Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zatím nejhorší anglické žvatlání, co kdy Vávra předvedl. Kvalita zvuku je špatná, ale jak mluví rychle a příšerně vyslovuje, tak to hrozně splývá.
    • Jako co to v tý zvukový stopě od třetí minuty je? SSSSS So surprisingly SSSSS the armor SSSSS withstood a lot SSSSS.
      • walltar
        Myslím, že za ním v pozadí prší a mikrofon jim chytá ten zvuk toho deště když nemluví. Asi nějaká automatická kontrola hlasitosti nebo něco takovýho.

        Ale ani přes to sem neměl problém rozumět. Na to co je u nás anglický standard mluví ještě celkem dobře.
        • Já doufám, že dneska už se u nás anglicky mluví o trochu líp než za mých mladých let, kdy jazyk učily přeučené ruštinářky.

          A odstranit ten déšť aspoň dodatečně není žádný velký problém. Akorát si nikdo nedal tu práci, že.
          • Není problém? *1* Co ty o tom víš? *3*

            Vávrova angličtina se lepší, zvyká si zřejmě na komunikaci ve studiu a na tyhle deníčky. Ze začátku to vážně nebyla žádná sláva, teď mluví v pohodě spatra, potřebná slovní zásoba mu taky nedělá problém. V zahraničí se naštěstí většina backerů a lidí, který hra zajímá, o jeho angličtinu nestará. Jsou tolerantní, chápou, že nejde o rodilého mluvčího.

            Tempo řeči je skutečně trochu přehnaný. Ale zas - Warhorse (a jejich publikum) zřejmě chtějí prezentovat hru slovy hlavního dizajnéra (režiséra) a ne někoho, kdo sice mluví jako profesionál, ale neví, o čem mluví. Vlastně docela sympatickej přístup.
            • Já právě asi ne, jsem střihač, ne zvukař. *3*
            • Jsem rád, že píšeš věcně. A nevěřím tomu, že konkrétně ty by sis s tím "deštěm" nedokázal poradit aspoň do té míry, aby to pokaždé, když Vávra dokončí větu, nezačalo řvát jako když funí přežranej nosorožec.
            • Víš, o tom, že to jde. No jistě.

              Podívej, pokud špatně nasnímáš zvuk, tak, že ti mluvený slovo ruší nějakej ruch podobný frekvence, tak s tím prostě nic nenaděláš. Nedá se s tím nic nadělat, protože pokud snímáš jeden nebo dva kanály ze stejnýho místa, máš dvě stopy zvukový informace - dvě jednoduchý křivky. Nemáš zvlášť nahranej komentář, zvlášť ruchy, atmosféry, b-roll... Můžeš si s tím zkusit hrát, ale pokud je ta frekvence podobná, budou zásahy slyšet. Navíc Warhorse asi nezaměstnává profesionálního zvukaře, aby jim postprodukoval youtube videa. To bohužel nedělá nikdo (rozuměj dělá málokdo) a mainstreamovej YT konzument na profesionální mix stejně není zvyklej, nepotřebuje ho. Profesionální mix záznamu z Rode Videomic je zbytečnej.

              Vybavení pro profesionální záznam zvuku v exteriéru je navíc drahý. Drahej je taky zvukař, kterej tu šibenici podrží - a ví, kam ji má strčit. (Dobře, klopák by možná tak drahej nebyl a asi by pomohl. Šikovnej člověk dokáže i mimo ideální podmínky natočit za málo peněz hodně muziky, to bezesporu. Proč by to ale dělal u vývojářskýho deníčku?) Koupit si zrcadlovku s nějakej plastovej objektiv prostě nestačí, pokud se chceš videu věnovat pořádně, leze to do peněz a kamera (čip a procesor) je ta nejmenší investice. Warhorse videa nejsou špatný. Tady maj dokonce záběry z dronu.

              Výsledek je otázkou rovnováhy mezi investicí (finanční, ale taky časovou) a očekáváním. Ty záběry z dronu mohly bejt snímaný v modrý nebo zlatý hodině, šerm mohl bejt nasnímanej a postříhanej dramaticky jak ve Starejch pověstech českejch, ale dodalo by to tomu videu nějakou opravdovou hodnotu?
            • Vím o tom tolik, že to jde. Spíš mě zaráží, že to nevíš ty...

              Vávrova výslovnost je pořád stejná, tj. pořád stejně špatná. Kdyby si dal tu práci a absolvoval pár hodin s dobrým učitelem, tak se s minimem námahy výrazně zlepší. Jenže on si tu práci nedá, protože má patrně dojem, že mluví dobře.
          • walltar
            Celkem dost lidí zvládá psanou, i když i hromada mladších má problémy, ale znám málo koho, kdo by zvládal mluvenou.

            Ale nevím jak je to s lidma pod 20.
            • Letos jsem byl na dovolené, kde bylo docela dost mladých Čechů (odhadem tak 19-25 let) a mluvili pěkně. Resp. o dost líp, než jsme mluvili my v jejich věku. A o dost líp, než Vávra na tom videu teda. Ale neptal jsem se jich, kde se to učili.
  • zase to iste..release december 2018

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit