Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kickasl
    z MMO jsem nejvic casu stravil u WoW a GW2,
    WoW: nikdy jsem nehral na ofic, ale i tak si myslim, ze muzu hodnotit- expeni muze zabavit na chvili, ale driv nebo pozdeji to zacne byt nuda a to spise driv, ale na druhou stranu PVP me u WoWka opravdu bavi, osobne mi nejvic vyhovuje insta80PVP server kde si obcas zahraju (hral jsem BC a ted jsem na Wotlk, novejsi datadisky jsem nehral)
    GW2: expeni me bavilo, sam jsem se tomu divil, ale opravdu to pro me byla zabava, naky cas jsem hral i na max lvl, ale dungeony jsou tu nudne a repetitivni a PVP me nijak nechytlo, zkusil jsem i dalsi postavu, ale na podruhe to byla nuda
    • kickasl
      ismrael: tak treba by me to bavilo vyexpit jednu/dve postavy, ale myslim, ze casem by me to stejne prestalo bavit a jestli bude wow f2p tak ho urcite zkusim na offic
      uff: proc ne? je to opravdu takovy rozdil mackat 1,2,3,1,1,5,1 oznacit dalsi priseru a opakovat na free a na offic? namitku bych chapal kdybych kritizoval pvp, protoze to je hodne zavisle na hracich, ale expeni? mozna melu blbosti, klidne me oprav, ale dej naky argument
    • Pokud si nehrál na oficiálních serverech, tak hodnotit opravdu nemůžeš.
    • Imrael
      GW2 jsem nehrál, ale hraju WoW na offíku na Burning Blade a chci jenom ohledně těch 2 datadisků, které jsi zatím neměl šanci hrát.
      - Cataclysm přišel s něčím novým v podobě zničeného světa a nápaditost, která někdy přechází až ve stupiditu se tomu nedá upřít. Expení mě popravdě celkem bavilo, až zónu Deepholm, kterou bytostně nesnáším. A eXtrémní skok směrem ke Casual hráčům v podobě LFR.
      - Pandaria přišla s Pandama. To asi stačí napsat. *1* . Néé, mě popravdě expení na Pandarii neskutečně bavilo a poprvé si jdu pro Loremaster Achieve. V tomhle ohledu si myslím, že Pandaria částečně u mě splnila definici, která je napsána na konci článku. Ale co člověk, to názor. *5*
  • Tento pán to uplne vystihol. Ta jeho hra bude mať mesačné poplatky ?
    • free-to-play
      • *paytowin
  • Zlatý Guild Wars 2
  • Co říká tenhle člověk je pravda. Ale má to svoje jedno velké ALE! Původní WoW s TBC nebyly tak úplně easy hry, to všechno přošlo až s WotLK (update s tournamentem). Kdy se Blizz rozhodl totálně se zaměřit na casual hráče. Kdy každý mohl získat všechno. To přetím nešlo.
    • brojin
      Ne asi pravdu máš!! na TBC bylo krásně vidět, že to bylo o té cestě, hráč co se dostal na 70 lvl tak nemohl hned naběhnout do Black Templu a nabrat nej eq, řešení prequestů do instancí tak to měli zachovat ve všech Datadiscích a Sunwell v TBC to bylo pak pro smích žádný prequest. Kil'jaeden ať se jde zahrabat, Illidan Stormrage je nej: You are not prepared!!!!
      • ty ale ono to bylo docela tuhy. Pamatuju ze na alianci u nas tam melo pristup asi 5 guild co dali karla a vasku. Jinak souhlasim s tim ze tbc se jim hodne povedlo. Sice me nasral shaman u aliance a paladinu u tech smradlavych sracu ale i tak to bylo dobry! WOTLK uz byla traparna kterou zavrsila ta trapna arena to byl dungeon to muselo dat zabrat. Ta architektura slozite monstra... :DD
  • Proč prostě nevzít WoW i EVE a nezkombinovat to dohromady? :D
    Je pravda když udělají hru moc jednoduchou jako WoW, lidi to prolítnout a za týden budou stepovat na maximálním levelu a žadonit další content. Ale to není kompletně špatně, ruku na srdce - koho z vás aspoň nějakou dobu WoW nebavilo?
    Zase na druhou stranu třeba takové EVE je těžké, nic nedá zadarmo a maximální level neexistuje - bohužel se to podepisuje na tom jak malá komunita je v EVE oproti WoW.
    MMO svět ale může být obrovský, proč by nebylo možné tam vměstnat oba principy - jak sandbox z EVE tak i zábavnost WoW (tkvící v jeho casual hratelnosti)?
    Dle mého názoru může existovat skvěle komerčně úspěšná hra, a to taková která neumožní nic jiného než rozhraní mezi různými "světy" a principy, tím neříkám že by tvůrci měli začít dělat šílené mutanty se světelnými meči, puškami a nesmrtelnými charaktery v bublinách. Tím říkám že až příjde hra co SPOJÍ hratelnosti a principy místo toho aby se je snažila co nejvíc rozdělit(všimněte si jak každá hra se snaží působit originálně), tak to bude bomba.
    • Keyz
      Možná by stačilo aby to bylo Easy to Learn Hard to Master. Hodně her je momentálně lehkých ihned a potom taky lehkých. (Max level ihned každý může do nejlepších kobek atd). Anebo složitých na první seznámení a pak jsou složité pořád. To je případ EVE.

      Kdyby to nastupovalo postupně jako, tak by to bylo nejlepší. Nováčky by to ihned neodradilo a protože k nejlepším možnostem by se dostali nejlepší hráči, tak by to trvalo dlouho. Musel by být ale obsah pro střední hráče aby měli co dělat a radovat i když nemají vše. Aby prostě na své úrovně měli TOP věci o které dlouze soutěžit.
      • Eve není složitá hra, jen to není hra pro blbce, člověk u ní musí trochu přemýšlet, a hlavně plánovat dopředu, aby člověk věděl jakej má cíl a neučil se třeba skilly který mu nakonec budou k ničemu a stráví jejich trénováním měsíce.
        • kostejnesmrtelny
          EvE je kurevsky složitá hra, tedy pokud "blbec" pro tebe neznamená "člověk kterej nechce strávit před začátkem hry bez nadsázky desítky až stovky hodin teoretickou přípravou na EvElopedii". Čímž se zase docela vytrácí faktor z objevování novejch mechanik "přirozenou" cestou. To jen tak když jsi zmínil to plánování dopředu...
          • nevim, po projití tutorialu sem neměl žádnej problém pokračovat dál, co se týče toho plánování, to je celkem jednoduchý, vybereš si loď co tě zajíma a k jakýmu účelu ji chceš naučíš se skilly, podíváš se na jaký zbraně má bonusy, naučíš se skilly, u většiny lodí máš vypsaný doporučený certifikáty, naučíš se skilly, podle cetrifikátu si odvodíš i to jak nafituješ jestli budeš aktiv, pasiv tank, shield, armor, atd atd, projedeš market a koupíš to nejlepší na co máš, nepotřebuješ plánovat budoucnost deset let dopředu, nevim podle mě nemusí být člověk hned jadernej fyzik nebo mít načtenou celou enciklopedii, navíc se stačí zeptat a spousta lidí dokáže rozumně poradit
    • deridon
      hezká myšlenka a naprosto souhlasím.. mě něco podobného dřív napadlo, když jsem zkoušel Star Wars Galaxies na SWGemu serveru, kdyby prostě byla kombinace Galaxies se SW:The Old Republic, jelikož Galaxies taky není nejjednoduší na osvojení hratelnosti, ale za to má užasně propracovaný systém povolání a není to jen takové obyčejné MMO, TOR má zase super vyprávění příběhu, ale hratelnostně moc primitivní a ohrané
      • Nejvíce se dá očekávat od novích projektů jako je samostatný DayZ a nebo stalkerovina Survarium.
  • Hry jako WOWko nebo Metin a všechny jejich mutace sou podle mého názoru jen běhání od jednoho de*ila k rudýmu a po cestě zabijet jiný de*ily...... ničím nepřekvapí nenutí myslet, není tam boj o holý život nebo aspon něco podobnýho *9*
  • Hele, když je tu taková debata :-) Chci hrát na ofik servru a dříve jsem hrál na Twinstaru, tak maličko vím co a jak ze světa WoW. A proto se ptám, když jsou slevy na hry WoW, jestli byste mi doporučili začít hrát na ofíku ? Jestli ano, jestli ne a proč ? Dík moc!
    Jinak jsem zvědavý, jak mi odpovíte.
    • Myslim, ze bys mel zkusit ofic. server. To je neporovnatelny vid. Vyber si hlavne nejakej zalidnenej server, nejlip pvp abys mohl masakrovat alianci/hordu bez omezeni!
  • ještě že tu jsou moderní alternativy...

    http://www.thesecretworld.com/news/game_director_letter_june_2013
  • Vsem kterym se nelibi WoW a chteli by hrat nejake MMO doporucuju EvE Online.
    EvE vas nevodi za rucicku a neukazuje co mate delat, musite se sami rozhodnout co chcete a hlavne na to jit pomalu ne chtit vsechno hned jako ve WoW.
    Pokud jste trpelivy a dokazete prezit prvni mesic ve hre tak vam zarucuju ze si uzijete spoustu zabavy.
    Dalsi vec je ze komunita v EvE je mnohem dospelejsi nez ve WoW ikdyz vyjimky se najdou ale to je tak vsude.Nicmene u nas v corporaci(guilde) je kolem 60lidi a nejmladsimu clenu je 21let stim ze prumer je kolem 30.

    Pokud by jste chteli EvE vyzkouset tak tady mate link na 21 denni trial:

    https://secure.eveonline.com/trial/?invc=a37a2a8f-c4aa-4be3-9a8e-ce84bd137c2b&action=buddy

    Pomuzu vam do zacatku a vse vysvetlim + kdyby vas to chytlo a upgradovali na full verzi tak vam dam nekolik set milionu do zacatku.
    • Keyz
      Sice to nehraji ale borci to co nakecají, tak se toho zhruba drží. Kdyby chtěli více prachů možná by mohli to posunout více pro více hráčů a udělat to tedy lehké ale skvělé, že se drží toho co umí.
      - Kdyby jsem to zkoušel, ale nechápal jsem co mám dělat. Funguje to celé naprosto jinak.
      • já jsem do EVE naskočil nedávno. Ono to totiž není moc hra, je to spíš taková simulace života, sirotek kterému v mládí umřeli rodiče a on se po apokalypse protlouká světem, a nikdo se s ním nepáře *1*
        Vážně to chce obří trpělivost a antistresové pomůcky, když vás sejme člověk jen tak, protože může.
        • nehledas v EvE corporaci ? pokud ano joini TC0 kanal ve hre.
          • hledám, kouknu na to
            • pripadne ingame mail/conversation na character Normmandy
  • Než jsem s MMORPG hrami přišel reálně do styku, hrozně jsem si je idealizoval, myslel jsem si, že to je něco jako virtuální realita, kde má člověk skoro absolutní volnost, může si dělat co chce a že celý svět se automaticky dynamicky vyvíjí podle chování hráčů atd... *1* Pak jsem si zahrál Wow a zjistil jsem, že to je vlastně jen online diablovka, kde ostatní hráči nehrají ani tak dohromady s vámi, ale spíš paralelně k vám, bossové se obnovují atd.. a strašně mě to zklamalo *1* .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit