Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Existuje jeste nejaka SP hra s mizernou MP slozkou, kterou kdyz si chcete zahrat vic jak mesic od koupeni, tak musite zaplatit?
    • nene tato je jedinecna ;)
    • Nevim,ja neznam ani jednu.
  • Vrook
    Sranda až to tady všichni ty hateři budou za 2 roky hrát...
    Tak trošku http://www.youtube.com/watch?v=HfIKrLa1Lz8 ..
    • Jimei
      za 2 roky težko budeme někdo něco hrát když bude tento rok konec světa...
      • Vrook
        ajo vlastně, sem zapomněl.. furt zapomínám..
    • strasna hudba
      • Vrook
        Sorry nenašel jsem ti žádnej metalovej song kterej by byl o haterech..
  • Nechcel som toto napisat, ale ked vam niektory ludia napisu kravinu na n-tu tak mi to neda. Nereagujem tu na na nikoho. Len mam otazku co by ste povedali cloveku ktory by na net napisal nasledovne riadky:

    "Tym, ze hrate tuto hru pomahate vlastne zlocincom v USA mat prachy na bombardovanie inych."

    Toto som nasiel nahodou na nete (bolo to v cudzom jazyku. Dufam, ze som to zle prelozil). Myslim, ze veta hovori sama za seba o cloveku, ktory ju pustil na net. Z mojej strany no coment. *1*
    • Já bych tomu člověku neřekl vůbec nic, s takovým člověkem se pravděpodobně rozumně bavit vůbec nedá. Takže taky no comment. *1*
      • Presne toto som chcel vidiet.
  • Call of Duty je herní podvod století *15* *15* *15*
    • RoZhOdNe LePcEjSiii:-** NeZ TaHlE Pi.....
      • nic neni horší než COD
  • Ellendway
    Content vyčištěn na Nightmare http://www.youtube.com/watch?v=ywuYOjJ6EI4
    • Jak ani nejásaj když to daj:) Ty hlášky na konci... Jedna otázka raidy jsou jen pro osm lidí?????
      • 8-16 mám pocit
        • Tak to je víc casual než jsem čekal:) Taktiky jsou teda na jednoho tanka většinou ne?
          • Vrook
            LOL aha takze cim vic lidi, tim vetsi hardcore? ok no, vubec se treba ve wowku za poslednich par datadisku nedalo slackovat na hc obtiznost ve 25 lidech haha
            • Vrook
              Celkem jo, ale naštěstí jsem si tim nenechal omezit život..
            • Koukám, že ty jsi toho asi hodně naraidil ;)
            • ty uz mluvis o pozdjesich fazich kdy to ma kazdej naucene. Zacatky nebyvaj bez gearu a zkusenosti az tak ruzove ze by ses mohl zajebavat.
            • Jimei
              je rozdíl když musí spolupracovat 25 lidí a 18 lidí....
    • Ok *4*
  • TahLe HrA je Na gOvNo :-´´
    • Tak ji nehraj,jak jednoduché
    • Á, máme zde odborníka.....máš nějaký argument, chlapče?
  • Autor se ještě nezmínil o NAPROSTO NEJTRAGIČTĚJŠÍM SYSTÉMU POKLADŮ v historii všech MMO.
    Naprosto typický stav je ten, že se probojujete k Bossovi, za ním je truhla s pokladem.
    Kolem Bosse se proplížit nejde - při cestě k truhle se na vás naagruje. To je OK. Zaútočíte tedy na Bosse a uhlodáváte ho 10 minut. To je taky OK. Během toho ale kolem vás proběhne nějaký "vulgární nadávka" a truhlu v pohodě vybere, protože Boss je naagrovaný na vás. Vy ji během boje vybrat nemůžete protože "nelze když bojujete". Kdyby měl v sobě Boss klíč a truhla byla zamčená...
    Další velmi funny způsob s hloupými truhlami, jak si takovíto hráči hezky bez rizika vydělají balík je na planetách sdílených oběma frakcemi. Když hrajete za Republiku, je na takovýchto planetách několik "Imperial Campů" které máte vymlátit a několik "Republic Campů" které jsou pro vás jako přátelská NPC. A samozřejmě v obou jsou opět truhly s poklady za bossem.
    Jenže ten "republikový boss" je váš kamarád. A to že mu vykradete truhlu mu nevadí.
    Výsledek? Probíjíte se nepřátelským campem v PVE serveru a na místě, kde je truhla, stojí za bossem chytrák z opačné frakce s vyplým PvP tagem a s 0 rizikem harví jednu truhlu za druhou.
    Za jediné opravdové + považuju single player příběh. Mám troopera 49 lvl a zřejmě se blížím do finále - a těším se jak dopadne. Pak ještě dohraju příběh za svou zlobivou Sithí slečnu a ruším subscribci do vydání datadisku.
    • XEENe už jsem ti říkal jak tě miluju?:P Možná ty bys měl psát recenze:) Napíšeš víc informací než je v recenzi:) (Nevím jestli si četl recenzi na českým eurogameru, ale tam je to teprve joke:D:D)
      • Bohuzel ne vsechny jeho informace jsou pravdive.
        • ty jseš patrne ten v.l co vykrada truhly
          • potlesk *1*
    • Ty hre nepomuze ani tisic datacu. JE PROSTE SPATNA A TO UZ NEPREDELAJ. 3 jsme ji zacli hrat a 3 jsem ji prestali hrat hned prvni mesic.
    • S tou prvni casti nesouhlasim. Ze te nejaky trotl vylotuje,to je proste MMO. Ja potkavam vetsinou pohodove hrace,kteri kdyz vidi ze bojuji,bednu mi nechaji(jeden z duvodu proc chodm na RP servery-tech trotlu je tam o poznani mene)
      Ze zbytkem souhlasim
      • ne, je to problém špatně navrženého herního mechanismu. Tvůrci her by měli předpokládat dopředu, že jsou hráči deb*lové a hra by se měla snažit jejich hloupost přechytračit. Protože v každé hře je nějaký blbec a hra to musí předvídat a chránit normální hráče.
        • Ne,to je problem lidi. K MMO to patri. Kdyby vyvojari se vsim ve hre predem pocitali a zamezili by tomu,lidi iby spamovali na forech a stezovali si ze nemaji volnost.
          • 2HUHI
            Ktere MMO nemají lokace fixlé na LEVEL? 90% těch co nejsou WOW klon - například Ultima Online, EvE,...
            Včera jsem udělal level 50. Z planet dostupných za republiku jsem nebyl pouze na ILUMu. Velikost arey těch největších planet (myšleno cca 5 ohraničených poslepovaných čtverců) je o rozloze 500x500 metrů na areu. SWG bylo tak 100x větší (a ano, prázdnější). To, že ti na základě rozhodnutí zabít nebo pustit nepřátelského generále přijde po hodině jako jediný výsledek rozhodnutí mail s poděkováním je opravdu velmi nelineární a nabízí velké volby.
            S craftingem jsi to vůbec nepochopil. Ano ruzné věci mají své "levelové varianty". Ale pokud vyrábím Might D-Implant tak můžu z jednoho receptu vyrobit jen dvě úrovně kvalit. Might D-Implant s +50str a +40end. Vždy. Není to že se ti s vyšším skillem povede 56str 44end, s jeěte vyšším 59/48. Nebo se ti povede "Great succsess" a vyrobíš ten samý s Open slotem na Augment. Crafting mám samozřejmě na max všechny 3 skilly. 0 variabilita, jen vyšší tiery receptů.
            Vesmírné mise jsou na úrovni free arkád z automatů a nemají vliv na příběh (dokonce ani na ten single player příběh).
            A co se týká nějakého vlivu akcí na svět kolem - i prastarý Age of Conan měl v pohraničí možnost s guildou dobýt pevnost, tu následně osídlit s okolním územím NPC z tvojí frakce které napadaly protivníky. Nad pevností začala vlát vaše vlajka atd. Co mam SWTOR? Totální PRD. Je to velmi rozsáhlá sdventura s lineárním dějem, velmi chytlavým příběhem a možností COOP hraní - za což ale musíš platit měsíční poplatky.
            Za ty investice + dobu vývoje to mě osobně přijde málo. Tobě to stačí. Já předplatné prodloužím do doby než dohraju Troopera a pak Sithku a pak subskribci ruším než přidají něco přidají další díl adventury nebo to aspoň trochu odWOWkují koncepčně jinam.
            • Tak teď už opravdu nevím... Ano, od výrobku jsou dvě varianty - a když rozkládáš, tak další čtyři, to je dohromady šest. To je například šestkrát víc, než ve WoWu, Everquestu, Aionu nebo Conanovi.

              Co se týče toho ostatního: vlastně by ta odpověď mohla být stejná. SWTOR dělá věci podobně, jako WoW (Conan, Aion, Everquest, LotRO....) a dělá je (podle mého názoru) líp. Jasně, že by to mohli dělat JEŠTĚ líp a snad bude. Gildovní banky (na které si stěžuješ jinde) mají být v příštím updatu, customizovatelné UI taky, těžko říct, co bude dál. Ale prostě za poslední roky je tenhle "chudej end-game content" rozhodně nejbohatší ze všeho, co startovalo (WoWem počínaje a Riftem konče).
            • 2 IRWIN Další co ten crafting nechápe. To že můžu párkrát reengeneernout výrobek aby mi dal "modrou variantu" a tu pak na "fialovou variantu" - což je ale vždy nový recept téhož nemění nic na tom, že KAŽDÝ výrobek z receptu má jen 2 STATICKÉ varianty. Normal a Normal+slot.
              Pokud považuješ za variabilitu je zjednodušeně řečeno Recept na trenky, Recept na trenky +1, recept až recept na trenky +10.
              A když budeš stále dokola vyrábět trenky +10 tak budou furt stejné jen občas budou mít kapsu na kapesník(slot na enhancement). A tomu říkám variabilita hodná. Pokud mají mít ty trenky 300 armor a +50str budou mít VŽDY totéž. Ale ok. Crafting je prostě "wowkoidní" s pár vylepšeními a hlavně je dostatečně casual. V žádném MMO jsem nedokázal dotáhnout crafta na MAX za 4 dny.

              Absence jakékoli dynamičnosti světa a smysluplného PvP je tragédie, co tuhle single player adventuru s coopem zabije. BW absolutně nevyužilo potenciál univerza a ani potenciál vlastních Kotorů. Udělali výbornou adventuru s pěknými příběhy pro jednotlivá povolání. Většina lidí si zahraje dva. Jeden za Republiku a jeden za Impérium. Pár lidí si jich zahraje víc, ale pak stejně není nic co by dělali. Pokud s tím do léta výrazně nepohnou ten odliv hráčů bude stejně masivní jako byla jejich první invaze do hry.
              Z naší asi 30 členné guildy už dva lidi ukončili subscribci hned po měsíci a nejméně 10 ji ukončí nyní protože mají 50 char za republiku a 50 char za empire - koupili tedy hru +1 měsíc a víceméně dohráli content a zbytek jim za měsíční platby nestojí.
            • Imho jsi ten crafting jenom nepochopil, i když máš "všechno na max" a "mohl bys psát recenze" (te není tvůj citát, psal to tu někdo dole)... :)

              Máš zelenou věc, tu můžež vyrobit, může procnout a místo normální se ti může vyrobit tatáž se slotem navíc. Můžeš těch zelených věcí vyrobit hodně, rozkládat je, může to procnout - a vynalezneš recept na modrou (která zase může být "Exceptional" se slotem), můžeš navyrábět modré a při rozkládání vynalézt fialovou, která opět může procnout - to je šest variant od KAŽDÉ hloupé craftované věci, kterých jsou desítky (spíš stovky). Můžeš věci takto rozkládat... nebo je můžeš prodávat. Zrovna na modifikacích se dá vydělat dost, zejména když se soustředíš na nějakou doboru a dotáhneš to na fialovou variantu. A tak dále, ten systém je zajímavý a poměrně unikátní - jenom jsi ho zjevně nepochopil. :)

              K ostatním věcem se asi fakt nemá cenu vyjadřovat. Že jsou jednotlivé oblasti pro nějaký bracket levelů, je opravdu úplně normální (ve hrách, které levely mají) a jediné logické, oblasti jsou velké a mně třeba dost baví se jen tak lognout do hry, šmejdit po krajině, sbírat nerosty a lovit elitní nestvůry. Jestli tebe ne, je to samozřejmě tvoje věc, neměl bys ale o hře rozšiřovat lži *5*
            • UO? Eve Online? Hodne spatne priklady. EVE je naprosty unikat na trhu s MMO hrami. Tam totiz ani zadne urovne nejsou :) A pramati Ultima? Podle teto hry uz bohuzel nikdy nic nevziklo. A mimochodem ani tam nejsou urovne,takze zase jsi se minul. Ono neexistuje jenom WoW. Temer kazda MMORPG je vazana lokacemi na level. Age of Conan,LOTRO,Everquest 1,2,....
              Zbytek postu uz neresim. promin ale uz na to nemam naladu. Ty mas jiny nazor,ja mam jiny nazor. obcas sice napises neco co proste neni pravda,ale jinak tvuj nazor respektuji a beru na vedomi:)
            • Oprava, dobývání pevností v pohraničí měl Dark Age of Camelot už před 10 lety.
          • Lidi nemaji volnost v zadnem MMO, a v SW Tor obzvlast ne. Zrovna tady je vse nalajnovane a ohranicene velmi uzkymi mantinely (u pribehove MMO adventury to ale ani moc jinak nejde). Ohranicene mapy bez volnosti pohybu, ohraniceny vyvoj postavy, tunelove space mise, linearni koridorove mapy, linearni crafting, minimalni variabilita moznosti, prakticky nulová variabilita guildovních funkcí.
            Ale na vykradani truhel ostatnim je nutne zachovat "volnost", aby si ti co toho zneužívají nestěžovali na omezování svých svobod :).
            • *omluva za preklepy
            • 2XEEN-reagoval jsem na to,ze v zadnem MMO neni volnost. Porad si myslim ze zijeme kazdy na jine planete.
              -kazda planeta je fixla na rozpeti levelu? A copak jine MMORPG to maji jine? Co zona,to jiny lvl. A ze jsou planety male? To si muzes myslet mozna tak do cca 30 lvl. Koneckoncu na forech si naopak lidi stezuji na prilis velke planety.
              -pribeh. Nekdo nekdy tvrdil ze volby jsou zasadni? Je to takoveklasicke BIWAROVSKE. Stejne jako u jinych jejich her,at uz odpovis cokoliv,za chvili te hra posune do spolecneho deje. Ale zcela bez odezvy to neni. V dusledky svych cinu dostavas(nebo taky ne) emaily od zachranenych lidi s odmenami. Peneznimi i vecnymi.
              -vyvoj postavy:proklinam dobu kdy si nekdo rekl,ze uz nebude zadne rozdelovani vlastnosti a vyber skillu. Hra vam vse priradi a vsichni si jsou podobni jao vejce vejci
              -vesimr:koridor,no a co? Me to bavi. Tohle neni neco na cem hra stoji. Vesmir se koneckoncu bude upravovat
              -crafting*:kvalita vyrobku jen 2 stupne? Prosim? Normal,superior,exceptional,+modre varianty(cca 3 druhy z kazdeho normal receptu ve dvou variantach)+fialove varianty(opet asi ve dvou verzich-normal+ mastercraft). A ze to nejd eprodat? Na to odpoved nemam,ja to nikdy nezkousel. Vyrabim veci jen pro sebe.

              Takze mam stejnou otazku-kde se da koupit ten tvuj SWTOR? Ja mam ocividne jinou hru.
            • Asi ano Huhi, zřejmě existují dva různe SWTory. Nebo je to tím, že já jsem v oboru už 25 let a viděl jsem i něco jiného než jen SWTOR a WOW.
              - Volnost pohybu na mapě: Můžeš jít víceméně kamkoli a kdykoli. SWTOR: každá planeta je fixlá na konkrétní rozpětí levelů, a velmi striktně ohraničená mantinely, mapy jsou celkově velmi malé.
              - Volný příběh: Chování hráče má vliv na okolní dynamický svět. SWTOR: zkus si zahrát stejné povolání a dívat opačné volby. Změny budou kosmetické a krátkodobé (padouch uteče nebo umře ale tak ani tak už ho nikdy nepotkáš - rozhodnutí mají jen okamžitý efekt pro tvou následující cutscénu ale nulový pro další vývoj LINEÁRNÍHO příběhu.
              - Vývoj postavy: Např. co používáš to trénuješ, můžeš se učit od ostatních, postava se vyvíjí dynamicky. SWTOR: Nalinkovaný strom s 3 větvemi, variabilita skilů na úrovni Diabla. Vývoj je podřizen adventurnímu pojetí příběhu.
              - Vesmír: Volný vesmít je obvykle 3D (4D a vícerozměrové vesmíry pominu). SWTOR: vesmír je tunel. Boje ve vesmíru mají nulový vliv na zbytek universa.
              - Crafting: Dynamický crafting vychází z fungujíci ekonomiky, vyrábíš co je třeba (o co je zájem) a se ziskem prodáváš. Výrobky mají variabilitu v kvalitě (dejme tomu v % kvality). SWTOR: pár předmětů víceméně opakujících se násobně v "vyšším tieru". Mise opakující se ve vyšší verzi. Kvalita výrobku jen 2 stupně (normal, exceptional).
              - Guildy: Volný svět umožňuje guildám zasahovat do dění světa. Vlastnit území, loď, stavbu, mít společnou banku, vliv dynamickém světě (např. hlas v galaktickém senátu). SWTOR: Guildovní chat.
              Kde se dá prosím Huhi koupit ten tvůj SWTOR?. Ten co hraju já má fakt dobrej příběh, ale nic víc. Takže moje subskribce skončí s příběhem a prodlouží se až na pokračování příběhu. Na ty investované finance, HYPE a dobu vývoje mi to přijde málo a nedodělané - vesmírné mise dle mého dělali tak 3 týdny, aby tam "aspoň při vydání něco bylo".
            • Ohranicene mapy a koridory mas jen na nekterych planetch kde to vychazi z prostredi(mesto vetsinou).Tatooine,Hoth samozrejme koridory nejsou a ani byt nemohou
            • Hmm. Tak to asi zijeme kazdy v jinem svete.
    • Veskoslav
      Nebojuj sám;)
      • Pravda, jenze oponent nemusi mit tym lidi na to aby ti vykradl bednu, takze tady vznika ten problem.
  • Nechapem ako sa tato diskusia mohla zase rozrast na 250+ prispevkov. Diskusiu co diskusiu si ludia ktory swtor obhajuju mlatia hlavu o stenu z ludi ktory na to zo vsetkych stran hadzu spinu... a keby to aspon nebolo furt dookola to iste.

    Suma sumarum, argument a protiargument:

    Nevybalancovane PvP - PvP je balancovane na 8v8 a teamskill skor ako na uspech jednotlivcov lebo system je kamen papier noznice (ktory funguje narozdiel od wowka napr).
    Linearne oblasti bez moznosti sa proste tulat - Su holt rovnako ohranicene ako vsetky oblasti vo vsetkych mmo hrach, musia niekde zacinat, koncit a mat vymedzene hranice.
    Nedostatok endgame contentu - PvP je solidne a este nikto pokial mi je znamo nedal opsi na nightmare.

    Atakdalej, furt dookola, ze vas to este bavi.
    • Ja zase nechapu jak meles to svoje pvp je vybalancovany, ze te to bavi. Scoundrel vs Operative - 90s 60s blind, stun za behu nejde/jde + talent na heal je vetsi u Op. O nicem jinym nevim, az to fixnou budu souhlasit ze to je vybalancovany.
      • ty furt melies o rozdieloch medzi mirror classami, ano mas pravdu su v nich rozdiely. Napr guardian oproti juggernautovy ma lepsi defenzinvy cooldown, trooperovia maju iny timming na ability dmg pri dvoch aoeckach ako BH. Scoundrel ma taktiez vacsi range na niektore ability ako Operative, pokial si si nevsimol. Mirror classy niesu uplne rovnake, v drobnostiach sa lisia no s pvp balancom to nema nic spolocne, nakolko hra nieje balancovana na op vs. scoundrel ale na 8v8.
        • Jo takze to ze mirror classy nejsou vybalancovany znamena ze hra je vybalancovana. Zajimava logika *15*
          Abych tedy netvoril jenom flame. Diky ze jsi priznal ze to vybalancovany neni.
          • Ale ano cely cas tu o tom tocis ze operative nieje scoundrel, ja to chapem, beriem to na vedomie a ty zase pochop ze na tom vobec nezalezi, 60s/90s blind u operative/scoundrela & -50% tech a ele dmg vs -45% vsetkeho dmg u juggernaut/guardian. Cely cas to tu do teba hucim ze ti classy sa navzajom vyvazuju, lebo pvp NIEJE BALANCOVANE NA 1V1, pochopis to konecne? Omielas tu nerelevantne koniny furt dookola a odmietas si precitat co pisem.

            Ano, to ze scoundrel ma oproti operativovy 30s navyse na blind je absolutne nerelevantna konina co sa tyka balancu pvp. Ked jeden team ma dvoch operativov a druhy iba jedneho, znamena to ze je pvp nevybalancovane? Nie. Ked ma jedna classa vacsiu zivotnost ako druha, je pvp nevybalancovane? Nie. Ked jedna classa dokaze zabit 1v1 uplne cokolvek a este pri tom healovat team, je pvp nevybalancovane? Opat nie! Pochop uz konecne ze pvp je balancovane na 8v8. Preco to proste nedokazes pochopit? Preco vobec spominas tie cooldowny, ze je v nich rozdiel? Operative a scoundrel nieje rovnaka classa, nikdy nebola a pokial Bioware nezacne pocuvat dementov tak nikdy nebude. Funguje tam proste diverzita ktora sa navzajom vyvazuje, guardian > juggernaut v jednom aspekte, op > scoundrel v jednom aspekte atd.

            Odmietam dalej rozvijat tuto "diskusiu", lebo ak si doteraz nepochopil co sa ti snazim povedat, tak to skutocne nema moc zmysel a ja si dalej odmietam nicit nervy. Ak si precitas opat moj prvy prispevok tak presne niecomu podobnemu som sa snazil vyhnut a uprime mam uz tvojej zabednenosti plne zuby - lebo ty proste odmietas chapat a potom behas po internetovych forach a siris bludy.
            • Balancnutou na 8v8 a ne na 1v1, to je ale blbost. Tak SWTOR ma aspone jedno prvenstvi: balance class se nedela podle vzoru 1v1, ale podle 8v8
            • Hmm, tohle beru, mame teda trochu jiny predstavy co je to balance a mirror class. Jestli je podle tebe jinej nazor zabednenej tak to necham na tobe, ale nemam vubec tuseni kde je napsany ze ty mas pravdu a ze jinej nazor je spatnej. Mno a ty nervy? Ber to jako bonus za ty nadavky *1*
          • Najdi si prosimta slovicko balance v slovniku... A mirror classy nikdy (ani v bete) neboli uplne totozne, maju svoje vyhody a nevyhody a mala diverzita je zamer. Mirror clasy sa volqju koli playstylu. A presne koli takymto ludom je uplne zbytocne nieco pisat. Ponukam holy fakt a sice ze gameplay je balancocany v jedinej forme kompetitivneho pvp na 8v8 a 1v1 je robene stylom kamen papier noznice, pricom rozhodujucu ulohu vo wz ma skill factor. A potom sem pride nejaky nahodny jebenko ktoremu tatko nedal peniaze do kina a vyrukuje s absolutne nepriestrelnou logikou - v tomto pripade to ze operative nieje scoudrel (nie, vazne? dokonca sa tie dve klasy aj inak volaju!) a akykolvek realny argument sa moze opalovat na maui lebo ON ma proste pravdu.
            • Jestli nerozumis tomu ze 90 je vic jak 60 tak je to tvuj problem. Jestli myslis ze aoe blind na pul tymu co vyleze z respawnu ve Voidstaru kazdych 60s oproti 90s neni vyhoda, tak tvuj problem. Jestli mas pocit ze jsi hustej kdyz reknes ze mi dosly arugmenty tak tvuj problem. Vubec, proc se obtezujes reagovat na nekoho kdo nema argumenty? Tim urazenim jsi ukazal ze jsi blb. A o jedne classe jsem nikde nepsal, takze zase kydy. Mluvis porad o nejakych argumentech, ale jeste jsem nevidel zadnej od tebe, kterej by dokazal ze pvp je balancnuty i kdyz maji nektery mirror classy jiny ability (cd, talenty na heal...).
            • Ake prekrucovanie prosimta, najprv tvrdis ze pvp je nebalancovane, potom tvrdis ze mirror classy niesu balancovane (uprimne nerozumiem co tym myslis) to som si vylozil tak ze nemaju uplne do puntiku rovnake skilly. To je pravda a na pvp balanc to nema ziadny vpliv. Kde som co prekrutil prosimta? Dosli ti snad "argumenty" a.k.a troll inspiracia?
            • Mno necht je po tvym, vyhrals. Proti prekrucovani toho, co jsem rekl nemam argument.
            • Aha takze tebe nakoniec nevadi to ze pvp nieje balancovane ako si tvrdil na zaciatku ale to ze je tam viac classov ako 1? Je to stale lepsie a lepsie. A v prispevku vyssie som nehovoril konkretne o tebe, ale pekne od teba ze si sa s tym tak stotoznil. *7*
            • Ja nikdy nerekl ze mam pravdu. Rekl jsem jenom ze jsou rozdily mezi classama a tim padem to neni vybalancovany. A urazky si strc do zadku *12*
    • články o populárních a úspěšných hrách bývají komentovány více než propadáky....
  • sankuri
    Vzhledem ke konecne podurovni vlaken, zakladam nove
    Stoneboy: Mozna jim dovoluje pridavat veci rychle, ale lehce mi to pripomina ten stary vtip o Pentiich, ktere sice vysledek spocitaji rychle ale spatne:-) Tesne pred vanoci jsem vrazil pres 30k do spickove herni sestavy a vysledek jsou 2 fps v kazde trosku vetsi bitce, zatimco treba takovy Crysis 2 mi slape na ultra detaily s dx10 a hd texturama 50+ fps.. Kdyby to delali nejaci zacatecnici v garazi na kolene, nic nepovim, ale BioWare + EA a za ty prachy?

    huhi: ano pravda je to velky nesvar mnoha mmo, ktere ti primo nebo neprimo podsouvaji abys radeji hral solo. Osobne jsem byl kdysi zaryty PvE hrac a pak po vyjiti Warhammer Online se ze me stal zaryty PvP hrac a to z jednoducheho duvodu - pvp bylo zabavne a byla k nemu motivace, 2.5 roku jsem hral s jednou jedinou postavou s max lvl a gearem a nemel jsem potrebu delat alty. Kdyz lidi zacinaji delat alty je spatny endgame
    • Bioware na optimalizaci očividně (dle patch notes) pracuje, nevím, co jiného napsat. Hero engine ještě nikdo takhle masově nenasadil, takže se daly nějaké problémy očekávat. Ale nemusel bys srovnávat výkon ve FPS s výkonem s MMORPG, není to imho úplně korektní.

      A jenom laicky bych řekl, že TOR k výrobě altů přímo motivuje (rozdílné hlavní questy, rozdílná hratelnost různých tříd postav - sám jsem to nezkoušel, ale jako sith sorcerer rozhodně nelítám jako bounty hounter např.)
      • sankuri
        To je jako bych si koupil nove auto s tim ze mi kola dodaji za pul roku, pokud se jim je podari vyrobit. Takove veci ma odhalit beta, ale to by ji nesmeli pustit par dni pred vydanim spis jako promo nez k odhalovani chyb.
        FPS srovnavat muzes snadno, protoze vse vykresluje tvoje pc, jedine co lze zohlednit je latence k serveru tzn lagy, ty ovsem defakto nemaji s plynulosti hry nic spolecneho.
        Pochopil bych kdyby kvalitni engine spatne zvladal vykreslovat masivni bitvy rekneme 100 vs 100, tak by se to dalo omluvit technickymi limity a tim ze to vyvojari nemeli sanci vyzkouset, ale uz 5 vs 5? Nerikej mi ze v BioWare nemeli 10 lidi kteri by pri vyvoji sem tam tu hru taky nezahrali a nezjistili to.

        Ano presne TOR k solovani a delani altu motivuje.
        • Soneboy tim myslel, ze MMO maji vetsi naroky na procesor, musi pocitat vic dat, odesilat je, starat se o chod sitove casti, to v FPS neni, a v MP FPS to je ale ne tak slozity. Jde to videt i na tom, ze i7-920 @ 2,66 ma velkej rozdil v FPS oproti i7-920 @ 4Ghz
          • sankuri
            Nejsem sice programator ale neco malo o tom vim, ano i toto musi procesor vypocitavat, ale v porovnani se zbytkem to tvori sotva jedno procento vypoctu. Podle tve teorie by musely zakonite vsechny mmo stejne ztracet fps umerne s poctem hracu, vzhledem k tomu ze to tak neni, je to spatne optimalizovanym enginem.
            • Ja si osobne myslim ze ten engine je sra.nec, este k tomu spatne opimalizovanej, tkze ho nebudu obhajovat. Jenom rikam ze je vic narocnej na procesor a ty mereni to dokazujou. To se asi snazil Stoneboy rict, proto neni uplne koser to srovnavat treba s nejakou strileckou.
    • S temi alty je to hloupost. Alty si delaji lidi kteri hraji PvE,PvP,soluji,lidi kteri bez skupiny vubec nequestuji. Proste hraci vseho druhu. Stejne tak je z meho pohledu hloupost to o hrach,ktere ti podsouvaji hrat solo. Tzv solo hraci(ve skutecnosti nikdo nehraje jen solo) tu byli vzdycky a vzdycky budou. Hry se prizpusobuji hracum a hraci hram. Je to vzajemne a ty mas vzdy moznost volby. Pokud te bavi PvP ,prosim. Ale neupirej jinym jejich volbu.
      SWTOR se da hrat cely solo,stejne tak jako se da cely projit ve skupine. Zalezi to jen na tobe,na nikom jinem.
      • sankuri
        Tak napriklad vem takovy Lineage 2, kde (v dobe kdy jsem to hral) znacnou cast financi odcerpavaji shoty bez kterych se neda hrat, dochazelo to tak daleko ze aby clovek nebyl ve ztrate, nemohl si vubec dovolit expit s nekym a delit se s nim o dropnute penize.
        Ano ja chapu tu volbu, ale jak rikas hraci se prizpusobuji hram a kdyz je urcita cast hry spatne udelana tak se ji hraci vyhybaji. To je napr. priklad WoWka kde se Blizzard tak rad ohani statistikou ze jen 1% hracu se venuje pvp, no bodejt kdyz WoWko ma jedno z nejhorsich PvP napric mmorpg. A vyvojari misto aby se snazili prijit s fungujicim systemem, jen kopiruji nehlede na to jestli je to dobre nebo spatne.
        • Jimei
          Chci zdroj k tomu že ve wow se věnuje jenom 1% lidí PVP
          • sankuri
            Byla to nejaka oficialni statistika od Blizzu kdyz vysvetlovali proc se tak malo venujou PvP contentu, tak pred pul rokem. Mam dokonce dojem ze to bylo i tady
  • Veskoslav
    Hodnotit MMO po dvou měsících hraní je asi jako hodnotit jídlo po prvním soustu. Počkal bych rok a pak soudil, jak a co dopadlo dobře či špatně:)
    • Hodnoti se to, jak ta hra vypada ted, takze proc rok cekat? Po dvou mesicich uz se stihlo projit vsechno co ve hre je, takze je cas na hodnoceni.
      • Vrook
        Pokud by chtěli udělat hru, kterou by někteří vybledlí mloci bez života, kteří nikdy neviděli slunce, hrající 25/8 powerlevelingem, nemohli dát dřív než třeba za půl roku, tak obyčejnej hráč (tim nemyslim totálního casuala, ale dobrýho zkušenýho hráče, kterej má mimojiný taky život a pravidelnej sex) by content nedohrál ani za 3 roky. A vzhledem k tomu, že pravidelně vychází (bude vycházet) content v patchích (další velkej je myslim v březnu), tak si myslim, že s tim neni problém.
      • Veskoslav
        Mám 35. level a první postavu. Proč bych se mněl hnát na 50 a lokace probíhat. Navíc, když to kdo "proběhne" a napíše, že nuda, tak to pro mně není objektivní.
      • MrSanta
        wOOt, někdo za dva měsíce stihnul vylevelovat všech 8 postav, projít všechny FP a Operace na nejtěžší obtížnost a vylevelit aspoň u jednoho charakteru Valor na maximum?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit