Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • corfer
    Chraň mě ruka Geraltova, abych v nikom neprobudil pocit, že si chci jenom lacině kopnout do třetího Zaklínače. Těším se moc, ale přestávám jaksi pobírat barevnou paletu, která je místy opravdu úplně mimo. Jsem snad sám, komu ta saturace ála ,,Kačer Donald a jeho kamarádi" vadí? Postavy na světle vypadají jako z dětského leporela a sytější tóny na jejich oděvech dost kazí celkový dojem, byť technická kvalita samotných modelů je zcela v pořádku .Nevím, co tam chlapci blbnou, ale za měsíc očekávám Zaklínače, ne Arabelu!
    • Dolero
      Myslím, že se bude dát v nastavení změnit jas a kontrast... *3*
      • omfg *11*
    • MickeyMutant
      Kdybys měl ve svém okolí někoho postiženého barvoslepostí, věděl bys, že naprostá většina těchhle lidí trpí jen částečnou poruchou, a jasné, kontrastní barvy dokážou jejich handicap do jisté míry potlačit. Konrad Tomaszkiewicz v jednom starším rozhovoru odhalil, že CD Projekt RED ve všech Zaklínačích vychází těmhle lidem vstříc a usnadňuje jim orientaci při hraní. Zdraví lidé, kterým barevná paleta přijde přepálená, mají vždycky možnost na monitoru potlačit kontrast, barvy a přizpůsobit si obraz svým individuálním požadavkům. To je myslím fér a jen malá nepříjemnost pro všechny skutečné hráče, ne?
      • wenceslaus
        Tohle idím jako čiré PR. Na hru se těším a ty barvy nějak přežiju ale... tomuhle nevěřím. Normální grafiku barvy přebarvíš/přepálíš jednoduše, ale obráceně to už nejde.
      • ale nejde o barvy na monitoru a gamma, ale celkové vyznění a nasvícení světa a celé atmosféry. Tohle je nasvícení pro Dragon Age a ne pro universum Witchera. To nespravíš gammou na monitoru ježišku na křížku....
        • Tomu nerozumím. Nasvícení je buď realistický (zdroje světla emitují světlo které se ve scéně chová dle zákonů optiky) nebo "Skyrim" (ambient / rozptýlený světlo jak při totálně zatažený obloze včetně interiérů a kobek). Třetí Zaklínač mi v tomhle ohledu aspoň z videí přijde docela fajn. Druhá věc je přehnanej kontrast / saturace barev. Ale to je věc, kterou řeší kalibrace monitoru (a nebuďme směšní, kvalitní monitor nestojí 200-300 eur) nebo nastavení grafickýho ovladače, pokud potřebuješ. V čem konkrétně ti vadí nasvícení světa?
        • MickeyMutant
          Mně to neříkej, řekni to Konrádovi. Ale myslím, že trochu slevit ze svých nároků pro šanci zpřístupnit hru opravdu všem hráčům bez ohledu na jejich handicap by myslím nikoho nezabilo.
          • Keyz
            To vzali nějak opačně.

            Namísto aby tam dali nastavení pro lidi kteří mají problém, tak to rovnou udělat tak, jako by ten problém měl každý. *15*
            • MickeyMutant
              Myslím, že tehdy říkal, že je to takhle jednodušší na vývoj, protože mají ve studiu několik částečně barvoslepých designérů a grafiků. V Polsku totiž prý žije mnohem větší procento podobně handicapovaných lidí než je světový průměr, podobně jako v Čechách jsme prý třeba zas náchylní na rakovinu tlustého střeva.
          • slovo šance je tu duležité, Kolik handikepovaných si Witchera 3 skutečně zahraje ? a to mám spolužáka s tímhle postižením. takže ono jde o hodnotu te šance vs jistota že to pokazí atmosferu.
            BTW COD s těmi koridory je taky slevení nároku ?
            • MickeyMutant
              U Call of Duty musíš brát v potaz, že zkušených hráčů je ve skutečnosti málo, ostatní by se ve hře ztratili. Proto museli v téhle sérii postupně slevit ze svých náročných uměleckých záměrů, aby dokázali oslovit co nejvíce zákazníků. Teď je to přehledné a sváteční hráč má i bez buzoly šanci dorazit do cíle ukojen.
          • to je prostě čisté PR.... kvůli 1% barvoslepých hráčů ze hry dělat omalovánky.
    • teď je v herní branži o tady ty nevkusná fantasy zájem. Dragon Age, Divinity atd. Řekl bych, že je Zaklínač z těchto fantasy na tom ještě nejlépe, sice to není žádná atmoferická lahůdka jako první Dark Souls, ale mohlo to být ještě horší, ale atmosféry jedničky jsme se bohužel nedočkali...
      • corfer
        Mě osobně to překvapuje s ohledem na to, že dnes už si CD Projekt RED může dovolit prakticky cokoliv. Před lety Poláci pobíhali po E3 a lámali novináře, aby se přišli podívat na jejich hru. Tenkrát šlo o vytvoření brandu a kdyby tehdy letěl Nekonečnej příběh, nebejt to CD Projekt, mohl taky Geralt z Kaer Morhen do Wyzimy letět... Na psu...
        Zaklínač byl hodně svébytnej produkt a nejde mi na hlavu, proč tu sychravou slovanskou atmosféru tak pečlivě zametli pod ten nános zářivých barev. Možná je to tím, že značka už na vlastních nohách stojí. Teď hlavně dobýt svět. Sylvester a Tweety: Divoký Hon...
        • Tohle byl ale už problém druhýho dílu, aspoň mně vizuál druhýho dílu vadil dost silně. Z dosavadních videí mi vizuál trojky přijde podařenější. A nedivil bych se, kdyby půlku záběrů schválně "točili" při východu / západu slunce a ty tu scénu třeba uvidíš v dešti a přijde ti šedivá.
        • Koukni na naše mínuska. Děckám je to jedno, jesti je to kýč nebo ne a čím víc barev tím více prodeje... souhlasím, že Witcher není klasická high fantasy, takže ty barvy se k této hře nehodí. Mělo by to být více depresivnější.
        • Blue.Shark
          Vidíš to, mně třeba tohle vůbec žíly netrhá. Pro mě atmosféra Zaklínače není v tmavých barvách, ale v tom světě. Když se jdu podívat do přírody, taky se pokaždé neplácám v blátě a nevídám pampelišky, co kvetou šedě. O to více se mi líbí, že ve zdánlivě pokojné a prapodivně povědomé Zaklínačské přírodě za soumraku pobíhá nespočet monster, které mi ukousnou hlavu jen tak na pozdrav. Nikdy jsem nepochopil, proč to lidem tak vadí. Asi mám jiné priority.
          • tady vidíš, děckám je to fakt jedno a tady je krásny příklad. Ano máš jiné priority, někteří by chtěli vkusné fantasy...
            • Blue.Shark
              Za děcko už se nějaký ten rok nepovažuji, ale máš body za pokus. Zkoušel jsem si srovnat obrázky z prvního a ze třetího Zaklínače a v barevné paletě nevidím žádný bolestný posun. Navíc mám pocit, že modifikace všeho možného na sebe nenechají dlouho čekat. Pokud ale vkusné fantasy posuzuješ jen podle počtu barev, vážně bych nechtěl být ve tvé kůži.
  • Nádhera ! *4*
  • každý den sleduji na steamu odpočet a vůbec to neutíká... Podobné videa udržují moji nedočkavost stále na plné otáčky :D
  • alien5
    Hra vypada super uz jsem ji dostal jako predplatne k vanocum :) takze chystam gameplay a testy HW a grafiky na mem kanale : https://www.youtube.com/user/alien105cz/videos
    • Pokud je tvůj kanál v češtině, tak se obávám že máš smůlu. *5*
  • TheGGG
    Tady se to zas řeší těžce filozoficky, každý tady dostává nějaké střevoevropské vlastenecké záchvaty. Já říkám, dokud tam sou k0zy, šplíchá krev a Geraltovy roste bradka, je to ósom. My kažuálníci nevyžadujeme nějakou dýýýp wanna be intellectual watu
    • napadlo te nekdy, že nekdo nemusí byt jen "wanna be" intelectual, ale muže jim byt i doopravdy *7*
      • TheGGG
        ty jim určitě nejsi
    • Ty už tež zalez, ten tvuj kuul slang je už trapný, divím se, že si ještě nedostal přes hubu protože dokážeš být neskutečně otravný a zbytečný.
      • Dávat někomu přes hubu za pár větiček,,, jsi fašista, nebo co? *7*

        Násilí je hnus a za nějaké neškodné věty komukoli ubližovat je naprostý nesmysl a už jen to zmiňovat, tak se mi z toho dělá zle. *7*
        • Apropo nasilie - Deus ex a MGS sa daju prejst bez obeti, Geralt ma ohladne nasilia jasno a aj ked to smeruje tym pozitivnejskim smerom, stale je to nasilie - zrejme si preklikol.
      • Ale no tak aj homosexualny troll ma pravo na zivot.
        • Na okraji společnosti možná.
          • TheGGG
            yo men, přiskřípl sis nádobíčko v riflích? Ain´t dat bad butt whotevr. Za toto sve chování bys zasluhoval nějaký banec, no na diskuzi si husty ese, ale v reálu bys kolem mě a mých bros na streetu prošel ani nedutal. Měl bys vyšňupat dvě lajny tolerance a zčadit pár gramů laskavého chování. Určák by ti to pomohlo. Takto akorát dostaneš v diskuzi banec a v reálu přes fasádu.
            • Tvých bros na streetu? :D A to sjte jako cigáni nebo co? Mě by fakt jen zajímalo jestli jsi opravdu takový hlupák anebo jsi tak zoufalý a hraješ si na hlupáka. Obojí je životní prohra, což paradoxně u tebe může být i výhra *1*
            • tak určitě, určitě sem víš než všichni pctardi dohromady
            • Ty a tvoji bros :) https://www.youtube.com/watch?v=GtB0_PxuPfY
            • pořád by to nebylo hlouběji než ty *15*
            • fakt ne meloune, snížit a pokud bych se chtěl dostat na úroveň zdejších PC (j)elit musel bych se propadnout hooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooodně hluboko
            • myslíš zvýšit úroveň?
            • todle si scoro říká o nějaký džouk ve stylu: "Zrovna to sem říkal tvojí mama včera večír" No ale tak nebudu se snižovat na úroveň křupanů ze 4. cenové "U zhrzenýho PCtarda"

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit