Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • uchvatna hra nemam slov
  • Me by zajimalo kolik jste za 10/10 dostali zaplaceno....
    • 5 korun českých . *3*
    • Keby len oni, kazdy clovek co ti povie ze to je super hra, dostali od CDPR odmenu.
    • Pako.
      Zahrej si to. Tohle je hra za kterou recenzenti platí vývojářům.
      • Pako.
        Zahral jsem si to. A mrzi me, ze jsem tohle video nevidel driv... https://www.youtube.com/watch?v=QIeEZeKN8JE
        • PreidaQ
          Tohle jseom neznal, ale dobře to pro změnu dokáže poukázat na tuhle hru zase z druhé strany. Zvláště hlouposti, kterých se v některých hrách snad nikdy nezbavíme. (snad nezbývá než čekat na Kingdom Come a doufat).

          A Vesemir měsíce, roky sám bojující s gryfem neskutečně pobavil.
          • WAB je dobry channel. Neboji se ukazat jak to je a vypichnout veci kvuli kterym by tyhle prehypovane hry nemeli dostavat 10/10. Nadruhou stranu rekne proc by sis tu hru mel koupit a co od ni cekat. To je presne to co si predstavuji od recenze. Recenze kterou si tyhle portaly, co tomu davaji ultimatni hodnceni nemuzou dovolit ze strachu o flame a naslednout neprizen ctenaru. Kdyz vsude ctu jak svkely je system boje a pak zjistim, ze locknes nepritele a spam spam spam....dekuji, ale reknete mi pravdu. Tomuhle klasicky fanboy nemuze rozumet, ten ti napise ''pako jsi to zwarezoval'' *1*
        • Koukám, že i Angry Joe má svoje epigony.
          • Ba naopak, originalni je dost...
        • Veskoslav
          Strašné...A tím nemyslím hru. A zahrál? Takže zwarezoval.
          • *fanboy alert*

            To bych nepsal ''mrzelo''....ale to neres.
  • Jinak vlivu savu z W2 na W3...

    Lidé vytáhli ze souborů hry seznamy NPC a všech questů ve hře, to samé všech názvů věci... Vliv savu (vlastního) je přesně takový, na kolik otázek se vás zeptají ve hře, jestliže jste si dali možnost, vytvořit události z W2 ve W3.

    Tedy 5 (jestli nekecám). 5x se vás zeptá postava. Na co se ptá je na netu... ale neptá se na to zda a co jse provedli s drakem (byla možnost ho zabít / zachránit) a co jste provedli s Anaïs a tak dále. Hlavně Anaïs mohlá mít dopad na politickou situaci a přetahovanou v rámci politického boje.. To samé další věci. Ten hon na čarodejnice, zabití krále (byla zde ta možnost ve W2)....To nemá vliv....

    Mass Effect má tedy větší dopad (co se týká množství). Kvalitu zatím nejsem schopen pousoudit. Ale kdyby třeba Saskia byla ve hře (jestliže přežila ve vašem savu), tak by mohl změnit hodně jako drak... Je to škoda. Navíc ve W2 byla možnost zásadně změnit osud Svoboného údolí, kde právě byla Saskia.
  • Nechápu ten hype okolo.Souboje probíhají takto:sek,úskok,sek,úskok a stále dokola jak pro malomocného.Nepřátelé jsou schopni zabíjet ikdyž jsou zády k hlavní postavě.Neřešitelným problémem je i projetí brány na koni.Při boji v úzkých uličkách je kamera všude jen ne tam kdy by měla být.Ale abych jenom nehanil.Příběh je poutavý,vizuální stránka je krásná,optimalizace je ok.7/10
    • milos.bohonek
      Jakou bránu máš na mysli? Normálně všude projíždím.
      • U barona.
        • milos.bohonek
          Zrovna jsem tam dneska zase jezdil. Bez problémů až na dvorek, jako vždycky. Divný.
        • Veskoslav
          Tak to by mě fakt zajímalo. Jezdil jsem tam docela často, protože jsem plnil zdejší questy (je jich tam celkově asi 5) a nikdy žádný problém.
    • Souboje probihaji takto, sek, sek, sek, sek, sek..mrtva potvora..taky se muzes krejt mecem, dost to pomuze. uskoky pouzivam tak jeden nebo dva za souboj..jen když se potrebuju dostat kousek dal..zajimavy ze hrajem stejnou hru..ja problém nemam a ty jo..v cem to asi bude..vid? Napoveda: ve hre urcite ne:)
      • Samozřejmě to nebude hrou,když většinu protivníků jsem porazil takto:sek,kotoul do prava,sek,kotoul do prava *1*
        • A proc to tak delas když ti to vadi? Jde to i jinak
      • Velkou roli hraje rytmus souboje a načasování akcí. To se mi vcelku líbí.
  • Veskoslav
    Takže mám odehrané cca 25 hodin, level 12. A řeknu Vám, že takto mě ještě nikdy žádné RPG nechytlo. Ani 1. Zaklínač, ani BG atd. A ten systém questů a rozhodnutí. Člověk nikdy neví, co má dát a jak se to vyvine. Pak musí dávat zpětně uloženou pozici, protože dosáhl něčeho, co nechtěl. Už teď mám minimálně 3 rozhodnutí, u kterých netuším, co z toho vznikne. Nejhorší je, že jsem udělal další tři, která už teď ovlivnila svět okolo mě. A ze začátku se to zdálo jako prkotiny, které nemají vliv na děj. Nejvíce mě dostávají ty drobnosti. I ta blbost, že Geraltovi rostou fousy. Mě osobně potěšil soubojový systém, protože ten si prostě každý udělá podle sebe. A souboje na koních či pronásledování monstra na koni, to je také lahůdka. O grafickém zpracování nebudu dlouze psát, dole přidávám pár screenů a jediné slovo. Nádherné. A samozřejmostí je pochválit skvělý překlad a pro mě osobně polský dabing, který podtrhuje atmosféru hry.
    A pár rad:
    1. Bez alchymie se neobejdete. Ať už oleje, lektvary tak nakonec petardy. Každý lektvar by měl mít vyšší verzi. Ale musíte najít recept. Ty najdete v pokladech, v zapadlých pevnostech, za plnění úkolů atd. Největší výhodou je to, že jakmile jednou vyrobíte, už nemusíte hledat znova suroviny. Lektvary se doplňují pomocí meditace (tím doplňujete i oleje, petardy) a spotřeby alkoholu, proto sebou mějte aspoň 10 flašek nejlépe trpasličí slivovice. Je totiž rozdíl mezi alkoholem/pitím, které není alchymistické a které je. Alchymistické doplňuje právě lektvary, zbylý alkohol životy. Proto svírejte všechno, co spadne a má u sebe napsané alchymistická přísada. Nevíte, kdy a na co se bude hodit.
    2. Vyberte si styl. Nedoporučuji rvát zkušenostní body do všech skupin najednou, budete to mít maglajz. Já se třeba soustředím na rychlý souboj s mečem + červený mutagen (vylepšuje mi 2. fáze mutagenu o 20% útočnou sílu) a IGNI znamení+modrý mutagen (2. fáze mutagenu +10% síla např). Každý si tam vybere něco. Na lektvary, na boj, na znamení.
    3. Plňte i ty sebemenší úkoly, které se zdají banální. Mnohdy to má šílený dopad na okolí a naprosto Vám pozmění nějakou událost. A už jenom to, co se z toho questu vyklube, to stojí za to.

    A to je asi tak všechno. Hru za sebe můžu vřele doporučit, pokud si hra udrží tempo, lepší jsem nehrál za „herní kariéru“. Přidávám pár snímků ze hry obraz hry: http://imgur.com/a/w2pCV#0
    • Jak vyděláváš?

      Ve hře je dost složitý (co se týká četnosti surovin) crafting. A Já často řešil zda věc prodat, rozbít a nechat si to na později. Rozbít a prodat kusy nebylo moc vhodné. V první mapě jsem prodejem vidělal dost a matroše také dost našel.

      Tedy další dotaz je, zda dále je potřeba toho matroše hodně a je nutné ho kupovat / vyrábět (jestliže jsi to nedělal předem). Ve 2 jsem časem nahromadil hodně matroše a pouze jsem ho poté zkombinoval na lepší matroš. Zde ale díky možnosti demontáže všeho, jakoby CD Projekt napádal hráče aby to dělali....Zase poté nevyděláš tolik.
      • Veskoslav
        Věčně bez peněz, takže moc ne. Nejvíce zabíjením a prodejem trofejí a pak prodejem zbrojí, co najdu.
    • Podobné pocity. Zřejmě nejlepší RPG jaké jsem kdy hrál (těžko porovnávat s prvním Falloutem), asi nejlepší áčková hra jakou jsem kdy hrál a jediná áčková hra za hodně dlouhou dobu, která si desítku jednoznačně zaslouží. (Imo první od první Mafie.) První hra, která mne opravdu chytla po třicítce. A po pětadvacítce. A po dvacítce...

      Bravo, CDP. Zejména pro Bioware velká škola herní scénáristiky. "Dospělá hra" se udělat dá.
      • *7*
    • Tak to je opravdu chytlavé a zábavné, vracet se zpět k uloženým pozicím. Jinak já mám zatím odehráno 50 minut a jsem level 1.
      • Veskoslav
        No tak když nechceš zabít přítele a špatně uděláš nějakou věc, co ho zabije, tak se prostě vrátíš nebo necháš být a jedeš dál. Já jsem načetl zatím 5 krát. Ale většinou načítám z toho důvodu, že jsem prostě mrtvý. A spoléhat se na automatické savy je docela ošimetná věc.
    • Hmm..ja mam 23 hodin a level 4..jedes jak fretka vesko..zpomal:)
      • Veskoslav
        No teď se to táhne. Dělal jsem hodně Zakázky kvůli penězům, takže to šlo nahoru rychle, ale teď za poslední 4 hodiny 1 level a rychleji to nepoleze. Teď už dělám skoro 2 hodiny quest a víc jak 400 XP za něj nedostanu na 13 level je hodnota XP 1500 například.
  • Recenzovaná verze: Xbox One

    A já se ptám, komu tím prospějete?
    • Konzolistům *3*
  • JEN TECHNICKÁ K HUDBĚ: ona polská skupina se jmenuje pouze "Percival" a jedná se o čistě folkovou záležitost. Její folk-metalové "sestřenka" si říká "Percival Schuttenbach". Hrají v ní ti samí lidé, ale trochu více "od podlahy": https://youtu.be/xcDGakQSM_4
  • Whaaat, to je to fakt tak dobrý? :D Zrovna hraju Bloodborne a nemužu se zbavit dojmu, že to bylo hodně přehypovaný, původní DS bylo mnohem lepší
    • Zaklinaca isto skus a daj si rovno najtazsiu obtiaznost a ked sa naucis hrat vypni hud a uzijes si taky vyvazney zazitok celkom :) Ale aj tak mi to pride dost lahke, urcite o moc lahsie ako DS :D
  • Jinak vtipný obrázek ze hry
    https://twitter.com/DanielVavra/status/601357955523551232

    *15*
    Ale pořád a to je nutné říci znova. POŘÁD, jsou zde budovy více realistické než v nějaké čiště americkém fantasy typu DA (kde se řeší hlavně možnost sexu všech se všemi)

    chatky nemají okna jen díru, vypadají jak mají vypadat, To samé města a tak dále. Stále to je více evropské věrohodné poctivé RPG, než americké rpg na efekt které má být hlavně epické a je jedno jak to je nedomyšlené....

    Jen doufám, že CD projekt nepůjde více americkým stylem a další hry nebude ještě více lehké a osekané. Zde to osekali jak jsem psal :( Zejména doplnění petardy alkoholem je opravdu hloupé a trapné....
    Ale protože se na Games.cz nešetří 10/10 a dostaly to i některé vyloženě nedodělané hry a v některých prvcích přímo špatné, tak zde těch 10/10 byla jasná volba. Zde.
  • Hra se zpackaným techickým zpracováním a tristním chodem na konzolích s propady fps dostane 10/10? To jako vážně?
    10/10 by měla dostat naprosto vybroušená hra, která je na vysoké úrovni po všech stránkách.
    Hra je to sice jinak kvalitní, ale absolutní hodnocení bych ji minimálně za technickou stránku nedal.
    • milos.bohonek
      Kdyby hra byla na konzolích technicky zpackaná a trpěla propady fps, tak se to v této recenzi konzolové verze uvede. O vážných technických problémech čtu jen na internetu, sám jsem žádné nezaznamenal. Ty když hraješ, tak ti to zlobí?
      • U Last of Us se o tom taky plno recenzí nezmiňovalo, přesto v některých pasážích (většinou interiéry se zapnutou baterkou) k poklesu docházelo.
        A tady je to to stejne, na PS4 to trpí poklesy, kdy pokud to klesne pod 30, tak se to zjevně lockne hned na 20fps.
        Xbox verze poklesy trpí údajně taky.
        A nejsem sám, kdo si toho všimnul viz: http://www.vg247.com/2015/05/20/the-witcher-3-wild-hunt-frame-rate-not-smooth-on-either-console/
        Tohle podle mě není zrovna ukázka kvalitní optimalizace. Kluci se mají zjevně ještě co učit.
        • TheGGG
          xone verze je překvapivě o něco lepší, než ps4. Občasné propady na obou konzolích, čekám na patch
    • Nezažil jsem hru, která by neměla nějakou drobnou chybičku.
      Nebo ty snad znáš hru, která by si 10/10 zasloužila a je ve všech směrech dokonalá?
      Ber to jaký známky ve škole. I s jednou chybou přeci můžeš dostat jedničku :)

      Btw co znamená zpackané technické zpracování?

      Jo a ještě jedna věc. Hry jsou od toho, abychom je hráli, bavili se u toho a měli z hraní zážitek.
      To je dle mě to hlavní kritérium. A to podle mě Witcher 3 splňuje, i když je ve hře občas nějaký bug (ještě aby v open world rpg nebyl) a grafika není ta nejlepší jakou kdy kdo udělal (což neznamená, že není hezká).
      • Samozřejmě, že žádná hra není bez chyb. Ale hra, která trpí poklesy fps i na konzolích si podle mě absolutní hodnocení vážně nezaslouží.
        A já nevím jak ty, ale mě výrazné poklesy fps dokáží znepříjemnit právě ten herní zážitek o kterém píšeš.
        Technické zpracování má přímý dopad na herní zážitek. Tudíž si tato hra podle mě takové hodnocení nezaslouží.
        Jiným hrám (a vydavatelům) se podobné věci vytýkají, tak proč né zbožňovanému witcherovi? Dvojí metr?
        • Nehraji na konzoli a s propady FPS jsem se nesetkal, takže se k tomu nemohu objektivně vyjádřit.
          V mém případě tedy nemám technickému zpracování co vytknout.
      • Nejlepší grafiku má totiž samozřejmě TTD. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit