Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Samozrejme, ze pri sledovani 4k 55'' z 2-3m telky je uplne jedno aky je upscale. Je to na 4k daleko a nie je sanca vidiet tam vyhodu 4k rozlisenia.
    • Test
    • Jo, tyhle srovnání, který neberou v potaz vzdálenost mě taky vždycky pobaví.
  • Vývojáři Ark napsali, že jsou hodně spokojeni s výkonem PS4Pro, že výkon je hodný PC kolem 20-25 tisíc. Je to velice slušná konzole za slušné peníze.
  • Nejsem sice fanda konzolí, i když mám doma PS3, na kterém jsem za celou dobu nahrál asi 3 hodiny. Mám ho jen jako blu ray přehrávač, který vlastně taky nepoužívám:)
    Každopádně konzole nejsou o hraní na ultra detaily, ale spíš o levném ale plynulém hraní.
    Ultra detaily vs medium jsou často skoro nerozpoznatelné na první pohled.
    Zrovna skládám nový komp, dá se říct high-end, který budu mít na práci i na hraní a i bez monitoru se pod 50k nevejdu.
    btw, televize ke konzoli se dá sehnat i za 10k.
    Oboje má své pro i proti. Já jsem určitě pro PC, ale jsem si vědom i jeho nevýhod.
    • si robíš řiť ? "Ultra detaily vs medium jsou často skoro nerozpoznatelné na první pohled"
      • Psal jsem že na první pohled. Však mrkni třeba tady na porovnání z Battlefielda 1
        https://www.youtube.com/watch?v=Fu9_AAeHrok
  • Aj keď som PC odborník, tak konzoly nezavrhujem. Je to pohodlné a vstupné náklady sú minimálne. Samozrejme cena hier je vysoká ale stále to je dokopy menej ako za obstojné PC + nové hry. Sockáry, čo pirátia alebo čakajú 20 rokov aby si kúpil nejakú hrui na steame za 10 centov toto nepochopia.
    • Zajímavé ze výpočty vychází pro pc. Dražší ale mp zdarma a o dost levnější hry.

      Navíc je pc víceúčelové. Oproti herním zařízení kde nejsou kompatibilní všechny staré hry jak na pc
      • Live gold vychádza okolo 3 eura mesačne a dostaneš zadarmo 4 hry + zľavy v akciach navyše. Keby čosi bolo podobne na steame tak si to predplatim. Bavíme sa o hraní , ja na tom istom PC čo hrám, nepracujem.
        • na PC je hromada her zdarma a u Ackovejch tytulu cenovka o 500,-/ hra nizsi za pouhych deset her mas 5000,- na HW mnohem mnohem lepsi investice! Nehlede na daleko kvalitnejsi hrani 60/120fps lepso grafiku atd. o rychlosti nacitani netreba mluvit dnes je na PC SSD stadard, nehlede na to ze dnes jsou konzole v podstatne x86 konstrukce je to jen omezeny pc hw sice vyvojari lehce portuji hry, ale vykon je tristni odpovida cemnovce 10k *11*
        • Hry zdarma? To není argument když běžná cena je u pc nižší... To neresim slevy ani víceúčelové pc..
          • Tak za MP se sice platí, ale zase je bez hackerů, kteří by ku*vily hru viz. GTA V na PC.
  • Paulcz
    "Na druhou stranu, co předvádí mašinka za deset tisíc korun, je překvapivě solidní kvalita" - ve srovnání s čím? Možná by autor článku mohl postavit PC za podobnou sumu a udělat pár testů :)

    "Za 6000 Kč si herní počítač s legálním operačním systémem zkrátka nepostavíte." - Proč by ne? Bude to více "herní" než vykopávka PS4, navíc se spoustou her zdarma.
    • jnsCZ
      Ten nápad s postavením PC jsem měl už před časem, určitě by to bylo zajímavé. Co bys navrhoval za komponenty, aby se to vešlo do 6000 Kč a běžel na tom nový Tomb Raider ve FullHD aspoň na střední detaily?
      • Paulcz
        Jenže to zakládáš na fabulaci. PS4 není "herní PC". Hardware má své limity, tudíž na konzoli nevyčaruješ nic více než na PC, architektura moc odlišná není a stále žijeme ve světě s fyzikálními zákony - to je důvod všech těch hw a sw udělátek typu upscaling, dynamické rozlišení atd, na kterých ta konzole na rozdíl od PC stojí. Museli bychom vědět jaký je rozdíl mezi konzolovou verzí a PC verzí Tomb Raidera a pak na PC spustit stejně osekanou verzi hry.

        PC ekvivalent PS4 GPU je podtaktovaná 7870, která se dá sehnat na Aukru za 1500-2000 Kč, případně za podobnou cenu novodobá alternativa? To by byla nejnákladnější položka. Zbytek komponentů je otázka, muselo by se vše otestovat a najít něco s poměrem cena/výkon. Ono je pěkné, že PS4 má osmijádrový CPU, ale je to low-end. 8GB paměti v konzoli je sdíleno se zbytkem HW, kdežto u PC je 8GB RAM čistě 8GB RAM, stejně tak různý cache atd. Neskládal bych to podle papírových specifikací, ale po datech získaných z měření výkonu.
      • Za stejný prachy to prostě není možné. Samozřejmě to člověk může obejít tím, že postaví komp z použitých dílů (jak to mají v oblibě yt kanály s budgetovými PC za stejnou cenu jako konzole), ale to se pak u použité PS4 dostáváme na nějakých čtyři a půl litru, což teda hodně štěstí se stavbou takového PC.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit