Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tohle TN grafikům opravdu radost neudělá :-)
    Á propos, běžte už někam s těma 16:9 nudlema! Poměr stran dobrej tak leda na filmy. Ale vlastně ani na ty filmy. Většina filmů v BD je stejně 21:9 ;-)
  • Ale fakt najprv by ste si mali zistit veci nez zacnete pisat nieco podobne.
    Ten monitor je 144Hz a nie 120Hz.
    Vsade o tom pisu len Vy na Games nie.
    Tento clanok znie skor ako reklama nez nejaka recenzia/odporucanie...
    Ja mam BenQ monitor uz dlho , sice je to MVA panel ale uz dlho som taku kvalitu nemal , samozrejme po CRT-ckach.
    Spokojny , BenQ robi jedny z najlepsich poanelov na trhu , dokonca aj eizo ci dell pouzivaju panely AU Optronics od BenQ !
    • janchor
      Ten článek je reklama, viz jeho označení.
  • To máte za to, že jste přestali kupovat CRTčka; kupovali tyhle srajdy, co mají jednak odezvu, děsivé pozorovací úhly a otřesnou kvalitu barev. Člověku pak doma chcípá starej trinitron a nemá to kde opravit. Ten rozdíl je neskutečný...
    • Inquisitor
      Já ho používám pořád a jsem spokojenej :)
      • Souhlas, já ho mám taky a jsem maximálně spokojený!
        • Inquisitor
          Ale já fakt nemám důvod kupovat si nový, když mi starý stačí a zatim funguje. A hlavně jsem rád že mám na chleba a internet :D
        • Je to totiž skvělý chytač prachu na půdě! ;-)
      • a kolik uz mas dioptrii ? *1*
  • TV: ASUS VG278HE 27" 144Hz jasna volba zadny benq :P
    • fUUJ, asus nikdy více
    • No jasně ...... , akorát že je téměř dvakrát dražší, no nevadí nejlepší je stejně EIZO , doporučuju 22.5" EIZO CG232 *3*
      • jop ten si kupim az budem jebt bankarovu dceru *6*
    • Whisp
      Asus VG278H je momentálne to najlepšie čo sa dá pri pomere cena/výkon k hráčskemu PC kúpiť. ASUS VG278HE 27" je odlahčená verzia z tohoto modelu. Za smiešnu cenu sa potom dá kúpiť AOC i2757Fm, ktorý je podla recenzíí viac ako vhodný k hráčskemu PC. Síce majú rozlíšenie "len" 1920 x 1080, ale o to sa už v hrách postará vyhladzovanie hrán a pri čítaní textu vám to bude vadiť iba v prípade, ak budete mať nos prilepený k obrazovke.
  • me by zajimala jedna vec - jaky ma smysl kupovat super monitor (kdyz jsem grafik), kdyz pak 99% populace uvidi neco uplne jineho? Nemel bych si jako grafik prave spis koupit ten sunt co maji vsichni abych to naladil na to co vidi vsichni?
    Jen takovy napad...

    P.S. Po 120Hz monitorech jsem pokukoval bohuzel ta cena je pro me prilis vysoka a nakonec jsem skoncil u HP Compaq LA2306x - ma to aspon display port...
    • ...hlavne kvôli farebným profilom...keď pôjdeš do tlačiarne a budeš mať úplné iný farebný výstup. V tlačiarni s tebou nebudú zabíjať pol dňa, aby ste doladili farby *1*
    • Ty asi grafik nebudes lebo potom by si taku hovadinu nepisal pod monitor ktory nie je grafikom urceny...ze ano?
      To by si mal pokukovat po VA alebo IPS paneloch a nie TN.
    • Protoze ten grafik (narozdil od tebe) potrebuje aby barvy na monitoru byly kalibrovany => kdyz se to vytiskne, bude to vypadat stejne. A pak ne kazdej si kupuje srackoidni monitory jako ty.
    • stoupeek
      Pokud děláš cokoli do tisku, tak se ti to sakra hodi. Ani nemluvim o fotkách.
    • GlaDOS
      Promiň, ale to je hloupý nápad na způsob, že hudebníci nemusí pracovat při nahrávání s bezztrátovým formátem, protože stejně většina lidí poslouchá mp3. Nebo to, že se textury do her nemusí dělat ve vysokém rozlišení, protože většina lidí má průměrný pc nebo konzoli. Když pracuješ jako grafik, prostě musíš pracovat s tím nejlepším obrazem.
  • 8k za TN? ROFL. I kdyz tady se asi plati za tech 120Hz, coz neni uplne bezne... a za 1ms odezvu, coz je ale samozrejme jen markteringovy blabol.
    • Upresnim monitor ma 144Hz a 1ms ozova je blabol do tej doby ze je to realne nieco medzi 1ms a 2ms , Input lag je takmer nulovy (0.001) po meraniach v poriadnej recenzii.
  • Začneme úplně od základu. BenQ se už posledních pár let specializuje na monitory pro počítačové hráče a dává to pořádně najevo. Celosvětově sponzoruje turnaje Intel Extreme Masters, kde ti nejlepší borci z celého světa hrají o milionové částky. V Čechách se nejlepší turnaj v PC hrách jmenuje BenQ Grunex Challenge.

    a proto se zde objevil zrovna monitor Benq :)

    ale nic proti , navíc je to vedené jako inzerce.
  • TN pro grafiky hahaha dobej joke :D
    • Zrovna jsem to chtěl taky napsat :D :D a dost mě pobavilo jak nějaký hráč napíše že to má hezké barvy tak je to hned pro grafiky :D :D
      • Na druhej strane je v dnesnej dobe sa povazuje za grafika kdeaky suplikant, lebo neico splaca Powerpointe :)
  • no neviem chlapci.... Ja sa živím grafikou. Doma na prácu mám len 22" EIZO CG223W-BK .Hlavne z dôvodu, že displej ponúka farebný gamut AdobeRGB a rýchlu a presnú hardwarovú kalibraciu. Mne ale tento Váš monitor neprišiel až tak super. Na monitore sa nikdy nešetrí, podobne ako je to aj s TV. Ale určite to hráčom stačí. To nepopieram. Tým podľa mňa musí stačiť aj 24" ASUS VE247H. Ja len nechápem prečo tu píšu o grafikoch? Tí by určite išli o level vyššie :)
    • Protoze pak kdyz si to koupis tak mas pocit ze mas super profesionalni monitor neasi.
  • Pro mě moc malý na tom bych toho moc neviděl..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit