Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tohle je recenze? 3/4 textu jsou nářky, jak jsou izometrické hry staré a špatné. Z celé této "recenze" lze skoro souhlasit s jedinou větou: "na začátku si vytvoříte hrdinu se všemi možnými schopnostmi a perky jen proto, abyste o deset hodin později zjistili, že možná bylo na začátku vhodné vzít si kapku jiné skilly" - skoro. Po 10 hodinách hraní je postava stále plivátko, do které každý kopne, která úspěšně zabije pár krys nebo brouka a s trochou štěstí přežije setkání s mutantem. Jedním. Hra je těžká, to je pravda, ale je to dobře. Z postavy se v polovině hry nestane nesmrtelný superman a hra obsahuje nepřátele, kteří to postavě dají sežrat kdykoliv se jim zamane - např. stealth obdoba škorpiona píchne jed a zmizí z dohledu. Bez protijedu nebo vysoké hodnoty vnímání není obrana, jen můžete sledovat, jak postava upadá do bezvědomí a škorpion ji bezbranou dorazí.
    • BTW, jen tak pro zajímavost. Build, u kterého jsem nakonec zůstal je dexterity 12, perception 9, agility 8. Hraju s dex build s dýkou, občas střídám s pistolema (na roboty) a jsem stealth. Zcela jsem ignoroval crafting. Protože mám vysokou percepci, tak jsem schopen skryté charaktery odhalit, navíc je na to ve hře perk (paranoia nebo tak nějak). Ale jo, hra je to dost těžká. Je to Dark souls mezi izometrickými RPG. I když ze subjektivního pohledu musím říct, že Icewind Dale 2 mi přišlo těžší.
      • Já jedu s kuší a dýkou taky, používám PSI, stealth okolo 80, lockpicking a hacking přes 100. Craftingu jsem neodolal, což mi způsobilo problém v poslední třetině hry, kdy se prostě nedostanu přes ty otravné červy, co lezou pod povrchem a ignorujou výši stealth. Komplikace je levelcap na 25 levelu - dál ani bod navíc a finito.
    • Bottleneck této hry je Junkyard (kyselinoví muťáci, kyselinoví psi, strážní roboti), což je tak 10-15 hodin ve hře. Pokud člověk vytvoří build, který zvládne junkyard, tak by měl zvládnout celou hru. Taky jsem to rozehrával 2x
      • :-) Pche. Junkyard jsem prošel s jazykem na vestě, se zbývajícím ždibíčkem zdraví jsem se z toho vymotal a radostně se odpotácel do SSG s pocitem, že teď jsem ostřílený mazák. *1* O pár hodin dál v tunelech okolo Rail Crossing jsem si říkal zlatý Junkyard a v Deep Caverns jsem se slzou v oku vzpomínal na dovolenou v Junkyard.. *1*
  • Lukyz
    Já se teda s "Vrobim" neshodnu ani v názoru na hru, natož v politice, ale prosím vás, netahejte to sem. Tohle se propírá nesčetněkrát denně snad všude a už je to fakt na palici, řešme tady raději jen hry a věci kolem nich *13*
    • Sr_Lobo
      To je tezky tohle, zase kdyz se nekdo z redaktoru zacne v takovy situaci jako je ted, vyjadrovat angazovat tak agresivne a radikalne jak to dela on, tak se pak nikdo nesmi divit ze ctenar na nej bude reagovat pod clankem s jinou tematikou. Hru sem nehral, recenzi sem cetl, muzu teda soudit jenom formu a ta se mi opravdu nelibila a po dlouhe dobe musim bohbuzel rict, ze se mi neco "fakt blbe cetlo".
      Paradoxem je, ze nez sem zjistil, ze Honza Vrobel byval sefredaktor Score, tak jsem se o nem dozvedel jeste driv diky jeho "velmi toleranim a neagresivnim prispevkum" ze socialnich siti, jez mi preposlali kamaradi jakozto "zajimavosti", z toho duvodu ze se na nich ani nevyskytuju.
  • "nepřátelským uživatelským rozhraním"
    ----
    eh? To rozhraní je zcela intuitivní a maximálně efektivní. Místo takových prázdných výkřiků o špatném ozvučení a špatném rozhraní si autor alespoň mohl dát práci, aby uvedl, co je na něm špatně. Dole jsou přehledné a libovolně konfigurovatelné ikonky, kam jde nastavit schopnosti, zbraně, psioniku, předměty a všechno používat jedním klikem. Inventář je přehledný a tříditelný. Hra má velmi dobrý systém akčních bodů, které jsou rozděleny na akci a pohyb - asi tisíckrát lepší než nový xcom.

    to je tak, když ukol zrecenzovat hru dostane někdo, kdo k tomuto typu her nemá žádný vztah a bere to jen jako povinnost, což je snad cítít z celé recenze a vyjadřování o starých izometrických hrách.

    mnohem horší interface má nový xcom nebo třeba dark souls - žádné třídění předmětů, strašné přesouvání předmětů do bezedného vaku atd.
    • Meow
      Co čekat od sluníčkáře Vrobela.

      Mi rozhraní příjde naprosto v pohodě. Obzvlášť, když si vzpomenu na ten, ten co byl opravdu nepřátelskej, inventář v dragons dogma ( hraný na PC).
      • Vrobela neznám, je to první recenze, co od něj čtu. Čím víc ale nad tou recenzí přemýšlím, tím horší a víc odfláknutá mi přijde. Vůbec se v ní nezmiňuje o settingu, tj. o světě, kde se hra odehrává, vůbec ani nenastiňuje příběh, různé frakce. Nepopisuje skilly ani combat, crafting. Nic. Je to akorát nakupení předsudků a povrchních dojmů - a spousta z nich opravdu špatných, jako třeba ten o špatném interface. Můj první pozitivní dojem z té hry co jsem měl byl právě velmi elegantní a efektivní interface, kde nic nechybí a nic nepřebývá a ke všemu se dostanu co nejmenším možným počtem kliků.

        recenze 2/10
        • Veskoslav
          Přečti si jeho díla ve Score. Tohle je ještě dobré.
  • Jsem na zacatku underrail a vypada to dobre. Nektere nedostatky co pise recenzent to ma, nektere takto na zacatku nemohu posoudit. Kazdopadne je to zalozene na starych principech a co jsem to tak hral, tak me porad ty principy bavi - stejne, jako me zase treba nebavi nektere moderni principy. Nesouhlasim, ze musime jit nutne s dobou, ze to moderni je lepsi jak tvrdi autor, Treba klasicka hudba je jak moc stara? A porad je stejne dobra oproti moderne... ze. Nebo treba fotbal, proc se porad kope do micudy, kdyz je to porad dokola a proc se nehraje treba na ctyri branky, nebo neco moderniho lepsiho?
    • recenzent to (dost pravděpodobně) nehrál nebo to měl puštěné tak hoďku. Jak jinak si vysvětlit, že tam krom dojmů tu hru vůbec nepopisuje? Já jsem tak asi v půlce, v Core City. Hra je to super. Čím víc do ní pronikneš, tím víc tě bude bavit.
      • Paulcz
        Autor v posledním odstavci píše, že to moc nehrál. Asi bych si raději přečetl článek od člověka, který hraje RPG hry a je trošku náročnější viz. ty "překonané herní mechanismy" a vychvalování nového XComu si může strčit za klobouk. Hry co vznikali na začátku devadesátek už nejsou Pong a staré UFO je mnohem lepší snad ve všech směrech než novodobý výtvor.

        Underrail zázrak není, ale co se týče ztvárnění světa a RPG systémů tak je na tom daleko lépe než zde opěvované rozbité Bethesdí hry (Skyrim, F3 a 4).
  • Jinak hru jsem hrál skoro v kuse od 21.12.2015 do 30.12. (s přestávkou na štědrovečerní večeři), pak byl Silvestr a Nový rok, takže jsem to omezil na 5-6 hodin denně, po Novém roce do práce, ale i tak do konce ledna mě to drželo. Dobrá hra
  • lepší recenze je třeba tady
    http://truepcgaming.com/2016/01/27/underrail-review/
    na screenshotech je krásně vidět, že velikost fontu jde nastavit

    Conclusion – Is It Worth Your Money?
    If my descriptions of all the in-depth features and mechanics of the game haven’t sold you, try the demo. It shouldn’t take long to see that this game is well worth the modest asking price. UnderRail is an incredible accomplishment, encompassing so many great aspects of classic RPGs while offering modern-day accessibility and customization. If you yearn for the golden age of computer role playing, UnderRail is the game for you.
  • tak to holt je, a rikal to i rybka v jednom fc, ze "hraci" jsou proste nerentabilni mensina v zaplave casualu
    • Paulcz
      I Rybka se může mýlit :)
    • já se zas za nějakého ultra hráče nepovažuju. Hraju spíš tak ve vlnách, tj. třeba půl roku jo, pak jsou i období, kdy několik měsíců vůbec, a měl jsem i období několika let, kdy jsem vůbec nehrál (a pak to třeba doháním zpětně, že se snažím hrát ty nejlepší hry co vyšly). Ale zase už hraju dlouho, už někdy od dob PMD85 v 80. letech. A fakt se nemůžu zbavit pocitu, že nejlepší hry byly v 90. letech - byla to doba, kdy hraní nebylo tak moc komerční, kdy se studia nebály experimentovat a tak vznikaly nové koncepty her, za kterých se vlastně těží dodnes. Moderním hrám nějak přestávám rozumnět, většinou mi přijdou neslané nemastné, nepředstavují žádnou velkou výzvu a většinou je to komerční sázka na jistotu, točí se v tom prachy a prodávat se to v takových číslech, jaké byly dřív nemožné. Tím neříkám, že se nedělají dobré hry. To rozhodně dělají, ale není to mainstream. Nepamatuju, která velká AAA hra mně opravdu chytla, možná Deus Ex HR, ale byla ke své škodě moc jednoduchá.
      • urcite se da souhlasit s tim, ze se z aaa produkce stal typickej prumysl, a proto si tam nedovoli zadny velky experimenty, dulezity je vlozit penize a znasobit je, vsechno ostatni je podruzny

        vyhodou soucasnosti je, ze hry muze delat temer kazdej, kdo ma napad nebo odvahu, nejlip oboji (indies)

        v 90. letech to bylo vsechno novy a tim padem snazsi zaujmout, mne osobne nejvic sedel prelom tisicileti, to uz technologicka uroven byla na solidni urovni a jeste neexistovaly dynastie codu a assassinu atp., kazdej se snazil inovovat a prekvapovat, pak se objevil xbox, konzervace hw vyvoje, jeden engine dneska vydrzi s postupnym rozsirovanim i 10 let jak nic, typickej priklad je ten cod, kam se to posunulo? kdyz nepocitam autoheal a odstraneni ai, tak nikam
        • indie hry prostě vyplňují mezery na trhu. Underrail je dobrá hra, ale není pro každého. Teď na steamu vyšlo nové zajímavé RPG - Balrum
          http://store.steampowered.com/app/424250/
          https://www.youtube.com/watch?v=9H3OUDzqN8s
          • Ty kráso... Avernum po sto padesátý osmý... a zase o ničem.
          • jinak mam v merku jeste tohle

            https://www.youtube.com/watch?v=2FcA_bYPttw

            manazer gladiatoru, to mi zni jako takovej darkest dungeon vic podle pravdy *1*
          • jo, balrum uz jsem taky zkoumal, cekam az si to nekdo zahraje a da vedet *5*
  • "světonázorem, že někdy kolem roku 2000 se vývoj her podělal"
    ---
    to je bohužel fakt, stejně jako se podělal film, protože dnes se točí prakticky už jen debilní komixové adaptace (effects over substance). Spoustu kritiky v článku nechápu, třeba tu s velikostí fontu, která se dá nastavit a je dobře čitelná. Další hloupost je, že je v té hře spousty textu. Je tam text, ale zdaleka ne tolik jako třeba v PoE.

    Objektivně vzato bych té hře dal 7/10. Pro fanoušky fallouta to klidně může být 9/10. Ta hra má výbornou atmosféru, má velmi zábavný kombat, velmi promyšlené staty i crafting, je hardcore těžká. Hlavní problém v té hře je to, že buildy jsou nevyvážené a některé prostě nejsou životaschopné, takže se může stát, že člověk si po deseti hodinách uvědomí, že bude musít začít znovu s novým charakterem.

    Hru bych jednoznačně doporučil lidem, co mají rádi izometrické RPG typu první dva fallouty nebo IE hry. Hra mi svou atmosférou připomína hybrid mezi falloutem a deus ex a metro last light. Hlavní devizou hry je promakaný systém skillů a opravdu zábavné boje
    • Co tak koukat na filmy mimo komix, jsou jich jenom stovky a všech různých žánrů a nepočítám TV, která je na vrcholu, co kdy byla a plodí jeden lepší seriál za druhým. Namátkou Knick, O.J. Simson, Sense8, Hannibal atd...
      • dobře, asi máš pravdu. Bylo by přesnější říct, že nemám rád současný hollywoodský mainstream, který spočívá v adaptacích komiksů. Samozřejmě, kvalitní filmy se točí i nadále, jen nebývají mainstream.
        • ale i dobré filmy jsou v Mainstreamu - V Brugách, Faunův Labyrint. Na hraně Zítřka výborná mainstremovka, že nemáš přehled, neznamená, že se dobré filmy netočí..
          • Edge of tomorrow se mi nelíbil. Co si tam vzpomenu co se mi líbilo z posledni doby, tak třeba Blackhat, Gone Girl, Martian, Transcendence, Interstellar, Sicario, Zulu, Cloud Atlas. A z těch popcornových blockbusterů se mi třeba líbil Jupiter Ascending
            • To se ti toho z posledni doby libilo docela dost na to jak se podelal film...
            • zajímavé, že jak Cloud Atlas, tak Matrix, tak Jupiter Ascending mají na svědomí Wachovští. BTW, ještě jsem si vzpomněl na Spielbergův Bridge of Spies, který jsem viděl minulý týden a který se mi taky moc líbil. Trochu mi připomněl Schindlerův seznam.
            • pak by ses ale neměl brát vážně, ten film je sraaaaačka roku a to říkám jako fanda Atlasu Mraků. Jupiter byl jeden z nejhloupějších filmů, co jsem za posledních 15 let viděl...
            • možná mi to právě sedlo do nálady, ale já se u toho bavil. Wachovské mám rád už od doba matrixu. Převážně negativní hodnocení moc nechápu. Vím že ten film není intelektuální, ale má fantasii, zajímavý vesmír. Je to prostě klasická space opera, pro kterou mám slabost.
            • S tím Jupiterem to nemyslíš vážně, že ne? Jak tě pak můžeme brát vážně?
    • Inquisitor
      S tím filmem nemůžu souhlasit, filmů a hodně dobrých se točí víc než dost. Stačí se trochu rozhlídnout.
  • vždyť píšu xcom a ne xcom2. Xcom2 jsem nehrál, je možné, že to tam vylepšili
    • z toho si nic nedelej, mne to neprislo nejak zvlast jiny, v nekterych aspektech i horsi
    • mám pocit, že jsi nehrál ani jedničku, jen tady fabuluješ....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit