Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Podle knihy či prvního filmu byla Dune "jednička". Výborný mix žánrů, co se poté roky neopakoval...
    Adventura/strategie/rpg vše v jednom. Podle mne mnohem lepší nežli poněkud repetitivni Dune 2.
    • dune 1 je fajn, ale je taky repetetivni az beda
    • Duna 2 neměla s knihou moc společného, ale za to nastolila směr RTS. Poté začali dělat sérii RTS, která už nepotřebovala za podklady knihu, aby se dobře prodávala, jak bylo zmíněno ve videu.
  • Kdyz jsme u Lynchova filmu. Kdysi jsem mel verzi, co mela snad pres tri hodiny a zacinala kreslenym komixem, ktery popsal svatou valku proti strojum. Nemel byste ji nekdo? Zážitek z teto verze je daleko propracovanejsi a vrrnejsi knize, nez klasicka SE dvouhodinova verze.

    Pro info, z te televizni se lynch nechal vyskrtnout z titulku.
    • Neviděl jsem tu dlouhou verzi, ale nevěřím tomu, že by to film nějak zachránilo, protože ten film je neskutečně blbý. Kdo zná knížku, tak se v tom asi lépe zorientuje, ale o to víc zamrzí, co z toho filmového provedení vzniko. To už byla mnohem lepší novější televizní série.
    • solomon.short
      extended verze na zalivu to m as. zminuje kolega pode mnou...
    • https://www.youtube.com/watch?v=z7FcJwg6OkA

      krome zalivu je myslim i na ulozto, nedavno jsem na ni koukal
    • Coffin.Corner
      Na "zálivu" tahle verze je... *3*
    • solomon.short
      podivam se
  • solomon.short
    co vy vite o Arrakis. prd...
    • solomon.short
      to bylo na diskutery, na vas Pavle a Honzo mysleno
      BenGesseritsky... :)
  • Blue.Shark
    Paráda, intro doteď umím odříkat nazpaměť. A stejně mám pocit, že na kvalitně zpracovanou Dune by se i dnes chytla spousta hráčů.
    • solomon.short
      a jinak, slo mi o to, jestli umis zpameti mantru BenGesseritu: I must not fear...

      napsal jsem to kravsky. Mea culpa
    • solomon.short
      a umis odrikat zpameti o co v cele Dune slo? Je to par vet...

      na hru si vzpomene kdejaky kr**en
      • Blue.Shark
        Je to zvláštní, že si u Gamesplaye vzpomenu na zážitky s hrou a ne třeba na papiňák, že? *7* Nepij tolik. *15*
        • solomon.short
          je fakt ze jsem to nepsal strizlivy, zapijel jsem smrt sestrenice. omlouvam se
          • solomon.short
            jenze kde najit fremeny kdyz ne v diskusich o Dune? :)
  • Nojo, jenže čekat, než se na Amize otočí harvester dokola za nekolik vteřin, to bylo taky napínavý *1*
  • jojo Dune 2 to byla pařbička, rád jsem koukal na bráchu jak hraje poslední misi za modrý a pořád na něj házeli ty rakety z paláců. Jo to byly časy!! Ale i Dune 2000 nebyla špatná tam aspoň už šlo označit víc jednotek najednou
  • k těmto typům strategií prostě sedí 2D - ať už se jedná o RTS typu Duna nebo třeba HOMM nebo civku. Je to přehlednější, svižnější a hezčí. 3D k hratelnosti vůbec nic nepřidává, akorát prudí s rotacemi kamery, animacemi atd.
    • Battlezone ukázal, že 3D se dá využít i ve strategii, ale jinak souhlas. Hlavně u tahových her a her, kde je hodně jednotek je 2D mnohem přehlednější a intuitivnější.
  • Atreidi jsou pravdolaskari a Harkoneni Trump? WTF, koukam manyry medialni agitky dorazily uz i na herni server, je mi z toho smutno, kam to speje... :(
    • Atreidy pravdoláskaři? Jsou spíše blíže starořeské Spartě co se týče disciplíny a branné výchovy. Čest a morálka na prvním místě.
    • wat
  • Paulcz
    Nevím jestli to kluci při hraní nezmiňovali, ale co se týče Duny a universa doporučuju tenhle dokument o filmu, který nikdy nevznikl: http://www.csfd.cz/film/312948-jodorowsky-s-dune/komentare/ (I samo o sobě to stojí za shlédnutí)

    Aneb kde slavné Star Wars k řadě scén a nápadů přišli ^^
    • Coffin.Corner
      Díky za tip *14*
    • Luke
      Podepisuji.
    • Kozy
      Přidávám se s doporučením, určitě stojí za zhlédnutí.
  • Dune 2. Jestli mne paměť neklame, tak na Amize to bylo slušné žonglování s devíti disketama.
    • Pamet Te jistojiste klame. Amiga verze Dune II byla na 5 disketach.
      • Mea culpa... Máš recht, byla na pěti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit