Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • prd dokaze, zaklinac neni superman a zaklinac by mal poznat zaklady mecovania, keby namiesto tych vseliakych otociek co predvadza robil kratke/ rychle chmaty a body tie boje by vyzerali zmysluplne
  • wow this is great I received a PSN code absolutely free! Check this site out http://psn.giftcodes.org
  • Takze ... po 10+ hodinach ve hre.

    Co na ty hre funguje a co se ji nemuze uprit je LOD. Nikde nic v zornym poli nedoskakuje (narozdil od ty hruzy kterou prezentuje Vavra). Druha vec ktera me potesila, ze funguje boj z kone, a je to i znat na ucinosti. Ta hra neni spatna, ale ... extremne genericka. V zadnym pripade to neni na 10tku a to ani omylem.
    Proc? Po mape jsou rozeseny rekneme eventy, a vsechny jsou na jedno brdo - prid, pobij par enemaku (at uz lidi nebo potvory), ikonka zesedne, dostanes nejaky smesny XP a muzes jit cistit dalsi otaznik. Sem tam clovek narazi na nejakej vedlejsi Qst, kterej muze mit i vic fazi, ale tady uz narazi na to, ze Qst (nebo nektery jeho casti) nejde splnit, doporucenej LV je naprostej nesmysl atd atd - spousta drobnych bugu, ale prakticky vsude.
    Dalsi naprosto nudna soucast jsou karty. V predchozich dilech se alespon na zaklade sazky dalo urcit jak moc dobry ten ktery hrac je. To ted pada, takze nema smysl vubec s nekteryma hrat, protoze sada karet kterou ma souper je pro hrace v dany omezik neporazitelna, ale to nezjisti driv, nez to zkusi, coz ho velmi rychle prejde delat.
    Inventar zustal stejne jako minule prakticky nepouzitelnej. Je tu sice jakas snaha o moznosti organizace, ale porad je to maglajz, kdy clovek nikdy nevi, jestli mu knizka spadne do zalozky X nebo Y, na zacatek nebo na konec ... a narozdil od minule, neexistuje zpusob jak poznat, ze knizku uz cetl. Naprosto nesmyslna je pak snaha o vahove omezeni ... chtel bych videt toho borce (i zmutovanyho) kterej po kapsach nosi 30 mecu a 10 zbroji. Pricemz inventar se rosiruje sedlovkou ... ale kun muze bejt zaparkovanej klidne na druhy strane mapy, nijak to nebrani sbirat dalsi a dalsi itemy. V takovym pripade by smysl melo bud inventar udelat zcela neomezeny, nebo proste moznosti striktne omezit - stim ze treba nahradni mec/zbroj muze nest kun, kterej se ale neteleportuje na zavolani ...
    Vyvoj postavy pak skyta sice prehrsel moznosti, ale minimum bodu. Nadto je treba jeste konkretni schopnosti aktivovat, coz dal omezuje v rozletu. Vsude se valej hromady vsemoznych receptu a vyrobnich nakresu, ale je to defakto opet jen vata. Pravidelne sleduju co sem to dostal za uzasnou vec, a pravidelne zjistuju, ze mam na sobe stejne lepsi/srovnatelnou vec, a navic stejne nemam material ... a i kdybych mel, a libil se mi vizual, nemam to kam dat.
    Spousta bugu je i v lokalizaci(ch) a to az takove, ze hned v tutorialu clovek narazi na defakto neresitelnou situaci (pouzijte alt a uskocte, v dalsim kole pouzijte alt a uhnete kotoulem ... nj, jenze on ten alt nefunguje, protoze je to mezernik).

    Takze, pokud zahrnu vsechny bugy na ktery sem narazil (byt zatim zadnej fatalni), videl bych to tak na 7/10. Pokud budu predpokladat, ze bugy casem opravi, tak mozna 8 a pro naprosto sileny fandy 9/10. Ale jak sem uz rek, na desitku ani nahodou.
    • Hanit hru po odehrani 10+ hodin pricemz hra ma obsahu na 100+ je fakt srandovni, navic naprosta vetsina otravnejch problemu ve w3 vznikla jen kvuli konzolim s cimz se starsi hry typu gothic nebo morowind fakt zabivat nemuseli proto bylo to ovladani o dost intuitivnejsi. Srovnavani her mezi kterejma je rozdil 14let se proste neda at se to nekomu libi nebo ne, se zkuste zamyslet nad tim jak se zmenil pomer investovaneho casu a penez mezi vizualni a scenaristickou casti realizace. Osobne sem rad ze nekdo (2k) ma v dnesni dobe koule investovat sve penize do single player hry ktera je opravdu openworld a radove prekonava svou komplexnosti jakekoli akcni rpg ve 3d openworld svete za poslednich 5let... Lidi dnes nemaj zadnou trpelivost o cemz svedci to jake AAA tituly dnes vychazeji https://www.youtube.com/watch?v=W1ZtBCpo0eU .Naprosta vetsina lidi se take neni schopna ani trosku zamyslet nad tim jak funguje realizace tak komplexniho projektu jako je w3. Tydle vykriky ze tmy jak by w3 mel mit 7/10 jsou jen k smichu *5*
    • Po více než 100 hodinách ve hře (jsem na Skellige, vyřešil jsem všechny vedlejší questy a všechny otazníčky ve Velenu a v Novigradu) na obtížnost Pochod smrti, musím bohužel konstatovat, že mé hodnocení níže - 8,5/10 - je vcelku odpovídající.
      Hra už mne po sto hodinách nudí a musím se nutit, abych ji dohrál. Měl jsem původně build založený na znameních, ale jakmile člověk dosáhl čtvrté urovně znamení a získal výbavu posilující znamení (Griffinskou zbroj), tak hra je i na tu nejtěžší obtížnost směšně lehká (prostě všechno spálím Igni). Takže z toho důvodu a abych se nenudil, tak jsem si vypil respec lektvar a udělal si build založený pouze na boji s mečem.
      Nudí mne příběh této hry. Je to pořád dokola to samé. Nudí mne grafika, je tam málo variability. Nudí mne vedlejší questy. Nudí mne souboje. Nudí mne ty cut scény. Naopak mne docela baví gwint. Hra má spoustu chyb - jednou z těch nejmenších je, že kůň se vždycky objeví v tom nejnevhodnějším terénu.
      Jako dohraju to, ale už se těším, až to skončí. A jak píšu níž, není to ani v mé TOP10. S majstrštyky jako BG2, Planescape Torment, Albion, Gothic 2, Deus Ex, Wizardry 7, Ultima Underworld 2, Morrowind se to dle mého nemůže měřit. Witcher 1 byl dle mého lepší, byl variabilnější (Wyzima, venkov, bažiny atd), měl lepší příběh. Na druhou stranu je to lepší než Skyrim, který jsem pro nudu ani nedokázal dohrát.
      • Jo, souboje ... k cemu jsou vsechny ty moznosti, kdyz se stejne veskerej boj redukuje na

        1) vic enemaku = machat mecem a kutalet se dokola (hodit granat se da tak maximalne pri zahajeni boje)
        2) jeden bos = 2-4x seknout, odkutalet se stranou, pockat na utok bose, a zase dokola.

        Zjistil sem, ze se takhle da ubit i podstatne silnejsi bos, ale je to neskutecnej vopruz, nic jinyho, protoze jedina vyzva spociva v tom, neudelat pri 25tym opakovani sekvence chybu, protoze zasah = inst kill.

        Vubec si pak ve hre neprijdu jako zaklinac, ten by prece jednotlivy potvory mel poznat uz z dalky, doslova po cuchu, mel by vedet, jaky lektvary jsou treba (= UI by to hraci melo rict) a mel by se na boj vzdycky predem pripravit.

        Co je ovsem zcela mimo me chapani, je alchymie a vyroba. Mam plnej bagl vsemoznych komponent, o kterych vlastne vubec nevim k cemu jsou, semo tamo mi zezelena nejakej recepis, ovsem vyrabet zbrane a zbroj mi prijde zcela mimo, protoze za minutu najdu lepsi. Lekvary se vyrabej samy z niceho, maji nicotne az nepouzitelne ucinky (jako sorry, ale aby vlastovka trvala 2 minuty, a lecila asi jako flak masa ...). Nadto jako mistr mece (zaklinac se prece zivi predevsim mecem, a ne nejakyma carama) sem po odehrani cele hlavni linie a hromady velejsaku v jedne z map nasel cele 2 cervene mutageny, zato zelenych a modrych mam asi po 20ti.
  • Tak jsem to konečně rozehrál (s dvouměsíčním zpožděním oproti vydání) a moje troška do mlýna
    - není to taková bomba, jak se všude tvrdí. Dal bych 8.5/10. Můj osobní dojem je, že Witcher 1 byl lepší. Seřadil bych to W1>W3>W2. W1 měl lepší atmosféru.
    - tvrdí se, že prý v tom nejsou repetitivní vedlejší questy? Vážně ne? Osvoboď vesnici, zabij bandity, odežeň nestrůvu od hlídaného pokladu. Je to repetitivní jako kterékoliv jiné RPG
    - hraju to na největší obtížnost (Death March) a i ta je relativně lehká (ne že bych neumíral, ale zejména ze začátku, později už mnohem míň)
    - ten svět není graficky zas tak užasný
    - boje jsou repetitivní - uskoč, vyhni se, sekni, sešli znamení, vypij lektvar, potři čepel olejem, hoď petardu

    Nejspíš se to nedostane ani do mé TOP10 - třeba Gothic 2 byl taky single player open world RPG, postavy byly živější, souboje lepší, hra těžší, svět zajímavější. Příběh byl zas mnohem lepší v KOTOR nebo Baldurs Gate 2 atd.

    Závěrem: ano, je to dobrá hra, baví mne, užívám si ji, ale nejsem z ní natolik paf, jak jsem čekal že budu.
    • kennyB
      Ty tvé repetitivní questy nejsou questy, ale jen hledání menších pokladů atd. A s tou obtížností počkej, až budeš trochu dál ve hře...
      • mám lvl11 a je to čím dál lehčí, protože mám už vymakané schopnosti (druhá uroveň quen mne vyléčí), igni je taky celkem masakr. Zatím největší záhul byl, když jsem asi na lvl6 vlezl nepřipravený do těch elfských ruin - souboj s golemem, s gargoylou, s nithralem. Když si vygoogluješ zkušenosti jiných s Death March obtížností, tak se vesměs na tom shodnou, že nejtěžší je začátek, pak už to jde.

        Kombinace quen a igni je hodně silná - quen tě chrání a léčí, igni zase zlikviduje většinu potvor i bossů, třeba jen taktikou hit and run. (alternativní mod igni)

        předpokládám, že jsem tak ve třetině hry, protože většina hráčů hru dohrála tak cca na lvl30 a postupování na uroveň je pořád stejné (1000zk)

        Jako není to špatné, ale není to nic objevného. Ta zmiňovaná série Gothic předběhla dobu o 10 let.
        • kennyB
          Pravda, na alternativní úroveň quen jsem zapoměl, protože to nepoužívám. Mě W3 baví, naposledy jsem byl takhle nadšenej z DS1. Nevím jak ostatním, ale jako nejslabší část hry mi přišel Novigrad.
          • Gothic 1-2 byly daleko lepsi, 3ka uz tak dobra nebyla a o naslednicich nemluve. Tam melo smysl neco vyrabet, v zaklinacovi je vyroba totez jako ve vetsine wow like mmo. Jen trash.
  • Tak opustil jsem Novigrad, zatím to píše 47 hodin hraní, 20% achievementů, plním to tak z cca 90%, vypadá to na hodně dlouhou hru...
  • 10/10 by som nedal ovladanie nie je bohvie aké postava keby sa pohybovala ako v assasin creed unity tak ta hra nemá pochyb na 10/10
  • alien5
    Narazil jsem na pekny mec stribrnej atd.. do zacatku pekny :) https://www.youtube.com/watch?v=uSV0RGYeQTM
  • Mě osobně překvapila nízká náročnost na HW. Pravda na low 1024*768 stačí starší herní NB 4Gb RAM, i5-460 2.5-2.8 GHz (2+2 jádra) a GTX 460M 1.5Gb karta. FPS 24-28 někdy přes 30 klesají jen při bouřce v lese na 22-26, což je pořád dostatečné k hraní. No on si reálně vezme okolo 2.7 Gb RAM a 1.8 Gb VRAM, což není tak moc. Ovladača nVidia Game Ready a Witcher 1.04.

    A lze říci, že na low vypadá dost dobře. Pro ty co nemají ani tuto sestavu, tak existuje fan mod osekávající grafiku ještě více než je low.

    Jinak to vypadá na slušnou hru.
  • prosím poraďte jak se dostanu na ostrov mlh
  • Potřebuji k hraní Zaklínače 3 SSD disk,nebo postačí normální HDD?
    • HDD ti staci, pokud nebudes loadovat. Narozdil od predchudcu tohle nema ani klavesu pro quickload ... a loading (stejne jako minule) trva a trva a trva ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit