Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • super tak snad to bude znamenat konec indie her v hnusné grafice, protože se tvurci už nebudou moct vymlouvat že nemají penize na licencovani enginu
    • GlaDOS
      Představuješ si to jako Hurvnínek válku. Engine ti automaticky nedělá hezké hry.
      • ano omlouvam se, sice je zadarmo ale asi ne pro komerční využití, jsou to vydriduši
        • četl si vůbec ten článek? Na to, že ti dají k dispozici v podstatě engine na špičkové úrovni a chtějí za to jen 5% z výdělku? Asi máme každý jiný pojem o tom co/kdo jsou vydřiduši. Klobouk dolů před klukama s Epicu. Kdyby si měli Indie vývojáři vytvářet Engine, kromě toho, že se jim vývoj brutálně protáhne, nikdy nedosáhnout takové kvality jako například s Unreal enginem.
  • Hurá!!! *15*
  • download link ci odkaz je kde?
    • Zde: http://lmgtfy.com/?q=Unreal+4+engine+download
      • Opravdu chytre... chtelo by to rovnou cilenej link bez jakykoliv otravnych registraci atd...
        • Když nejsi schopný zjistit si požadované informace sám od sebe a potřebuješ přímý link, tak se prosím ani nepokoušej nic vytvářet nebo dokonce programovat.
  • Jack1947
    A tak to má být! (Snad si každý hned neudělá nějaký ten klon UTečka).
  • OMG to zas bude postaveno na tý sr*čce jestě víc paskvilů.
    • Vojta_Ilavsky
      Tohle můžeš říkat prozatím o CryEnginu, ale rozhodně ne o Unrealu. *5*
      • LOL tak ty sis musel dát dobrou. Jestli myslíš jednu nepovedenou až bych řekl odfláknutou hru jménem Enemy Front, tak to jsi king. Jinak každej kdo jde dělat tedka hru tak musí logicky šáhnout po CryENGINE. Svého času si pomatuju rozhovor nekde s D. Vávrou už je to nějakej ten pátek, kde hovořil o výběru enginu a řek: no dnes už by to na UE3 taky šlo, a ten pocit co jsem při tom zažil bych nikomu nepřál, uplně mě polilo horko a udělalo se mi blbě, až pak jsem si hluboce oddech při slovech ale vybrali jsem CryENGINE protože jsme požadovali víc od enginu. Jako UE pro děcka na hraní(blbnutí) určitě Very Good, ale pro profi tvorbu určitě ne. a že je ted Free zase dobrý leda pro děcka, já když budu neco tvořit tak je pro mě výhodnější si klidně 4 roky platit 10 dollarů\měsíc než zadara a pak už napořád platit 5% royalty. A tady pár dle tebe paskvilů https://www.youtube.com/watch?v=6543HUY_TwM LOL
        • CE je určitě dobrý, ale jen pro mega tituly. Jinak výukových materiálů je poměrně málo. Ani dokumentace není moc kompletní. Navíc za těch 10$ nedostaneš vše. UE Dostaneš komplet i se zdrojákama.
          No a na závěr bych rád podotkl, že Crytek je docela v háji, co se týká finanční situace a to rozhodně nemůže být pro vývoj enginu dobré.
          Ve výsledku je to o preferencích, takže každý si veme to, co mu vyhovuje víc.
          Jinak k UE. Nevím jestli jen troluješ, a já teď spolkl návnadu, nebo jestli to myslíš vážně. Každopádně na UE jede nesrovnatelně víc "profi" (tvá slova) titulů, než na CE, takže od tohoto argumentu bych raději upustil.
          • Ale jako pravda je že Outlast se mi líbil moc myslim, že to už bylo na UE4.
        • CE neni spatny jako realtime renderer pro showreel, ale kod pusobi dojmem ze prava ruka nevi co dela leva. Napsat na tom cokoliv co neni FPS je za trest. Dokumentace to stejne, popise UI a da par prikladu kodu pro FPS. Pockej az se zacnes psat AI. A tim myslim psat, ne ze ho oslehnes jako v Unity.
          • Nehlede na to za ta blbost nema v zakladu za 10 dolacu ani pitomy deploy manager pro sireni vytvoru, musela ho doprogramovat komunita a stejne funguje zahadne, jaksi na pul a bez oficialni implementace.
  • To je teda pomoc !
    *16*
  • Robotron3
    Stejně mi přijde Unity pro indie vývojáře vhodnější. Zůstávám *4*
    • No, uplne ne. Unreal uz nepouziva uscript, ani c++ pokud nechces. Maji tam prednapsanych dost funkci, abys udelal hru jen zapomoci blueprintu a visualniho programovani.
    • Ristoro
      Unity mi moc nesedl, takže já jsem rád za to, že je Unreal 4ka free. Když jsem viděl co se v tom dá dělat, raději bych šel do U4ky, už jen kvůli tomu, že je novější, tudíž tu nějakou dobu ještě bude.
    • Ano v čem ? Každý si může zvolit co ho rajcuje....
    • wenceslaus
      V čem?
      • Robotron3
        Unity je jednodušší. Hlavní script jazyk používá C# oproti C++ v UE, což je příjemnější. Unity má 2D mód, ve kterém jdou velice snadno dělat 2D a 2.5D hry. Přijde mi to jako vhodnější engine pro export na iOS a Android.
        • Blbost, neznalost, blbost, opět blbost. Gratuluju, co dál?
        • Máš pravdu, nicméně je třeba si uvědomit, co za možnosti nabízí UE4 a Unity.
          Dle mého názoru se vyplatí vyhrnout si rukávy a zabřednout do UE4.

          Například Kerbal Space Program je již na hranici schopností Unity. Vývojáři si v devblogu stěžovali, že čekají na každý update Unity jako na smilování.

          A tvořit čistě ve 2D v UE4 samozřejmě nativně přímo v editoru jde.
          • Robotron3
            Možná jsem měl upřesnit nahoře, že mi Unity příjde vhodnější pro indie vývojáře, kteří dělají menší až středně velké hry. Něco velkýho, komplexního, na čem pracuje řada lidí několik let, věřim, že větší enginy jako UE jsou vhodnější. Pro menší projekty mi ale Unity přijde perfektní.
            • btw. Ze zkusenosti mohu rict, ze v Unity je problem zobrazit kolize celeho levelu, nebo optimalizace. Takze pokud mas plnou pamet, je tam jen strucne info a pokud ti nekde koliduje neco neviditelneho, nejsi schopen normalne zjistit co to je. O vlatnich materialech nemluve.
            • honza: Primocarejsi je, ale pokud se zeptas u vlastni hru na unikatni vlastnost a zacnes se rejpat do hloubky, tak to dost vrze. Co se tyce optimalizaci vede jednoznacne UE, i kdyz je spis na novejsi mobilni telefony. Ale to dle meho neva. Do pul roka se to srovna. Navic muzes v blueprintu na pawnu dost rychle predelat input a zkompilovat to i na jine zarizeni.
            • Krom c++ muzes pouzit visual script blueprint ve kterym se da udelat zda se skoro vse a je jednodusi na pouziti nez c#
            • Já jsem používal Unity (dělal jsem v tom třeba i bakalářku). Pak jsem přešel na UE4 a vůbec toho nelituju. Pořád si myslím, že Unity je super engine, ale vadí mi nedostatek nástrojů (defaultně není k dispozici třeba vertex painting nebo material editor - je nutno dokoupit 3rd party) a cenově (i před zrušením předplatného) je výhodnější UE4. Na druhou stranu chápu lidi, kteří zůstávají u Unity. Třeba tvorba na mobilní zařízení tam je pořád lepší. Navíc je tam práce víc přimočařejší. Zase je ale zapotřebí podotknout, že UE4 se hodně přiblížil indie vývojářům. Ve výsledku je to o preferencích. Být ale Unity Technologies, tak bych se dost začínál bát, jelikož UE4 jim hodně leze do zelí.
  • Nechci byt hnidopich, ale zcela zdarma je podle me neco, za co nemusim vubec platit, trebas MonoGame. Pokud engine ma stale royalties, tak proste zdarma neni. Navic pokud s tim nekdo pujde na KS, tak platite royalties i z techto penez viz. FAQ na strankach UE.

    Ano, UE uz ted nema predplatne, ale zdarma proste neni.
    • Vcelku je to zdarma. Platis za tech podporu a budouci updaty (treba vyklepsenou podporu VR (morpheus, occulus a pod)). Stejne tak by clovek mohl rict, ze lze udelat hru zdarma. Ale v momente, kdy platis za itunes nebo steam uz to uplne neni mozny, ze? :P Navic se tak clovek dostane aspon do jejich markeplace a zkusi si jejich free examples.

      Ano. Engine je zdarma vcetne sourcecode
      • Sry... Za updaty platit... to myslim obrazne. Budouci updaty jsou free. Ale za jejich tooly a tech podporu se tech 5 procent nad 3tis dolaru vyplati. Az budes mit stabilni studio, klidne muzete prejit na neco jineho. *3*
    • A co sisi myslel ? že můžeš parazitovat zdarma na cizím produktu ?
      • kdyz nekdo udela super popularni hru nebo jen tech demo v nejakem enginu tak mu dela OBROVSKOU reklamu ty parazite
        • Spades
          Aty si idi*t? Na co mu je reklama, když za NIC nedostane zaplaceno.
          • klid...nemyslel to spíše tak, že dělá svojí nezávislou tvorbou reklamu danému Enginu?
      • wenceslaus
        Myslím že mu nevadí princip, ale že používají slovo "zdarma".

        Tj. řeší docela nepodstatnou pitomost.
        • on ale zdarma je. Vidis to snad jinak?
    • jsi hnidopich :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit