Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • není to klasické schematické - padouch chce zničit svět, zastav ho, tak jsem to myslel, ta zápletka BG1 s dodávkami nekvalitního železa a obsazováním obchodní společnosti dopplegangery jako zástěrka pro Sarevokovy božské ambice jde trochu dál, stejně tak chudák Joneleth, zamilovaný elf kterému zhrzená láska zničila život, chtěl se pomstít a nevyšlo to, tak mu za trest vzali všechny emoce a schopnost cokoliv cítit, což ho zničilo, jeho motivace byla dvojí, jednak se chtěl pomstít elfům co mu to provedli, druhak chtěl z hráčovy postavy získat zpět možnost něco cítit vysátím jeho božské podstaty, aby už dál netrpěl, ano, je to high fantasy, ale jde mnohem dál než hur, hur, zlý náčelník/kouzelník chce dobýt zemi a pak svět za pomoci mcguffin artefaktu, jako třeba v knihách o Drizztovi.. ale máš pravdu, ToB už přesně k tomuhle sklouzlo, i když podle mě to bylo důstojné zakončení, jen trochu trpělo tím že to měl být plnohodnotný díl, ale nakonec z toho udělali datadisk, tak to bylo dost ořezané
  • tunak: trh na hru by byl, prostě na to nemají, a tím nemyslím prachy ale schopnosti, což zjistili když doteď neudělali plně funkční jedničku a už se hrnou na ID? Já normálně když dělám práci, tak jí dodělám, než se pustím do další, za tohle bych měl v práci padáka
  • ad 1) i2) jdi do gogu, ta funguje na 100% a ta už má podporu vyšších rozlišení v sobě, přesná čísla nevím, já mám jedničku ještě na 6ti cdčkách. případně stáhni widescreen mod. ad 3) nedělej to, pokud chceš mít možnost kitů v jedničce, nainstaluj mod tutu, který docela funguje, ale voda je zelená, ale jednička je prostě jiná hra, má jiná pravidla kouzel(některá jsou mocnější v jedničce, třeba summon undead) a trochu jiný přístup k hraní, zahraj si radši původní hru bez modifikací, navíc se moc omezíš, protože si dáš body do zbraní, které ve dvojce nejsou tak dobré, nebo budeš chtít používat jiné, kdežto když si importuješ save z nemodované jedničky, nechá tě to zbraně znovu vybrat, jednička je nádherná, proč jí prznit modifikacema(které jsou i trochu cheat, třeba dualwielding)?
  • obojí to dělá ten samý mód - Baldur´s Gate Trilogy, spojí obě hry a oba datadisky do jednoho mega ultimátního RPG masakru a všechno to bězí v enginu BG2, složitý to neni, jen chvilku trvá než se to zkompiluje, já osobně bych šel do klasiky a na Enhanced verzi se vykašlal, jelikož zas tak moc enhanced neni :)
  • HUD je v počítačových hrách synonymum pro UI, je to zažitá zkratka a používá se zcela běžně, tak nemachruj a netahej do toho nějaké stíhačky *4*
  • Tahle diskuze mne motivovala znovu si zahrát BG a přemýšlím, že pěkně od prvního dílu po konec dvojky. Vyplatí se koupit (bez ohledu na cenu) původní hru na GOGu nebo spíš Enhanced edition? A jak složité je případně původní hru upravit (BG1 i BG2), abych mohl hrát v rozlišení 1680x1050? Případně jak složité je hrát BG1 v engine dvojky? (Myslím, že tahle možnost existovala?)

    Dík.
  • Co si pamatuju, tak to byl přesně případ překladu BG. Byl to dobrej překlad, překvapivě dobrej. Ale EE jsem v ČJ nehrál, to je to opravdu tak špatné?
  • ?? HUD je jednak head-up display, což je technologie promítání obrazu na sklo kokpitu ve stíhačce, chtěl si napsat UI neboli user interface, a jednak tohle jako kritérium výběru nechápu, to je to poslední co mě zajímá. Promluvíme si za rok po vydání až ta hra bude opět nedodělaná, jako je teď BG 2 EE, hlavně že mají scalující UI, super *7* jak málo lidem stačí ke štěstí
  • Tohle neudělají, protože se jim to nevyplatí. Nenajdou pro hru dostatečně velký trh. (A ostatně asi i vědí, že na to prostě nemají.)

    Museli by koupit práva na značku + na D&D.
  • Morrowind. *5* (Nebo třeba Mafia.) Irenicus byl skvělý, ale klasické high fantasy to pořád je. Klasické high fantasy je přece LOTR a v LOTRu - i Silmarillionu, kde bych hledal inspiraci pro postavu Irenica - je motivace záporáků, před nimiž zachraňujeme svět, taky složitá a pochopitelná. To je přece v každé byť i jen trochu kvalitní literatuře od detektivek Agathy Christie po Oidipa vladaře, Hamleta a Racka.

    Ačkoliv byla v BG motivací vždy v první řadě osobní pomsta (nebo rozluštění záhady Velkého Záporáka), nakonec se z toho zachraňování světa přece jen vyklubalo. Ten negativní pocit je u mne ale zřejmě způsobený podle mého katastrofálním ToB.
  • Asi jsme si nerozuměli. Máš samozřejmě pravdu, že ID je úplně jiná hra, jak jsem tu někde okolo psal, je to tahová strategie s D&D praidly na Infinity engine a s vývojem postavy. *4* Je to taky trochu v podstatě klasickej dungeon i s tou koridorovou hratelností.

    První BG pro mne byl v cca 14-15 letech kdy jsem ho hrál zřejmě vůbec největší herní zážitek. A nejúžasnější na něm bylo asi objevování herního světa, posouvání se z lokace do lokace, v okamžiku, kdy i smečka vlků představovala problém a ten legendární Ogre s legendárním opaskem velkou výzvu. A že ten svět byl krásnej. Taková ta středoevropská podzimní atmosféra, moře se sirénami (moje snad nejoblíbenější lokace), pozdně středověký "bachtinovský" karneval, tajemný Cloakwood a potom velké středověké město na severu s "novogotickým" mrakodrapem Iron Throne.

    Icewind Dale vznikla na stejném enginu za použití z velké části asi stejných assetů myslím právě jako reakce na úspěch BG. Nikdy neaspirovala být stejně propracované RPG v propracovaném a na tu dobu živoucím světě. Je to trochu jiný žánr. A tu atmosféru vážně měla parádní.
  • Však já původně psal o Sloupech. A jestli to je správně? Možná si zvyknu a bude se mi to líbit, ale když jsem viděl lets playe bety, tak jsem spíš nevěřícně koukal. Tohle je na hraně plagiátu.
  • Ještě tam máš svitky, který jako by z oka vypadly těm z BG a tak nějak celkově to alespoň na mne působí jako BG3. To jsem popravdě z kickstarterový kampaně nečekal, tak mne to překvapilo. Je totiž už víc, než jen inspirace, je to na hranici plagiátu.
  • nemáš pravdu, v BG1 i BG2 o zachraňování světa zas tak nešlo, a klasické high fantasy? ukaž mi jinou hru kde máš tak nečernobílého padoucha s "pochopitelnými" motivy jako Jon Irenicus?
  • I v původním BG šlo nastavit vyšší rozlišení než SVGA, ale padalo to, to jo. No já čekal, že EE bude průšvih, ale tohle jsem nečekal, na to mě nemohlo nic připravit, cítil jsem se jako děcko co si jde pro oblíbenou zmrzlinu a prodavač mu jí schválně hodí na zem do psího výkalu, sebere ho s notnou dávkou prachu a hlíny, flusne do něj a řekne 500 korun, prosím
  • Podobný HUD jako má bg v iwd je jeden z důvodů, proč jsem si to předobjednal. Zbytek od tebe je už spíš neopodstatněný hate.
  • pivodní obsah... aháááááááá už chápu proč je enhanced edice oblíbená *1*
  • Oni navic zadnej mod nedelaj, trebas to BG se chova tak, ze se ti proste roztahne view na herni plochu, takze vidis vetsi oblast kolem postavy, ale rozliseni to ma porad stejny jako dobova hra, takze to presne podle toho i vypada. Navic tohle slo udelat i s puvodni hrou pomoci par zasahu. A samo jak sem psal niz, nese to sebou hromadu technickych problemu a vsemozny potize. A amatery bych je nenazval, amateri kdyz neco delaj, tak prevazne poradne. Tohle jsou proste mastici...
  • i přes to, co jsem napsal, mám ID rád, právě proto si EE nekoupím. Proč radši neudělají vlastní příběh a nenakreslí nové mapy? Mají systém dungeons & dragons, tudíž nemusí ani vymýšlet nová pravidla, jen udělat magické předměty, zajímavé questy a rozmístit potvory, to toho chci tak moc? Slibovali BG 3, zlatý voči
  • DeDy
    To je jako když se měšťák hádá s vesničanem, že jeho život je lepší. Každý právník ti řekne, že pravda je subjektivní. Já mám prostě rád venkov a město se mi protiví. A to je správně! Kdo má rád město, taky je to správně. (edit: vesničanem).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit