Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lepší už to nebude zlatá jednička...
  • jindra.veliky
    a traky Crytek rekl ze to bude jen na Wii U protoze x360 a PS3 na to nemaj dost vykonu a na PC to delat nebudou kvuli mire piratu.. *9* *12* *16*
    • Problém ovšem v skutočnosti nie je vo vysokej miere pirátov na PC. Kúpna sila je na PC viac než veľká, ide skôr o to, že PC-čkári, ktorí hry nekradnú, často vyžadujú určitú kvalitu, ktorú im typické konzolové hry nedokážu poskytnúť. Je zaujímavé, že vývojári ako sú Crytek či Ubisoft toto nedokážu pochopiť a namiesto toho presúvajú vinu na pirátov. Chcelo by to vysvetliť im, že to čo stačí konzolistovi (alebo na čo je zvyknutý), nemusí absolútne stačiť PC-hráčovi.

      Pirátov je dosť na všetkých platformách, na PC majú možno najlepšie podmienky, ale ako dokazjúú rôzne konkrétne tituly, či vývojári, tá kúpna sila tu naozaj je.
      • Vzdy me dokzou pobavit prispevky nekterych fanatickych konzolaru,kteri staveji tema piratstvi do roviny ala "Na pc,to jsou sami pirati a zlodeji,zatimco na konzolich panecku,tam to je samy poctivy a zodpovedny hrac"
        Pricemz,kdyby bylo pirateni her na konzolich stejne jednoduche,jako tomu je na pc,tak to vypada uplne stejne.
        Konzole opravdu nepritahuji a neformuji moralnejsi hrace.
        Jinak pro vydavatele je vzdy jednodussi shodit nizke prodeje pc her na piraty,nez se zamyslet a prijit na to,proc se nekterym pc hram dari vice,nez te jeji.
        Lide by si take meli uvedomit,ze na konzolich dnes hraje mnohem vice hracu,nez na pc a proto shazovat nizke prodejni cisla pc verze her pouze na piratstvi asi taky nebude uplne ferove.
        Jinak souhlasim s tim,ze pc hraci maji trosku jine naroky na hry,nez bezny konzolovy hrac a proto bezmyslenkovity a cato odflakly port konzolove hry jim z pravidla vysoke prodeje nezajisti.
        Nemluve o tom,ze nektere druhy primarne konzolovych her proste na pc moc oblibene nejsou,pripadne se proste lepe hraji na konzoli ,na gauci s prately.
      • Slendrian
        Pravdu mas, niekde som cital a tusim to aj bolo na tiscali, ze minuly rok bol pre herny priemysel najsilnejsi v trzbach, holt herny trh upada, ono v podstate ked sa hry nestahovali tak sa vo velkom napalovali :D okolo roku 2000 som videl originalku jedine ako prilohu v hernych magazinoch :D
    • Slendrian
      konzole nemali mat vykon ani na prvy Crysis, a ouha, zrazu tam slape, podla mojho nazoru je to marketingovy tah: vyvolat u PC hracov pocit viny a pri konzoliach ukazat exluzivitu CryEngine 3. Crysis 2 nebola zla hra, ale keby som k tomu nedostal zdarma Battlefield BC2 ako bonus k predobjednavke tak by ma tych 40€ asi mrzelo, takze nebudem si trhat zily ak to nahodou na PC nevyjde :)
      • co to meleš ? Crysis 1 na max na PC a Crysis 1 na max na konzoli je jako nebe a dudy... A právě ty maximální detaily sežerou nejvíc výkonu, na medium to rozjede každej komp...
        • Slendrian
          ty tu asi melies jedno s druhym :) ja som nehovoril o detailoch, Crytek sa vyjadril pri vydani ze Crysis 1 nebude fungovat na konzoliach kvoli slabemu vykonu, a potom vydali port postaveny na Cryengine3 ktory bol lepsie optimalizovany, chalanisko vyssie spomenul iba nevydanie na konzoliach a PC, ziadne technicke detaily som nespominal, takze klidek :P
        • trolo
          crysis 1 na konzolach je na max ako na PC medium-low a bezi to na cryengine 3 narozdiel od PC verzie.
  • Veskoslav
    Tak pokud se budou držet sestupné tehdence, tak se tomu vyhnu obloukem. Po skvělé jedničce s nádhernou grafikou, přišla průměrná konzoloidní FPS, která ničím nezaujala. Ani grafikou, ani herními možnostmi.
    • Ty vole ! Grafika byla pomalu lepší než v bf 3 !
    • Nahodou, ten taktickej prvek nebyl uplne spatnej.
      • Nebyl špatnej??!! To uráží mou a mnohých inteligenci
      • deridon
        taktika byla i v jedničce.. ve dvojce se to pořád opakovalo.. jsi na vyvýšeném místě a označíš si vlastně vše co už je tam jakoby zobrazené.. :)
        • Ten taktickej mod byl uz v jednicce? Hmm, tak to si blbe pamatuju. Ok. Diky tomu taktickymu modu se ale preci jen da trochu ten perimetr naplanovat, odkud zautocit, kde se schovat a tak. Tohle jsem v Crysis 2 zkousel vyuzivat, ale v jednicce si to moc nepamatuju. Treba sem jen nevedel, ze tot tam de :)
          • trolo
            ano. v jednicke si mal tiez dalekohlad a mohol si odpocuvat nepriatelov(na max obtiaznost hovorili korejsky alebo jakym jazykom) a oznacovat si ich na minimapu + prezerat si teren a planovat z kade pojdes. mal si dzunglu, mohol si ist z kade si chcel. z vody, zlava, zprava, z hora. v crysis 2 si mohol ist tak vies kde... rovno,

            crysis 1 je bomba hra a tech stranka je este aj dnes neprekonana. dvojka je sheet a to ani neratam tie ich reci co slubovali.

            crysis 1 je legenda. potom super datadisk warhead. hra sa zapisala do "dejin" asi tak ako far cry 1 v svojej dobe. na dvojku kazdy zabudol po mesiaci.
          • deridon
            napsal jsem taktika, ne taktický mod :) já jedničku dohrál 2x na Delta obtížnost a musel jsem perimetr taky okoukávat a většinou jsem se vyhnul zbytečné sebevražedné konfrontaci s nepřítelem.. a šlo prostě o tu volnost.. dvojka měla dejme tomu pár cest k cíly, ale pořád to byl "volnější" koridor a taktizovaní oproti jedničce mi přišlo strašně zjednodušené
          • PreidaQ
            On byl v Crysis nějaký taktický mód? Hrál jsem oba díly, ale nějak mi uchází, co by to tak asi mohlo být.
  • Crysis 1 me bavila do pulky. jak se to presouplo k alienum tak nuda nuda a zase nuda. zaltej FC1.
    • Paradoxne,ja mel tenhle pocit spis u toho FC 1,nez u prvniho Crysis.
      • FC1 jsem dohral cele 3x. naprosto spickova hra. Crysis 1 uz jen graficky a jen do pulky.
    • Me prave od zacatku Crysis moc nebavilo, zatim jsem ho ani nedohral, tak doufam, ze to ti alieni ozivi. Crysis 2 mi prislo zivejsi a i graficky se mi libi trosku vic a ta grafika me pripadne hrozne hezka, castokrat jsem opravdu dost koukal s otevrenou pusou (a to jenom na Dx9) coz se uz dlouho nestalo, nechapu, proc C2 nemaji lidi tak radi *9*
      • Souhlas. Dvojka byla taky minimálně tak dobrá jako jednička. Po technickém zpracování byla ale mnohem mnohem lepší a cry engine 2 je teďkom to nejlepší co vůbec je. Lidi tady prskají jenom kvůli jejich chorobné předpojatosti proti předělávkám z konzole. Taky už docela ohrané téma. Když ví, že je to z konzole, ať to ani nekupujou (nebo nefalšujou) a ne to projet a pak na to prskat v každém fóru. Docela patetické.
        • Tikov
          Technicky jsem si ničeho mnohem, mnohem lepšího nevšiml (spíš naopak, tak mne napadá byla tam vlastně nějaká volná destrukce?), příběhově to bylo na houby, emzáci nestáli proti lítavcům z jedničky za nic a z jedničkového koridoru udělali tunel s občasnou arénou. Ne ta hra není lepší v žádném aspektu (vyjma vyšší prodejnosti).
      • Protoze je to oproti jednicce prakticky koridorovka.
        • Mechwarrior_bw
          koridorovka je skôr C1, C2 je tunel :)
          • Asharak
            Správně! Už by se měly zavést přesnější pojmy, aby se zachránily alespoŇ nějaké hry *7*
    • Tahle definice platí spíš u FC1, alespoň u mě. Crysis byl lepší, ale pořád mi tam ty alieni spíš překáželi.
    • U mě to teda bylo přesně naopak.
  • och dalsia generic fps?

    crysis 1 na PC mal aspon nieco svojske, bol niecim jedinecny (grafika)
    multiplatformovy crysis 2 bola podla mojho nazoru hroza.

    a uz sa blizi crysis 3... a crysis 4 a crysis 5 az do nekonecna.
    • crysis 1 byla skvělá. Sice mě tam štvalo to velké množství nepřátel, ale takové jsou uř střílčeky od Cryteku. Crysis 2 byl naprostý odpad. Jedna z mála her, kterou jsem ani neměl tu sílu dohrát. Na každým rohu jsem narazil na něco, co mě neuvěřitelně štvalo. No aspoň že se to dalo rozchodit na snad všech normálních PC...
      • Jeste aby se to nedalo rozchodit na slabem PC, kdyz graficky to bylo horsi nez Crysis 1.
        Hlavne ty rozplizle nedetailni textury me znechutily a taky prebloomovanost (mame low res textury tak tam hodime bloom a lidi si toho nevsimnou!).
        Sice po vice jak mesici od vydani vydali nejake hires textury na PC,ale znova uz jsem to fakt hrat nechtel, zvlast kdyz ani ty lepsi textury nevylepsi slabou AI, male mapy, divne emzaky (chci zpet robo-chobotnicky) atd.
    • a vite ze uz chystaj crysis 4 vyjde driv nez crysis 3
    • no pozor, crysis 1 podla mna nebol len o grafika. to sluzila hlavne na dokreslenie skvelej atmosfery. ja som velmi ocenil ze tam bola aspon ciastocna volnost. bola to skratka velmi dobra hra. to sa o crysis 2 v ziadnom pripade povedat neda.

      (pisem to popredu, aj tak by s tym nejaky chlapcek s gamepadom v ruke rychlo vyrukoval)
      • V tomhle musím částěčně souhlasit s šulíkem. Nechci říct, že Crysis nesahal FC ani po kotníky, ale rozhodně alespoň pro mě bylo první Far Cry mnohem lepší.
        Navíc sice Crysis možná nebylo jen o grafice, ale věř tomu, že kdyby tam nebyla grafika, která tam je, tak by po té hře neštěkl ani pes.
      • volnost v Crysis1? Hrál si vůbec Far Cry? Crysis ji nesahá ani po kotníky. Nejlepší FPS všech dob.
  • Takhle hra je přesnej příklad toho že konzole omezujou vývoj nových her.Pak za to kvůli vám platíme my PCčkáři... *7*
    • Až nebude pirátění na PC tak neuvěřitelně snadné (CTRL+C a CTRL+V jednoho souboru), tak možná s tím začnou vývojáři něco dělat.
    • Co si neukrad, to ti rodiče koupili, takže o placení pomlč.
    • Tak zaprve, kdybyste vy pcckari platili... ze ;)
      • Veskoslav
        Jo kdyby konzolisti, co mají pc nepiratili:-D


        Aneb kde je bohužel příležitost, člověk se ji chopí. Což kdyby byly větší možnosti stáhnutí na Xbox a PS3, tak by ses nestačil divit, jak by se propadl trh.
    • keby sa PCkári skladali na viac ako (v priemere) 15-20 príjmov hociktorej multiplatformovej hry, tak by som s tebou aj súhlasil

      kto platí, rozhoduje
      • Veskoslav
        Tak když 7-10 portů dopadne naprosto tragicky, tak proč na to přispívat, že?
        • Zaklínač 2 měl taky nic moc prodeje natož jaká to byla pecka...nebo to byl taky jen mizernej port z konzole?
        • ten pomer je podľa všetkého takmer nezávislý na kvalite

          týka sa to aj Battlefield 3, aj Assasin's Creed (1čky, kde bola grafika určite obstojná a content naviac), aj GTA aj Mass Effect (kde kvalita grafiky nehrá rolu) a aj rôznych zabugovaných nepodarkov

          niekedy mám pocit, že PC hráči v našich končinách nemajú celkom jasnú predstavu kto je a ako vyzerá mainstreamový konzument herného priemyslu, ktorý tvorí 70-80 percent jeho príjmov
      • pardon, vypadlo mi "15 -20 percent"
    • Tím ''tahle hra'' myslím Crysis obecně.Ne jen zrovna tenhle díl samozřejmě.
  • Slendrian
    Tiez by ma potesilo ak by sa trojka vratila ku volnym korenom a demolacii prostredia, a hlavne nech sa obmedzia cheateri na MP, dokazal som to predychat ale ked ma v jednej mape daval niekto do hlavy cez celu mapu a vsetky stromy a nabral 80 fragov za smiesny cas, tak ma to vytocilo do takej miery ze MP som odvtedy nezapol...
  • Phillios191
    Doufám že to udělaj jen pro PC exkluzivně a na konzole se z hluboka vyse*ou
    • tak na to zapomeň....
    • http://wccftech.com/wp-content/uploads/2012/04/Crysis-3-Origin-635x230.jpg
    • Miroo_CZ
      Ani bych se nedivil kdyby to udělali přesně naopak...přeci jen k doby chtěl úmyslně zkrachovat?
      • Kdyby zkrachovali tak bych zrovna pro ně fakt nebrečel :D
    • God-of-War
      Sni dál:)
    • To je asi nemas moc rad? :D
      • Phillios191
        to je slaby slovo, ja je nesnasim. Bej po mym tak konzole smazu z povrchu země, nebo na ně vydavam hry az mesic po prodeji PC verzi( aby konzolisti věděli co je to čekání)
        • Ty jsi asi hodně velký hlupáš když jsi schopný něco takového napsat. Mam rád lidi co by nejraději něco zakazovali a ostatním vnucovali jenom to co chtějí.
          • oprava- hlupák
        • hlavne ze je to presne naopak ze napred vychazi hry na konzole ty noumo.. takze si cekej ty treba :D:) v tom vidim tu vyhodu ze si na xku zahraju hru driv ;)
        • Ja myslel spis ty kluky a holky z Cryteku ;)
  • No doufam ze 3 nebude zklamanim a nebude omezena kvuli starym konzolim a bude to super akce s prvotridni grafikou jako bylo za jeho casu Crysis.
    • To si pis, ze to bude designovany na konzole. Dnes uz tezko muzes cekat neco jinyho.
    • veľmi veľmi veľmi málo pravdepodobné
    • a hlavne at mi koukaji vysvetlit proc si nanooblek vymenuje lidi jak se mu zachce
  • Chystá se už na nás Crysis 3? Není to zbytečná otázka? Samozřejmě, že ano. Však je třeba ždímat a ždímat... až do úplného vyždímání. Toť praxe dneška. Třeba zrovna Crysis se podle mě dočkáme ještě několika dílů a možná i nějaký ten spin-off se najde.
    • zdimacka penez ? O Crysis jako trilogii se vi uz od dob kdy se teprve delalo na jednicce. Zdimacka penez mozna ,ale s pevne danym zakladem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit