Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hodně lidi (a konec konců i redaktoři ve speciálu Games TV o Zaklínačovi) si stěžují na kotouly v soubojích...Ale nikdo neřekne ,že kromě kotoulů je tam i klávesa Alt a úhyby stylu Bloodborne, který se k soubojům a zaklínačovi hodí a kotouly se nemusí vůbec používat...
    • Mě osobně kotouly nevadí, naopak je používám, ne často, ať se tam pořád neválím, ale co vidíte špatného na tom, že Witcher udělá kotoul do strany? Ta volba je na Vás, pokud nechcete, tak je nedělejte. Vadí Vám kuš, tak ji nepoužívejte. Naopak se mi líbí, že nemusíte používat vše, co Vám nabízejí, stačí si vybrat.
      • Mě by jenom zajímalo - hru jsem ještě nehrál - jestli jde používat také normální kryt - zaklínač štít nemá tak třeba vykrytí zbraní. Ukázky, které jsem viděl tak tam Geralt jenom poskakuje nebo válí kotouly, což by mě tak nevadilo ale úder třeba od topivce by snad mohlo jít vykrýt i mečem. Jak to vlastně je vy co to už hrajete?
        • Jde, ale musel bys do toho investovat ve schopnostech, pokud te nekdo flakne palici, tak ti kryti mecem moc nepomuze. Melo by jit poradat u protiutok .... a dalsi ficury (specielni udery pri podrzeni) jenze ... to by se mozna dalo, kdyby si mel vetsinu boju 1:1 a ne 1:5. Takhle proste mackas utoky, maximalne se shiftem a s mezernikem zdrhas pokud se k tobe nahrnou vsichni.
  • Nevim, proč si tady hora lidí stěžuje na nevyváženou obtížnost. Jednou prostě narazim na blba, jednou na těžkýho protivníka, co je na tom nereálnýho? :D Mě spíš štvala (byť nevím, jak jinak to udělat ve hře) nutnost sebrat se a jít pár hodin "expit", když člověk (mutant) narazí na o pár desítek levelů silnější monstrum :D Neumim si dost dobře představit, jak by se Geralt v knížce vesničanům omluvil, že na tuhle bestii prostě nemá a vrátí se možná za půl roku, až zesílí :D Holt hádám, že příběh musí občas ustoupit :(
    Taky mi (zcela subjektivně) vadilo všudypřítomný rychlý cestování, sice ho nemusim používat, ale to je takový pokušení, když je quest na druhým konci mapy! :D Přitom atmosféře by prospělo houknout na Klepnui a vychutnávat si cestou krajinu :)
    • Obtiznost je divna hlavne u monster. Me ty bitky s monstrama ani moc nebavi, je to porad sek uskok apod. Hlavne nevim jestli mi neblbne mezernik, ale prijde mi, ze hra reaguje se zpozdenim, takze treba boj s tim zastupcem divokyho honu v questu s Keirou byl horor, protoze pokazde kdyz jsem ho sekl a chtel uskocit, tak mi dal ranu. Kdybych nedal druhou obtiznost nevim jak bych ho umlatil. Nejvice me zatim bavili bitky s lidma - lide jsou opatrni, taktizuji a skvele kryji. Jelikoz nejsou tak rychli jako monstra pripadam si v boji s nima jako opravdovy Zaklinac ktery ma navrch. Tyto souboje si uzivam. Stejne tak me bavili bitky s kostlivcema v Risen, kteri take kryli nebo v Gothic 2 s lidma. Pripadalo mi to jako spravny boj. S monstrama si nepripadam jako Zaklinac, ale spise chudak a kdyz jich je vice je to drina. Nevim jak to je dal u Zaklinace, ale libily se mi ty rychle "uskoky" Ciri. Takto mi pripada spravna rychlost zaklinace. Treba Geralt neco podobneho take ziska casem...
      • Me by spis prislo (z pohledu zaklinace) spravny, kdyby se pri jakymkoli boji zpomaloval cas, samo s moznosti to jeste vylepsit nejakym drijakem.
  • Tak Zaklinace jsem dohral vcera, po cca 100-120 hodinach (nebral jsem si dovolenou, byl jsem nemocny, takze cas jsem mel proto). Velmi vydarena hra, CDProjekt me potesil i tim, ze je automaticky pritomna cestina (at uz ji clovek vyuzije a nebo ne) a je videt, ze nas polaci maji docela radi, protoze i jednani supportu na ktery jsem se obratil pro mne byl docela sok (3 hodiny od poslani dotazu po me chteli save a po dalsim dnu problem solved), coz bych chvili po vydani.. takto ocekavane hry vubec necekal (i komunikace supportu, kdy je v emailum pritomno par smajlu, pta se jak je v CZ atp. byla nekde jinde nez u jinych developeru). Jinak k samotnemu Zaklinaci.. vzhledem k rozsahlosti hry.. minimalni mnozstvi bugu, super pribeh, grafika, zvuk.. soubojovy system a system "pomalejsi zastaveni / zrychleni" mi sednul az po cca 30 hodinach, ale nevadil mi. Urcite si 10 zaslouzi. Jinak za nejtezsi quest povazuju posbirani vsech karet :) A mensi spoiler na zaver (doufam ze to bude bug).. hra vam po dohrani zakaze climbing (ano, nemuzete nikam vylezt, jedine tam kam normalne vyskocite), takze nasledne doobjeveni zbytku otazniku, nebo dodelani vedlejsich questu se promeni v horor, ale jak jsem psal vyse, doufam ze se jedna o bug a ne o prostredek jak zamezit hracum, aby se dostali nekam.. kam se uz po dohrani dostat nemaji. Suma sumarum.. rozhodl jsem se, ze to dojedu znovu na vyssi obtiznost, jelikoz hra na poprve (pribehove) nedopadla uplne podle mych predstav, tak zkusim udelat par jinych rozhodunti v pribehu :).
    • ...vzhledem k rozsahlosti hry.. minimalni mnozstvi bugu. Nesouhlasím, bugů tam bylo dost a zrovna ta chyba lezení po římsách způsobovala to, že někteří lidé hru vůbec nemohli dohrát (alespoň ne standardní cestou). Ono si stačí přečíst oficiální fórum. V počtu chyb si Zaklínač rozhodně nezadá se Skyrimem. K tomu přidám že, kůň je k ničemu, invenář a celkově UI je tragédie, plavání je děs, debilní jízda na lodičce pro nepotřebné harampádí, které rozmístili vývojáři na mapce (čím dál, tím lépe, neskutečně stupidní se způsobem fast travelu, který vymysleli). Takže pro Zaklínače mluví tak maximálně subjektivně lepší grafika a rozhodně lepší příběh, questy a vše, co se toho týká včetně zajímavých NPC). Hotové za 70 hodin na druhou obtížnost, zbyly mi pouze Gwent questy, které dělat nebudu, nemám rád jakékoli karetní hry.
      • Ja mluvim za sebe a zadny bug mi neznemoznil hru dohrat. Co se tyka climbingu, oficialni fora jsem cetl a tento stav se objevuje po dohrani hry, takze nechapu jak by nekdo mohl mit problem hru dohrat. Zbytek.. kun.. je na cestovani, proc by mel byt k nicemu? :) UI mi nevadi.. na PC bez problemu, verim ze konzolari nejake vytky maji.. lod v pohode.. libi se mi, pro harampadi jezdit nemusis, plavani = zadny problem sem nemel. Co clovek to nazor.. za mne je to tak jak jsem napsal.. nechci byt prehnane optimisticky, ani nejak negativni, kazdopadne co jsem cetl oficialni fora.. 60% - 70% problemu je typu "nejde mi to zapnout = nemam comp v zasuvce".
        • Tak to je vidět, žes fórum viděl z rychlíku.
          http://forums.cdprojektred.com/threads/39582-BUG-Climbing-Can-t-complete-the-main-story
          A to není jediný topic na tohle téma, ani to není jediná diskuze a to nemusím hledat zrovna na GOGu. *3*
          Už se o tom ví několik dní skrze všechny platformy a vývojáři mlčí.

          Na plavání nadávám kvůli ovládání, stejně tak střílení kuší pod vodou je dosti nemotorné. A jestli tě baví držet deset minut šipku dopředu a shift, aby sis lodí dojel pro otazník, který je naprosto nepochopitelně na kraji prázdné části mapy, to je tvůj boj (čekal bych, že tam člověk najde něco zajímavého). A kdybys náhodou chtěl někam odcestovat, tak samozřejmě nemůžeš, musíš zase deset minut jet zpátky k nejbližší cestovní značce (stačí, když se třeba chceš jen vyprodat, nebo ti sirény zničí loď, pak už můžeš jen plavat). Kůň se zasekává naprosto o cokoli. Někdy ho to nespawne vůbec, někdy klidně pod mostem, vždycky 200 metrů od tebe. Sorry, ale UI bez problémů na PC není, inventář nepřehledný, seznam receptů / výroby taktéž.
          • Dle mého ovládání pod vodou má být nemotorné, ono pod vodou budeš taky nemotorný. ale vzhledem k autoaimingu není střílení kuší pod vodou žádný problém.
            Na loďce máš fast travel do přístavů, když budeš loďky používat, uděláš si za chvíli taky síť míst, kam se dostat okamžitě. A ano, tak to chodí, když se chceš někam dostat, tak tam musíš dojet. Tak to chodí. A když ti sirény rozbijou loď, budeš jako pudlík šlapat vodu. To je život.
            Dál - kůň ve sprintu ignoruje naprostou většinu stromů, takže můžeš s ním klidně jet přes les a většinou se ti nezasekne. Asi to chce se koukat, kam jedeš a pokud to narveš do plotu, tak si nestěžuj. Jasně, občas se sekne, ale vždycky je to proto, že jsem narazil do něčeho, do čeho jsem neměl.

            Je fakt, že to, že jakmile něco vyrobíš, tak toho máš nekonečné množství mi vadí jako přílišné zlehčení a degradaci alchymie, ale systém v tom byl dost jasný.
            Stejně jako v inventáři, kde ti to třeba krásně zobrazuje nepřečtené dopisy a u každé knížky je vidět, jestli už jsi ji četl a to včetně těch, které prodávají obchodníci.

            To tvoje stěžování si mě celkově vede k dojmu, že jen krmím trolla, páč nechci věřit, že podobně ufňukaný slečinky existujou.
          • co to meleš, jako sorry, ale tyhle všechny věci co jsi vyjmenoval mi buď taky nevadí nebo je nepovažuju za tak obrovský problém, hodný zmiňování a tím výrazným snižováním kvality hry. A ten kůň se nezasekává, pravděpodobně jsi motovidlo a nedokážeš se vyhnout stromu. Doporučuji koupi nějaké arkádové závodní hry, kde se můžeš odrážet od baráků a jet "pořád 250 km/h". Čus
            • fanboy detected *6*
            • Taklže to, že hra některým lidem nejde dohrát, to ti nevadí? Tak to pak jo... *11*
  • Chidlink
    Tak koukám že Zaklínač 3 opravdu prorazil do maistremu. Hra je jednoduchá i na nejtěžší obtížnost, ale jak tady tak koukám, tak si spousta lidí neporadí ani s tou třetí.
    Bojový systém je nudný, protože to není žádná výzva. Já jak pročítám ty diskuze, tak aby člověk udělal hru, která se bude prodávat, musí ji hlavně udělat lehkou.
    Jdu hrát Divinity Original Sin, tam mají nepřátele alespoň trochu mozek. *3*
  • Tak a je to tady. Prvni vetsi rozcarovani ze Zaklinace 3 je tu. Zpocatku vnimane mensi nedokonalosti se promitly do celeho hrani a ted v dalsi fazi (Velen) se potvrzuji. Prvni problem pro me je obtiznost. Na druhou je to detsky snadne. Na treti dost obtizne. Do ted jsem hral na treti a jen tak nejak prochazel. Belosad jsem dal relativne v pohode, ale Velen je uz tezsi - skoro na zadnem otazniku se necapu. Kdyz bojuju s monstrem ja na tri slaba seknuti mu uberu cca 7% zdravi on na jedno machnuti me ubere tretinu az polovinu meho - konkretne Vlkodlak lvl 8 tusim. Topivce, kteri jsou podle me jedni z nejlehcich davam take tak na potreti, kdyz jich je najednou ctyri pet. Je to dost frustrujici. Takze obtiznost podle me nevyvazena, coz jsem videl uz u prvniho i druheho dilu.
    Dalsi problem jsou lektvary. Nechapu, proc mohu v boji pouzit pouze dva sloty. To mi prijde malo. Dal bych jich treba pet, ze mohu pouzit. Jenze kdyby bylo co, zatim krome vlastovky prakticky nemam co za lektvary pouzivat, vse mi prijde malo silne/ucinne. Dalsi problem, ze kdyz jdu na potvoru, nevim, co to je abych si pripravil taktiku. Proc tam neni ze kdyz z dalky pouziju zaklinacske smysly, tak poznam potvoru, zobrazi se v bestiari a mohu se pripravit? Zatim mi prislo, ze se potvora zobrazila az po boji a to je pozde. Znameni jsou ok a jsou zajimava a vyuzitelna. Jinak se potvrzuje, ze je to pribehove RPG kdyz jdu po hlavni lince, na kazdym rohu nejaka otravna animace. Zpocatku se mi to libilo, ale uz je to dost stereotypni. Nemuzu delat na treti obtiznost ani nic jineho, protoze vsude jsou vysoky level monstra. Dalsi hruza je, ze za zabiti peti topivcu nedostanu skoro zadne zkusenosti a za vypaleni dvou hnizd krys v ramci pribehoveho questu, coz je jednoduche jako lusknuti prstu, dostanu zk 100. Celkem jsem behem chvilky pochopil, ze prakticky nema smysl zabijet monstra mimo hlavni linii nebo questy, protoze zadne expy, akorat vyplytvane zdroje. Jinak nechapu smysl levelu (moc jsem nezkoumal). Prijde mi ze s levelem ziskam akorat body do skillu a mozna trochu zdravi, ale jinak bojove schonposti nemohu ovivnovat (muzu se mylit). Takze muj verdikt. Bud je to hratelne na druhou obtiznost jako takovy interaktivni film, takze jako PC hra strasna nuda. Nebo na treti obtiznost je to frustrujici drina. Tot muj nazor.
    • Boze muj, ty jsi lama. Jdi si hrat kulicky, kdyz mas problemy na 3 obtiznosti.
    • Možná je problém v tom, že chcete hledat na Witcher 3 chyby, ale nekoukáte na to v čem je tak zábavný a dobrý.... Obtížnost je opravdu všelijaká, já to hraju na druhou nejtěžší s tím, že si to občas snižuji na druhou (Vlkodlaka jsem nemohl za boha dát asi jsem na něj šel moc brzy). Bojový systém mě osobně baví i když mi taky nejpřijde ideální. Ale celkově ten svět, ta hudba, děj, neuvěřitelná škála možností mě vždy pohltí a ty chyby prostě odpouštím.
      • Ale to je dobře. Mně přijde, že na Zaklínači se chyby nehledají vůbec a přitom jich má dost (některé dost vážné). Být to hra od Bethesdy, tak to všichni sestřelí kvůli chybějícím záchodům.
  • ...bojový system velmi nepříjemně připomíná tu hopsandu z druhyho dílu.... přesně kvuli tomu jsem ho nedohrál..... Mám Zaklínače rád ,ale v akční rpg se nuda v boji nedá ustát....
    • Ja bych doplnil. Podle MEHO nazoru je boj primarni aktivitou v RPG. Vse ostatni okolo - alchymie, elixiry, questy, skilly, pribeh maji byt podpurnymi prostredky pro zpestreni boje. Skilly a pribeh maji byt urcitou motivaci pro vlastni boj. V Zaklinaci 3 je boj hlavne - jak rikas - hopsanda a to proto, ze kryti ci jine techniky boje jsou malo vyuzitelne. V Zaklinaci jsou rychle potvory, ktere ubiraji hodne zdravi a je jich vetsinou nekolik a utoci naraz. Proto styl "kotoul/sek" je jedinym prostredkem jak boj vyhrat (na vyssi obtiznost, na nizsi se ani nemusi bojovat, staci jen klikat). Me osobne se uhyb i kotoul v Zaklinaci libi - blizi se v knihach popisovanym piruetam, obratum apod. Takze boj je pak takova zbesila akce. Jinak souhlasim, ze me boje take moc nebavi. Jsou nevyvazene. Bud jsou moc lehke, nebo moc tezke a jeste k tomu je to tak divne poskladane, ze hrac nevi na co kde narazi.
      • Nemyslim si, ze je boj v zaklinaci nevyvazeny. Dost zalezi na tom, jakym stylem se hraje. Ja jsem ze zacatku taky behal a jezdil na koni po otaznicich a u trech ctvrtin z nich jsem zjistoval, ze na protivnika proste nemam. Pak jsem se na to vy*ral, nabral si hromadu questu a zacal je plnit podle doporucene obtiznosti, ktera je (az na vyjimky) u kazdeho uvedena. Frustrace z nevyvazenosti boje byla razem pryc. Je jasne, ze kdyz naskocim na priseru, ktera je o 8 levelu vyz nez ja a ma nad hlavou cervenou lebku, tak bych mel dostat po hube. Kdyz v hospode budu startovat do boxera, taky se probudim na JIPce *3*
        • Jo taky jsem presel na tvuj system. Jedu pribehove questy. A hlavne jsem si dal druhou obtiznost. Na treti jsem se dost necapal. Stacila parta topivcu a bylo po me. Jak kdy nekdy jsem je dal na poprve nekdy na treti load. Nejvice me bavi bitky s lidma.
  • A nevide kde roste topivci mozek? Nemuzu najit
    • Topivci mozek roste v hlave topivce..Az mu naroste hlava vetsi nez telo pak ho zabij a mas poradny mozek na vajecinu....
    • frag.ment
      Předpokládám, že Uncle, Jeliman, Mart a peromezipulkama jste ta samá osoba. Mám nějaké kontakty na známé v psychiatrické léčebně, kam určitě patříte. Kdyby byl zájem, můžu vás nasměrovat..
      • Podle tve fotky v profilu mas kontakty na poradne sado maso...Pokud nechces poradit tak si pis tve podelane kecy nekam jinam..Mam rad lidi dementy co vsechno vi a jsou nejchytrejsi na svete...
      • jo, tipoval bych tě na někoho s kontaktama.
    • No roste v Topivcovi :-D
  • Nuze mi nekdo vysvetlit proc je ve hre kryti utiku, kdyz mi stejbe zatim kazdej nepeitelbi tak ubral zdravi? Fakt kktisnus
    • kennyB
      Molna to bde tim, de si dlevej...
  • Pls, mám v kufru plno přečtených dopisů, můžu je poté vyhodit? nebo se někdy budou ještě hodit? Jsem na LVL9 a pořád mi padají zelené a modré mutageny, mám jen jeden červený z vlkodlaka, z čeho to padá dále? díky za rady.
    • Pokud nejsou v záložce pro úkolové předměty tak je prodej nebo vyházej.
  • Ahoj potrebuji poradit jak doplnovat ve hre elixir vlastovka krome meditace kde se to aoutomaticky doplni..Jde to vubec nebo musim kdyz chci neco doplnit meditovat..A jeste da se zakazat automaticke vysunuti mece..Desna ptakovina chtel bych ho vytahovat sam..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit