Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Musim se smat.. keci typu: WoW, cíleno na komunitu 5+ - 99+ aneb kdo má peníze, hraje, bez ohledu na počet končetin, věk či IQ... pochazej z huby neakyho low mmr hrace.. zkuste se vysrat na pve pro tupce a hrajte arenky.. pak se uvidi jestli je to tak easy hra jak tu melete.. kdo nedal ani 2.2 K rating ad nemluvi vubec !! a to je pres 85% lidi z celyho wow.. expeni je jen na poznani skillu svoji classy a je to nuda pro lidi co uz to znaji.. ta hra je práve o tom max lvl.. to je teprve wow.. pushovani ratingu je ta nejlepsi zabava jakou wow prinasi. (neni to o tom kdo ma jakej eq ale otom kolik ma kdo rating nebo exp z high ratu)
    • Syn (dostal free invite klíč od 9 letého kamaráda) to hrál v 6 letech a bez jakékoli znalosti angličtiny dokázal během těch free dnů nahrát solo cca 20 level běháním po questech a mydlením potvor. Pohádková grafika se mu taky moc líbila.
      Nikdy jsem nemluvil o tom co považují Top PvP fraggeři za vrchol WOW - protože arénky nemají s MMORPG NIC SPOLEČNÉHO.
      RPG = role playing game. Honění statistik v PvP arenách je herně daleko bližší fragování v CS hrách než RPG. WOW MMORPG žánr zabilo. protože totálně pokřivilo představu o tom, co to vlastně MMORPG je. Chápu že to někoho baví, neberu jim to, ale to co ve WOW a jejich klonech zbylo z RPG - tedy questy, vývoj postav od vidláka po hrdinu a právě ta role playing složka je obtížností nastavena na "kid 5+, IQ 40+, just give us $$$!" Komerční úspěch WOW stojí na tom, kolik lidí ho platí a většina ho nezačala platit kvůli 2.2k ratingu v endgame.
      A bohužel, málo kdo má odvahu přijít se změnou, protože "proč měnit osvědčený koncept?".
      A pak přichází FAIL. Nový klon +-zdechne, přežívá, ale NIKDY netrumfne WOW. Nejde o lidi tvého typu, kterým tenhle koncept vyhovuje, ale - upřímně, půjdeš do jakékoli nové MMO hry, která bude klonem WOW jen proto, abys dělal totéž, co ve WOW zase od začátku jen v jiných texturách a platil za to?
      Opravdu úspěšná hra musí zaujmout právě ty hráče, kteří hrají WOW a jeho klony proto, že jiný koncept prostě na trhu k dispozici není. A není právě proto, že úspěšnost WOW konceptu vede k jeho tupému následování bez radikálního řezu. A právě to je v současnosti největší brzdou vývoje MMO. (Tak jako bylo křesťanství základem rozvoje západní kultury před 2000 lety, kdy bylo nositelem vzdělanosti a stejně jeho je jeho archaický koncept brzdou rozvoje naopak posledních 1200 let od doby temna, kdy naopak rozvoj potlačuje a dělá to dodnes, ale to je jiný MMORPG žánr pro jinou komunitu).
    • calwin
      http://www.youtube.com/watch?v=vW2O1tqAY5o
      i ve got an EPIC!!!! :P
      počítam že aj v budúcom zamestnaní sa ťa opýtajú či si dosiahol 2,2 k rating a čo si všetko spravil pre wow komunitu...
    • "zkuste se vysrat na pve pro tupce a hrajte arenky.." :D tak to je konecna tohle. Arenky ktery v prvni rade naprosto podelaly cely wowko vyvrhly malyho usmrkanka co v arence beha kolem sloupku jednou rukou, a druhou rukou si honi lofaska vytelenyho na stole. Radoby "pro" sulinek. Takovy jako ty jsou nejvetsi vysmech cely herni komunity.
    • takze je to vlastne o tom byt statwhore ... dekuji nechci
  • ogami
    S tim panem se neda nez souhlasit a vcelku me udivuje, ze i nekdo z Blizzardu je schopen takove sebereflexe :) Vzpominam si na svoje prvni mmo Ragnarok, kde udelat maximalni level trvalo oproti dnesni dobe naprosto neuveritelny cas, na spocitani questu by mi stacil pocet prstu jedne ruky ... a stejne to povazuji za jedno z nejlepsich mmo, co jsem kdy hral a u ktereho jsem si uzil nejvic zabavy. V dnesni dobe je to presne naopak ... tuna naprosto nudnych questu (to i to grindeni bylo zabavnejsi), maximalni level za tyden/dva a pak uz jen nuda v podobe schaneni end game vybavy, chozeni dungu/raidu a pomerovani pindiku pomoci gear score a podobnych hovadin. Ze to spousta lidi neumi hrat ani na tom maximalnim levelu je jen dukazem, jak smesne jednoduche to v dnesni dobe je. Cele je to zamotane do bludneho kruhu ... hraci hru proleti jako vitr, vyvojari dle meho nemaji absolutne sanci pri tak smesne nastavene obtiznosti neustale dodavat novy a hlavne zabavny obsah, takze po par mesicich ta hra v podstate "umre".
  • Tenhle Kern mi bere slova z úst. Na WoW mi vadí v dnešní době mnoho věcí, ku příkladu Heilroomy. Expení už dlouho není to co bývalo, jak sám řekl Kern ''k čemu vám je výbava z dvacáté úrovně, když za noc hraní budete někde úplně jinde a daná výbava bude šunt?''. Zlatý TBC...
    • nekromant33
      grinding sucks
  • Btw ten Firefall jsem po dvou měsících teda aktivoval, jsem ve schránce měl beta invite. Prošel tutoriálem a zatím to vypadá dobře, zajímavě. Mám 5 beta invitů, kdyby někdo chtěl. Chce to pouze email, na který ten beta inv můžu poslat.

    A každý koho invitnu dostane zas 5 beta pozvánek, tak by bylo fajn, aby dal tady na chatu aspoň 3 k dispozici. 2 pro kamarády bohatě stačí, a oni je zas namnoží do vaší party.
    • Invity poslané všem co zadali email.
    • Hosi nevim proc to tak hrotite kdyz podle posledniho newsletteru open beta zacina 9.7. Pred rokem a pul bych to pochopil to sem nemel ani dost invitu pro kamose ale ted. Par dnu a muze tam kazdej.
    • Pokud by mi někdo poslal invite na fox333@centrum.cz, budu rád a na oplátku taky nějaké rozdám ;-)
    • Fallon
      Ak by to šlo tak niekto prosím pošlite kľúč aj na raviel57@gmail.com
    • On stačí jen jeden klíč, a každý nový account dostane 5 klíčů, takže si je tady v klidu popředáváte navzájem. Já se k nim jen nemůžu dostat :-((
    • Ahoj kdyby někdo měl invite navíc tak prosím pošlete na danvrbka@atlas.cz
    • Něco je se stránkama, nemůžu se lognout na tu stránku kde mám invity. Dostanu se jen na account info. Takže pokud se tam nějak dostanu, tak vám je pošlu.
    • Cau, taky bych rád vyzkoušel, pokud ještě máš invite tak pošli na yahoocze@gmail.com
      • Ahoj když tak jestli ještě někomu zbyl tak bych taky o jeden prosil dikes ^^ email.: sansuro@gmail.com
    • muzes mi poslat na mrajnoch@gmail.com? Díky.
    • Čau, jestli máš ještě nějaké ty beta klíče, můžeš mi pls poslat jeden na Daniel92@tiscali.cz ?? vypadá to pěkně a docela rád bych to vyzkoušel. :)
  • Fallon
    Nezabili ale knock outovali. WoW predstavilo ľahko replikovateľný a pritom stále výnosný model a preto je ,tak naširoko kopírovaný. A vďaka predstaveniu free to play modelu si tento model aj zaistil stály prísun nových hráčov.

    Takže nie MMO nezomrelo len zastalo na jednom mieste a je zase len otázkou času kedy sa ohrá natoľko aby ho hráči opustili. Ja si tipnem ,že najbližších 10 rokov si nádeje robiť nemusíme. *9*

    Čo sa ale týka tej WoW komunity tam nemožno inak než súhlasiť. Do dneska si pamätám ako niekto na World chate zvolával raid na Krazhan s pripomienkou "no green" a keď ma prijali do grupy ,tak ma aj okamžite vykopli lebo som bol "full blue".
    To nehovorím ešte T7/T6 expertov v Magisters' Terrace ,čo tam už nič nedostávali ale slabším hráčom ochotne kradli. Alebo gildy ,čo v jeden deň boli schopné prijať 10 ľudí a v ten istý deň ich vyhodiť lebo "nepoznali taktiku" alebo nevedeli ,že "join na pokec heslo kecy" znamená: Choď na teamspeak, kanál pokec a heslo kecy.

    A to bolo ešte za Burning Crusade ,čo tam po tom Azerothe behá teraz radšej ani nechcem vedieť.
  • Podla mna by sa dal urobiť LFR (looking for raid) s obtiažnosťou normálneho alebo heroic raidu pre 10 ludí. Nechápem prečo musí mať LFR obtiažnosť ako pre mentálne zaostalých a horší drop.
    Niekto hovorí, že LFR je príprava pre normálne raidy ale to nie je pravda. Príprava na normálne raidy sú (alebo by mali byť) heroic dungeony. LFR je pre hráčov, ktorí chcú sadnúť a hrať keď práve majú čas a nie organizovať si reálny život podľa WoWka. Neviem prečo by títo hráči mali byť znevýhodnení alebo prečo sa predpokladá že sú to totálne lamy.
    Blizzard síce argumentoval tým, že normálne raidy sú pre zohratú skupinu, ale to je tiež blbosť. Random grupa priemerne inteligentných ludí so skillom a hlasovou komunikáciou by tiež dokázala dať normal 10 man raid. Alebo aspoň jedného bossa, potom by sa niektorí odpojili a pripojili sa noví.
    Ale prečo týmto ludom dávať horší gear.
  • všechny mmočka, které nemají full-drop a guildovní války, tak jsou sux
  • zruste chatovaci okno a zavedte bubliny, guild baraky, tak jako kdysi.. a hned tam bude vetsi zabava
  • to an: a to jsi jeste nehral Aion, to co zde popisujes se do puntiku opravdu hodi do aionovske komunity, vydrzel jsem to tam hrat cca 3/4 roku a uz nikdy vice, protoze tahle komunita je opravdovej nevalsovanej hnuj a hracsky odpad.
  • Amen.
    WoW, cíleno na komunitu 5+ - 99+ aneb kdo má peníze, hraje, bez ohledu na počet končetin, věk či IQ.
    A ono je to hit. Protože se to dokáže bez práce naučit každý. Protože se hrdinou s miliónem killů a maximálním levelem stane každý. Protože netřeba přemýšlet, hra tě vede za ručičku stejně jako instalace windows a ty klikáš "next, next, next." A vývojáři horečnatě přidávají další a další "nexty" ve formě datadisků.
    Není prostor pro inovace, pro kreativitu, pro vývoj žánrů. Jen pro další tuny a tuny konzumího ale jak přes kopírák stejně primitivního obsahu, kde obtížnost nastavuje jen vyšší level, vyšší equip a vyšší HP a DPS Bosse.
    A ostatní marketáci co vidí úspěch WoW u stáda konzumních hráčů sní o tom, že jejich klon s "novým neotřelým pilířem" ve formě kraviny A nebo kraviny B, ale jinak s "osvědčeným systémem" bude WoW killer a oni si nahrabou.
    Nebude. Bude to jen a pouze další tupý klon WOWKem zmrveného MMO žánru pro pár fandů. Těch co se jim nelíbí textury WOW ale mají raději WOW verze X v texturách středověku, scifi, lega, pokemonů, mangy, ....

    Jediné co může WOW úspěch napodobit je nový systém, který umožní hráčům nejen tupě konzumovat a klikat na next, ale uplatnit i vlastní kreativitu, ať už v řešení úkolů nebo pro vytváření obsahu pro ostatní. Nebo "moderované perzistentní MMO", kde na události ve světě mají hráči přímý vliv a scenarista za chodu upravuje vývoj světa podle toho , co v něm dělají nejsilnější skupiny hráčů. Šlo to už v Ultimě, jde to i dnes. Jen je to náročnější na přemýšlení. Jak pro hráče, tak pro moderátory/adminy a pro vývojáře/scriptery. Nechte wowka dětem a casualum, ať se na nich učí základy MMO a udělejte jim klienta na konzole, tablety a mobily. Pro dospělé udělejte konečně nový žánr. Kdy už tyhle společnosti pochopí, že jim už dávno odrostla komunita dospělých, co si taky rádi hrají a že hry už dávno nejsou jen pro segment 5-15 let, pro které se je snaží cílit obtížností a rozsahem možností.
    • DeDy
      Přesně. Největší problém je ten systém sbírání zkušeností a honbou za lepší zbraní a výbavou. Stejný problém má i Diablo. Sebrat meč +3 a nahradit do mečem +1 není prostě RPG. Funkční RPG systém je podle mě když zkušená postava s rezavým mečem dokáže víc než zelenáč s ocelovým mečem. Samozřejmě, není meč jako meč, magické vlastnosti nebo rozdíl v tom, který kovář meč kul.
      Očekávám MMO které mi nabídne pozici "anděla", který sestupuje na zem, kde bojuje a plní úkoly "pána boha". Vždyť my hráči vstupujeme do jiného světa. Hrdina ve WoWku je prostě bezdomovec. Systém anděla strážného bojujícího proti temnému pánovi mám v hlavě už od dob vývoje hry Nightfall pro Atari ST. To ještě nikoho dalšího nenapadlo? http://nightfall.eddo.cz/

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit