Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • GTA V na PC jak uz tu pise rada lidi pode mnou, kdyz vemem v uvahu, ze to jeste ani oficialne neoznamili tak, az to oznami a az to paaak nekdy vyjde nee NEZAJEM! Do te doby vyjde rada jinych sandbox her a jestli se watchdogs povede tak za tyden si na nejake GTA V uz nevzpomenu
    • Ja jsem teda na Watchdogs moc zvedavej... protoze to podstatny na GTA nejsou hlavni pribehove mise ale to ze je to zabava hrat to jen tak. Neznam moc dalsich her podobnych GTA kterym by se neco takoveho podarilo a jsem proto vzdycky velmi skeptickej.
      • no ja nevim v GTA mne sice obcas bavilo hrat si jen tak ,ale vzdy jakmile jsem dokoncil pribeh tak par her "jen tak" a pak uz zustal jen pocit, ze je to sice zabavny, ale nikdy ne tolik aby mne to donutilo po skonceni pribehu hrat "jen tak" radsi jsem vzdy zahral neco noveho
  • walltar
    Já už sem se stejně podíval na letsplay takže mě už ani nové GTA neláká ... stejně už celej příběh znám.
    • viděl sem lets playe, dohrál sem to na ps3 a přesto bych si to na pc koupil..
      • no tak jasne kdo by si to nechtel zahrat v DNESNI grafice! ten hnus na old konzolich to je rozmazany omezeny utrpeni
    • Ale ked sa toho chyti moderska komunita tak to moze by celkom pohladny sandbox. Staci sa pozriet na stvorku: http://www.youtube.com/watch?v=1o-ojTM6tCE
      • Hory85
        no tak ty v*le takhle napůl zpracovaný to vypadá na blití. Upravený jen modely aut a jen některé budovy! Postavy tak vypadaj jak kreslený 1.ble a ty silnice jako by to bylo pastelový 2.ble no a kontrast mezi upravenými a neupravenými budovami 3.ble Je to jako by někdo poskládal hru z fotoshopu na reklamu pro sáčky na blití ! *7*
        • grckanie si radsej usetri na low-res vanillu s 3-4 postavickami na obrazovke *1*
    • presne po takove dobe to uz nebude stat ani za stazeni natoz koupi
      • az tak striktní bych nebyl, kdyz je ted data traffic zdarma...
  • Black_Hand
    no s business hlediska bych celkem pochopil, ze by sony a ms tlacili na rockstary, aby nevydavali PC verzi dokud alespon nevydaji verzi na ps4 a x1, protoze by prisli o znacnou cast zisku. za predpokladu, ze by to byla dobre udelana PC verze, sistaci predstavit jak by lidi reagovali na to, ze PC verze bezi v libovolne megalomanskych rozlisenich, s lepsimi efekty atd. a pak by museli vysvetlovat, proc ps4 ani x1 verze tak nevypadaji. takhle schovaji PC verzi do davu a nebude to tak videt.

    a je jedno, ze by u velke spousty potencionalnich PC hracu GTA tak dobre nevypadalo. proste hq screenshoty a dobre nahrana hd videa na youtube vyvolahu pocit, ze takhle dobre to na PC vypada vzdy a smrst nadavek se na rockstary, sony a ms snese.
    • Megalomanske rozliseni mam v pazi, me staci 720p, to je pro konzolove hry idealni. V prvnirade jde u her o hratelnost, ne nejake efekty. Kdyby slo konzolistum hlavne o vykon, nebudou si kupovat konzole.
      • Black_Hand
        promin, ty vazne na televizi nepoznas rozdil mezi 720p a 1080p? jsi si jisty, ze si to testoval na poctive fullhd televizi s fullhd obrazem na vstupu? osobne musim byt tak sedm vice metru daleko od 50ky televize (zkusil jsem to i o opravdu velkem pokoji), aby uz bylo narocnejsi rozeznat rozdil v kvalite. naivc rozliseni nejsou "efekty". a megalomanskymi rozliseni myslim 4K atd. nikoli 1080p. 1080p je standard, ktery by mel zdravy clovek bez problemu rozpoznat od 720p a ocenit, pokud to nekoliduje s grafickym stylem hry. a nemyslim si, ze gta 5 by zrovna prospelo ozvykane 720p spis naopak.
        • Poznam, ale ten rozdil je zanedbatelny. Schvalne, poznas puvodni rozliseni jednotlivych obrazku? http://umsle.peklo.biz/img/1400060178.jpg

          Mnohem vyraznejsi rozdil v kvalite obrazu nastane vyplytvanim cca 1/3 vypocetniho vykonu na toto zbytecne rozliseni. Proto to u konzolovych her nema smysl, je to kontraproduktivni a celkovy vysledek horsi. Proto se PS3 hry nedelaly a nedelaji FHD/60fps, prestoze konzole to technicky zvlada.
          • Radioaktivni_surikata
            "Schvalne, poznas puvodni rozliseni jednotlivych obrazku? "

            To doufám nebyla reálná otázka. Ano, kvalita se směrem dolů výrazně zlepšuje, tipoval bych 720p, 900p a 1080p. To, že je 720p na hraní ideální platí možná tak na 720p televizi. Na FullHD televizi je ideálních 1080p. Nativní rozlišení prostě vypadá na všech obrazovkách líp; na těch dražších o něco málo, na těch levnějších je ten rozdíl drastickej. To, že jsou nový konzole relativně slabje HW v dnešní době je bohužel fakt. Odpovídá tomu i jejich nízká cena bez nutnosti dotace výrobci. To je to, co si na PC pochvaluju a za co jsem si ochotnej připlatit. Že si můžu navolit všechno podle sebe. Pak se nemusím podřizovat nějakýmu "umělcovi", co do hry naséře tunu post-process übercool efektů, přes který je s tím vším rozmazáním obrazu často kulový vidět, a ještě ke všemu žerou výkon jako blázen, takže ve výsledku dostanu hru 720p při 30fps... Vyhovuje to někomu, prosím, užijte si to. Jinak 60fps/FHD ti zvládne i 12 let starej PC se zlomkem výkonu PS3. Samo o sobě tohle říct je jen nicneznamenající výkřik do tmy.

            Hrajte si na čem chcete, já PC nikomu nenutím, ale "ideálních 720p" na FullHD televizi je pěkná kravina.
            • Radioaktivni_surikata
              Ideální je mít tolik výkonu, že si těch 1080p můžeš v rozumných mezích dovolit. Pokud máš jakoukoliv obrazovku s full hd rozlišením a provozuješ na ní rozlišení nižší, dochází k rozmazání obrazu. Obrazovka by měla odpovídat výkonu připojenýmu zařízení a potřebám uživatele. 1280x720 nebo i populárních 1366x768 není problém sehnat. Pozorovací vzdálenost je relevantní až po tom, co vezmeš v ohled nativní rozlišení obrazovky. To, že je obraz o poznání rozmazanější poznáš totiž na libovolnou vzdálenost. Na mým levnějším monitoru je to znát dost. Na drahý televizi už o něco míň, ale i tak je to pořád znatelnej rozdíl, když k ní připojím noťas a zvednu rozlišení na 1920x1080. Na týhle generaci konzolí bohužel Sony i Microsoft dost šetřili. Když už maj konzolisti dražší hry, tak jim mohli za ty prachy dát aspoň silnější HW. Samozřejmě by to ve výsledku nemuselo znamenat nic, protože je na každým vývojáři, jestli tam radši plácne víc efektů, nebo výkon navíc využije ke zvýšení rozlišení, případně frameratu. To je jak ty sám píšeš. A řešení není ani až tak složitý - udělat pro hru dvojí nastavení, 1080p režim a 720p režim. Full HD režim by byl osekanej o některý detaily, ale měl pochopitelně vyšší řozlišení. A naopak. Paměti na to maj dost. Celý by to bylo zamčený, takže by se v tom nikdo nemohl vrtat. Myslím, že by to dost lidí uvítalo. Bohužel jsou konzole v tomhle ohledu pořád v době kamený a nikdo negarantuje nic. Prostě některý hry budou na jedný televizi rozmazanější než jiný, protože prostě basta. Což je u zařízení, který je mířený na masy docela divný, když máme každej jiný potřeby a jinou obrazovku. Tys to vyřešil tím, že máš 2 TV, takže jsi vysmátej. Ale je to dost drahý a nepraktický řešení, přitom by stačilo docela málo ze strany samotnýho MS a Sony...
            • Aha, takže ty máš na hraní malou televizi s rozlišením 720p, tudíž nemá cenu zvyšovat rozlišení ve hrách?

              Ale plno lidí má třeba velkou televizi a čekali (po reklamní masáži oprávněně), že už nebudou muset koukat na ty zubatý hrany...
            • Byla to realna otazka. Posledni dve jsi trefil, gratuluji. A jak jsem psal kolegovi vyse, ted to zkus na 24" monitoru z 1,4 m.
              Mylis se a dokonce ukazujes i proc, protoze to odvozujes od televizoru misto realnych potreb. To je jako bys velikost nakupu na vikend neodvozoval od toho, kolik jidla potrebujes, ale jak mas velkou lednicku. Musis zohlednit realne potreby.
              Zakladem realne potreby jsou tato fakta
              1) omezeny graficky vykon 2) kvalita obrazu je zavisla na vykonu 3) rozliseni obrazu je zavisle na vykonu 4) s rostoucim rozlisenim uzitek z tohoto rozliseni logaritmicky klesa

              Z toho vyplyva, ze optimalni rozliseni dosahneme tehdy, kdy rust rozliseni zacina mit degradujici vliv na kvalitu obrazu a tomu by se mela prizpusobit obrazovka, ne naopak.
              Uzitek z rozliseni je zavisly na velikosti obrazu a jeho pozorovaci vzdalenosti. V tomto se monitory a televizory od sebe vyrazne lisi. Proto je z principu a podstaty veci hloupost chtit po hrach pro TV to same, jako po hrach pro monitory. Zatimco u monitoru je uzitek z FHD pomerne vysoky, u televizoru to tak neni, u nich je uz nizky a proto se vyplati pouzivat nizsi rozliseni.
              Mas pravdu, ze nativni rozliseni vypada lepe, ale jen tehdy, kdyz nezohlednujes pokles kvality obrazu u vyssiho rozliseni z duvodu omezeneho vykonu. A to lze zanedbat treba u filmu, ale nikoliv u her. Nicmene se to da snadno resit tim, ze si jako inteligentni hrac na hrani poridis televizor s nativnim rozlisenim 720p. Proto ja mam dve plazmy, jednu HD a jednu FHD. Uz roky se snazim lidem vysvetlit, ze mene je nekdy vice, a ze HD televizor vetsine z nich prinese vice uzitku nez FHD (vsem kdo nemaji a nejsou ochotni platit za fhd obsah, vsem u nichz pozorovaci vzdalenost odpovida nebo prekracuje doporucene vzdalenosti pro HD). Ale naprosta vetsina lidi to nechape.
              Vykon konzoli je vysoky, nenech se mylit. Vyse uvedene o uzitku z rozliseni totiz plati pro libovolne vysoky vykon i stokrat vetsi. Porad tu budes mit dilema, jestli 1/3 toho vykonu placnout na rust rozliseni, jehoz prinos je u TV mizivy nebo ho investovat do lepsi kvality obrazu, ktefa buce viditelnejsi. Platilo to pro PS3, plati to pro PS4 a bude to platit i pro PS5. Volba rozliseni neni veci vykonu, ale uzitku. U konzoli FHD prijde na porad dne az tehdy, kdyz se mainstreamovym standardem stanou 60" televizory s realnou pozorovaci vzdalenosti 2,5 m. Teprve tehdy prevazi uzitek z tohoto rozliseni.
          • Black_Hand
            nejnizsi kvalita je nahore, a zlepsuje se smerem dolu. posledni bude fullhd nebo neco o jen trochu mene. i tak to ale nema to zadne rozumne AA (tenke cary jsou nespojite). ty nadtim jsou jasne horsi. hodnoceno na fullhd monitoru 1:1. a pokud si myslis, ze to je o poznavani presnych cisel tak to rozhodne ne, staci kdyz bez problemu ukazes co je lepsi.

            zbytek toho co rikas tedy nema smysl komentovat, kdyz nesouhlasim uz se zacatkem. a "prestoze to technicky zvlada" zni komicky. to je jako rict, ze na tablety se nedelaly a nedelaji FHD/60fps hry, prestoze table to technicky zvlada. a fps do toho netahej, to je debata na jindy.
            • Takzd nepíznas a to na to koukas z blizka. Pokud mas 24" monitor, tak to ted zkus posoudit ze vzdalenosti 1,4 m, to uvidis, co vidi konzolista na tv. Jsi schopen videt vubec jeste nejake rozdily? Jestli jo, stoji tyto rozdily za 1/3 vykonu konzole? Uz chapes?

              Zni to komicky tomu, kdo to nechape. A s tim tabletem jsi to nahodou trefil, to je ten samy pripad, je to technicky mozne, ale nesmyslne, stejne jakou konzoli.
      • jsou lidi co maj lepsi TV nez merkur a tam je rozdil 720 vs. 1080 sakra poznat...
        • Merkura jsem mel na didaktika. Ted mam 60" FHD plazmu. A jinak zalezi hlavne na pozorovaci vzdalenosti. Treba 42" HD TV ma doporucenou pozorovaci vzdalenost 2,5 metru, coz je imho minimalni obyvakova vzdalenost (tv, nejake misto, stolek, sedacka). V takovych podminkach je konzolova hra v 1080p zbytecne plytvani vykonem, ktery se da vyuzit mnohem efektivneji.
  • Chce to ještě vůbec někdo?
    • Tak ono bylo jasný, že zájem opadne, jakmile hra vyjde a přestanou nás bombardovat trailerama. Já hlavně doufám, že pokud to vyjde, tak nasadí plnou cenu za skoro rok starou hru.
    • Mart9
      Já si klidně počkám ještě dalších pár let. GTA IV jsem taky hrál až loni.
    • Covece uz ani ne...driv jsem to chtel ale po takoveto dobe co to na pc porad neni uz me presla chut a hraji jiny lepsi hry...
    • Jo já , hrál jsem na konzoli a super , už se těším na GTA V na PC *14*
  • je k pobaveni si cist prispevky mistnich dětiček, jak jsou presvedceni, ze jde zrovna o GTA 5 pro PC. Jeste me dostava, jak si namlouvaji, ze je to jasny a jak na tom Rockstar vydela. Fakt je s vama legrace.... Ted vazne, ma se jednat o novou hru! Tzn. ze to nebude GTA 5, mluvi se o pokracovani Red Dead Redemption. Mohlo by se taky jednat o hru Agent, na ktere R* pracuje asi od roku 2008. A co se tyka GTA 5, uz se prodalo 33mil. kopii, pochybuji, ue to vubec vydaj na pc. Tak deti, utrit si slzicky a venovat se dulezitejsim vecem.
    • deridon
      panečku, ty jsi dospělák!
    • nekromant33
      ok takže zpátky k debatě o tom, jak PCčkáři napadají konzolisty...
  • Jupi! Konecne si zahraju GTA online :D
  • Co to tady je zas za ekonomikcy analytiky *1* Mam radsi ty hrdy PCfanz, co o zadny trapny port nestoji a az bude tak ho stejne ukradnou.
  • cumpi3
    Já bych GTA V na PC a nové konzole mělo...ekonomicky to dává důvod a i herně, neboť ať si o nových konzolích nemyslím bůhví co, tak výkon to lepší má a určité věci by to ve hře mohlo vylepšit, jako například větší hustotu dopravy...

    Ale pokud by to měla být konverze jako u GTA IV, tak na PC radši nic...
    • Hory85
      Ty v*le na tohle neůžu nereagovat. Doprd*le co tady pořád máte s tou hustotou dopravy? To jsou kecy těch co to opravdu nehrály protože by nekecali takoví p*čoviny! Hustota dopravy je ve hře řešena podle toho co je tam za den a jakou hodinu a věřte mi že když tam chytíte špičku tak se nedá hnout ani na dálnici natož ve městě! Což pak ústí akorát k nasranosti, protože člověk akorát přemýšlí kde šlohnout nejbližší helinu aby mu nepraskli nervy jako tady s váma! Spíš když už tak snad úprava na lepší grafiku, vodu, kratší loadování a podobné věci co vylepší větší výkon, ne? *16*
      PS: omlouvám se za výbuch ale tohle jsem tu už četl tolikrát že bych vás za to snad banoval, když nevim tak držim hubu!
    • montatatana
      Jaky to ma ekonomicky duvod? Vzdyt na starych konzolich prodali 30 milionu kusu. Proc by predelavali celej kod hry pro par lidi na novych konzolich. Nehlede na to, ze cilovka (lide co si jako prvni poridili nove konzole) uz si to davno zahrala na starych.
    • Přesně tak než to tak to ať radši udělají něco nového. Ale GTA bylo na PC vždy a byla by škoda kdyby se to mělo změnit.
  • kejo
    Aká je šanca, že naraz ohlásia Red Dead Redemption a GTAV pre PC? *1* To by som si prial najviac...
    • Red Dead Redemption je stejne dobry jen do doby nez se clovek dostane do Mexika coz je tak prvni tretina hry.
      • To ne, dostanes se tam tak v 1/2 hry a nejsi tam ani porad. Ale jinak me atmosfera mexika take nebavila a snazil jsem se ho mit co nejdriv za sebou. Ale na lov medveda si sem tam vyrazim dodnes :-).
      • Co je špatného na Mexiku? Nemůžu té hře vytknout jedinou věc krom multiplayeru
        • Vsechny NPC od Mexika dal snad az na policajty v Black Waters me opravdu stvaly a nechtel jsem s nima proste mit nic spolecnyho.
          • ucho
            Nestraš, zrovna to hraju :)
            • x_ander
              Imho je část v Mexiku pecka. Je to atmosférou dost jiné než americká část, ale rozhodně ne horší. Co mě zklamalo byl ale závěr v Blackwater a okolí. To už podle mě dost uhnulo od westernu někam jinam.
            • Tak strasny to neni :D

              Porad je to zabavna hra a male mise pro vedlejsi postavy tomu docela pomahaj :D
    • Nulová? *3*
  • Hmm. GTA V na PC?

    Well played, Rockstar.
    Za tu dobu jsem skoro úplně ztratil zájem.
    • kickasl
      Presne. Taky porad ctu o hrach o ktery nemam zajem a pak u nich komentuju.
      • Já zájem měl. A hodně velký.

        Byl jsem připraven vytáhnout peňeženku ve chvíli, kdy by PC verze vyšla.

        Takže gratuluju ke komentování na místech, kde si nikdy zájem neměl.
        Nedivil bych se, kdyby můj názor sdílely i širší skupiny hráčstva - a tím nemyslím pouze CZ/SK scénu, o které stejně nemám valné myšlení.
    • A ty myslíš, že se z nějakého Serzova skoro úplně ztraceného zájmu na desetkrát pojebou?
      • 'Tis an event most unnecessary.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit