Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • WTF?!? Horší recenzi jsem už dlouho neviděl
  • informační hodnota recenze 0. bez urážky,ale nedověděl jsem se vlastně vůbec nic (a tu hromadu textu nepovažuji ani za článek)
  • ohodnotenie cislom 7 nie je problem, ale tu treba aj niecim podlozit. Recenzent tu hru zobral tak z obluka, ze mi to skor pride ako keby ju pisal po pozreti videii na youtube. Suhlas ze par veci je tam nedorobenych, ale inac hra ci dejovo, ovladanim, celkovym svetom metra neda neohodnotit aspon cislo 9. Ano ta tajomnost co bola v 2033 zmizla, ale to je snad pochopitelne. V LL sa rozdrastol svet metra a hrac je zatiahnuty do jednotlivych problemov stanic. Je tam kopa novych veci, ze to sa neda opisat par riadkami ako nam ukazal recenzent. Prekopanim preslo snad vsetko, od stanic, zbrani, prisery ... Ja byt games.tiscali tak recenziu stiahnem a napisem nieco rozumne.
    Ako som pisal, tu nejde len o to cislo 7, ale o recenziu ako taku...
  • Děj si zatím vychutnávám, grafické orgie jsou neuvěřitelné a hlavně se neskutečně bavím. Chápu nevoli diskutérů - tahle hra se opravdu povedla. Optimalizace není vůbec špatná. Na mé již postarší HD 5770 ve full HD bez AA to jede na plno (krom PhysX samo). Nechci házet čísílky, ale mezi TOP hry letošního roku ji mám již nominovanou a myslím si, že bych v tomto případě chtěl znát názor na Metro Laist Light i ostatních členů redakce...
    • Tak tak... ve světě dostává 9/10 a dlouhatánský články... Jinak podle mě nejen hra roku, ale posledních několika let... už ani nevim, kdy jsem se u hry tolik bavil, tolik se do ní vžil a atmosféru krájel...snad ani MW1 nebylo tak dobrý...snad až pevní metro a před tím Mafia :) co se FPS týče samozrejmě...
      • ve svete dostava 7-9, games hodnotily stejne jako eurogamer nebo destructoid...
        • No, abych tě opravil, tak 1) eurogamer dal hře 8/10 a asi tak 3x tak delší článek a za 2) destructoid 7/10, 2x tak delší článek, nicméně recenzent má hru asi tak "rád" jako autor recenze na games.cz - "A solid game that definitely has an audience. Might lack replay value, could be too short or there are some hard-to-ignore faults, but the experience is fun" - Solid game? To myslí vážně? Solid game je pro něj i modern warfare... Lack replay value? Aha, to že má LL hutnější příběh jako Metro 2033, které většina lidí otočila aspoň 2x, ale spíš 3 až 4x ? Could be too short? Tohle to vysvětluje - recenzent na destructoidu to očividně hrál stylem call of duty, tzn bez stealth a alá rambo, když je podle něj hra krátká...já jsem prozkoumal každou píď (což mi dalo víc munice, lepší zbraně a morální body - nehledě na to, že zákoutí byly velmi zajímavé a obsahovaly deníky s částmy příběhu) a na slušné tempo (už sem trénovanej z M2033) mi to zabralo asi 12 hodin, což je na filmovou skriptovanou hru hodně dobrý... (hry typa arma s otevřenym prostorem mají mnohem delší dobu hraní na úkor filmového zážitku). Takže autor očividně hru zařadil po bok COD...to mluví za vše. A co se celosvětovýho hodnocení týče, tak převládá 4,5/5 nebo 8,5/10 u většiny recenzentů, o delších apropracovanějších recenzích ani nemluvně...
          • anglicky eurogamer, tu ceskou parodii snad nemuze brat nikdo vazne... http://www.eurogamer.net/articles/2013-05-13-metro-last-light-review
            • Tady to trochu naráží na fakt, který sem tu už dříve zmiňoval - hodnocení her obecně by se mělo znovu rozdělit na SP a MP, je přece nefér dávat Metru 7/10, když i MW3 dostalo 7/10 (přitom za SP jen 5/10 a za MP 9/10 - tudíž průměr 7/10). "Z dálky" to tak vypadá, že jsou hry srovnatelné, přičemž opak je pravdou a příběhově, atmosférou a dějem MW3 nesahá Metru ani po kotníky...

              P.S. ještě k předchozímu postu na doplnění - je vidět tendence MLL, být akčnější a plynulejší a být lepší filmová jízda, než M2033, což se povedlo...ano, M2033 sice mělo hutnější stealth, ten byl ale někdy problematický a nevybalancovaný, což způsobovalo místy časté opakování savepointů a celkový "děj hry" to rozkouskovalo na jednotlivé části...ve výsledku to tak bylo "delší" než MLL ale jen na pocit, po dohrání MLL sem se cítil jako na konci temného "ukrainsko-holywoodského" akčníto trháku... Něco za něco v životě... Uvidíme, jak dopadne další díl, jaký vymyslí autoři + Glukovský příběh (doufám, že bude jiný než v knize M2035 a že naváže na dobrý konec MLL a rozvine ho...) a jak je bude nový majitel podporovat... *4*
            • Další neobjektivní recenze řekl bych...autor očividně hru nemusí, což objektivní neni. Krok zpět, jak tam píše? Beru, že se dost vcí v Metru LL zjednodušilo...hlavně stealth. Ale ve výsledku je to kuprospěchu, a stealth je konečně hratelný (v M2033 byl někdy dost složitý a hlavně nevyrovnaný - někde jste mohli jít metr ve tmě vedle střáže a nic, někde si vás všimli i na 20 metrů...) a celkově má hra spád - a o to autorům nejspíš šlo...je tam vidět i vliv THQ, kteří chtěli hru ještě více mainstreamovat, přidat MP a podobně... Jediné, co bych stealtu vytkl, je že nepřátelé umírají i po tom, co je člověk trefí nožem do ruky... Ale to se dá napravit a nikteram moc to nekazí atmosféru. Každopádně tak jako tak, je to názor, každý redaktor má ten svůj...já, byť byl dal hře 9/10 nebo 10/10 (podle toho, jestli koukám na nedodělky nebo jen na grafickou stránku+příběh+hutnou atmosféru a ozvučení), ale vysloveně nemám nic proti číslům redakce...spíš délce recenze a času věnovanému pro ní - zasložila by si víc, i ten eurogamer dal hře 2x tolik prostoru.
  • tady ta recenze je spatnej vtip ne? To je jako recenze na nejakou hru na mobil... Nechapu jak to muzete publikovat...
  • http://www.sector.sk/novinka/74305/ako-pracovalo-4a-games-na-metre.htm
    niečo na zamyslenie...
    • Jojo...ale tenhle článek už je na tiscali.games... A i když někteří říkají, že to nás jako hráče nemá co zajímat, tak naopak, zajímá nás (mě) to... Protože když už nějakou hru kujupu (a nepatřím mezi ty, kteří neví co s penězi), tak jednak mě zajímá její kvalita, poměr cena/výkon, a pak taky jestli tím podpořím snaživé vývojáře, nebo jen "nacpu" svoje peníze do nějaké megaspolečnosti... A vzhledem k tomu, že 4A vytvořili jednu z nejefektivnějších her poslední doby, za zhruba 10tinové náklady a za cenu 50e, je mi mnohem milejší dát peníze jim, než třeba společnosti EA, která se v penězech (dle jejich statistik) topí a "plodí" levné a převařené hry s megareklamou...třeba MW3 za 60e...
      I když vím, že jen zlomek peněz jde vývojářum samotným, je to pro mě pořád lepší...ti kluci vyrobily úžasnou hru, na kterou budu dlouho vzpomínat a kterou si (stejně jako Metro 2033, CoD1 + datadisk + CoD2, nebo mise Men of War) rád zahraju s odstuem několikrát znova...
      • To je krasna ukažka toho, ako funguje kapitalizmus u nas, na ukrajine, a na zapade.
        Zahranična spoločnosť nema problem prisť a za smeišne peniažky a neludske podmienky s nas zdierať kožu, čo by si u nich doma nedovolili.
        Vôbec ma nemrzi že THQ krachlo...
  • http://www.sector.sk/recenzia/29983/metro-last-light.htm
    zase sector ukazal, ako sa piše recenzia, a nie som lokalpatriot...
  • Pinkamena
    http://www.youtube.com/watch?v=gUU76Sg5gxw

    Jak jinak.
  • S hodnocením teda určitě nesouhlasím. Dle mého názoru by si hra zasloužila víc. Rozhodně mi připadá lepší než titul 2033, který mě teda vůbec nebavil, ale to bylo nejspíš tím, že jsem před tím četl knihu. Jediné co mi zatím na hře vadí je němost hlavního hrdiny. Hře by rozhodně pomohlo kdyby hlavní hrdina alespoň někdy v nějaké konverzaci pípnul. Ale až na tohle mínus, které se dá přetrpět se zatím skvěle bavím.
    • a konec byl epický
      • Horst_Fuchs
        Epický? Nevím jak vypadá ten druhý "dobrý konec" ale špatnej je jeden velkej patos, skoro jak z amerických filmů. *3* Já u tý závěrečný animačky jen znuděně zíval. I když je to pořád stokrát lepší než zakončení z jedničky.
        • No tak v americkejch filmech většinou hlavní hrdina přežije ne *3* Proto to americkej konec neni...nebudu psát, jak vypadá ten dobrej konec (je lepší), ale (SPOILER) abys ho dosáhl, tak během hry dostaň hodně morálních bodů (takový to bílý probliknutí) a až budeš na rudym náměstí a dojdeš k Pavlovi, co zraněný leží na zemi, tak v té halucinaci, jak ho drží ruce mrtvých, tak za ním běž a pomoz mu - tím mu jakoby odpustíš (nezapomeň, ten temný v té misi povídal, že Pavlovi vojávi jsou hodně červení - tzn. chtějí zabíjet, ale Pavel je oranžový - tzn, neutrální a že v něm cítí strach...), ten temný to vidí a řekne "takle vypadá odpuštění? budu si to pamatovat" a Pavel to přežije... no a to by mělo stačit na dobrý konec *3*
      • To teda... zajímalo by mě, čím to chtějí trumfnout ve 3. díle *5*
  • Pobavili mě všudypřítomné reklamy na Metro 2035
    • Nevšiml jsem si, ale tak jako tak, má snad autor právo na malou zdobivou reklamu. A jestliže jsou to opravdu plakáty, tak myslím, že většině lidí ani nedojde, že to reklama je. A navíc, když se vám příběh líbil, proč si nepřečíst pokračování.
      • Ono jde o to, ze je to reklama na "zatim" neexistujici knizku :) Takze je to spis takovy easter egg pro ctenare.
    • Jo? Ty trpíš halucinacemi? Já tu žádnou nevidim...a ani sem neviděl...
      • Lepe se koukej, je tam pomerne hodne plakatu s napisem: I WANT TO BELIEVE METRO2035
        • Zaprvé, knihy Metro 2033 se "povalovaly" všude možně i v Metro 2033 a to byla taky reklama na samotnou hru? *7* To asi ne... to mělo trochu "odlehčit" tísnivou atmosféru hry... to ti mohlo dojít... pokud si teda Metro 2033 hrál. Navíc to psali autoři na foru, pročítal sem ho...
          P.S. Divný že z celý hry si pamatuješ jen tohle.... To je jak kritizovat logo W na tvym novym autě...
          • Proc se bavis o knize Metro 2033, kdyz se bavime o plakatu na neexistujici knihu Metro 2035 ? Ten tvuj post vubec nechapu, ale je to mozna tim, ze jsi spatne precetl cislovku v nazvu knihy, uvidime.
            Asi nejsi moc obeznamen se situaci, tak ti to muzu kratce vysvetlit: realne existuje 2 knihy metro: Metro 2033, Metro 2034 a ctenari pravdepodobne doufaji v zatim neoznameny titul Metro 2035. Ve hre Metro Last Light se vyskytovaly knihy Metro 2033, Metro 2034 a plakaty s napisem "I WANT TO BELIEVE METRO 2035", coz je zcela evidentni narazka na touhu ctenaru po nove knize s nazvem Metro 2035 a Mulderuv plakat z X-Files.
            • "Pobavili mě všudypřítomné reklamy na Metro 2035" Sorry to měla být reakce na úvodní post... a ne na tebe...
            • Tak samozrejme, ze to tam je dany jako vtip, jako co jinyhy by to tam melo byt? Nikdy jsem nenapsal, ze to ma byt reklama (jednou se smajlikem, coz obvykle lidi chapou jako vtip) a uz vubec nikdo tomu pritomnost knih nevycital.
              Jedna z verzi plakatu (http://www.youtube.com/watch?v=xVeeOGVKGyk) 0:20, SPOILER: dalsi verze byla myslim v tom kostele, jak ho vyhodili do povetri.
            • Nic vysvětlovat nemusíš, ty jsi nejspíš nepochopil můj post - psal jsem, že v Metru 2033 byly knihy Metro 2033 (a snad jednou jsem viděl 2034, ale nejsem si jistej) a byly tam NA ODLEHČENÍ, jak mimo jiné psali i autoři na foru...v MLL jsem viděl knihy na Metro 2033 a 2034 a toho plakátu jsem si nevšiml, nebo přehlédl...a to jsem prozkoumal snad každou píď...a pořád si myslim, že tam ty knihy jsou na odlehčení už tak hutné (a uvěřitelné) atmosféry, protože proč by tam dávali reklamu, když snad na každym popisu hry (v obchodě na steamu, na krabicy apod...) je psáno snad v prvnim řádku "based on the novel....". Takže je to jak jsem psal (a jak psali autoři), bylo to na odlehčení... a reklama na M2035? I kdyby ano, komu to vadí? On se tu vždy najde nějakej hnidopich že...
              Jako kdyby si tenhle titul nezasloužil trochu víc uznání, jen rejpání...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit