Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Implementovat více prvek náhody do vývoje, schopností a limitů postavy, do tvorby a atributů předmětů. Leveling omezit na prvních pár hodin tutorialu, příběhové linie ponechat a rozvíjet. Podporovat živoucí svět, povolání, kreativitu (housing)... zkrátka trochu chaosu.
    • Viděl jsi matrix? " Někteří už jsou natolik ovlivněni, že se od matrixu nechtějí odpojit a budou za něj bojovat" :-) Takže dokud bude "osvědčený" wow hrát 8m lidí vývojáři moc experimentovat myslím nebudou. Ale třeba se pletu.
      • Logicky na mechanismu který vydělává velké peníze nikdo nic nezmění. Přesto, komunita na evropských serverech už teď řádně prořídla (co je jinde netuším). Ten koncept se tak bude muset dřív nebo později nějak změnit, pokud se to nechá jen dojet, tak bude konec velice strmý a rychlý.
  • WoWko jsem hrál jak na ofiku, cca 6 let, tak různě po neofikách. Hrál jsme tunu dalších onlinovek a mmo. A s přehledem můžu říct, že WoWko do sebe přitáhlo tu nejhorší komunitu co se kdy u počítačových her sešla. Samý zloděj a hajzl, arogantní šmejd a hater, samá povýšená verbež, co si léčí komplexy.
    Když se na tu komunitu kolikrát s odstupem času podívám, tak je mi na blití a v reálu bych si s takovým hnojem ani ruku nepodal. Ofc výjimka potvrzuje pravidlo, ale ta výjimka už většinou tuhle hru nehraje.
    • Ačkoli mám podobné zkušenosti, neviděl bych chybu ve WoWku. Prostě je to nejrozšířenější MMO, grafikou taky láká spíše mladší hráče (aspoň co pozoruju kolem sebe, toto je nicméně hodně subjektivní), no a tak je ta základna trošku generačně jinde, než jsi třeba ty. Navíc vzhledem k masivnosti komunity se prostě najde víc šmejdů a kreténků, takže na ně narážíš i častěji (tuplem pokud bylo nějaké propojování worldů pro raidy, o kterém jsem kdysi zaslechl). Ale je tam i spousta rozumných lidí, jen se drží v rámci své guildy a neleze na veřejné chaty, protože nemají na ty mentálně děcka náladu :) Holt vždy vyniká ta hlasitá menšina, co si na vše stěžuje, všude řve, každému nadává...
      Co jsem hrál chvilku na free, tak jsem byl v guildě, kde byl věkový průměr přes 25, nikdo absolutně neřešil gear a tak. A hlavně to byli alíci! :D
      Na druhou stranu jsem se se zmiňovaným chováním v LotRO nikdy nesetkal. Ono i svým zasazením láká spíše starší hráče nebo starší manželské páry, a nikdy jsem se v publicu nesetkal s oním hejtováním, povyšováním se, vykopávání z raidů na základě gearu či čehokoli jiného. Naopak pokud nemáš adekvátní výbavu, tak ti docela často nabídnou, ať se mrkneš na jejich traity (řekněme navolené bonusy), doporučí jiný set, nebo i něco později ucraftí. Možná jsem měl jen štěstí na server, že to není ten nejzalidněnější, a tak jsem za ten rok ještě na nikoho ynteligentního nenarazil. Samozřejmě si tam taky stěžují, jak to jde všechno do háje, jak jsou vývojáři neschopní, jako všude... :D
      • to bud rád. Já hraju Lotro už 6 let . Jsem pořád ve stejné guildě a těch co tě šikanují , že nemáš to a tamto a podobně jsme za tu dobu v guildě potkal víc než dost. A že to tam jde do háje celkově je taky fakt. A je to moc škoda ta hra byla a svým způsobem je pořád úžasná.
    • Veskoslav
      Nebo jsi byl pro všechny ty ten hlupák a taky Tě tak brali *1*
      • Ten kdo není 24/7, nemá uplně všechno a neumí nazpaměť všechny taktiky a nevyhrál 3 sezóny v battlegroupě je pro hráče WoWka lama a hlupák. A o tom mluvím. I na pitomém neofiku někde na lvlu 40 v BG jsou frajeři schopní nadávat ostatním do zasraných lam a idiotů a chudáků, největších blbů pod sluncem atd. Nemocné mozky.
        • a tohle jsi pozoroval jen ve wowku? já osobně v uplně každé online hře ať už to byla střílečka, rpg, nebo blbý karty.....
          • No za 400 bitev ve World of Tanks jsem ještě nezažil spam na chatu, a neviděl jsem nikoho nadávat ostatním. To samé Planetside2, za měsíc co jsem to hrál každý den jsem tam neviděl nadávku v chatu.

            A ve WoWku už v prvních instancích na lvlu 20 pokud nemáš heirloom, tak tě kickují, jako hráč si můžeš polámat prsty, když ti tam někdo pulluje celé packy na sebe a pak nadává že to máš tankovat atd. Od první minuty v partě jsi vystavený tomu, že to někteří hráči hrajou 24/7 a ty jsi póvl, pokud to nehraješ stejně.

            Pamatuju instance, kdy tank tankoval a heal healoval, a až když si to tank nabral, tak se rozjela dmg. Dnes ti mage pullne 3 packy, aoečkuje aby byl nej v dmg metru a pak zdechne, všem vynadá že jsou idioti a lamy a leavne, všechny si dá do ignore. A to uvádím jen jeden ze stovky případů. Lidi co joinnou a běží nabrat 6 packů a zdrhají nazpátek, aby tě dostal do combatu a mohl leavnout partu. Jen aby zdechli všichni okolo a on ne. Lidi co si instance pro lvl 40 pletou se speed runem a nutí nováčky (většinou 10ti leté děti) hrát podle toho jak chcou oni, jak se to hraje po x letech ve hře...

            Holt jsem ze staré školy a hry hraju pro to, abych se odreagoval a abych se pobavil. Ne proto abych byl nejlepší z nejlepších a honil si ego, nadával všem okolo jací jsou hlupáci a newbs. A není to věkem, je to jen a pouze rozumem.
            • ve world of tanks to přijde. Stačí když všichni jedou na jednu stranu (12 lidí!) a zaseknou se na 2-4 tancích nepřítele. To pak mám co dělat abych se udržel. Samozřejmě pokyny typu: "We need more tanks here" přejdou intelykentním mlčením.
              Ve War Thunderu se vždycky nadává tomu kdo do vás zcela záměrně naletí a včera jsem poprvé viděl slovo noobs i ve Star Conflictu ;) Lidi jsou prostě lidi.
    • To však není hrou. U wowka je díky velkému počtu hráčů ta komunita jistým obrazem společnosti.
      • Tj, ale WoW jako takové svou obtížností a jednoduchostí pro 10ti leté děti láká přesně ten typ hráče, který se pomalu neumí bez hrubice podepsat. Pátá cenová mezi online hrama.
        • Vstřebávat a pochopit komplexně a dobře všechny herní mechanismy, zvlášť v době, kdy se mění doslova s každým patchem nepovažuji za triviální záležitost. A stejně jako v životě máte na výběr, zda se o to budete snažit, nebo ne. Tím nepopírám ten fakt, že hra v čase podstatně snížila své nároky, ale tu změnu vidím hlavně v zjednodušení časově náročných činností a minimální možnosti a potřebě taktizování.
          • Jenže všechny tyhle věci s mechanismem člověk potřebuje až na max lvlu při progresu HC raidu. A i tak stačí projít elitistjerks, tankspot, arenajunkies a načíst si potřebné info. Při troše obratnosti a tréninku pak každá cvičená opice zopakuje těch pár naučených úkonů. Ale pořád to je 5-10% hráčů, co vůbec nějakou mechaniku řeší.
  • ruthan
    Jestli jsou současný FPS p.*.r.n.o se světelnou pistolí, tak tohle je levelovací p.*.r.n.o. Těch chyb je daleko víc a jsou daleko závažnější, než na co se zmoh říct, ten exBliznák..
  • Tedy klobouk dolů. Nečekal bych že to někdo od BLizzu řekne. Snižování nároků na hráče bylo děsně vidět mezi datadisky.. vždy bylo usnadnění, ulehčení. WoTlK už byla prakticky jen levelovací atrapa. WoWko bohužel dá dneska každej prcek co uteče máme z pískoviště (a bohužel to ve WoWku tak vypadá).
    Vzpomínám na prastarou Anarchy Online.. clustery do implantátů, tokeny, atributy, buffy, NCU, levelování tier výbavy - dodnes podle mě nepřekonané - po půl roce se teprve rozkoukáte a svoji zlamenou postavu level 75 zahodíte a začínáte na novo. Pak je to pěkný běh do levelu 220.. na rok možná na dva. :)
    • Anarchy Online a EVE prekonany nikdy nebylo a nebude.
  • Wowko jsem hrál, takže mě zajímá - čím že to wowko zacílilo na casual hráče? Měsíční poplatky jaksi vylučují "casual" ( možná tak kdyby ten měsíční kredit strhávali po hodinách), jelikož zaplatím a mám měsíc na to abych si hru užil. Ano, nemusím hrát 5h denně, ale potom jsou teda casual mmorpg uplně všechny. Žánr určitě nezabili, to je hodně namyšlený kec.....
    • výrazem "casual game" se označuje ležérní (casual), jednoduchá hra, která není náročná na taktické nebo strategické myšlení, postřeh atd. ... snad jsem to popsal správně, ale každopádně to nemá s formou platby za hru nic společného

      WoWko jsem nehrál, takže nemůžu posoudit nakolik je pravda co Kern říká
      • Kosmodisk ti to vysvětlil za mě. Jasně, můžeš platit a hrát to třeba jen hodinu měsíčně jako casual hráč, ale to je jako by sis koupil auto a chodil pěšky.
      • Casual označuje hru pro příležitostné hráče... nejde o náročnost, ale o jejich čas pravidelně trávený hraním.
  • Abiczko
    svata pravda,wow me prestalo bavit tak na 25 lvl kdy se svet okoukal a uz to bylo jen "zabit 50 skretu a sup na dalsi ukol" a tohle porad dokola,vydrzel jsem to do 57. lvlu...chybel mi tam hlubsi pribeh ktery by te vice ponoril do toho sveta a problemu jejich obyvatel

    PS:neskutecne me stvaly rybarsky tournamenty,ktery jsem si moc chtel zahrat,ale pokazdym nahozeni udice pribeh capek o 20 lvlu vys,dal mi facku a nazdar *16* vim,pro nekoho nepodstatna kravina,ale proc to tam tedy je kdyz by u toho clovek nejradsi rozmlatil klavesnici...obcas si rikam ze by ke kazdy kopii hry meli pribalit jednoho vyvojare,aby se na nem mohl clovek vymlatit(plati pro vsechny hry,nejen MMO) *5*
    • WoWko má velmi propracovaný a hluboký příběh viz http://eu.battle.net/wow/en/game/the-story-of-warcraft/chapter1.
      Jen si ho člověk musí najít a pak čas od času věnovat pozornost tomu co se ve hře děje.
    • Jednoduchá pomoc. Nelez na PvP server.
  • Ja si mysli, že třeba takové Final Fantasy XI je taky MMO která nic nedává zadarmo, tam musíte prozkoumávat mapy, informace od NPC abyste našli správnou lokaci, popřípadě i v jaký čas, se objeví předmět který hledáte. Taky jak je dlouho na světě a má své trvalé hráče.
  • Je třeba počkat s čím přijde Indie scéna ;)

    Například The Repopulation nevypadá zle ( http://www.therepopulation.com/ )

    A co vím tak se i něco kutí na cz/sk scéně -> http://youtu.be/8W4i7SxOh6M
  • Mahcake
    "Podle Kerna za tento syndrom může snižování náročnosti."

    To jsem rád, že to věděl/se to ví, ale ho*no s tim udělal/se s tim dělá. *7*

    Nejvíc člověka na tom bavilo to, že měl ze sebe radost z toho, že se prorval těma těžkýma boss fightama nebo že se vůbec dostal do nějakýho end-game raidu. V dnešní době stačí nasbírat pár kousků z totálně nudnejch heroiců nebo nesmyslnejch scénárií, hodit si LFR a můžete ject. To je prostě špatně a nic vám to nepřínáší jako dřív, žádnej hezkej pocit "vítězství". Všechno je prostě hrozně jednoduchý...a žádný Heroic/Hardcore/Extreme Raid mody to nezachrání. Nothing left to say.
  • Ragnarok ! to byly časy

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit