Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vzpomínáte si, jak tu nedávno představovali tu novou hru ze světa Středozemě? Viděl jsem kousek videa a hned mě napadl Assasin's Creed a Arkham Asylum.
    • Veskoslav
      Takže to mají vývoj zrušit jenom proto, že mechaniky se objevily už jinde?
      • Jistě, že ne, hráč má taky možnost tu hru nehrát, ale když už jí vypustí ven, má možnost se bránit kritikou a to tím způsobem, že upozorní na herní nedostatky a recyklace herních mechanik bez dalšího vývoje. Má snad být zticha akceptovat bez výhrad všechny vydané hry? Naznačuješ, že ano. To mi příjde z pohledu hráče dost na hlavu.
        • Hnědý poplach. Je tu někdo další s mozkem. To zahřeje na srdci.
        • Veskoslav
          Já něco takového tvrdím? Ale pokud budu hledat u každé nové hry něco, co už někde bylo, tak už nikdy nebudu hrát nové hry. Za posledních 5 let jestli jsem hrál 4-5 zcela originálních velkých titulů, tak budu rád. Člověk by se zbláznil, kdyby to neustále řešit. Protože mnohdy mohou být herní mechaniky "okopírované", ale jsou špatné nebo naopak lepší než v originále.
          • Takže ty si nevybíráš, ale hraješ co ti přijde pod ruku? Takže jsi typický konzument:)
            • Veskoslav
              Tvá dedukce z mých příspěvků je vážně ohromující. Kde jsi přišel na to, že si nevybírám? *7*
    • Použili v základu stejný engine i herní mechaniky jako v AC. Recyklace.
  • maros.goc
    Toto je uz recka na urovni, skoda len ze ales nepisal aj castlevaniu
    • Taky mě štve, že recku na Castlevanii psal takový babrák, jako je Daniel Kremser, protože Aleš H&S žánr může a jsem si jistý, že by ji napsal objektivněji a měla by hlavu a patu. Škoda no.
  • Mi nějak přijde že když čtu recenze či podobné věci z dnešních AAA her tak pokaždé kus mě umře *1*
    • davidBray
      pořád lepší než kdyby umřelo koťátko :D
  • Ristoro
    Mě ta hra baví. Když si pohrajete s nastavením obtížnosti, totiž hrajete na master + zablokujete retardovaný focus mode a další podobné handicapy pro re*ardy, dostanete velmi slušnou stealth hru. Ano, mohl být volnější pohyb a trochu lepší AI, ale já jsem s novým Thiefem spokojen. Po vypnutí všech těch volovin je to slušná výzva se spoustou vedlejších úkolů. A pokud zabíjíte a snažíte se konfrontovat stráže, nedivte se, že vás ta hra nebaví. Příjde mi, že hodně lidí tu hru kritizuje, hlavně kvůli tomu, že neví, jak se má hrát.
  • Ani to nemusim číst. Nevím jak ostatní mýho věku (27), ale já jsem rád, že jsem zažil dobu PC her devadesátejch let. Tyhle generický konzolový p@rna jsou strašný. Ať si pustim cokoliv z dnešních AAA her, tak je to jedno a to samý - zjednodušené ovládání (kvůli konzolím), co nejkýčovitější vizuál, co nejvíc naskriptovaný (kvůli umělé dynamice), koridorovky ... a další kraviny ... ale co neuvidíte ... inovaci, opravdový nápady, hloubku. Nuda a šeď todleto.
    • kennyB
      Zjednodušené ovládání kvůli konzolím??? Co to kecáš??? Na PS1 byla spousta skvělejch her, co byla i na pc a nikdo si na nic nestěžoval. první Thiefy jsem na pc hrál, ale že by byla potřeba k ovládání celá klávesnice, to jsem si tedy nevšiml.
    • Driv vychazely skvele hry a ted vychazi taky, akorat nechapu, proc je hledas v mainstreamove konzumni produkci.

      Je hloupost se navazet do konzoli, na tech take driv vychazeli jine hry nez dnes. A ostatne, byly tu uz i v tech devadesatych letech.

      A nezapominej i na to, ze se nemeni jen hry, ale i ty, tvuj vkus a potreby. Ja tudle koukal na indiana jonese a velmi se divil, jak se mi driv takovahle blbost mohla libit.
      • Konecne nekdo, kdo neni uplny nostalgia faggot a uvedomil si, ze jsme to my kdo se meni.
      • C-BEAM
        čo má to čo si napísal a čo autor článku obdaroval hviezdičkou spoločne s tým že hratelnost sa zmenila k horšiemu ? Samozrejme, že mladych hráčov to baví, tých bavi prakticky všetko ale to predsa nie je meritko kvality hry.
      • kravina
      • Veskoslav
        Vidím to na svém otci, ten "zamrzl" v době HL1 naposledy v rámci FPS a strategie snad Duna. A nechápe, jak my můžeme hrát to, co hrajeme "teď". Si myslím, že za těch 20 nebo kolik let hrajeme jsme prostě "zlenivěli" a viděli všechno možné a také hráli. S nadšením jsme hrálo takový Warcraft III a bratránek ohrnoval nos, co to je za blbost a že to už není strategie, když tam jsou hrdinové s RPG prvky.
      • Ámen
    • rami.cz
      Mne je 26 let a plne s tebou souhlasim! Kde jsou ty casy :(
    • Keyz
      Souhlas.

      Zrovna řeším jakou co nejvíce novou FPS hrát aby to bylo jako Vietcong. Tedy bez autohealu a označení nepřátel, malá odolnost hráče, nepřehledně a na tu dobu věrohodné levely. Navíc na FPS slušný příběh a hlavně abych nebyl v roli supermana.

      Nic mě nenapadá *9*

      Proto pořád tvrdím, že má smysl být přísný v hodnocení. Pak prostě něco nového lehce v recenzi vynikne. Navíc sice díky konzolím, hry často jednou i na PC křápech starých několik let ale bohužel negativa převažují. Lidi se oblíbil jednoduchý produkt a dopadlo to jak to dopadlo. Málo tvůrců se snaží u AAA her něco vymyslet aby to mělo smysl.... Ani nemohou, když jím kravaťák nutí dělat to samé dokola na konzole protože to lidi chtějí.
      • Veskoslav
        Si zahrej Fear 1 nebo 2 nebo poslední Bioshock v módu 1999.
      • C-BEAM
        ja si to v FPSkách kompenzujem Brutal Doomom, stačí vždy len pár minút, jeden level a som spokojný. Mimochodom pri jeho hraní som si uvedomil, že oproti novému Thiefovi je Doom2 sandbox.
    • Veskoslav
      I v 90 letech vycházala spousta sračel, co byla nehratelná. A i teď vychází spousta dobrých her. Ale tvrdit, že 90 jsou nejlepší a teď nic? Je to nesmysl. Už jenom kvůli tomu, že hry jako HL2, AoE II, AoM, Quake III, Sc II, Warcraft III, Kotor, Dragon Age, Need for Speed: Porsche Unleashed, Bioshock, Rayman Legends i Origin, série Mass Effect, Far Cry série (kromě 2. dílu), Dota, TES Morrowind, Oblivion či Skyrim, Trine, DayZ, Burnout, WarThunder, Zaklínač, AC série a desítky dalších her nejsou z devadesátých let....Tyhle "kecy" o tom, že herní scéna byla nejlepší v devadesátkách říkají ti, co si toho moc nepamatují a vyjmenují AoE, Sc, Quake, Doom, Wolfstein a podobně.

      Každé období má své pro a proti. Ale mlít něco o tom, že jsou hry pouze na konzolovém ovládání a podobné srandy může tvrdit jenom někdo, kdo moc nehraje a v herní scéně se orientuje asi jako muž při výběru vložek.
      • hele Quake III vysel v prosinci 99, z toho jasne vypliva ze devadesta byla uplne nejlepsi :))
        • Veskoslav
          Pravda, 3. prosince. Moje chyba:-D
      • Keyz
        Opravu, staré hry byly velice rozdílné. Dnes to nahrazují indie hry to ano, ale šlo o to, že v dané době 90 léta anebo starší lidi hráli často ty naprosto rozdílné hry jako hlavní proud. Psalo se o tom hodně a bavilo se o tom hodně. Dnes máš indie mimo hlavní proud a dominuje to co dominuje.

        A jako najdi mi logiku u Far Cry 3? 20 varanů na jednom místě u cesty v pozadí pštros. To je teda debilita. A opět generické. Dokola hrabeš kůže a dokola lovíš něco aby jsi měl unikátní bouchačku kterou stejně nepotřebuješ protože již máš nějaké super dělo ihned. To samé pro honbu za známkami které tam nikdo na ostrově nenašel a čekají jen na tebe.

        Tohle prostě jinde bylo a pak to bylo hra čistě na score anebo to nebylo a bylo po problému. Dali tam místo toho prostě něco jiného. Kde jsi myslel v rámci boje a ne jak se sakra vyhrabu nějak na skálu kde je mrtvola japonce s deníkem.
      • Skyrim neni dobrej příklad. Kdysi jsem to zkoušel a docela chabý - otřesnej inventář a prostředí docela dost jednotvárný, hloupá mapa a neměl jsem pocit, že ten svět žije. Blyo to takoý divný, nebavilo mě to.
        • Ty jseš případ totálního paka, nejdřív vykřikuješ zlatý hry z devadesátých, a kousek níž píšeš, že dnes jsou to samí koridorovky (a v devadesátých snad nebyly nebo co?). Já si radši zahraju koridorovku s dobrym příběhem, co mě zabaví, než otevřenej svět plnej nudy.
          • Není koridor jako koridor. De fakto každá hra je naksriptovanej koridor. Můžeš dělat jen to, co je v rámci hry možný. Vtip je v tom ,že dnešní hry degradovaly jen na pouhý ... ne, je mi to nějak fuk, svý jsem řekl.
          • Keyz
            paka? Já myslel ptáka to by podle fotky odpovídalo :)

            Neustálý koridor to je pravda. V minulosti to často přece byla kombinace obojího ale také velké levely.
            • Ono to nebylo na tebe, ale na Lukáše
        • Keyz
          Hodně toho řeší na PC modifikace.... Ale bohužel hru to celou nepřekope. I když takový mód Skyre je dobrý pokus.
      • C-BEAM
        najväčšia pestrosť hier bola jednoznačne v 90tych rokoch, rovnako ich variabilita i hĺbka. Vízie sa jednoducho zhmotnili a kašlalo sa na to, či to masy budú schopné ovládať alebo vôbec prijať. To pár skvelými hrami typu HL2 neprebiješ.

        Nehovorím, že to zmrvili konzole, môžu za to vysoké náklady a masové hranie, nič iné by som za tým nehladal. Samotné konzole však majú dopad na ovládanie ale často i AI (predlžovanie reakčného času).
        • Veskoslav
          No kašlali. To ano. Nebyl důvod taky. Hraní v takové podobě jako je teď neexistovalo. Prostě málo lidi a mohlo se experimentovat a vyvíjet jinak. To pro malý trh lze.
          • C-BEAM
            áno, hry sa robili pre špecifické skupiny ludí, preto mohli koexistovať napríklad hc simulátory a taktické hry vedla jednoduchých arkádových, bola to doba experimentovania, vývojari ešte nevedeli čo na masy zaberá, to dalo možnosť vzniknúť hrám ktoré by dnes u masového publika nemali šancu. A práve preto si tie roky vážim a nie, nie je za tým nostalgia, keby bol nový Thief objektívne lepší tak by som starý Thief 1-2 odložil a už ho asi nikdy nespustil.
            • Veskoslav
              Netuším. Já sice Thiefa mám I až III dohrané, ale nějak se nechystám si pořídit tento díl na srovnání. A občas se mi stane, že zapnu starou hru, protože jsem měl na ni dobré vzpomínky a teď si říkám, co je to za hrůzu viz třeba Draken.
      • Já ale negeneralizoval. Neřekl jsem, že devadesátky byly nej a všechno ostatní stojí za nic. Máš problém s chápáním textu? Ale většina velkejch her je prostě stejná. Jak řekl ten kluk nahoře, jdou na jistotu. Já jim to ani nevyčítám, nejsou to moje peníze, který se dávaj do vývoje, ale jen konstatuju, že se vývoj her, alespoň u těch drahejch, dostal do bludnýho kruhu. Chápeš?:)
        • Veskoslav
          Chápeš pro změnu ty, že prostě 20 let vývoje her se nějak muselo projevit? Když jsem hrával dříve, tak to byla okrajová záležitost, kdy pc mělo doma tak 20% lidí, konzole to samé. Hry byly originální protože byly nové, nové žánry, nové možnosti. Teď už to tak nejde. Ať už z finančního hlediska, tak z hlediska trhu. A vývoj her se nedostal do bludného kruhu. Jenom je limitován trhem a technologiemi. Už totiž nemusíme skokově kupovat, co dva roky nový stroj, abychom to utáhli. Doba, kdy jsem byl rád, že jedu rok staré hry na medium už je pryč. Bohužel nebo bohudík, to netuším. Navíc AAA her je málo a málo i jich vychází. A tím myslím skutečných AAA her. Kam CoD nepatří a ani BF série už nějaký pátek. Mám na mysli hry jako Zaklínač, Mass Effect atd. A tam to moc předvídatelné není. Navíc má přijít nová generace her jako je Division od Ubisoftu atd. Počkal bych ještě.
          • Výmluvy. Všechno jde, když se chce.
            • Veskoslav
              Co ti na to mám napsat? A kam spěji? No zítra je víkend, tak spěji k odpočinku. Nejsem žádny 12 fracek, ale věkově jsem na tom +- jako ty, takže s tímto na mě nechoď s nějakým Vašíkem. Mimochodem používat: Všechno jde, když se chce může opravdu jenom snílek. Ty prostě vidíš 90 BEST of jak se říká a přes to nejede vlak. Prostě to tak i chceš vidět.
            • Vašíku, Vašíku ... kam ty to spěješ. Víš, kdyby spousta inovátorů, revolucionářů, vědců, inženýrů přemýšleli jako ty, tak nevim kde bychom byli.
            • Veskoslav
              :-D Nevím, jestli je to "sladká" dětská naivita nebo to myslíš vážně, obzvlášť když studia, co dělají kvalitní hry krachují viz THQ například.
      • Inquisitor
        Tak jasně v každý době vycházejí špatný i dobrý hry. Jenom mám pocit, že co v poslední době vychází je takový předvídatelný, nebo nevim jak to nazvat. Určitě nejsem ten typ, že co je starý je dobrý a naopak. Jenom mi přijde , že je toho nepovedenýho nějak víc.
        • "co v poslední době vychází je takový předvídatelný" A nebude to dnešní dostupností informací? Dříve jsme věděli o hrách něco pouze z recenzí v časopisech až poté, co vyšly. Dneska víme vše téměř rok dopředu a z dostupných informací si něco vybájíme. Což se ve výsledku ve hře nemusí objevit a pak všude po fórech prskáme.
        • Veskoslav
          No trh už se nasytil no. Občas něco překvapí, ale za ty herní roky (hraji cca 20 let, což není zase moc) jsem už hrál snad všechno. Jednou nápady dojít musely *1*
    • Inquisitor
      Bohužel je to tak, na zajímaví hry už narazíš pouze v nezávislí scéně. Tří áčkoví hry už vážně překvapit nemůžou, protože jejich vývoj stojí tolik, že jedou na jistotu. Holt už to není ta okrajová zábava, jak bývala v devadesátých letech.
      A taky jsem rád, že jsem zažil dobu, kdy jsem poprvé viděl 3D hru a čuměl jsem na to jako krráva. Nezapomenu když jsem poprvé viděl Tomb Raidera a Resident Evil na PSX :D
    • Jo a QTE.
      • je level design. Staci si vzit mapy ze starickeho Dooma 2
        http://doom.wikia.com/wiki/MAP24:_The_Chasm_%28Doom_II%29
        a srovnat s dnesnimi mapami, ktere se ve hrach objevuji
  • Jack1947
    Konecne neco alespon trochu Stealthoveho... naposled to byl ten zpackany DARK, proste mi to pripada z toho co jsem zde cetl v recenzi ze to je takova Stealthova hoodne vic stealthova verze Dishonored - nebo mozna ani to ne, proste Stealth hra.

    Hlavne ta cesta bez naprosteho zabijeni zni slibne ( ovsem pochybuji ze v mem pripade)
    omracovani to uz musi bejt hodne tuha vyzva. Zaroven jsem rad ze ta cesta krvaveho odporu je drazsi/tezsi.

    Aspon to zavre (mozna) trochu pusu tem vecnym pesimisitum ze Thief umrel a tohle mu nesahaha ani po kotniky a naopak rozsiri obzory "novackum" nebo netknutym tohoto zanru.
    +20 (15-20) hodin je celkem slibne cislo... konecne nejaka delsi hra po dlouhe dobe.
    *3*
    • Ristoro
      Ještě větší sranda je zapnout si mód, který způsobí, že když někoho omráčíš nebo zabiješ, tak je konec hry. To je pak teprve sranda, když se všude musíš proplížit.
  • jonatan.hanzlik
    The Dark Mod neporažen. Není to špatné, ale není to výborné. 7 je adekvátní. Ale baví mě to a myslím si že Thief udělal mnoho věcí dobře - samotný přístup k hráči je super - takovéhle možnosti nastavit si hru po technické (PC hráč) i hratelnostní stránce se jen tak nevidí (na to že je to multiplatformní). Jsem spokojenej a myslím, že si to projdu víckrát (narozdíl od Dishonored). Je to stealth. Grafika ujde. Hratelnost povětšinou výborná.
    • "samotný přístup k hráči je super - takovéhle možnosti nastavit si hru po technické (PC hráč) i hratelnostní stránce se jen tak nevidí " Hlavně prosím nezapomínat, že toto si vydobyli sami hráči tvrdou kritikou konceptu nastíněného vývojáři! *16*
    • Tak Dark Mod není skělý sám o sobě, spíš je to tím, že pro něj jsou kvalitní uživatelské mise. K absolutnímu vítězství nad Thiefem je třeba, aby někdo DM vylepšil po technické stránce a hlavně upravil ovládání a pohyb postavy (např. šplhání je o nervy), nebo ještě lépe předělal na jiný engine.
    • Inquisitor
      Ano díky bohu za darkmod.
  • No do p*dele už dost... Taky mám rád mustanga z roku 1967 a i kdybych na něj měl nekoupím si ho poněvač do dnešní doby se nehodí už. (Co se týče provozu.) Takhle to je samé i se starýma hrama pořád tu máte tendenci (pokaždý) na games jak starý bylo dobrý ano to možná ano ale dneska si doma vyžaduje něco jinýho. Už by si to ty zdejší existence mohli uvědomit. Mě ten to Thief oproti ostatním vůbec neurazil ba naopak je to dobrý... dost dobrý... Buď te rádi za to co je a ne zas tu onan*vat nad hrama z roku 90". Vsadim se až vyjde KCD tak si tu zdejší osazenctvo "vyndají p*é** na stůl a nenajdou tam žádnou chybu.
    • Ale no tak podívej, nabídnu ti trabanta za stejnou cenu jako toho mustanga, sice sem tam nějaká ta oděrka, motor by možná taky šel ještě poladit (nebo lépe úplně vyměnit) ale hej, má to kola a volant, takže prostě mustang v novodobém podání, ne?
      • *1*
    • no ja bych si ho teda koupil a absence dnesnich vychytavek by mi vubec nevadila
  • Uplne trapne a tupo spravene preddefinovane cesty ale co sa da cakat v dobe kedy je vsetko robene pre tupe a vyzrate masy. Opakujem sa ale je fakt ze nastup konzol zabil mozny rozvoj hratelnosti smerom nahor.
    • Nesouhlasim, naopak, diky konzolim me zase zacalo bavit hrat hry. Zalezitosti jako rdr, heavy rain, dark souls, dragons dogma, monster hunter, tactics ogre nebo ted toukiden me umi skvele nadchnout a prikovat k obrazovce a maji skvelou hratelnost. To co kritizujes je, ze se herni prumysl stal masovou zalezitosti a podleha konzumnim spotrebitelum a za to konzole nemohou, je to nevyhnutelny pruvodni jev vysokych nakladu a jestli se ti to nelibi, nic ti nebrani hrat nizkonakladove tituly.
      • To co si vymenoval je len zlomok. Vdaka vesmiru za indie a nizkonakladove ako ty pises. No na konzolach je toho malo.
        • jonatan.hanzlik
          Jejdáskova pointa ale především tkví v tom, že za to můžou hráči sami! Jasně že toho je zlomek, když si všichni kupujou COD. Jasně že udělám další a vydělám si na živobytí, byl bych magor kdybych to neudělal. Nejlepší feedback mi totiž dávají hráči a pokud hráči chtějí a hrají a kupují COD, budu dělat COD. Easy. Matematika. I vývojáři počítačových her musí být něčím živi a hry které jsou nové a průkopnické jim bohužel na chleba nevydělají tak spolehlivě jako další díl něčeho oblíbeného a očekávaného.
          • To je pravda , mamon vsetkym vladne. Ale to neznamena ze sa Thief nedal spravit lepsie. Napriklad Dishonored alebo stary thief mali lepsi system pohybu lokaciami.
            • jonatan.hanzlik
              To jistě, ale to se dá říct o každé hře, že ano.
              Dishonored je v tomhle na dost vysoké úrovni a Thief měl šanci se mu vyrovnat, kdyby využil (jak je zmíněno v recenzi) vertikalitu prostředí, především díky těm provazovým šípům. To se bohužel nestalo. Ale pořád si myslím, že to není problém díky konzolím, spíš díky deadline a snaze vydat to co nejdřív aby to už prachy nežralo, ale naopak sralo... (sorry za takový výraz, ale hezky to k sobě ladí :-) )
    • jonatan.hanzlik
      Zabil především technickou stránku věci. Nesouhlasím, že zabil hratelnost (kromě QTE).
      • ??? Technicka stranka je nepodstatna, chces povedat ze tituly ako cod neprznia hratelnost smerom ku jednoduchym bezmozgovym aktivitam??
        • jonatan.hanzlik
          Ale na druhé straně na nich vycházejí kusy jako Dark Souls, Journey nebo Brothers: Tale of two sons, Dragon's dogma které zase stojí na druhé straně barikády. Není moc her které je v hratelnosti překonají.
          Uznávám že mainstream si pořád pojede na svém COD a bude spokojenej. To ale neznamená že konzole pouze przní hry. To jednodušše není pravda.

          Nakonec jsme to my, hráči, kdo určuje co se uchytí a co ne. My rozhodujeme o úspěchu her. Pokud je úspěšné COD, je to chyba nás, ne lidí kteří si hrami vydělávají peníze. Byli by přece hloupí kdyby nám nedodali to, co tolik chceme (a teď nemluvím za sebe, protože COD a podobné mě opravdu neoslovují) a ještě na tom vydělat.
  • vorton
    Skakanie je zbytocnost a je to tak oculusacky nedomyslene. Dalsi Thief by sa mohol odohravat vo fruit-punkovom Karibiku, aby to prostredie nebolo tak depresivne temne. Trojka by uz mohla byt rail, aby hrac zbytocne nebludil z jednej strany miestnosti na druhu. V stvorke by Garrett mohol mat za spolocnicku Laru C., ktora by vymlatila podozrievave straze. Restartovany Thief 5 by namiesto nudneho a zbytocneho priechodu levelom radsej mohol obsahovat Thief managera, kde by si hrac vycvicil vlastnych Garrettov. Sestka by uz asi nevysla, pretoze publisher by nebol schopny rozanalyzovat priciny poklesu predajov tychto novodobych umeleckych diel...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit