Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hnisavec
    Jednoznačne 10/10 a hra roka. Najťažšia, najkrajšia a najkomplexnejšia Zelda v histórii. Nie je to klasické RPG, nie sú tu skúsenosti, questov človek poráta na prstoch slepého pilčíka, mapa nemá žiadne ikonky, nie je tu žiadna šípka, NPCčka hovoria nutné minimum. Je to viac adventúra v krásnom otvorenom svete. Niekomu to príde prázdne, ja vravím, že to je viac reálne ako Skyrim. Tzv. všetko na jednej kope. Tu si človek potuluje lúkami, pred ním uteká líška, divý koník, časom natrafí na tábor gobov, dalej je riečka, rybník, útes, lesík s jablkami. Do toho krásna meditatívna hudba. V noci zo zeme nečakane vylieze kostlivec alebo zaútočí hejno netopierov. Gro hratelnosti je v tomto síce čarokrásnom, ale neľútostnom svete prežiť a objavovať. A rozmýšľať. Hneď po pár hodinách človeka zavedie quest do zasneženej oblasti. A tu Link po chvílky zomiera na podchladenie, takže buď si zapálite fakľu a musíte prejsť celé okľukou a vyhnúť sa boju i rieke, alebo si opečiete chili papričky a vydržíte pár minút zahriaty alebo upečiete tajomnému starcovi v noci u jeho chatrče obl.jedlo a dá vám oblek proti mrazu. Takáto neúprosná logika a viac možností vám dá hra celú dobu. Dungeony/shriny sú roztrúsené po celej krajine, z každého padne orb, za 4 si može Link upgrejdnút zdravie/staminu. Sú, ale plné pascí, logických rébusov, časovaných rébusov...v niektorých získa Link nové schopnosti ako napr. zmrazovanie vody, bombu atd. Všetko je ideálne vybalancované. Zelda nedá hráčovi nič zadarmo, radosť je z každého nájdeneho šípu, lepšej zbrane, obleku...veda je už len skrotenie koníka ako mounta. Napínavé je i len preplávanie obyčajne rieky, každý vstup do neznáma. Každý boj môže znamenať smrť, minímalne stratu vzácneho zdravia. Zelda ako žiadna iná hra dneška prináša číru hratelnosť a radosť z každého postupu. 100% *14* *14* Keby mal SoC a ICO geniálneho potomka bola by ním práve nová Zelda.
    • flash789
      nevim proc ale podobne nadsene komenty jsme cetl treba i u Majora Mask, a kdyz jsem to pak hral velmi rychle me to prestalo bavit. Ale tuhle zeldu nejak casem zkusim, treba me pak tady Hnisavec prijde duveryhodnejsi:)
      • Hnisavec
        mno tak od človeka čo mu príde Dark Souls 2 najlepšie v sérii mi prídu akékoľvek herné rady ako irelevantné.. *14* *5*
        • flash789
          Nj..a za nejlepsi rpg moderni doby povazuju Dragons Dogmu, coz taky plno lidi nechape...az do te doby nez jim reknu proc:) A DS me zas tak moc nezajima, uprimne mi to hry prijdou podobne jako vejce vejci..holt mojemu hernimu egu DS moc nestaci:)
          • preco je podla teba dragons dogma najlepsie moderne rpg to by ma fakt zaujimalo...
            rozmyslam že by som to predsalen zahral
  • yenda1
    Když jsem viděl trailer v lednu a v očích se mi blyštily slzy, a zdůrazňuju že mi něco spadlo do obou očí:), o hře roku a vůbec jedné generace jsem nepochyboval.

    Ale jsem neobjektivní. Ve sluchátkách poslouchám orchestrální koncík ze Zeldy k 25th výročí. Hrál jsem téměř každý díl serie. Většina z těch her je do učebnic herního designu(revoluční a geniální Z-targeting z Okaríny), takže BotW je něco u čeho mne chytá třesavka.

    Má cenu kupovat Switch kvůli jedné hře? Pro mne ano. Jedná se o hru, kterou by měl vyzkoušet každý. Letos je to jednoduché. O hře roku rozhodnuto téměř na celém světě. Díky Nintendo. *3*
    • Je to i na Wii U. Switch je pro mě díky konceptu něco, co nevyužiju a jsem zvědavej, jestli to lidi budou používat společensky, tak jak si to Nintendo představuje, nebo spíš asociálně doma na single u gauče a pak jako handheld cestou ve vlaku. Japonci jsou schopný s tim pořádat swyngers party, takže možný je všechno. Minimálně děti z toho budou asi zase nadšený jako byly z prvního Wii, pokud se na hry teda už jenom nedívají na youtube.

      Swyngers s i je zakázané slovo. Váže se k tomu nějaká insiderská historka, kterou nám redakce tají?
    • 0011
      Taky nelituju koupě nové konzole, Zelda za to opravdu stojí a to říkám jako člověk, který spoustu dílů hrál ale později a rozdhodně jsem si z ocariny na zadek nesednul a i Link between worlds, který jsem hrál relativně nedávno po vydání, mi nepřišel jako taková pecka, co se z toho dělá. Naopak BOTW je možná nejlepší hra, jakou jsem za těch necelých 32 let, co jsem na světě hrál a pokud mě tvůrci hry Miyamoto a Aonuma koncem nevytrolí, tak to budu po dohrání moct tvrdit s naprostou jistotou
  • na jednom webu se clovek dozvi, ze 7 z 10 je prumer, tady zase vidi 8 z 10 u kourici kupky hnoje jako treba watch dogs a na zaver to zabije 10/10 u omalovanek s 20fps s nazvem zelda...no to me ho omlat o hlavu...takovejdlech her vychazi na steamu tucet tejdne, jen nemaji v nazvu ZELDA, a kdyby to tam nemela tahle hra, nikdo by si ji ani nevsiml...
    • flash789
      No na steamu urcite nevychazi kvalitou a obsahem ani jedna takovahle hra, spis bych rekl ze tam jsou mraky nedodelanych a nezabavnych braku jako hlavni obsah, ale kdyby se kolem nove Zeldy delal mensi humbuk to by vubec neskodilo..je to az trapny, to mas pravdu.
  • Pokud někdo neviděl ten poslední trailer, tak doporučuju nasadit volume doprava a pustit si ho (je součástí recenze). Něco tak skvělého se jen tak nevidí a zaručuju, že to pohne i s nejzarytějším pcčkářem..
    • Já sem spíš na real gameplay. Trailery a grafika v cutscénách mě nechává chladným.
    • yenda1
      Nejlepší trailer co jsem kdy viděl.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit