Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tak u mna zasa koznola nenahradi herne PC...proste kazdy to ma nejak inak...ja keby chcem konzolu tak potrebujem aj PC...ale zasa ked mam pc tak mi stacilo kupit HDMI kabel a par ovladacov...pri FPS hrach neviem dodnes prist na chut hrat to na ovladaci. :) Alebo take diablo ci dotu :)
  • Zřejmě jsi chtěl napsat "z mého úhlu pohledu nemá cenu kupovat".
  • Za par let tady budou kvantove počítače o velikosti dnešnich tabletu a tohle nebudeme resit
  • aha, takze klasickej packovaci argument

    konzole podporuje jen gamepad = dobre
    steam link je delanej na smrdlac, ale podporuje navic mysi, volanty, joysticky i packy = spatne
  • Funguje, ten článek nevystihuje vůbec nic. Stejně tak chybí zmínka o tom, že Big picture není nutnost, Steam link skvěle streamuje i klasickou plochu a lze spouštět aplikace i mimo steam. Gamepad v tomhle režimu pak simuluje myš a lze ho nakonfigurovat jakkoliv, takže může simulovat i libovolné tlačítka na klávesnici. Není tedy dokonce nutné ani používat webový prohlížeč v rámci Big Picture, ale normálně klasický.

    Nemůžu si pomoct, ale ten článek je prostě sotva poloviční *10*
  • my co děláme DIY, tak občas věci děláme jen proto že můžeme...
  • To je fakt, zadny lcd monitor se plazmove tv kvalitou nevyrovna, jejich pohybova ostrost je uboha (zcela degraduje radoby vyssi rozliseni) a crt monitory jsou zase uz pase. Kdyz si k tomu clovek pripocte domaci kino v obyvaku a kvalititni 3D ozvuceni, nebo gamepad, ktery poskytuje hmatovou zpetnou vazbu, tak si clovek rika, jak vlastne jeste nekdo muze vubec hrat na pc :-).
  • Cely steam a jeho globalni sluzby napric hrami predstavuje konzolovateni pc platformy, dobra snaha, ale je to porad zoufale malo. K plnohodnotnemu kvalitnimu nasazeni do obyvaku vede jeste dlouha cesta.

    Konzole nejsou jenom osekany pc. Co se tyce hw, tak na jeho architekture u konzoli nezalezi, mneni se z generace na generaci. Konzole jsou sobestacny ekosystem hw, her a sluzeb zamereny na spolecenskou zabavu v obyvaku. A k tomu ma pc jeste hodne daleko.
  • já mám bezdrátovou klávesnici a myš, ale Macgyverovat televizní ovladač je jistě taky řešení
  • No nevim jak tobe, ale me teda hrani her nijak neprerusuji zadni AV nebo jine hlasky. Jestli pak neni problem spis mezi klavesnici a zidli. Navic tim gamepadem se da ovladat vsechno. Nedavno jsem si treba vyrobil a naprogramoval zarizeni, kde pomoci ovladace k TV muzu ovladat PC u nej a opravdu se nepotrebuju zvedat, abych musel nekde neco odklikavat. Takze nejak nechapu v cem je problem nejakym analogem simulovat mys.
  • a neni jednodušší si tu telku a pc propojit přes bluetooth?
  • Vinit za to windows je mimo mísu, ty "haptické plošky" by prostě měly fungovat jako běžný touchpad + konfigurovatelná tlačítka, makra (typicky Winkey, AltTab)... Prostě to není odladěné, dodělané, přestože je jasné, že pro tohle ovládací schéma bude lépe uzpůsoben SteamOS.
  • Tak nikdo normální nemá nastavené upozornění na aktualizaci čehokoliv co je spojené s antivirem. Nebo má uživatel pak "pocit kontroly" nad něčím? Nedejbože nad zabezpečením?
  • Většina lidi bude Steam link beztak připojovat k AV receiveru, zajimalo by me tedy, jak je na tom zvukově s kvalitním, minimálně sestikanalovym zvukem. Někde jsem totiz zahledl, ze steam link pry prostorovy zvuk nepodporuje. Pokud je to pravda, takové zařízení by bylo úplně na nic.
  • Mě by spíš zajímalo, který magor by chtěl hrát hry na televizi. S monitorem se to nedá vůbec srovnávat.
  • Zagro
    Pořešeno 15m hdmi kabelem a usb prodlužkou s usb hubem na konci. K tomu bezdrátovej X360 ovladač a mini klávesnice s touch padem a není co řešit. Konzole ani podobný wifi úlety bez pořádné kvality obrazu nemá cenu kupovat.
  • zx_spektrum
    Mám zkušenosti se streamováním skrz nVidia Gamestream do Shield Tabletu a pokaždé, když je problém vyžadující myš a klávesnici (konfigurační okno, potvrzovací dialog atp.), snadno si poradím přímo z ovládače (dotyková plocha simuluje myš), v méně častých případech z tabletu když je potřeba skutečně něco napsat nebo klávesová zkratka. Takže není to neřešitelný problém a herní komfort mi to nenarušuje. Za sebe bych doporučil připlatit za Shield Tablet nebo Shield TV, nesrovnatelně širší možnost použití a lépe zvládnuté streamování...
  • a to presne je ten bigpicture

    soucasny konzole jsou jenom prevleceny a osekany pc prizpusobeny k ovladani packou

    big picture zredukuje funkce pc na uroven pobratelnou uzivateli konzoli a je po problemu
  • Zbytecna pro tebe byt muze, pro me je zase zbytecne herni pc, to je nepodstatne. Podstatne je, ze pc konzoli nenahradi a valve se toho snazi dosahnout, pricemz pro uspech je nutne, aby pc v mnoha ohledech zkonzolovatelo.
  • Ano mas pravdu ale zasa na druhej strane hram len par hier na ovladaci takze to ze sa musim 5 min preklikavat kym spustim na TV hru a mozem pohodlne sa usadit a hrat mi nijak neublizi :) Takze pre mna konzola je zbytocnost kedze to dokazem aj s PC...ine by to bolo asi v tedy keby som hry hral prevazne len na ovladaci pri TV. A nie len prilezitostne.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit