Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    Jinak co nejhoršího jste zatím potkali? Ať už do vzhledu nebo schopností?
    • milos.bohonek
      Tutově tři babizny z bažin ve Velenu. Být capart, tak z nich teď mám noční můry. ;) Hodně se na tom podepsala i muzika co u nich hraje: https://www.youtube.com/watch?v=J8J9HXcOxrs Tohle se fakt povedlo.
    • Docela daj zabrat štítonoši-banditi, jelikož je člověk bere jako regulérní nepřátele a podcení je :D
      Problémy taky dělaj nepřátelé ve skupinkách, není to AC kdy jeden mlátí a zbytek kouká.
      Nejhoršího ? Po 5 hodinách snad botching (potraceněco ... nevim to česky, to prokletý novorozeně) - je to hnus :D Potěšili mě vodní čarodejnice a jejich házení bláta do očí :-)
      Kromě vyprávění a dialogů i nepřátelé působí věrohodně ... jen občas když poodejdete z boje, nepřátelé zůstanou kolem svýho území a jen na vás výhružně mávaj.
      Co mě potěšilo byl medvěd. Dobře útočí, díky srsti zranitelný igni, a jeskyni měl plnou mrtvol lidí a zvířat a pokladů ...
      • Veskoslav
        Myslíš Potracenky? No to si někdo vyhrál. To mi připomělo Slarka ze Stalkera. Celý ten svět je udělaný nádherně. Jinak až potkáš staršího Mlhavce, tak to je teprve sranda *1*
    • Tebe. To je snad jasný ne?

      Kl*tit do zadku sochu na fotce to jsem jen tak neviděl. Mozek 0.
  • Dobrá hra, hodně dobrá. 10/10 není přehnané.
    Jistě, hra má své chyby a spoustu věcí bych udělal lépe.
    Za mě nejhorší je systém expení. 2 xp za monstrum, 5-100 za vedlejší quest, max. 500 za hlavní quest. 1 level za 1-2 hodiny. JENŽE můžete mít omezený počet aktivních skillů (12 na max. levelu). Ve finále tak dáváte body do schopností, které nevyužijete.
    Dále některé schopnosti jsou zbytečné. Osobně jsem nepřišel na to, proč vylepšit cokoliv v alchymii (ano, má to smysl, ale ne, když jsou body takto omezené). Dále investice do některých schopností ve finále schopnosti zhorší (viz. quen štít odčerpávající energii). Když už jsme u energie, je smutné, že max. energii nelze navyšovat, což omezuje postavy zaměřené na znamení, které po vyprázdnění energie musí buď sáhnout po meči, nebo pobíhat kolem nepřítele a čekat až se energie doplní.
    Při nejhorším lze aktivní schopnosti přizpůsobit potřebě, ale přendavat je před bojem, pak před questem, a pak zase ... ne, díky.
    Skill systém zklamal ... není možné si vytvořit hybridní postavu s bodem v každé schopnosti. Naopak vás to bude nutit najít nejsilnější schopnost, tu namaxovat a používat, a ostatní schopnosti ignorovat. To platí i když potřebujete odemknout nějakou pokročilou schopnost. Před tím musíte investovat body do nižších schopností, které ve finále třeba ani nebudete používat.
    Z levelování vám tak 50% skillpointů zůstane nevyužitých a nevyužitelných. Mrzí mě to moc a doufam, že se to změní.
    • Jo ty expy jsou problém trochu, proc se patlat s medvedem když je pak za nej asi 5xp, lepsi se mu vyhnout (ja vim zni to logicky, normalni clovek se medvedovi vyhne:)
      • Je to divný. Tohle mohli zlepšit....

        Navíc proč zabíjet medvěda, chudák medvět. Nic nedělá jen tam stojí... Ani na nej nebyla odměna.
        • No já musel, chtěl mi sežrat kozu (a za trest jsem mu vyplenil jeskyni).
          • Magister_Peditum
            Jo, Princezna zůstane v mojí mysli pro vždycky. *14* *15*
    • Tohle asi nezmění. Museli by předělat celej systém dovedností...

      Bohužel. Dvojka to měla lepší, zajímavé dovednosti a šlo se hodně zaměřit na znamení a tak dále. Tohle je takový divný, jak říkáš. Jestli poté zkutečně řadu věcí nepoužiješ tak to je špatný.
      • Lze to změnit snadno:
        - dát víc slotů na aktivní schopnosti
        - umožnit aby fungovaly všechny schopnosti bez nutnosti dát je do slotů - stačí investovat skill body
        - usnadnit reset skillů

        On ten systém není špatný, jen je dost matoucí a každé rozhodnutí je zásadní a věř, že jsem se nejednou rozhodl špatně a vybral naprosto zbytečnou schopnost (která ve finále uškodila).
        Jedu si quen, který má nepřítele odrazit a poškodit. Půl hodiny mi trvalo zjišťování, jestli to něco dělá ... jo ubralo nepříteli 8 HP :D -> 3 skillpointy v háji.
        Další schopnost, která mění quen na štít, který tě léčí při zásahu nepřítelem. Sranda je, že jakmile tě nepřítel zasáhne, štít ti zničí a vezme i tvoje HP (víc než ti ten štít obnovil). S původním quenem šlo útočit, s tímhle nemůžeš pomalu ani chodit -> 3 skillpointy v háji. Teď mam strach dávat body jinam, než do 5% požkození mečem :D
        Když je 6 skillpointů výsledek 4 hodin hraní, tak to docela naštve. Další spousta vylepšení je jen symbolických a ve finále nemají žádný poznatelný dopad. Možná na snazších obtížnostech ...
        • jistota je investovat do věci který jsou jasny..5% dmg mecem je 5% dmg mecem...ono většina skill stromu ve všech hrach stoji za starou backoru...vzdycka tam je pulka věci k nicemu. nejlepší je sice stupidni ale funkcni pridelovani bodu ke statum, a levelovani skillu třeba pouzivanim..sklil tree je skoro vždy omezujici a z poloviny o nicem.
          • Levelování ve Skyrimu byl důvod, proč ho mam tak rád.
            Jasný, investice do jistoty je věc jedna, ale spousta věcí je na konci stromu a je problém se k nim dostat a zároveň vybrat něco užitečnýho :D
            • Veskoslav
              Když se podíváš pořádně, tak Skyrim má jenom tu první na základě, pak tuna balastu přes kterou se stejně musíš proklikat a pak to až za něco stojí. A když se podíváš pořádně na Zaklínače, tak takový rychlý styl je zpracovaný dobře. Začínáš od "nuly".
            • Pokud vim zasadni schopnost u každého skillu v Skyrimu byla vždy jako první..například dmg zbrani nebo pouzivani armoru..daleko byli perky které byli spis doplňující...a třeba zcela logicky u kraftu jsi musel projit celou skalou nižších armoru nez jsi se naucil kovat ebonit nebo daedric.Takze souhlas..Skyrim to ma dobře udelane.
            • Veskoslav
              Zrovna Skyrim je příkladem naprosto katastrofálního levelingu. Než se prohrabeš k slušné schopnosti, tak vyhodíš tunu bodů. Jako promiň, ale říct, že Zaklínač dává body do špatných a nepotřebných a pak dát příklad Skyrimu, který je na toto ještě horší, to mi přijde docela divné.
            • taky by me zajímalo jak ymsleli to ze trofej pridava 3% expu za zabiti lidi a nelidi když za ne jsou asi 3xp..dyt 3% ze 3 se neda ani poradne spočítat:) pak taky ty vylepseni do zbrani a vybaveni..k cemu je vylepseni který pridava 0 dmg (ze by bug?)
        • Veskoslav
          Reset skillů je jednoduchý. Koupíš si lektvar. A systém schopností je naopak udělaný dobře, protože odpovídá specializacím škol Zaklínačů. Nebyl Zaklínač, co by se soustředil na všechno.
          • Vím, že ve Velenu se dá koupit lektvar za 1000 korun, ale lze ho pak někde koupit znova ? Navíc tisícovka není zrovna málo.
            Jinak já nechci umět všechno, jen mě zaráží, že výběr některých schopností je ve finále na škodu a je to takový pokus omyl - málokde jsou čísla, všude jen "dá to nějaký poškození"
            • Veskoslav
              Dá. V Oxenfurtském přístavu například či Novigradu. Občas narazíš na obchodníka a když mu pomůžeš máš slevu nebo trofeje za zabité příšery snižují cenu nebo naopak zvyšují odměny. 1000 se zdá moc, ale už jsem prodal meč za 450 a to jsem stále level 12.
  • Už jste byli v Novigradu? Aby člověk prošmejdil celé město křížem krážem, aby jsi na to vzal celý den :D
    • Veskoslav
      No a už jsi byl v podzemí? Tam je teprve sranda:-D
  • Zaklínač a jeho svět (knižní i herní) je moje láska. Třetí díl je mistrovské dílo (to už jsem si myslel o jedničce), které se dá srovnat svou propracovaností snad jen s Planescape Tormentem. RPG mám obecně rád, ale tato slovanská trilogie ukazuje, že se někdy vyplatí čekat. Jako kdybych knížky vůbec neodložil. Mám vedle sebe všechny tři krabicovky, nu, je to skvělý pohled :)
    • Veskoslav
      Můžu se zeptat jenom jak vypadá krabička? Je stejná jako u 1. a 2. dílu? Já totiž ještě plánují dokoupení, protože jsem dostal elektronickou a zrovna Z1 a Z2 mají skvělé ty základní edice krabic.

      EDIT: Baví tě to klikat? Asi jo. Tak si to užij.
      • Podle me není nic moc, manual tam není skoro zadny, mapa je takova mala a nemá moc kvalitni tisk, samolepky jsou k nicemu a ta knížečka ma asi deset stranek. S edici třeba prvního zaklinace se to neda srovnávat..ale da se rict ze na normalni edici to je v dnesni době celkem ok, většinou tam dneska není poradne ani ten manual. další plus je ze je komplet ceska, takze zadna polstina/cestina na pul.
        • Myslel jsem to tak, že hraji s českými titulky a polským dabingem - verze je jinak česká. Celkově jsem velmi rád za investici.
      • Osobně bych řekl, že je o něco chudší, avšak manuál je pěkně zpracován (nejvíc mě potěšila zdarma verze na GOG, který preferuji před Steamem), mám základní edici, ne sběratelskou, takže nemohu posoudit kvalitu/kvantitu :)

        V Z1 i Z2 byl kompletní návod na mise, ale to mi nevadí protože mám rád rád tu detektivní práci a není to jen samá akce. Ten batmanovský detektivní mód zkrátka baví. Je neuvěřitelné, že je propracovaná hlavní linie, vedlejší úkoly, malé lokální úkoly a lov potvor. A vše baví stejnou měrou. Ale to jsem odbočil :)
        • U velkých recenzí se holt vždy najde klikač - proto zde tak málo chodím do diskuzí...
          • Není zač, jinak také hraji v polštině jako ty - má to své "kouzlo" když už jsme u RPG :)
        • Veskoslav
          Jo děkuji:)
  • alien5
    Nejake info do zacatku atd.. je tam i dalsi video jak chytit a osedlat divoke kone :) atd..

    https://www.youtube.com/watch?v=ewZ7xqudAtg
  • Mam jeden dotaz.

    Hrál jsem pouze Zaklínače 2 a Zaklínače 3 plánuji koupit příští měsíc. Knihy jsem nečetl a ke knihám mám právě dotaz:

    Když si objednám tohle: http://www.fantasyobchod.cz/zaklinac-komplet-8-knih-brozovane
    Tak tam bude VŠE co kdy autor napsal o Zaklínači? Bude to také seřezeno chronologicky? A v jaké době jsou vůbec knihy oproti hře? Překlad je do CZ je dobrý? Dík.
    • Ano. Budeš mať v knihách všetko o postavách a svete, histórii.
      Netreba ale zabudnúť, že herná trilógia nie je úplne totožná s knižnou. Postavy z knižnej predlohy vyšli, ale v hre je ich príbeh iný. Herná sága ide vlastnou cestou. A aj keď Sapkowski práva predal, neuznáva tieto príbehy ako kanonické. Chvíľu to vyzeralo, že so Zaklínačom skončil, ale istú nádej dala posledná kniha 'Bouřková sezóna'. Snáď sa ešte niekde pár príbehov bude dať do histórie vtesnať. :)
      Preklad je vynikajúci.
    • Ano, bude tam všechno.
      Knihy 1-2 jsou sbírky povídek o Zaklínači. Já osobně je mám nejraději, protože se nejvíc věnují přímo Geraltovi a jeho životu zaklínače.
      Knihy 3-7 jsou potom jeden velký román. Tam se právě dozvíš více o Ciri a dalších událostech, na které se hry občas odkazují. Román už se více věnuje jiným postavám (Ciri, Yenefer atd.). za nejlepší část románu považuji Věž vlaštovky.
      Poslední kniha (Bouřková sezona) je spíše jedna větší povídka. V Hlavní roli je opět Geralt. Bohužel podle mne nedosahuje kvality původních povídek.
      • Ja som bol s Bouřkovou sezonou spokojný. Niekde to občas zaškrípalo v spájaní častí do seba, ale inak sa mi to páčilo. Najväčší problém bol ten, že to má 'len' cca 300 strán. A číta sa to ľahko a rýchlo.
        To taká sága 'Temná věž' bola o dosť náročnejšia :)
      • Tedy od první povídky to navazuje až do konce? Gerald má na začátku nějaký věk a ty knihy jdou časem dopředu? Nevrací se to někam zpátky jak to něky bývá?

        Dík. Abych to zase dobře pochopil. Zkoušel jsem číst Hru o trůny a to bylo marný. Aby se v tom prase vyznalo. Hodně postav, pak se někde vyhrabe další postava na kterou jsi mezitím zapoměl...
        • Jak jsem říkal, první dvě knihy jsou soubor povídek. Jsou sice řazeny tak nějak chronologicky za sebe, ale ) plně přesně na sebe nenavazují. Knihy 3-7 jsou spojeny v jeden velký román.
          Všechny knihy tak jdou v podstatě dějově dopředu.

          Hry se odehrávají až po konci románu.

          Jediný problém tak může být malinko v tom, že máš ve výsledku k dispozici vlastně tři různé konce.
          První konec je poslední povídka druhé knihy. Byla to vlastně taková závěrečná povídka napsaná před románem. Román ji proto vlastně ignoruje.
          Nu a hry zase v podstatě trochu ignorují, respektive si jinak vykládají konec, který byl na konci románu. No a v třetím herním zaklínači si pak v podstatě konec celé ságy uděláš podle sebe :)
          • Dík.

            Divný, že tedy dočtu povídky a poté bude román a dva konce...To napsal nějak divně.
            • Zaklínač je těžká postmoderna, to znamená, že vyprávění v povídkách celkem "zaostřené" se během ságy "rozostřuje", mění se v komentář samo k sobě a skončí na tom, že celé je to jenom pověst a nikdo přesně neví, jak to dopadlo. Proto je OK, že to má víc konců. Zaklínač vychází kromě historie Evropy z pohádek a pověstí a tam taky nikdo neřeší, jak "doopravdy" dopadla Červená Karkulka.

              Právě díky tomuhle volnému stylu psaní knih pak ani tolik nevadí, že ani hry nejsou nijak extra logicky provázané - každá je trochu o něčem jiném a souvisejí spolu jen volně. Jde spíš o myšlenky, postavy a svět, než o to, jak se co přesně "kanonicky" stalo.
        • PreidaQ
          Hra o trůny a složitá? Hm.. četl jsi někdy například takový Silmarilion?
          • Nechci číst rejstrík. To si mohu přečíst Bibli kde máš x stran o tom kdo byl koho syn....Nejsem cvok abych se tohle učil na nazpaměť.
          • Blue.Shark
            Když už jsme u té literatury, tak Malazská Kniha Padlých taky nemá zrovna málo postav :))
            • PreidaQ
              Zrovna u té je to právě ten důvod, proč jsem na ní zatím ještě nesáhl (a taky, že už je jí napsáno tolik). Ale dojde na ní.. jednou. *3*

              Ale Píseň ledu a ohně opravdu nějak extra složitá není. Postav, které si člověk musí zapamatovat, zase tak moc není a nikdy se mi nestalo, že bych nevěděl, kdo je kdo a musel to hledat.
              (což se právě třeba o Silmarilionu, kde člověk stráví 2/3 čtení v rejstříku, říct opravdu nedá)
    • Veskoslav
      Překlad je dobrý. Knihy ti spíše osvětlí spoustu věcí, co je jenom nastíněná ve hrách.
  • Klikac dorazil.Kde je Zaklinac kdtz ho clovek potrebuje.
  • Lukass
    Zaklinac je skvela hra, ja hry hodnotim prisnejc a proto bych dal 8.5/10.
    Ale ted si vedle sebe postavte lonskou hru roku a Zaklinace, to je jako Felicie versus Ferrari. Hrozny co mohlo vyhrat lonskou hru roku, vsak sem ju taky vydrzel hrat 5 hodin.
  • Když již Miloš řekl, že CD Projekt snad neopustí svět zaklínače, tak jaké období by jste chtěli?

    Já bych rád dobu, ve které teprve dorazili lidi a chtěl bych zažít ten úpadek elfů a vzestup lidí. Klidně hrát za Elfa (ušopleska) Ve W1- W3 již vidíme jak to dopadlo. Nelidi jsou skoro jako černoši v USA za dob Ku-klux-klan, ale někdy vypráví o tom jak to bylo.

    To bych chtěl vidět, to by byl zcela jiný svět. Také bylo více draků a ne jen Saesenthessis (Saskia). Které navíc klidně mohla nadobro zemřít. (podle toho co hráč udělal ve W2 anebo je trvale pod nadvládou někoho jiného - opět W2)

    Svět Zaklínače je více realistický a uvěřitelnější pro nás Evropany a proto bych byl rád, kdyby toho bylo časem více. Nice takové zde není. KC se stále chystá a to bude historická hra.
    • Ve Skyrimu máš draků dost :).
      V době, kdy se witcher odehrává, jsou draci dosti vzácní.
      Navíc Zaklínači draky nezabíjí, takže v tomto ohledu je asi celkem jedno, kolik by jich ve hře bylo.
      • Jedno to není z pohledu, že by jsi se o tom více dozvěděl. Protože ten drak není hloupé zvíře...

        A lidé ho považují za hrozbu. Byla by to zajímavá doba a hlavně by jsi prostě viděl, co udělal příchod lidí.
        Dobu poté máš ve W1-W3.
        • Drak sice není hloupé zvíře, ale ve světě zaklínače to zvíře přeci jen je.
          Delfín je také velmi inteligentní tvor, ale moc ti toho o sobě neřekne :)

          V knihách uměl s lidmi komunikovat jen Zlatý drak Vilentretemeth (či jak se píše) a ten byl svým způsobem unikátní. V hře se potom v druhém dílu objevila Saskia, která bylo jeho dcerou (i přesto že byl sterilní :) ).

          Takže sice by jsi měl ve světě více draků, ale vypadlo by to prostě jen tak, že by je vojáci / lovci zabíjeli, kdykoliv by na ně narazili a jakožto zaklínač by jsi si s nimi moc nepopovídal.

          Každopádně doba "před knihami" by mohla být zajímavá.
          Mě osobne by nejvíce zajímal svět chvíli po konjukci sfér v době, kdy bylo zaklínačů více a všechny zaklínačské školy byly aktivní.
          • Tak já to bral tedy chybně Podle Saskie, která se ve hře měnila na mluvila...

            To poté máš pravdu, ale hlavní je to doba. Ta by bala zajímavá z toho důvodu o které jsem psal. To samé ta doba po konjukci sfér, kde se lidé učili krotit tu moc a bylo více těch zaklínačskýc škol.
            Tam by jsi ale asi opět hrál za Zaklínače.

            K tomu, že byl sterilní...Myslím, že na to bylo možné se zeptat Saskie ale nevím jaká byla odpověď.
            • Odpověď byla tak, že si myslel že byl sterilní, ale nakonec měl potomka :)
              Ono třeba Geraltova matka byla také Čarodějka (ty jsou též sterilní).
              A Vilgefortz byl dokoncepotomek dvou mágů.
          • Jinak co se Zaklínačů týče, tak obecně lze říci, že se specializují na zabíjení tvorů chaosu.
            Proto se snaží například zůstat neutrální a nezabíjet lidi (respektive se nenechají najmout jako lovec odměn /nájemný vrah).
            Stejně tak obvykle nezabíjí tvory, které mají normální původ (medvěd, vlk atd.) ale především pak ty,
            kteří nepochází z konjunkce sfér a jsou to zároveň inteligentní bytosti (například Troll či Drak).

            Samozřejmě ale každá škola mohla učit své žáky trochu jinak a v praxi se každý zaklínač také choval jinak. Například Letho se nechal najmout jako nájemný vrah.
            • Jak zůstat neutrální když třeba potkáš zběha kterého nechali svázaného u vody aby ho sežrali potvory? Tohle jsem řešil ve hře.

              Neutrální asi je, nechat to jak to je. Zase když to již našel a odejde, tak dopomůže k jeho smrti... *4*
              Ve hře to vypadá, že již noví zaklínači nebudu. Nerekrutují se.
      • tak draku je tam spousta, clovek to cte kazdou chvili..
      • Veskoslav
        No tak draky zabíjejí rytíři. Podle mě Zaklínači nezabíjí draky, protože jich je moc málo. Ale kdyby jich bylo jako Wyvern, tak si myslím, že by zabíjeli i je. Přeci jenom spotřeba rytířů na jednoho draka je docela vysoká.
    • Veskoslav
      Krvavé války mezi lidmi a elfy? Vyhlazení a zničení trpasličích říší? No to by byla hodně smutná a krvavá hra.
      • A hrál by jsi právě za obyvatel před lidmi. Zažil by jsi jak to bylo bez lidí a poté jaký dopad měl příchod lidí. (kdyby to byla hra třeba na více dílů).

        To bych rád, protože to doplní to co zde není. A v knize si to představíš, ale zde to vidíš v pohybu a tak dále. No, snad něco ze Zaklínače bude (nemusíš hrát klidně za zaklínače)
  • tak 10 bych tomu asi jen tak nenalozil, ale devitkova hra a hra roku to je a bude zaslouzene. hlavne at jeste patchuji jako blazni dokud to jeste hraju a neopravi nektery otravnosti az kdyz to budu mit dohrany *4*
    • Za mě také 9 (i když jsem sotva na začátku).

      Ale podle toho jak hodnotí games těch 10/10 je OK. Nemají tak přísný metr.
      Já bych neodpustil to, že někdo udělal ihned návod jak si podrobnější nastavit grafiku (a tedy třeba vypnou trávu a pak to jede skutečně na všem! anebo naopak něco zlepšit) a CD projekt to neudělal do natavení. Máš tam další věci co jsem četl...Ale tom se již psalo. To je lajdácká práce. A další menší záležitosti.

      No pořád je toho méně jako jinde. A na to jak to je velká hra, to funguje skvěle (zatím) a patchují to. Makají na tom to. To je duležité. Nese*ou na to. Navíc souhlasím s tím, že zde ty vedlejšáky nejsou tak hloupé a generické jak to bývá. Je to jako Gothic jen větší. *14* V lese najdeš zběhy a to je logické atd.

      Není to ctr+c / crtl+v (dragon age:i). Kde jsi nacházel papíry a jako velitel jsi dělal ve vlastním hradě poskoka a hledat nějaké knihy, protože to nějaký mág nemohl najít. Navíc tam se NPC ani nepohybovali a jen koukali. Počasí se také neměnilo, natož aby měli vliv jako u Divinty: OS

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit