Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já se jako malý dostal až k Duně 2000, když to porovnám bylo to stejné, jenom s hezčí grafikou a možností označit více jednotek, sekvence mezi misemi byly hrané a dávalo to užasnou atmosféru té hry.
  • Nojo, jenže čekat, než se na Amize otočí harvester dokola za nekolik vteřin, to bylo taky napínavý *1*
  • ad strategie na konzolích…
    Já se na PSX naučil hrát Sim City 2000, později jsem sehnal i myšku. :)
    • Inquisitor
      Já jsem na PSX normálně hrál Sim City, Red Alert, Theme Hospital a v pohodě hratelný :)
  • k těmto typům strategií prostě sedí 2D - ať už se jedná o RTS typu Duna nebo třeba HOMM nebo civku. Je to přehlednější, svižnější a hezčí. 3D k hratelnosti vůbec nic nepřidává, akorát prudí s rotacemi kamery, animacemi atd.
    • Battlezone ukázal, že 3D se dá využít i ve strategii, ale jinak souhlas. Hlavně u tahových her a her, kde je hodně jednotek je 2D mnohem přehlednější a intuitivnější.
  • příště to snad radši nechte hrát někoho schopnějšího, i kdyby mu mělo bejt o dvacet let víc
  • Kdyz jsme u Lynchova filmu. Kdysi jsem mel verzi, co mela snad pres tri hodiny a zacinala kreslenym komixem, ktery popsal svatou valku proti strojum. Nemel byste ji nekdo? Zážitek z teto verze je daleko propracovanejsi a vrrnejsi knize, nez klasicka SE dvouhodinova verze.

    Pro info, z te televizni se lynch nechal vyskrtnout z titulku.
    • Neviděl jsem tu dlouhou verzi, ale nevěřím tomu, že by to film nějak zachránilo, protože ten film je neskutečně blbý. Kdo zná knížku, tak se v tom asi lépe zorientuje, ale o to víc zamrzí, co z toho filmového provedení vzniko. To už byla mnohem lepší novější televizní série.
    • solomon.short
      extended verze na zalivu to m as. zminuje kolega pode mnou...
    • https://www.youtube.com/watch?v=z7FcJwg6OkA

      krome zalivu je myslim i na ulozto, nedavno jsem na ni koukal
    • Coffin.Corner
      Na "zálivu" tahle verze je... *3*
    • solomon.short
      podivam se
  • Opravdu Dune II vychází také z filmového zpracování? Kromě stejné předlohy spolu podle mě hra a film nic společného nemají.

    Pokud jde o hru, tenkrát to aspoň chvíli hrál snad každý. Mně se vždycky líbila i ta stylová grafika a hudba, tehdy dost charakteristické pro hry od Westwoodu. Doporučoval bych pro gamesplay spíš první díl, ten není tak profláknutý.
    • JamesFaith
      .Pravda, kompletní filmovou stylizaci převzala až Dune 2000.
    • ale gameplay jednicky je fakt k uzoufani na sledovani...

      mozna ke konci, kdyz uz se tam posilaj a vyzbrojujou vojacci, ale zacatek je zivacka
  • Sakra. Škoda, že dnes takové velké RTS nejsou. Jedině starcraft kde se ale cílí na MP.

    Stále hraji Rise of nations protože nic extra jiného není. aby to bylo v SP dlouhé.
  • nostalgie je pro stary. Nechapu tu slepotu, kdyz clovek predstira, ze driv ty hry byli bohovy. Maximalne tak neokoukany, tot vse.

    Me prvni auto bylo super. Jak jsem se na nej chodil koukat a ty lasky.... To nic nemeni na faktu, ze to byl strej vergl...
  • Dune 2. Jestli mne paměť neklame, tak na Amize to bylo slušné žonglování s devíti disketama.
    • Pamet Te jistojiste klame. Amiga verze Dune II byla na 5 disketach.
      • Mea culpa... Máš recht, byla na pěti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit