Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Strašně se na to těším , metro 2033 byla prostě paráda , která měla své mouchy a občas to nefungovalo jak má , ale tu atmosféru pochytila skvěle a to je co říct . Od pokračování očekávám zkrátka vylepšení všech nedostatků k dokonalosti , nabitý příběh se stealth momenty a akční akce jako byla na videu. Multiplayer by mohl být taky paráda , ale bojím se , přece jenom po dvou dílech se skvělým příběhem , atmosférou si zahrát deathmatch by nemuselo být ono . Ale např. vybrat si stanici a postupně si zvyšovat hodnost , boje stanicí proti stanicím , sabotování , chození na povrch , dělat úkoly s partou přátel . Tak bych si to moc přál , ale necháme se překvapit , doufám že příjemně překvapí .
    • To, cos dole popsal, je MMO hra. To fakt od Metra necekej.
  • Metro 2033 jsem dohrál a hodně se povedlo a bavilo mě... na toto se taky těším, vypadá to super. Na knížku kašlu :)
  • Ocelot23
    No konečně po dlouhé době nějáká extáze pro oči...už bylo třeba...
    • Podivej se ven z okna tam extaze pro oci bude urcite.
      Grafika na tom zalezi, jo jo.
      • Vsak si budes moct zahrat Xbox verziu... ked ta pekna grafika tak stve :-P
        • Ataker
          už se těším až to vložím do Xka a nebudu spat celé noci :)
          • jesusek
            Možná tak jednu celou noc *1*
            • Ataker
              No uvidíme já dokážu hrát SP stále dokola, ale musí mě to opravdu chytnout... stejně jako Gears of War 2 to už mám dohrané tak po páté a stále mě to baví.
  • B.o.b
    Vždyť ten skript tam vůbec nemusel být.
  • K tomuto videu se dá říci - co to sakra má být? Proč tu hru dělají z pohledu Arťoma? Proč przní výbornou knihu? Je tam tolik jiných lidí, kteří v knize nejsou rozvedeni a hodili by se na akci mnohem více, než mladíček Arťom, ale ne oni tam stále musejí naprosto nesmyslně cpát Arťoma...
    • Velice jednoduché video a atmosfera z nej čiší na všechny strany. Jedinou vadou na krase je opravdu ta angličtina.

      S knihou se to opravdu srovnavat nedá, tedy alespon pokud se jedna o akční hru. To co chceš ty tak by z toho musela byt hororová andventura ve které by byli akční minihry.
      • a jak bys to chtel celkove v RUstine? :D :... to nejde... podstatny veci tam musej bejt anglicky a naky okrajovy atmosfericky rozhovory jsou puvodni
        • Já osobně jsem první díl hrál v ruštině, stejně jako Stalkera a jiné ruské/ukrajinské hry. Je pravdou, že by například ve Stalkerovi měla být spíše ukrajinština, ale ta ruština stejně dělá lepší atmosféru než čeština nebo angličtina.

          Ještě k tomu překladu, nechápu, proč v anglickém a českém překladu byl místo Mělnika Miller. V anglické i české verzi knihy je psán Mělnik (popřípadě Melnik v anglické verzi), ale ve hře je Miller.
        • no takhle je to přesně i ve většině filmech, je to pochopitelné, ale.. kazí to dokonalost atmosféry a moji kámoši nejsou přistěhovalci, kteří právě přijeli do USA
    • Takhle to nemuzes brat, moc to porovnavas s knihou a kdyz k tomu davas svy ocekavani tak se akorat zklames. Ja jsem knizku necetl a metro 2033 povazuju za jednu z nejlepsich fps poslednich let. Jiste si dovedu predstavit, ze to neni podle knizky a ze kniha je lepsi a buhvi co, ale kdyz na to na chvili zapomenes, tak se treba budes u te hry celkem slusne bavit.
      • To jsem chtěl, ale hra mi neustále dává najevo, že bez té knihy ten příběh nepochopíš - ten ve hře má hodně děr, takže je to opravdu problém. Navíc nejlepší části z knihy jsou ve hře vynechány nebo ořezány na naprosté minimum... Ať už je to Říše, útěk z knihovny nebo návštěva "domorodců".
    • jesusek
      Tak z pohledu někoho jinýho by to nemuselo být špatný. To ale neznamená, že to bude špatné z pohledu Arťoma.
      • Metro 2033 z pohledu Arťoma bylo špatné, takže nečekám změnu.
        • T.L Blade AGAIN TROLLING :D... (like at games from blizzard :D)
          • Já pouze podotýkám fakta :).
        • Ocelot23
          Jdi si číst nám nech hraní...
          • Tak tomu sa hovori demencia maximalneho rádu. Zato Vám magorom ako Vy by som doporucoval presny opak, nech hraní a bez si cist, pak mozna ubude vypatlancu co si bezi do obchodu koupit nejnovejsi kravinu za 30€.

            Kdyz se hra dela podle neceho tak se toho ma drzet a ne prznit orginal.
            • Ocelot23
              Jo jo jsem dementní :D A zamyslel ses co si ty?Tohle je forum o hrách!Až budu chtít číst půjdu na forum o knížkách :D
            • Ono je asi moc složité pochopit že nejde celou knihu převést na hru. Vždy se musí něco upravit nebo změnit aby to fungovalo. Jenže to nemá cenu vysvětlovat magorovi a vypatlancovi jako seš ty.
            • Proč by se měla striktně držet originálu? A kolik lidí asi četlo tu knížku, aby jim to vadilo? Hra byla dobrá, to, že se lišila od knížky je detail, kterej vadí pár procentům lidí, kromě toho kdyby to bylo zase stejný jak knížka tak by si zase někdo stěžoval, že je to to stejný a nuda.
            • Jazz
              Jdi si přečíst pohádku na dobrou noc jo ?
              A nám nech hraní
    • dyt kniha byla taky o artomovi ... a na metro 2034 se v Last Light pribeh uz nevaze .. naopak chteji pokracovat prave v pribehu Artoma ...
      • Základní hra a Metro 2033 nemají téměř nic společného. Ta hra se snaží držet příběhové linie, ale vlastně se jí vůbec nedrží a celou ji akorát ničí. Je to hodně akční, nábojů je hodně, Arťom za první "misi" ve hře vystřílí více nábojů, než všichni dohromady v knize... Pro mě je to obrovské zklamání a po shlédnutí prvního videa z Last Light to nevypadá, že se to změní - atmosféra, kdy se proplétají mezi tím zástupem, který skanduje "Slava", je hodně dobrá, ale ta hra je moc akční a moc ničí příběh knihy... Prostě oproti slibům a knize je to hodně slabé. A to ruskou či ukrajinskou tvorbu mám opravdu rád, ale toto se opravdu nepovedlo.

        A úsměvné je, že Khan promlouvá k Arťomovi anglicky, ačkoli "Fuhrer" mluví rusky.
        • je logicky ze budou pokracovat v roli Artoma.... ve hre taky nebylo zrovna moc naboju, ja mel obvykle tak 3 zasobniky a jeste sem musel kupovat filtry a lekarnicky s granatama, kdzy sem je nenasel...

          Jinak Hra se knizky drzi tak z 30% , i za to jsem vdecnej... protoze kniha bylo samy rozmlouvani a okradani artoma o vse co mel :) tady je Ranger uz od prvniho okamziku ...

          metro 2033 z pohledu artoma bylo SPATNY??? a z jakyho jinyho podledu bys to chtel mit ty vole? :D kdyz to vse se toci okolo Artoma ... ... uprime knizku sem docetl pred mesicem a pak sem zacal hrat hru.. a knizka byla mistama docela nudna, protoz tam bylo strasne moc filozofovani ze strany khana atd
          • Zase tak logické to není, protože kniha z jeho pohledu nepokračuje. 3 zásobníky? Já se nikdy nedostal pod 4, nekupoval jsem filtry, ani lékárničky ani granáty. Koupil jsem si pár zbraní a tím jsem skončil, protože nic nebylo třeba.

            Největší problém je, že ta hra je na hlavu postavená, Arťomovi je 20, nikdy nevytáhl paty ze své rodné stanice a najednou vezme samopal a běhá po povrchu? Co to má být? V části, kde v knize projdou jedním tunelem, tak ve hře to natáhnout na pomalu hodinu...

            Co takhle z pohledu Mělnika, který byl vojákem a mohl tam mít vcelku dost akčnějších částí? Nebo Hunter.

            Pokud Ti přijde filozofování ze strany Khana, kterýho tam bylo hodně málo, jako nuda, tak to je potom těžké...

            EDIT: Pokud si tu knihu četl, tak by navíc mělo být jasné, že Arťom vlastně téměř nic v té knize nedokázal, ale celou jeho cestu mu pomáhali Homo Novus, a díky tomu se o něj v podstatě většinu času někdo staral, takže že by z něj najednou byl nějakej hrdina, to bych se hodně divil...
            • Filozofování tam je naprosté minimum.

              Všechno co popisuješ je práce Homo Novus. Oni mu pomáhali to projít, oni naváděli ostatní ve snech, aby Arťomovi pomohli... Celou tou knihou ho oni provedli. Jediné, co on dokázal, bylo to, že jako jediný se z jejich kontaktu nezhroutil a oni dělali vše proto, aby přežil, což se jim na konci vymstilo.

              Metro 2034 je napsáno z pohledu Huntera a Arťom se tam vůbec nevyskytuje, proto se ta hra jmenuje Last Light a ne Metro 2034.

              A tvůrci her si mohou psát, co chtějí, ale to neznamená, že prznění knihy je věc dobrá, to Ti řekne snad každý. Jak jsem psal výše, STALKER se také nakonec vydal cestou mimo knihu, což mu jedině prospělo, protože neprzní žádnou knihu, ale vzal si z ní to nejlepší, co mohl.
            • Mno ono toho Filozofovani tam bylo vcelku dost celou hru...

              Dablove mu sice pomahali, ze vydrzel ty veci v tunelech atd... ale taky musis zapocitat ze artom mel kur*a stesti porad, pokazdy mu nekho helpnul... a nikde se nepise ze ARTOM je hrdina 1 tridy :D .. ani v knize, ani ve hre... jen ve hre z nej hned udelali rangera atd... a taky tam dali vic souboju , pac koho by bavilo hrat 10 hodin a z toho mit cca 30min prestrelek jako v knize :)

              To ze knizka konci tim ze vybombardujou "zakladnu" dablu a artom bezi zpatky z veze do metra, neznamena ze se potom nic nedelo.. jak jsite vis tak autor pis epokracovani knizky, nebo ho mozna uz ma... a i kdyby ne, tak porad je to otevrenej konec knizky a tvurci videohry si muzou napsat cokoliv chtej...
        • ok .. zkus se na to podivat z hlediska vydavatele .. udelat to po tvem a bude to bavit tebe,me a dalsich 300 lidi ... nebo to udelaji akcnejsi a bude to bavit lidi 10 000 (cisla jsou smyslena tak se toho prosim nechytat) ... v prvni rade je to hra ... to ze jedna stranka knihy je lepsi nez cela hra je normalni ...
          • V tomto ohledu máš pravdu, proto také píši, že kdyby to raději nějak rozvinulo příběh kniha - například by mohli ukázat celý příběh z pohledu Mělnika nebo Huntera, potom by tam ta akce i seděla, ale takhle dělají z Arťoma něco, co neni.
            • Tak STALKER se naštěstí nakonec rozhodl tou knihou pouze inspirova - namísto přistání ufounů udělal Černobylskou zónu. A je to jedině dobře, protože ta kniha byla vše, jenom ne akční...

              Metro bylo podle té knihy děláno a to je podle mě chyba. Hra (či film) nikdy nemůže mít stejnou atmosféru jako kniha - na to doplatil například Godfather. Inspirovat se knihou a jít svou vlastní cestou? Ano, ale ať se tu knihu nesnažej napodobit - Metro se příběhu té knihy drží, ačkoli značně uboze a nezajímavě. A to je hlavní problém.

              A ještě jedna věc mě na hře iritovala - hra sama Ti řekne, že Arťom je 20 letý kluk, který nemá žádné zkušenosti, ale během první hodiny Tě nechá zabít bůh ví kolik Dark Ones, Říšských oficírů...

              Navíc zase taková sláva to nebyla. Pokud to budeš srovnávat s dnešními FPS, tak to oproti naprosté většině bylo dobré, ale pokud to budeš srovnávat i s TPS, tak už to žádná sláva nebyla.
            • tak to mas jako STALKER a Tarkovskij nebo bratri Strugacky .. mozna ne v takove mire ale preci .. myslim, ze prilisne lpeni na knize by bylo spis na skodu ..alespon pokud chceme zustat v zanru ... takze kdyz to vemes jako atmosferickou FPS inspirovanou Glukhovskiho knihou tak do dopadlo dobre .. dokonce v zaplave soucasnych nesmyslnych strilecek to, i pres sve chyby, pomerne zari ...
  • cod mw 3 vypada lip ,..m2033 byla kravina vsech kravinek
    • Trololololololo
    • Když už chceš trollovat, tak to aspoň nedělej tak okatě.
  • Len dufam ze nebudem pocas toho naskriptovaneho behu mackat stupidne klavesi a ze ozajsne hranie sa nezvrhe na cod. Chcem poriadny survival!!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit