Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Hrál, proč se ptáš?
  • Jacku hral jsi nejakou strategii nebo mobu krome hots?
  • Jack1947
    Se mi líbí ten úvodní obrázek z LOl ( či Doty?) hehe - hehe jako aby schválně dráždil.
  • No chvála bohu, že klasické RTS tu už vo veľkom neobsmŕdajú. Hlavne v druhej polovici 90. rokov bol trh zaplavený stovkami klonov C&C, čo nič nové neprinášali. Inovovať RTS je však náročné. Napchaním veľa RPG prvkov sa vytráca potrebný balanc pre MP. A nemôže to byť príliš zložité, pretože povedzme si pravdu, na hranie hier ako Starcraft stačí mať funkčnú len polku mozgu (tým myslím, že je to easy-to-play a nie, že to hrajú idioti).
  • AoA som zachytil ale nehral. Teraz ked som pozrel screenshoty, video a ani sa nedivim ze sa nechytili. Blizzard Starcraft 2 uspesne hnoji ale zasa aj koepc veci robili/robia na nom spravne.
    AoA - preco niekoho napadlo ze mapy/biky odohravajuce sa v mestach kde je kopec budov su strasne zabavne ? Taketo mapy boli otravne aj v SC2 ale tam boli aspon relativne jasne dane koridory a neposobilo to az tak rusivo. Dalej preco budovy zaberaju polku vyhladu na mapu? Ja hram strategiu aj pre strategicky prehlad a nie aby som si pozeral rozanimovanu tovaren ako stavia tank, na to tu je simcity a podobne hry. To je o proporciach. GUI maju inspirovane starcraftom alebo podobnymi hrami ale docela sa v nom stracam lebo tam kazdu chvilu nieco vybieha. A dalsie drobnosti ktore ale prave kazia ten pozitok z hry. To co Blizzard robi dobre je ze vizual nieje na ukor hratelnosti a hlavne prehladnosti. Stale je to strategia s pohladom na mapu a nie 3d zoomer na vojaka ako pekne kope zakop a je super rozanimovany a ma vysoky pocet poligonov ze to vyzera pri zazoomovani pomaly ako 3d fps, co je mozno fajn pri prezentovani na E3 ale v hre je to skor otravne.
  • Sorry jako... :-)

    Ale ač je z článku cítit autorova snaha taky je z něj doslova cítit, že sám ani pořádně neví co to strategie je/jsou a jenom opisuje nějaké věty z angličtiny kterým doplňuje "co si myslí".

    SC2 mimochodem chcípá právě proto, že se po posledním datadisku proměnil v mobu a už NENÍ strategií!
  • raz som kupil celu cnc collection na ea origins, moc som to nesledoval. Proste som to zaplatil a hotovo.
    Vsetky servery vypnute :D jedine co bolo online, bol cnc4. Tam bolo tusim 5hracov dokopy.
    Je obrovsky rozdiel, ci sa bavime o singleplayeri ktory nikdy nebol silnou strankou rts hier alebo o multiplayeri kde napr aj ked zakupis novu hru tak komunita sa da pocitat na desiatky az stovky hracov a pocase ajtak servery vypnu
  • Velka skoda je to ze tie zanre by sa mohli vyvijat spolocne, pretoze RTS je hra kde viac vynika jednotlivec zatial co moba a overwatch su hry o tymoch 5 hracov.
    To mas nieco akoby si povedal ze z biatlonu sa vyvinulo zjazdove lyzovanie. Lenze su to sporty ktore maju uplne ine prvky, biatlon je viac o taktizovani, rozlozeni sil a sustredeni sa a zjazdove lyzovanie o preciznosti, reflexoch atd
  • Mohli a stále mohou udělat oboje, rušit WoW by byla pitomost, ale Warcraft 4 je dobrá příležitost. Pak by museli Warcraft 4 zasadit někam jinam, aby se to nekřížilo s WoW. Lore za ty roky udělali hromady, takže není problém o prostředí (Black Empire, Pre-Shattering, Argus a Draenor story před w1...atd). Kdo ví, třeba už Blizzard začíná na W4 pracovat, oni byli vždy tajnůstkáři a těžko odhadnout, co na Blizzconu zase ukážou.
  • tak nebol to podla mna zly napad, iny model f2p hry. Nemuseli to prehanat s tou komiksovou grafikou. Aj WoT alebo World of Warships su f2p hry ale nerobia z toho komiks.
  • Podle mne je modernim predstavitelem RTS Overwatch. Ze strategii se vyvinuly moby, z mob se preslo do pohledu prvni, resp. treti osoby a mame tu skvely overwatch. To je proste vyvoj. Taky warcraft 3 se postupne vyvinul do world of warcraft, protoze na ty low poly panacky se uz nedalo divat. No a ve wowku byly ty battlegroundy, kde kdyz jste obsadili tovarnu, meli jste tanky. Tohle je budoucnost strategii.
  • Mohli by udělat aspoň HD jedničku jako udělali dvojku. Tu jsem už radši odinstaloval, abych tam neutopil dalších 1000 hodin jako zamlada.
  • Pokracovani bylo age of empires online f2p, ale hraci to moc neprijali
  • je to smutne no. Ono uz pri samotnom Age of Empires 3 sa pocitalo s pokracovanim, dokonca to bolo na obale dvd a nakoniec z toho nic nebude.

    http://img.clubic.com/photo/00149358.jpg
  • Klasicky C&C v modernom prevedeni bol Act of Aggression a moc sa nechytil. Vyborne jednotky a strany konfliktu, USA, Chimera a Kartel ale velka slabota co sa tyka poctu hracov.
    Podla mna by to chcelo nieco viac. Nieco ako spravil Blizzard s Overwatchom. Na fps nabalil moba a rpg prvky tak aby to bolo kompetitivne a zabavne pre siroku masu ludi. Take nieco si myslim ze by prospelo aj rts
  • XorxoxTalarius
    Pratele a priznivci RTS, netreba zoufat po sklamanich poslednich let. Porad mame nadeji:
    http://iron-harvest.com/
  • Bohužel , dnes právě letí sázení políček a psaní elaborátů na tohle téma pro svoje dvě nejlepší kamarádky . Facebook či Mona vše je o zjednodušení . Bohužel u MOBA je to řezání větve na které stojí . ...
  • No clanok nic moc. Tu sa kritika moc nenosi ale predsa skusim. MOBA nieje RTS! Mohla by byt brana teoreticky ako subzaner ale to je asi tak vsetko. To by sa za strategiu dalo povazovat aj RPG lebo tam strategicky hrac rozhadzuje body svojej postave. Co sa tyka vlady a upadku Starcraft 2, za to si moze Blizzard do vekej miery aj sam. Rozhodol sa tu hru rozdelit na 3 samostatne casti, pritom velka cast hracov z toho nebola nadsena (nasr*li ich). Jednak tu hru casovo dost natiahli, SC2WoL vysielv 2010, pred 7 rokmi, a potom neboli schopny ju dlhodobejsie udrzat vo vyladenom stave. Teda co sa tyka MP.Blizzard silne tlaci na 1v1 koli progamingu. Kazdy vydany diel/datadisk im rozhodil balanc a hratelnost takze nasledujuce sezony bol hokej kedze v kuse sa ladili jednotky. A kopec dalsich drobnosti ktore sa nabalili.
    Tvrdit ze koli Starcraftu tu nieje moc priestoru pre dalsie RTS je tak isto blbost. To preco tento zaner zkapal je pomerne jednoduche. Po obrovskom boome RTS hier, kde pomaly kazde studio chystalo nejaku RTS sa trh presytil a jednoducho prezili len ty najuspesnejsi a ostatny postupne zakapali. A toto ostalo v hlavach vydavatelov ale aj niektorych vyvojarov a preto sa moc do vyvoju RTS nehrnu a tych par zvysnych ma zasa pocit ze musia za kazdu cenu inovovat lebo inak by sa im nepodarilo predat dostocny pocet kusov. Pritom naopak je tu velka cast hracov co by radi zahrali klasicku RTSku ktora by akurat vyuzivala moderne ovladanie (napriklad nemusim klikat po jednej jednotke a zadavat prikazy, lepsia praca zo skupinami a podobne), slusnu grafiku atd. ale pritom by boli zachovane klasicke prvky a hratelnost. Klasicky C&C 1 v modernom prevedeni a ovladani si myslim ze by bol v pohode uspesny ale prave aby bola zachovana povodna hratelnost. Fak nepotrebujem kazdu chvilu nejaku socialnu volovinu, dokupovanie jednotiek na appstore, vymyslanie 35+1 ras/jednotiek pritom funkcne su vsetky rovnake a podobne.
  • Ne to snad není možné. Když jsem hrál Smíte , ptal jsem se co vlastně je smyslem ....a popravdě se nudil . Pro mne znovu hratelnost na nule . Zato jsem na Win 7 rozehrál starý dobrý Sudden Strike 2 ....a na Dotu pro mne za mne může kálet křeček ...
  • článek mluví o představách Blizzardu a nějakých proto-MOBA hrách, ale zapomněl zmínit úplně první hezky provedenou singleplayer MOBA hru: bonusová kampaň za Orky v W3:Frozen Throne

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit