pro strelbu (ale obdobne treba i v Gran Turismo nebo Dead Nation). A v tomto rezimu nemam pochopeni pro asymetricke rozmisteni analogu. U her kde se pouziva jen jeden analog a akcni tlacitka, a druhy analog ma vedlejsi funkci, treba uskoky v God of War (a asi vetsina isometrickych akcnich her) bude vic vyhovovat spise to asymetricke rozlozeni.


            Konvexni kloboucky mi vyhovuji vice, zkousel jsem i konkavni a ty mi prisly v nekterych situacich nepohodlne. U trigeru souhlasim, obraceny tvar by jim prospel, ale toho lze snadno dosahnout i u dualshocku.
        • Overwatch
          Samozřejmě že to je subjektivní názor, každému vyhovuje něco trochu jiného, ale tohle se prostě Microsoftu povedlo a přitom si na tom ovladači "dovolil" udělat proti zavedenému Dualshocku hodně změn.
      • Dpad a asymetricke rozmisteni prvku je na xbox gamepadu o dost horsi.
    • ales.smutny
      Dualshock je pro mne prostě nepříliš pohodlný, ve srovnání s X360 natolik výrazně, že radši hru na X360 než PS3 právě kvůli ergonomii. O tom, jak prověřený design to je poukazuje, že každý koho znám si pořizuje alespoň ty 3rd party "real triggery". Že někomu Dualshock sedne - prosím, ale ať mě nenutí abych křeči v prackách a klouzání analogů říkal "a tak to má být, to je designově správně, to se mi líbí, je to tradice" :)

      "nechápu, jak někdo může poukazovat na to, že měla Vita slabší tituly při vstupu na trh. Je sice pravda, že hry nejsou až taková sláva..." - Neodpověděl jste si sám? PS Vita měla naprosto mizerný start. Ten handheld mám a ještě půlroku po launchi byl člověk odkázaný na ty samé tituly, které by nebyly jen tablet/ mobilními hříčkami. S Uncharted, Unit 13 a Raymanem to fakt utáhnout nejde. Některé žánry mají jednoho nebo žádného zástupce, ve srovnání s PSP katastrofa. A nebýt toho, že jdou PS One klasiky, tak už skoro nemám důvod, proč po Vitě sahat (na rozdíl od Japonců, kteří mají mnohem lepší nabídku).

      Ad streamování - Já se s manželkou vždy dohodnu na využití televize, nemáme bitvy o ovladač :) A upřímně, opravdu nemám zájem hrát vizuálně výrazné tituly jako Killzone nebo Watch Dogs na pěkném, ale stále malém displayi Vity s absencí triggerů... Někoho to třeba láká, proti gustu...

      "o hraní na tabletu snad dnes nikdo nestojí" - A proto je to nejrychleji rostoucí odvětví herního byznysu a spousta studií jde radši tam... Kéž by o něj nikdo nestál.
      • Vidíte, mi naopak Dualshock 3 takřka vyhovuje a právě naopak nehraji moc na Xboxu 360 kvůli controlleru, který mi prostě do rukou tak dobře nesedne, nehledě na to, že má slabší vibrace. Lidé často poukazují na to, že kdo má větší ruce, tak se mu bude lépe hrát s xboxovým ovladačem, já větší ruce mám a je to rávě naopak, ale rozumím tomu, že vám to třeba nevyhovuje, ikdyž to po dlouholetých osobních zkušenostech nechápu, proto mi nedochází proč chcete výraznou proměnu Dualshocku. Analogové páčky se tvarově upravily a triggery (které mi trochu vadí jako jediné) taky. Zároveň je ovladač trochu mohutnější, takže lépe sedne právě uživatelům, kteří mají větší ruce (mimo mě). Zajímalo by mě tedy, jak byste si tuto "výraznou proměnu" představoval.

        Co se Vity týče, tak jste mě asi pořádně nepochopil, já poukazuju na to, že jste vy napsal, že měla Vita málo her při svém vstupu na trh. Tohle rozohdně není pravda. Více her než Vita měla při vstupu na trh pouze PS2, takže ohánět se tím, že měla Vita málo Launchových titulu, které by mohly být ještě neoriginální a nudné, je zcestné. To, že na Vitu vychází v poslední době méně her, je ovšem pravda. Situace by se ovšem měla v tomto roce zlepšit, rozhodně ani teď bych ale Vitu neoznačil za katastrofu, ikdyž to není sporťák, jak komentáře nademnou poznamenávají.

        Co se streamování týče, tak to stále považují za dobré řešení. Představte si, že jednou budete mít s manželkou tři nebo více dětí a tak se kvůli vašim ratolestem k televizi takřka nedostanete a nebo ještě hůře, sotva začnete hrát, tak právě začně nový díl Digimona a vy, jako milující otec samozřejmě dětem své místo přepustíte. Právě v těchto situacích příjde streamování her vhod. Navíc by nebyl problém namapovat triggery například na zadní dotykovou plochu, jako je to možné například u her z PS1. Není to ideální, ale řešení to je.

        A nakonec k tabletům. Je pravda, že jsou chytré telefony a tablety nejrychleji se rozvíjejícím segmentem spotřební elektroniky a stále více se prodávají. Lidé si ovem určitě nekupují tablet primárně na hraní, to je pouze přidružená funkce a ne jako u konzole. A co si budeme nalhávat, spostu uživatelů Androidu hraje na těchto zařízeních jenom proto, že na ně jdou lehce hry pirátit. A ano, pořád si stojím za tím, že žádný hráč o hraní na tabletu nestojí. Proto mí žádný iPac 5 a ani Nexus 8 jako konkurence pro PS4 nepříjde.
        • To hrani ps3 her na vite opravdu neni dobre. A s tema detma to ani neni o tom, ze se moc koukaji na televizi, to jim nedovoluji, ale ze vetsina her se pred nimi ani hrat neda, takze hrat je mozno az v pozdnich hodinach. Take to resim Vitou, ale lepsi je zahrat si nejakou nativni hru, u ktere neni problem nekompatibilni ovladani.
    • dualshock je šílenost, která se na hraní vůbec nehodí
    • Souhlas, ja jsem s DualShockem 3 velmi spokojen, jedinou slabinou jsou L2/R2, coz ale slo snadno resit nastavci za par korun. Takze jsem spokojen, ze se az tak moc nemenil a ty L2/R2 jsou opraveny a prhybaji se na druhou stranu, aby neklouzaly.

      Vita ma dobre hry, ma jich dost a mela jich dost od zacatku, ale games.cz je obecne vuci Vite neprejicne. Zrejme nema v redakci zadneho uzivatele, takze redakce podleha medialnimu obrazu, ktery ma Vita horsi, nez jaka je skutecnost.

      Co se tyce streamovani PS4 her do Vity, to rovnez povazuji za hloupost. Je to dobre videt na tech par PS3 hrach, ktere to podporuji. Absence L2/R2 a L3/R3 je citelny problem a Vita neni ani tak pohodlna, jako gamepad. A vyhody PS Vity zase PS3 hry neumi vyuzit. Lepsim resenim v tomto smeru je mit dva televizory.
    • Tak ja osobne s tim ovladacem souhlasim, me osobne ten ovladac nikdy poradne nevyhovoval a ten xboxovej je pro me osobne uplne nekde jinde. Xbox ovladac mi naprosto vyhovuje, zatimco dualshock(jakakoliv verze) me proste nikdy uplne do ruk nepadl.
      Takze jak muzes videt, sto lidi - sto chuti. *3*
    • ucho
      je to jeho názor, můžeš s ním souhlasit nebo nesouhlasit. ale nechápat, že má někdo jiný názor než ty, je zvláštní :)
    • Spades
      Dualshock je zlo, a měli by ho přepracovat do ergonomičtější formy. Navíc tenhle model vypadá hodně těžký. Klasické tlačítka start a select? WTF? Vždyť je to úplně jedno...

      Vita měla hodně slabé tituly... To že jsou na 3DS horší, neznamená, že ty na Vita byly dobré. To je jako říct, že Škodovka je dobrý sporťák, protože je rychlejší jak žigulík...

      Streamování her do Vita je věc osobní preference. Já bych tež nedokázal hrát PS3 hru na tak malém displayi. Když se chce někdo dívat, vypnu hru a du dělat něco jiného.
      • Clovece ty vubec nevis co pises nebo tomu nerozumis.
        Zjistit si neco hrach na 3DS .
        • Spades
          Cemu nerozumim? Mym osobnim nazorum?
          Co bych si mel zjistit o 3DS hrach... launch tituly byly sracky, to je fakt.
          • asi ani nema cenu dal neco spat opravdu ne . s ignorantem se clovek co ? bb
  • Šrumec kolem představení PS4ky přinesl na světlo zajímavé téma: Bude PS4ka blokovat použité hry? Šéfik Sony Worldwide Studios Shuhei Yoshida teď rozdává rozhovory na potkání, takže se ho samozřejmě ptali i na tohle. No, odpověd byla dosti vyhýbavá, jakoby Yoshida reagoval s částečnou neochotou se podělit o plány SOny jak nakládat s problémem preowned. Dokonce australskému Gamespotu odpověděl něco ve smyslu, že blokování preowned her online aktivací bude záležitost publishera. Osobně si dovolím číst mezi řádky a zahrát si maličko na proroka. Už v současné generaci /a jako člověk co se pohybuje léta v retailu můžu hodnotit/ herních konzolí velmi efektivně zasáhlo jak SOny, tak EA a Ubisoft proti prodeji použitých her, s pomocí tzv. Online passů. Tyto online passy jsou neagresivní forma boje proti preowned, kdy platíte za multiplayerovou část hry, tedy pokud si nekupujete novou hru. Online pass lze i za rozumný poplatek dokoupit. Když dám příklad, tak tím v podstatě zničili možnost nějak s větším ziskem přeprodávat tituly jako je např. Battlefield 3, jelikož hodnota titulu tkví v masivní multiplayerové části. Myslím si, že ani Sony ani Mrkvosoft nebudou v příští generaci konzolí vyžadovat online aktivaci titulu, alespon ne hlavní singleplayerové části dostupné v den vydání. Jednak si proti sobě nechtějí zatím poštvat americký trh /hlavně zákazníky, ale i retail/, ale hlavně opravdu spousta lidí hraje na herních konzolích offline a nebo nemají broadband připojení, nutné k zprovoznění online funkcí moderní herní konzole. Ale a teď si právě zahraju na proroka, podle mého názoru můžou rozšířit Online pass o další chytrá, přitom jiná omezení. Ostatně, první vlašťovkou bylo už v této generaci NFS MOst Wanted, kde online pass nezamykal zcela multiplayer, ale second hand hráče sociálně deklasoval nemožností získávat tzv. Speed Pointy, za které si mohl kupovat lepší auta. Vzhledem k masivní provázanosti online a sociálních funkcí /jak si Assbookový svět ostatně žádá/, tak budou second hand hráči tzv. chudí příbuzní v online světě konzolových hráčů, kteří si hry kupují nové. Většina lidí si pak rozmyslí, zda za obsah připlácet extra /Sony a MS opět malá domu/, nebo si koupit novou hru ještě s prémiovým obsahem navíc. Masivní sádlo, které tak plynulo z přeprodeje lehce použitých novinek v této generaci konzolí, bude zřejmě minulostí.
    • Spades
      Shuhei Yoshida řekl DOSLOVA toto:
      "So, used games can play on PS4."

      To se mi zdá dost jasné...

      To jestli budou Online Passy a další vymrdávky je opravdu záležitost publisherů, ne SONY.
      • Je dobře, že sis to aspon přečetl. A tedy Sony Comupter Entertainment není publisher?:-) Online passy určitě budou, a teď je právě otázka jak budou koncipovány. A vsadím se, že Sony bud aktivní v tomhle směru, protože si nebude chtít nechat vzít vejvar z her, na kterých narozdil od hw vydělávají.
  • Super článek, rozumnej. Nechápu ty lidi tady, co čekali? Úplné představení při prvním odkrytí teď v únoru? Čekali, že je zvednou ze židle? :-) Trochu soudnosti, nebyla to velkolepá prezentace, ale byla v pohodě a Sony udělala první dobré vykročení, ostatně, to se píše i v článku.
  • A nedělní flame odpoledne může začít. Určitě to není účel tohoto článku :-)
  • Malleth
    I když byla konfence hlavně ze začátku nudná a zdlouhavá, líbí se mi že se soustředili na to podstatný, na hry. Podobnej přístup od MS nečekám. Naopak si myslim že budou vyzdvihovat hlavně novej kinect a multimediální funkce.
    Na druhou stranu by bylo fajn kdyby mohli ukázat víc gameplay záběrů a kdyby se tam vůbec neukazovali square enix, když nemaj co ukázat. Nejvíc mě ale zamrzela absence Metal Gearu.
    PC architektura je skvělá zpráva snad pro všechny. Ovladač vypadá skvěle. Bere si to nejlepší z Dualshocku i X360 Controlleru. Těšim se co ukážou na E3.
  • Ubohost a trapnost celej tejto prezentacie dokazuje ako musi byt Sony zufale, zrejme im dost tecie do bot.
    Ale hlavne ze to ma share button, ou yeah.
    • Ubohý a trápny si tak maximálne ty v tejto diskusii..
    • Spades
      Nevím co máš za podivný vkus, ale mě ta prezentace připadala úplně normální...
      Až snad na ty japonce, kteří nikdy neuměli předvádět, aniž by to vypadalo jako by hráli v béčkovém filmu.
      • skus pouzit mozok, ked sa divas na nake pr zvasty
        http://www.gametrailers.com/videos/qcv4np/playstation-4-playstation-meeting-takeaways
        http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0rJDn0jRnUQ
      • trapna bila smazko japonci su top.
        • Spades
          weeaboo :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit