Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • pěkný článek, potěší rýpnutí do PC-gum, už i redakce si všimá nárustu debility u pc-populace...
    • Raději budu mít PC, které za 22k utáhne 4 roky hry na high/ultra detaily než mít konzoli za 10k, která to jede v 720p, grafika bude na medium a ještě budu muset platit o 400 dražší hry s ročním předplatným za 50 E. #ConsolesAREcancer
    • Veskoslav
      Předpokládám, že další pseudonick některého ze zdejších konzoblbů ala haha/hehe/ggg.
    • Tak když tě tohle potěší, tak to mnohé vysvětluje :-)

      Zakomplexovaný konzolista, naštvaný, že kupuje hry výrazně dráže než na PC, nehraje je v češtině a na modifikace může zapomenout (čest výjimkám)? *1*

      lets the flame begin *2*
      • Proč by konzolista nehrál hry v češtině? *8*
        A hry sice kupuje o něco dráž, ale neřeší jestli to pojede nebo ne, a navíc nemusel kupovat PC za 30tis aby ho za dva roky komplet upgradoval za dalších 15 :-D
        • a taky pak může hru alespoň prodat a koupit jinou :)
    • Jam97
      Tak, a vlna palců dolu se blíží :D
    • zato z tebe inteligence primo srší *1* *1* *1*
      • srší z něj frekvencí 30fps za vteřinu zdeformovaná o 180 bodů roztažených z 900 do plného 1080 rozlišení *1*
        • del0
          Ale no tak pánové. Na grafice a fps přece nezáleží. Hlavně, když to má hodně scriptů, cutscén a QTEček, prostě kvalitní gameplay.
          • To mně pověz, příteli, co fetka závislá na hopsající hovadině může vědět o kvalitním gameplayi?
          • pan del0 či delO děláš něco jíneho než nonstop okupuješ novinky o konzolích a hrách, které tě vůbec nezajímají? Co vede člověka k takové diagnoze? Osobní problémy? Málo sexu? Povíděj, přeháněj...
  • Mato1987
    Rok života tejto konzoly a stále na ňu zatial vyšla len jedna jediná aspoň troška kvalitná hra...To je fakt bieda, ale zase koľko seriálov a tv staníc si na tomto extrémne drahom set top boxe môžte pozrieť, že za to to určite stojí.
    • Jack1947
      No jak kde...
      • Mato1987
        Tak samozrejme to bolo myslené skôr z pohľadu amerického konzumenta, než toho európskeho, že ? ;)
        • Jack1947
          Takto potom jo...
          • A proč si myslíte že jinde TV funkce nevyužijí? K čemupak asi slouží HDMI in? *3*
  • Jinak když už sme mimochodem u těch konzolí, tak já osobně sem nedávno hrál na kámošově čerstvé ps4 ten novej killzone, a když přišlo na střílení, tak sem to jakožto myší zmlsaný pc hráč vzdal. Na druhou stranu sem si pak doma zapojil stařičkou ps1 a hrál crashe 2 nebo 3, a přišlo mi to milionkrát zábavnější (a překvapivě na tu dálku to vypadalo docela dobře, i když můj zrak za moc nestojí, a brejle se mi nosit nechce). Vycházejí dneska ještě takový zábavný plošinovky nebo se z těch konzolí furt snažej dělat něco, co nejsou?
    • Heh já s tim jménem asi působim jako provokatér, ale vážně si vůbec nedělám srandu, tak nač ty mínusy, vždyť musí každej uznat, že je pravda, že se konzole hoděj hlavně na plošinovky, hry ve kterejch se moc neotáčí, a závodní hry... Už jako prcek sem na tu ps1 kdysi dostal nějakou střílečku s mířenim a tak, a nemohl sem tomu přijít na kloub; to se mi pak při přechodu na pc a míření myší vůbec nestalo - takové zkušenosti nevinného dítěte doufám mluví za sebe.
      • Mám stejnej pocit.. na konzoli jsem rozjel Destiny.. je to fajn, ale ten aim je vopruz - jako jde to, ne že ne, ale je s tím prostě tak nějak víc práce!.. když pak jdete sednout k PC a dáte tam WoTko nebo něco kde taky musíte aimovat a díky myši se to krásně plynule zaměřuje... prostě fakt, který někomu kdo hraje jen na jedné platformě asi nepřijde.
        • TheGGG
          ah další HC gamer z WoTka
        • Typnu si, že aby ses trefil tak máš nastavenou tak malou citlivost že když se pak potřebuješ otočit, tak si shodíš věci ze stolu. Takhle na tom zatím byli prakticky všichni kteří na gamepad nejvíc držkovali, a prostě si nedokážou připustit že jsou jen gramlaví a neschopní jemné motoriky.
      • Prd, FPS na myši jsou pro casualy, střílet s myší, která má 3000dpi dokáže i Veskoslav, ale na gamepadu bez aim a dalších zbytečnosti jen se zpětnou vazbu je ta pravá FPS...
        • Tak nějak. Po té, co se pro mě hraní na myši stalo nudným klikáním na hlavy, přešel jsem na gamepad a hry se staly opět výzvou. Teď jsem přešel na konzoli a hraní mě zase baví. Ale když je někdo gramla a pokud nemá myš tak se ani neotočí, tak ať si zůstane na PC. Je to jeho věc a nic proti ničemu. Ale měl by držet hubu, a nemudrovat o tom jak je PC lepší.
  • To Kazeasch
    Již nelze odpovídat u tvého příspěvku.
    Tak ještě jednou, pokud člověk není zblbnutý reklamou(potřebuje nejaktuálnější datum vydání na hře) nebo fps honič(potřebuje vše na ultra a nejvíce hraje 3Dmark), tak mu průměrné PC vydrží stejně nebo déle než konzole. Ty porovnáváš jen vztah konzole/PC a datum vydání hry, ale úplně pomíjíš hardware.Taky si můžu u PC vybrat jeden parametr a konzole jde do háje. Proč by byl někdo nucen kupovat nové PC, když i konzolista si vystačí se stejným hardware. Jak už jsem psal nikdo nenutí kupovat nové PC. Takže pokud nejsi reklamou zblblý nebo fps honič ( neplést s hardcore hráčem, ten opravdu hraje vše a proto je hardcore), tak máš pět a více let starý hardware, jako konzole, ale máš neaktuální datum vydání a všechno ve slevě, kdežto konzolista si na starý hardware kupuje za plnou palbu. Proto je PC levnější. Pro reklamou zblblé a fps honiče ne. Důležité pro konzolisty = datum vydání X důležité pro uživatele PC = požadavky na hardware (už deset let vývoj hardware nikam nespěchá a proto je možné pařit i nové hry na výšší nastavení se starým hardware).
    PS: mám u PC i gamepad, protože je na určité žánry lepší *16*
    • co to meleš za bláboly ps3 vydržela 10let a ruku na srdce 10let starý comp je nepoužitelný
    • Jak bych ti to jen napsal abys přestal opakovat tyhle nesmysly.
      V roce 2005 mi dosloužilo PC a já stál před rozhodnutím X360 nebo další PC? Začal jsem tedy zvažovat, a jako vhodnější volbu jsem zvolil PC. Vzal jsem tedy 20000, a vydal se na nákup komponent. (pro srovnání, X360 stál 14000. K tomu se ještě vrátíme). Sestavil vcelku průměrný herní počítač a čekal že mi vydrží dost dlouho. Přece PC o třetinu dražší než konzole musí vydržet, že? Tak jsem si s velkou chutí odehrál dlouho očekávané FEAR, vrátil se k rok starému Half Life 2 a byl jsem nadšen. Všechno na max a obrovskou výkonovou rezervou. Odehrál jsem několik ne tolik zajímavých titulů, a těšil se na blížící se Oblivion. Přišel rok 2006, Oblivion vyšel, a jelikož stál dost peněz, řekl jsem si že počkám, přeci jen mám ještě dost starších her, a odložil koupi Oblivionu na další rok. Rok se s rokem sešel, Oblivion padl na ceně, já se vydal do obchodu a už měl doma dlouho očekávanou hru na kterou jsem se hrozně těšil. Nainstaloval a ejhle. Textury nikde. Důvod? Nekompatibilní GK, která nepodporuje potřebé funkce. Takže jsem se vydal pro novou GK za caa 8000 a za nedlouho vesele hlás Oblivion, přesvědčen, že teď už mi to skutečně vydrží, a už jsem se těšil na další hry které už jsem dlouho očekával. Krátce na to přišel balíček, a v něm předobědnaný Bioshock. Nadšení, rychle vystřídalo zklamání, jelikož navzdory avizovaným požadavkům jsem zjistil že CPU spadá do kategorie minimum, a s RAM to taky není dobré. Hra nehratelná. Inu co, vzal jsem uštřených asi 12000, a vydal se pro RAM, CPU a MB. Bioshock jsem si opět odehrál na výbornou, a už vyhlížel Fallout 3, na který jsem v tu dobu čekal už skoro 10 let. Přišel rok 2008 a vyšel Fallout 3, a k mému překvapení, moje rok staré PC za hromadu peněz bylo schopno jej rozhýbat jen něco lehce přes střední detaily, a ani jsem se nedostal na nativní rozlišení monitoru 1680x1050. Takže v tento okamžik, jsem měl za necelé 4 roky v podstatě 2 PC, v cekové hodnotě 40tis, přičemž Fallout 3 na původním X360 za 14000 jel líp, vypadal líp a hrál se líp (daleko menší input lag). Následně jsem za cca 20tis upgradoval ještě jednou abych si zahrál Mass Effect 2 (Který pořád ještě jel na tom původním X360, stejně jako Fallout New Vegas, zatím co na ani jednom stroji co jsem měl to prostě hratelně nejelo), a na rozsáhlé upgrady se vykašlal, nechával PC dožít a očekával novou generaci konzolí, protože do staré už se mi investovat nechtělo. Z letošních titulů jsem se těšil hlavně na Watchdogs a Destiny. A dostáváme se k hlavní pointě. Za uplynulých 9 let, jsem do PC narval víc než 60 tis, a ani na tom posledním se ani Watchdogs ani Destiny nedá hrát. Oproti tomu, na 9 let starém x360 který tehdy stál 14 tis se to dá hrát bez problémů. Co tedy vyšlo levněji? Moje rozhodnutí s PC, nebo kdybych se tehdy rozhodl pro X360? Je fakt, že kdybych do prvního nebo druhého PC nenasypal jen 20tis, ale aspoň 30, vydržely by asi o něco dýl, ale tak jako tak by dneska použitelné nebyly.

      A upozorňuju, že argumentaci starýma hrama neberu. Hry si vybírám, a z celé roční produkce si vždy vyberu tak max 3 - 4 tituly které mě skutečně zaujmou. Nehraju jen proto abych hrál, ale zážitek si vybírám. Na PC dnes už hraju jen Guild Wars 2 (a to taky jede pěkně na prd)

      Takže jestli hodláš tvrdit, že PC hraní je levnější, tak to buď podlož argumentem ze svých zkušeností, a nebo radši mlč.
      • TheGGG
        krásně napsaný, tleskám. Toto je hlavní problém s PC, pokud nejsi šílený fanatický PC znalec, tak se můžeš nákupem dost spálit. Já si PC nikdy nesestavoval sám, vždy jsem to nechal na kámošovi (poloznalci). Nakonec jsem stejně skončil se základní deskou, na kterou nejde dat žádná nová grafárna nebo procák a procák a grafárna co mám, zas nejdou dat na žádnou novou základní desku. To byl můj předposlední kompl. Ten co mám teďka, ještě docela de, ale už nikdy víc. Reklamace RAM, reklamace grafárny. S PS3 a PS4 nikdy žádný problém. Můžete mi klidně nadávat do primitivů, že si místo sestavení vlastního stroje koupím hotovou krabičku, ale já si chci zahrát, né se nimrat s HW.
      • to jsou konzolisticky povidky z jedny i druhy kapsy? kupovat si cenove prepalenej high end hw a pak fnukat ze stal moc? (rozumny lidi kupujou mid-mianstream, tam je nejlepsi pomer cena/vykon) nerozjet na stejnym hw oblivion a fallout3, kdyz je to stejnej engine? ty mas dost ty kluku
        • del0
          Škoda, že Kazeasch tu uvedl jen ceny, ale ne konkrétní kupované komponenty. Jediné, co sem tu zahlédl, bylo DDR400 v souvislosti s BioShockem, což mě lehce rozesmálo, vzhledem k tomu, že to je snad 15 let stará paměť.
          • Zkoušel jsem najít faktory, ale bohužel. Každopádně DDR400 se normálně používaly ještě v r 2007, také to s těma rokama zase tak nepřeháněj.
        • High end v těch letech za 20000? No to jsi teda z hodně levnýho kraje. To byl middleend jak vyšitej. Za 20tis nemáš highend ani dnes.
          Jinak teda s tím Oblivionem a Flloutem jsi mě teda pobavil. Jo, je to stejnej engine, ale to je asi tak všechno. Mezi těma hrama je 2 roky rozdíl, a ten se pochopitelně na těch hrách dost projevil, a Fallout je přeci jen o něco náročnější. Kdyby vydaly hry 2 roky po sobě a byly na tom graficky stejně, tak to by asi moc neuspěli. A teď si vem, že New Vegas taky obsluhuje Gamebyro+Havok, a ten je zase o něco náročnější než F3, protože je zase o dva roky mladší. Prober se chlapče. Stejnej engine neznamená stejný nároky. Chceš důkaz? Vem si Unreal Engine 4. V tom máš hry od Highend PC, přes konzole až po lowend telefony. A nečekaně jsou nároky diametrálně rozdílny. To je překvápko co? :-D
        • Jack1947
          To mi trochu připomělo, tzv. stěžování si některých lidí na Backlight bleeding u TV za 70klacků , přitom stačilo si něco před koupí zjistit no... nebrat zajíce v pytli s vyrážkou. *3*
      • Prosimtě co to plácáš, vždyť nároky fallout3, bioshocku i mass effect 2 sou tak +- na jedno brdo generickej pc tehdejší doby s gt7600-gt7800 žádnej problém, jestlis to teda nechtěl na nejvyšší detaily ne?
        • A pak ses probudil? Ono ačkoli nároky byly dejme tomu +/- na stejno, něco bylo víc nemo míň choulostivý na rychlost některých komponent. Třeba zatím co Bioshock byl ještě schopen fungovat na DDR400, F3 nebo Mass Effect jen za cenu minimální dohlednosti a nejnižších detailů textur, pokud nebyly alespoň DDR2 800. Oproti tomu na výrazně sratším a levnějším xboxu, s tímhle problém nebyl, a grafika odpovídala cca středním datilům.
          • Já nevim chlape, ale podle mě si musel hrozně nešťastně vybírat komponenty, když se ti dělo tohle, protože ty hry by na jednom stroji měly obstojně šlapat všechny...
      • victor
        :) Jsi vzorovým důkazem toho , že na "herním" PC osazeným ekonomickými , kastrovanými produkty (grafiky , procesory) se stejně v souhrnu nic neušetří . 60tisíc za dekádu při morální životnosti cca 3 roky - jsme na tom podobně . Právě za HW zaplatíš snad i víc než hodně vášniví konzolisti za předražené hry a přístup k multiplayeru .
        .
    • to nejde.. na PC ma vice moznosti nastaveni kvality.. a vzdy bude zkouset ULTRAHIGH a nadavat, ze to nejde.. to ze ekvivalent na konzoli je MEDIUM ho nezajima, protoze tam nema v OPTIONS moznost volby proto je spokojeny z toho co je mu naservirovano.. proto PC hrac je na tom psychologicky hure nez konzolovi.. ale ma moznost volby a je to neco za neco.. v nasem pripade za penize proste muze dostat vice.. dale ma vliv optimalizace, ale lze to.. jen proste musi byt ochota u vyvojare..
      • Ono jde hlavně o to, že nemá smysl kupovat herní PC, který letošní tituly nerozjede na max. Protože to ve výsledku vyjde ještě dráž. A hlavně, zatím co na 9 let starý konzole pořád vychází nový hry, tak i když nevypadají jako na nových PC (což mi nijak nevadí), tak to 9 let starý PC to nerozjede ani na low, a to i na vzdory tomu že to 9 let starý PC bylo dražší než ta konzole.
        • 9 let stary pc dostanes zadarmo, kdyz natahnes ruku, kolik stoji 9 let stara konzole? par tisic, tvl
          • Jo to dostaneš. Jestli chceš, stav se. Dám ti svoje 9 let starý PC, a jestli na něm rozjedeš Watchdogs tak, aby jelo a vypadalo jako na X360, tak ti koupím nový PC dle vlastního výběru, a jestli se ti to nepovede, tak mi ty postavíš PC podle tvýho výběru, který na konci živostnosti současných konzolí dokáže ty vaše plky o tom, že PC vyjde levněj a vydrží dýl. Ok?
            • Jack1947
              Špatnej příklad ale že na konzolích jede GTAV. !!! LOU to je teprve příklad a pak na pc v takové si můžou zdát tedy za předpokladu že mají výkonu na rozdávání.
            • luDra: Děláš si srandu. Kýbl PCčkářů tu pořád blekotá o tom že PC vyjde levněji a vydrží dýl. Tak prosím. X360 je 9 let stará konzole a Wotchdogs na ní jede. Takže jestli máte pravdu, pojede i na 9 let starém PC. Jakej jinej HW? Je to PC? Je. Tak se předveďte, frajeři. Plácáte kraviny. PC má oproti konzoli hromadu předností, ale cena ani morální životnost mezi ně rozhodně nepatří.
            • Fajn,ale nejprve rozjedeš cokoliv z XboxOne na Xbox360. Pokud ty požaduješ rozjet software určený pro naprosto jiný hardware, pak požaduji totéž.
  • Honzíku, "protěžováním" se nepíše. Dál članek nečtu...
  • Nejlepší je mít platformy všechny, já mám na to prachy i místo, takže nemusím nic řešit.
    • Ano a ted už jenom si najít práci a holku a nechat rodiče na pokoji :)))
      • species
        Taky si myslim ze az se klucina odstehuje od mamy ze sklepa tak pohori. Ja mam vlastni byt(takze neplatim najem), docela slusnou praci a stejne bych si konzoli u mrs neobhajil
        • Moje kočička hraje taky, takže je to v pohodě. Nejhorší je, jak se chová téměř jakékoliv Ferrari v nové Forze, hoši, včera jsem si přivezl nové Ferrari FF z SF motors a je to úplně něco jiného.
    • Až si najdeš holku, tak bude pěkný, že na to máš prachy i místo ale čas na to nebudeš mít *2*
      (taky mám PC i konzoli a jsou to slušný lapače prachu, jen trochu drahý)))
    • Rejsek
      Já si třeba s ženou koupil posledně pod stromek X360 a jsme spokojení. Hry z preowned za směšné prachy, sem tam zašaškovat před kinectem a pohoda. PC je už jen víceméně na net (a to jsem měl celou věčnost jen to). Každému podle chuti. Opravdu, ale opravdu nemá smysl přít se o to, co je lepší.
  • abych prispel svoji troskou do mlyna, tak konzolisti maji muj nehynouci obdiv ze dvou duvodu

    a) zvladaj hrat fps packovacem (ze se kvuli tomu zdebilneli hry, aby jim to dalo ten spravnej pocit protentokrat vynechme)

    b) zvladaj psat do diskuzi s packovacem (to bych opravdu psychicky nezvladnul, po jedny vete bych to zahodil) *5*
    • n - jsi pako.
    • Za předpokladu že by někdo diskutoval z konzole, tak by si k ní pravděpodobně připojil klávesnici *3*
      • wizaard
        Nebo SmartGlass, ale už bych musel mít fakt hodně volného času, abych psal na fóra z konzole...
      • Jack1947
        Jde spíš o to že by sis asi moc nepomohl Browserem takže i s klávesnicí a myší by to byl trochu porod.
    • Hlavně nezahazuj učebnici češtiny, gumídku. Ta bude ještě potřeba.
      • Jack1947
        Médové gumoví = gumídci Haribo *15* *2*

        Mám tak moc rád tu tvojí slovní zásobu fakt... nikdo nemá tady tak originální názvy. *4*
        • Rád nazývám věci pravým jménem. Analfabet, kterej rozumuje, ale neumí ani správně česky by měl být terminus technicus nazván zbytečným kok*tem, ale guma je taková výstižnější (Což se nevztahuje k tě, kteří za to pochopitelně nemůžou). Ale pravdou je, že Wc kolegové se tak prakticky označili svou oblíbenou tajnou hymnou sami [ http://youtu.be/djzye1FHGHw ] již dávno před vědeckým gumo-fenoménem, takže moje zásoba nic nepřinesla.
          • tak urcite, shoda podmetu s prisudkem je uplne zbytecny pravidlo, a kdyz si clovek pri vymejsleni jeste pak zmeni onen podmet (z oni vam zdebilneli, na hry zdebilnely) tak se holt chybicka vloudi, coz trotl jako ty nepripusti, protoze zije hatem *5*
            • Žádná chybička, jseš prostě podřadnej negramotnej blbec. Pochopitelně tě za to uznávat nebudu.
    • Jack1947
      Škoda že většina konzolistů má i pc, takže tohle se moc nepovedlo... páčkovat by se taky dalo to uznávám ale byla by to asi dost bolest. Pak souhlas s tím že bych ten gameped zahodil taky no.
      • to se prave povedlo dokonale, to ukazuje na zbytecnost konzoli *5*
        • Jack1947
          Kolik si dopařil her? možná kdyby věnoval nějaký čas pochopení problematiky konzolí neviděl bys to tak černě... zkus to fakt. Pak tě konzole nakonec chytnou co já vím. *7*
          • nastesti mi zadna "exkluzivita" nechybi, ale abych jenom nehanil, neco jako forza horizon 2 bych si zahral rad (nfs uz jaksi neni, co bejvalo, a zavodim radsi arkadove nez simulovane)
            • Rivals jsou docela fajn oddych. Na forzu to nemá, ale špatný to není. Připomíná mi to starý hot pursuit.
            • Jack1947
              NFS už pro jistotu není vůbec ne? *3* jo , no tak až jí budu hrát (snad) tak si na tebe vzpomenu. *4*
  • Loneck
    "Xbox potřebuje připojení k internetu alespoň jednou za 24 hodin, což je v dnešní internetové době poměrně snadno splnitelný požadavek."

    Co vím, tak tahle věc byla zrušena už před vydáním konzole, ne?
    • to bylo spis pripojeni 24/7, ne?
      • wizaard
        Ne.
  • Rejsek
    Chci se zeptat, jak je to u X360 s online uctem. Zatim jsem ho na net jeste vubec nepripojil. Vim ze tam mam 1 mesic gold zdarma, ktery jsem jeste nevyuzil, zajima me ale, co bude pak. Vubec zadne hry nejdou v multi bez goldu?
    • tak tak koupis hru ktera vychazi na vice zarizeni.. napr xbox, ps, pc, steammachine..

      - xbox 1400,- + cca 150/mesic zalezi na predplacenem obdobi
      - ps 1400,- + cca 150/mesic zalezi na predplacenem obdobi
      - PC/Steam 800,-

      Pritom porizovaci cena neni o tolik vyzsi.. proste ekonomicky ten boom konzoli nechapu.. lidi asi maji penez jako slupek..
      • btw: Pokud má člověk předplacenej Gold účet, bývají ve Store často hry v akcích, a to buď hodně slevněné, nebo uplně zadarmo. Takže ono se to často během toho roku i vrátí.
        • Rejsek
          A co treba pawnove v Dragons Dogma, tam si je taky s ostatnimi hraci pak nebudu moct menit? Neni to klasicky multak, jen sdileni herniho obsahu, proto se ptam.
          • Ono se to ani takhle globálně říct nedá. Dragons Dogma neznám, takže nemůžu říct. Ale třeba destiny, ačkoli je to vlastně multiplayer uplně celý, tak Gold vyžadují jen některý části jako Crucible apod.
            Každopádně u každé hry je vždycky napsáno, jestli Gold vyžaduje nebo ne, a jestli je nutný pro celou hru nebo jen pro části apod.
      • Kecáš z hladu. Live Gold stojí, podle obchodu 950-1200 za rok. Hry stojí +/- stejně na všechno. V žádným případě tam není cena skoro dvojnásobná jak tu pořád všichni PCčkáři předhazují.
    • Jack1947
      Přesně tak.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit