Přejít na výpis diskuzí

Édith Piaf

OSOBNOST 31.12.2006 
103 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • paxik

    Kybel ...

    nevidím žádný smysl reagovat na jeho příspěvek. Prostě hlupák zůstane hlupákem a jeho životní tragédií je to, že to nikdy nepochopí; a jako hlupák i zemře ...
  • kk.a.t.k.a

    Edith

    *3* *4* *14*
  • prostě Édith

    Taky něco málo řeknu... chápu,že ji někteří lidi nemusí, jiní ji milují..já ji miluju, tedy to všechno,co jsem si o ní přečetla,čemu jsem se rozhodla věřit i to,co je opravdu pravda. Té malé velké dámy si prvně moc vážím, být nejlepší ženskou zpěvačkou své doby,to je dost dobrý..a je jedno jedno,jestli to byla francouzská holka z ulice nebo rodiny, jestli ji Leplée objevil na chodníku nebo mu ji dohodila její máma,kolik z nás má bezva zázemí a třeba i talent,ale kdo se dostane až tak vysoko,že ho i 45let po smrti prostě zná každý???... A jaký byla bojovník,měla silnou vůli a neustále se s něčím musela prát...i bez jejího mlžení je jasný,že to měla těžký... umřela ji holčička,tak jako tak to muselo být strašný! Marcel,autonehody, Douglas,drogy,alkohol,revma... a přece měla ohromnou vůli zpívat...nejenom,že dávala a že ji okrádali (myslím,že i o tom věděla...)..ale dávala i jinak...lidi, vždyť ona umřela z určitý míry i pro nás... tak nemocná byla- a zpívala...byl to její život..a nejenom tam stát a pro sebe zpívat,zpívala pro nás... ona dávala (a taky brala ),až se celá rozdala,doslova... trochu patosu : bez zpěvu by umřela,ale zpíváním se zabíjela... pro nás....
    Tak i ti,co ji nesnáší by se mohli zamyslet,už jen to že znají její jméno i 45 let po její smrti... to je úspěch! Kolik takových zná jméno takových hvězd jako Gloria Swanson - a že byla slavná,ale až tak jako Édith??? Nebo Marie Dubas, tedy - Dubas znám jen kvůli Édith... Édith tu bude pořád...říká se,že umělci neumírají... to je fakt,ale někteří jsou mezi lidma holt vidět víc...Jak třeba Édith :-)
  • Re: Nenávidím tu svini

    Je mi Vás líto ... Už dlouho jsem nepotkala tak primitivního člověka, jako jste Vy.
  • Re: Re: Oprava-troška pravdy

    Existuje tato publikace i česky? Édith bych chtěla pznat takouvou, jaká opravdu byla...a jak víte, že to,co jste četla, byla pravda... Édith si sama budovala vlastní legendu. A myslíte, že Momone nenapsla aspoň trošku pravdivou knížku?
    A jak je prokázané,že matka a otec nebyli chudí? A nezdá se mi, že by Édith měla dobré vztahy s matkou...
    A určitě nezpívávala na ulici...třeba jí máma jen dopomohla k objevení...
    Ale tu knihu bych moc ráda získala,mohla byste mi prosím podat nějaké info,jak ji dostat (jen v čj nebo aj) a to na mial Etheline@seznam.cz , prosím. Moc vás prosím, ozvěte se mi! Díky. LK
  • Re: Oprava-troška pravdy

    Vážený, pravdu máš jenom v jednom bodě. Simone Berteaut opravdu nebyla sestrou Edith. Jenom napsala román, který se dobře četl. Byla kamarádkou Edith v mladém věku a stále se kolem ní motala, poslední noc s ní ale nebyla...
    V ostatních věcech jsi vedle jako ta jedle.
    Ve Francii vznikla polodokumentární kniha s názvem Piaf, jména autorů - Pierre Duclos a Georges Martin.
    Kdo chce vědět nejpravdivější příběh Edith Piaf, tak by si ji měl přečíst. Tam je uvedeno pouze to, co jde nějakým způsobem doložit.
    Byla jsem dost překvapená.
    *7*
  • Re: Oprava-troška pravdy

    A na to si přišel jak? já netvrdim, že nemáš pravdu, nebo že nemá pravdu ten film, ale z vlastního úsudku si myslim, že pravda je schována někde mezi těmito dvěma póly.
  • Re: Nenávidím tu svini

    víš co já bych ti udělala? *7* Až budeš mrtvej a budu muset o tobě udělat referát, tak tam napíšu ,že jsi byl takový prase,takovej vepř,že se to ani nedá popsat!!!!!!!!!!!!!! *15* běž si zaspívat Milorda, běž si chraptit tou krásnou Francouštinou! *16* *8* běž se vycpat! Doufám že TY A TVŮJ!!!TLUSTEJ ZADEK se OOOOMMMMLLLLUUUUVVVVÍÍÍTTTTEEE *8* TO NATO DĚLÁŠ TY ,CO????????
  • ???

    Ahojkys, prosím Tě jaká to byla kniha?? Dík *4*
  • Re: Re: Re: Nenávidím tu svini

    Dala jsem na tvoji radu a knihu jsem si přečetla. Díky filmu, který jsem viděla asi před 2 měsíci, jsem ji začala milovat. Díky knize se mi začala jevit jako velice, velice psychicky narušená osoba. Všimla sis, že jí bylo jedno, že by jí mohla umřít sestra, hlavně když bude žít Marcel??? Co si o tom myslíš? (Ptám se tě, protože nikoho jiného, kdo to četl, neznám) *4*
  • Re: Re: Nenávidím tu svini

    Ahoj Radko. Jen by mě zajímalo, co jsi dokázala ty. Žila jsi snad v tý době? Pochybuju... to bys totiž už asi měla základní vzdělání a věděla, že Celý svět se píše s Y... Udělala jsi díru do světa? Možná ses o to pokusila tímhle článkem, ale ten spíš pobaví, než cokoliv jiného. Myslíš, že po tobě něco zůstane? Ó, ano... Tento nádherný příspěvek, na který budeme všichni ještě dlouho vzpomínat... Je mi tě opravdu líto... *4* *3*
  • Oprava-troška pravdy

    Hm. Edith Piaf byla opravdu jedinečná a svou hlasovou dispozicí to jedinečně dokázala!! Každopádně film "autobiografie" Edith Piaf, opravdu v mnoha věcech neodpovídá skutečnosti a určitě si neprošla bídou, žebráním,zpíváním na ulicích apod. všemi věcmi uváděné ve filmu. Není pochyb o tom, že Simone Berteaut nebyla její vlastní sestra apod..opak je pravdou je to jenom hezká pohádka, která se dobře prodává!!!!Její matka uměleckým jménem „Line Marsa“, nebyla chudá a zkrachovalá žena, jak tvrdí film a někteří,právě naopak zpívala naopak v luxusních kavárnách a měla také vynikající hlas..navíc financovala její slepotu, což bylo hoodně drahé..s jejím otcem to bylo taky záhadné,ale každopádně nebyl chudý apod. Její počátek kariéry nastartovala jen díky známosti své matky s předním „králem kabaretu“ Louisem Lepléenem. Bohužel na ulici nebyla objevena, jak popisuje film ono fakta a skutečnosti jsou zase někde jinde:-))) A tvrdit, že její babička vlastnila "bordel" to je už vrchol všecho, její babička z otcovy strany Emma Gassionová byla naopak bigotní katoličkou a úvaha typu tohoto podniku je úsměvná!!!Celoživotní modlitba k svaté Teréze z Lisieux je naopak skutečností....ale jako krásná pohádka jsou mnohé věci dobré hlavně obchodní artikl jde na odbyt:-))
  • Re: Re: Nenávidím tu svini

    no nevím no ale plácáš tu pěkny voloviny, kdybys opravdu vážil 110kg a dělal kickbox tak s tím tady nemachruješ... *13* *1*
  • Re: Re: Nenávidím tu svini

    Tak jsem si přečetla poměrně dost vzkazů reagujících na komentář Nenávidím tu svini...
    Peoplové, já chápu, že jste se chtěli zastat úžasné Edith, ale že vám to stojí za to, vyjadřovat se k tomu ubohému "čemusi", co zřejmě, když Bůh rozdával rozum, stálo hodně, ale skutečně hodně vzadu. Ne, nemám pro to více slov, poněvadž mi každé příjde jako bych házela perly praseti.
    Edith je byla prazvláštní osobnost. Jestli ji někdo soudíte podle filmu, děláte chybu. Ano, film zachycuje její život, ale jestli vás opravdu zajímá, "jak to bylo doopravdy", pak si přečtěte knihu Edith Piaf, kterou napsala její sestra Simone Berteautová, kterou ve filmu (a i ve skutečnosti tomu tak bylo) Edith oslovuje "Momonko".
    Netroufám si říci, jaká byla. Neznala jsem jí a nemůžu ji soudit podle toho, co si o ní myslí zbytek světa. Znám jen její tvorbu a pár historek, které se o ní tradují, toť vše - a z toho člověka nepoznáte. Každopádně tím, co měla v hrdle a co s tím dokázala se navždy zapsala do hudební historie a ať už ji budou lidé milovat či nenávidět, vždycky to bude ona - jedinečná, neobyčejná, velká EDITH PIAF...
    Peace *4*
  • edith...ma chanteur favori!:-)

    Edith je giganticka osobnost.je to clovek ktereho si vazne vazim.at se o ni rika cokoliv!a nechapu proc ji tu nekteri nazyvaji s**** a podobne.chapu ze mame kazdy jiny vkus a kazdemu se libi neco jineho ae napsat o ni vycet takovych prasaren mi prijde absurdni...1.) mas pro to naky duvod proc ji takhle nazyvas????...,,miluju" lidi kteri o nekom tvrdi ze je kreten ae nevedi proc...to jsou lide bez vlastniho nazoru avetsinou intelektualne na bodu mrazu...ae nechci nikoho urazit. kdyz se ti neco nelibi musis mit prece duvod...a kdyz ne tak nelez do fora o edith piaf!
    a za dalsi musime si uvedomit ze lide typu edith maji zivot starsne slozity sam o sebe....jsou vetsinou osameli,ceka na ni tisice lidi, ktere nezajima jak ji zrovna je ae chteji po ni jen aby zpivala...to neni lehke...pak se nedivim ze si holt necim pomahala aby to vydrzela..myslim ze bych se chovala stejne!!
  • Nechápu..

    Nechápu, jak ji může někdo nenávidět, je úžasná, ten film sem viděla snad stokrát a písničky... to je prostě nádhera x)... Ale podle mě byla moc namyšlená...ale jinač byla super prostě to k ní patřilo, prožila si hrozné věci x(
  • Re: Nenávidím tu svini

    Já si nemyslím, že by Edith Piaf měla tlustý a velký zadek...Spíš si myslím, že je to ta nejlepší zpěvačka, kterou kdy nejen Francie měla....To jen ty jsi český prase, které neví co mluví a česky tě také moc nenaučily...už jen to svědčí o tom, co jsi zač...Jednoduše: JSI TA NEJVĚTŠÍ SRAČKA!!!!!!
    Edith Piaf *14* *14* *14* *14*
  • Re: Film

    Ahoj mam ten film doma jestli myslis ten s Marion,tak muzu vypalit a poslat *3*
  • Re: Re: Nenávidím tu svini

    Ty si hnusná svině! Stejná jako ten kreteén, co psal ten debilní příspěvek... Víš, že ses te
    ď snížila k němu?! Co útočíš na nás, ty krávo?! *7* *10* *16*
  • Re: Re: Nenávidím tu svini

    hééj! Trefa, to se ti povedlo *15* *1* *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit