Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mozu mi vylizat cokoventil. Jednak na MMO nemam chut ani cas a jednak by sa toto znasilnenie TES sveta ani nemalo volat TES. Este to priklincuju mesacnymi poplatkami ako v stredoveku. Skonci to ako TOR, v kakaci MMO historie.
    • Pokud nemas chut ani cas(?) hrat MMORPG tituly,tak proc tu vubec pises?
      • Pretoze som slobodny obcan Europskej unie a mam pravo vyjadrit svoj nazor.
    • mesicni poplatky jsou naprosto normalni,ty asi nic neplatis.
      CHtel bys vse zadara.Ty lidi nejsou charita.
      A F2P je jedno velke zlo,zadarmo je to vzdy hrozen orezane,takze stejne kdyz chces hrat musis platit a pak zjistis ze misto 13e mesicne do toho vrazis 50e.
      F2P = paywin
      • A co taky GW2 ? Mimo to ja hravam priliz malo (do tyzdna 4-5 hodin), aby som platil 15 eur mesacne za nieco co ine hry ponukaju zadarmo. Ak si MMO nolifer tak sa ti to ovsem oplati.
      • Ano mesicni poplatky jsou fajn, ale vem si dva lidi napr. jeden tvrde pracujici a rad by si toto MMO hral svoji rychlosti, kdyz ma nahodou cas. Tedy kdyz to prezenu 5 hodin mesicne.
        A druhy hrac, ktery je student a ma spousty casu a chce travit vsechen cas ve hre, tam stravi klidne 200 hodin za mesic (nekteri i vic).
        Kdyz prevedes napr. 200 Kc poplatek na hodiny, tak zjistis ze jeden plati 40 Kc za hodinu a druhy 1 Kc za hodinu. Trochu nepomer ne?

        Ano muzete rict, ze je to na nich, ze ten cas nevyuzivaji, ale proc by meli takovy hraci do dane hry vubec jit? Chteji ji hrat, ale ma to vubec smysl? Nebylo by lepsi si za ty dve hodky zajit na film do cinestaru? Je to normalni typ zvazeni uzitku z daneho pozitku, zakladni teze v ekonomice (oni na to mohou narazit a nekteri hraci by to hrali, ale nechce se jim to za par hodinek platit).
        Hlasky typu, moc to nestoji me nezajimaji, jelikoz pro nekoho je to moc, pro nekoho je to malo (osobne me tohle nedela problem). Jde o princim, jak to funguje tzv. F2P model, alespon vyvazuje tuto moznost a to treba i v kombinaci tzv. VIP (neznamena nutne Pay to Win). Kazdopadne tim nezastavam model F2P, kdyby existoval jiny a lepsi.

        Prispevek Editovan.
        • Prave si popsal velmi dobre jeden z principu f2p ... proste kdyz chces, tak si za par fufni muzes koupit nejake boost a odpoledne si zahrat ... samo kdybys hral denne, tak te to prijde pekne draho a vyplati se predplatny, ale pokud takhle platit 2-3x do mesice ... tak to tebe prijde levnejs, a provozovatel neco vydela. Pokud to nejde, tak si nejspis reknes, ze ti to za ty 3 kila nestoji.
        • Ale tohle je problem kazde sluzby ktera je placena casove. Neomezenej telefon, satelit, kabelovka, parkovani... *7*

          Problem toho co je pro me lepsi, jestli kino nebo mesic mmo je taky muj problem a rozhodnu si ho ja. Co se tyce tech 3 stovek, porad jsou MMO (a ted nemyslim f2p a p2w) nejlevnejsi zabavou.

          Tvoje zamysleni ma hlavu a patu (100x lepsi nez flame a posty bez myslenky) ale svym zpusobem je to plac na spatnym hrobe. Takhle to proste chodi a nic s tim neudelame.
          • Jinak souhlasim, ze s tim nic neudelame :) Jen ukazuju muj nazor na vec, podle me je to krok spatnym smerem. Leda by to opravdu bylo hodne dobre udelane a byl by to nastupce WoW (mysleno z hlediska poplatku). Tedy ziskal by si svou kvalitou radnou komunitu a na zaklade referenci by se zacali pridavat dalsi lidi, pak by jim ty poplatky zacali vynaset.

            Treba se pletu a bude to MMO na jake vsichni cekaji, ale v tomto jsem pesimistickej i kdyz TES serii mam opravdu rad a jsem s ni od zacatku ( od TES: Arena) :)
          • S tim bych se mohl prit, jelikoz u telefonu si vybres pausal a sluzby, ktere ti vyhovuji a mas k nim alternativu. U tohoto produktu alternativu mas pouze v podobne jine hry.
            Tato hra muze byt vyborna, ale nemas moznost si vybrat vlastni "pausal". Co se tyce kabelovky, tak si ji tez nevyberes pokud vis, ze na to nemas cas a nepotrebujes mit 50+ programu.
            Samozrejme nepocitam lidi, kteri jsou bohati a je jim jedno, zda budou platit kabelovku a nikdy se na ni nepodivaji.
            • 2Uncle Dolan: Lidi (vetsinou) az takovi demnti nejsou, aby si platili neomezenej pausal a neprovolali ho. Jednoduse pokud stoji neomezenej pausel trebas 7kil, a ty provolas sice "za dvonasobek" ale petikilo ... tak si ho porizovat nebudes, protoze sice "muzes" provolat vic, ale lidi proste nevolaj proto, ze muzou, ale proto, ze potrebujou.

              Ja mem predplacenku, na ktery se provola petikilo ... rocne ... a tak si nic "lepsiho" nemam potrebu porizovat ... presto, ze volam za 6Kc/min. Protoze cokoli jinyho = penize navic.

              Pokud by hra umoznovala (trebas) si koupit jeden den ... za euro ... tak je to 3x drazsi nez predplatny ... ale pro lidi, co budou hrat do 10ti dnu v mesici ... je to porad vyhodny.
            • Ja myslel situaci kdy platim neomezenej telefon a platim stejnou castku at provolam 100 minut nebo 1000 minut.
              To ze hra nema dokonaly substitut si taky uvedomuju, hodne lidi tohle vubec neresi. Wow si zaplatim jedine od Blizzardu, Swtor od EA, neposkytuji mi zamenitelny zazitek. A to samy s kazdou hrou. Proto by devs meli dekovat ze delaji hry a ne zidle (atd.), kde to samy co ja muze kazdej cinan prodavat 1000x levnej.
              Ale jak jsem psal, proste to tak je. Platis mesicni castku, je na tobe jak moc to vyuzijes.
        • Tilwaen
          Tady by se nejlépe hodil takový model, aby Ti to počítalo reálný čas strávený ve hře - třeba by sis předplatil 50h a mohl bys hrát, kdy by se Ti zamanulo. Celkem se divím, že to ještě nikdo nezavedl (kdyby ano, tak mě opravte), ale ono by to pro ně asi nebylo tak finančně výnosné, jako současné měsíční poplatky.
          • Přesně tohle měl ofik Mu online a byl to zatím nejlepší způsob jakej jsem viděl. Koupil jsem si tam měsíc a mel jsem měsíc ingame času kterej se v rohu odečítal jen když jsem byl ve hře. Je to teda už dobrých 10 let zpátky nevim jak to tam maj teď.
            • Tilwaen
              Pokud jen odbočím trošku od tématu - nehráls třeba i MU na české scéně? Konkrétně Husitu?
          • WOW v cine :) kupujes si tam cas v hre, neplatis mesacne
            • Tilwaen
              To jsem vůbec nevěděla, díky za info *4*
          • Ano ten model muze znit tez dobre, ale ma to jednu chybu, nekteri by pocitali kazdou minutu a vterinu. MMO jsou postaveny na tom, ze lidi tam i socialne ziji a tzv. blbnou a nekoukaji na cas.
            Placeni za jednotku casu by nicil tento pozitek ze hry, proto se ve vetsine MMO tento zpusob placeni ani nenasazuje.
            Moc dobre znam doby, kdy jsme s kamosi byli v urcite lokalite a vicemene jsme to pouzivali jako chat room. Zarovne se tam blblo a dovadel. Proste obycejny relax.
            • Tilwaen
              V tom máš pravdu. Já si při psaní toho postu výše vzpomněla právě na WoT, kde mi to dost výrazně chybělo, ale to je takové MMO-neMMO.
          • Protoze aby se vybrala pozadovana castka, musel by hrac v prumeru platit treba 1-2 eura za hodinu. A to by bylo daleko absurdnejsi a mene snesitelny nez tech 13e mesicne at uz hraju nebo ne.
      • Viktor_H
        hovnajs, chtěl bych zaplatit za hru a normálně hrát - jako tomu je u GW2.
        • nebo tak ano
    • jak ze ve stredoveku ? co to zvanis ? Chtit poplatky je naprosto normalni. Neni to normalni pro dnesni "2013 spolecnost" ktera je tak debilni ze to az boli.
  • Tak konečně můžeme začít tipovat, kdy budou donuceni přejít na F2P, dal bych jim tak rok, max. rok a půl. Člověk by řekl, že po SW:TOR už všem dojde, že i přes slavnou značku a samotnou slušnou hru je tenhle model už prostě mrtvej a stěží ty hry uživí, natož aby vydělával.... Ale co, třeba se pletu a fanoušci Skyrimu budou fanatičtější než ti od Star Wars a nebo to prostě bude jenom lepší hra a dokáže si ty lidi udržet.... uvidíme ;)
    • hehe tak u tech zbyvajicich se to vedelo rok predem.. tady je jasne, ze k tomu nedojde.. a muzete byt skodolibi jak chcete ;)
      • Tilwaen
        Jako že je jasné, že k přestupu na F2P u TESO nedojde? A kde bereš tu jistotu, prosím? *4*
        • Z toho ze je fanousek
  • stetky!
    15$ alebo 13€?
    terajsi kurz je 15$ 11,24€
    • Black_Hand
      nezapomen na 20% DPH (2.248 euro). to v americe neni.

      11,24 + 0,2 * 11,24 = 13.488 euro

      (pro rypaly, vim, mohl jsem nasobit 1,2, ale chtel jsem to prehlednejsi)
    • walltar
      Buď rád, že to nebude 15$ a 15€ ....

      Přičti si 17% VAT a máš tam těch 13€ ... za to můžeš poděkovat EU, za to Zeni nemůže.
      • keby som to robil cez paypal, ziaden VAT nemam
        s tym EU nema nic spolocne, len amici zarabaju na europanoch
  • Bestie nenazrany, nic jim nedam.
    • ty papas rohliky zadarmo?
      • JJ sis nevsiml, ze vždy po me navsteve u vas zadny nezbude ? *1*
  • Obecne nejsem proti poplatkum. U wow jsem je platil rad. ALe moc tomu u elder scrolls neverim...
  • Stačí si počkať rok na F2P
    • Tilwaen
      Přesně tak. Ono je to vlastně paradoxně smutné, že zpočátku poplatky vyrýžují na fanoušcích a fanboyích, na kterých by jim mělo nejvíce záležet *2*
      • walltar
        Tak já si třeba ty poplatky rád zaplatím ... když to bude znamenat, že si zahraju hru ve které nebude f2p odpad. Jak přejdou na F2P tak se hrou končím ... ty poplatky to nic není, sem dneska dal víc za oběd.
        • Black_Hand
          to mas z toho, ze si dneska vzal na obed pritelkyni.
          • Tak víš jak, záleží kdy a proč tam jdeš (jakože poseldní dobou jsem tak obědval asi 4x, a taky to jde na financích pěkně znát), taky bych si chtěl žít jak walltar pokud takhle obědvá každý den *13* *1*
            • Black_Hand
              tak tak :). obcas taky lehce pritlacim, ale chce to prilezitost.
          • walltar
            Já byl na obědě sám ...
            • Black_Hand
              no normalne se najim tak do 130,- i s polivkou. typicky trochu min. a pivko si v pracovni dobe nedavam :).
            • Pořádný 250g grilovaný steak = 200,-, příloha 30,-, omáčka speciální/tatarka/atp 15,-, pivko 2x25,-, dýško, a máš 300,- i víc *4* Co tam jíš v té praze, já tam měl jednou plněné kuřecí rulky za 150,- a bylo to jak pro vrabce, k tomu na mega talíři. sic s přílohou k tomu ale nic moc taky *1*
            • Black_Hand
              *8* *8* *8* *8* *8*
            • walltar
              Vidíš a to já bydlím na moravě, v malém městě ... je tu jedna dobrá restaurace italská a není extra levná. 255,- za jídlo a zbytek do 300,- spropitné.
            • Black_Hand
              tak v tom pripade nechapu, ze co si utratil 250 korun (300 pokud vezmeme eura) :). kde prosimte obedvas. ja jsem prazak a pracuju v centru, ale tolik neplatim.
        • souhlasim lepsi platit mesicne par e nez F2P kdy za mesic tam utratim i 50e,aby se to dalo hrat,jinak zadara budu dost omezeny.
          • Tilwaen
            Kvalitní F2P model by měl nabízet takový cash shop, abys do té hry nemusel vrazit ani korunu - maximálně více svého času. Což je rozumný kompromis.
        • Tilwaen
          Je pravdou, že jsou měsíční poplatky téměř zárukou (alespoň papírově) vyspělejší komunity, ale i tak mi přijde mnohem lepší systém, co má GW2 - koupíš hru a dál už se o žádné poplatky nestaráš. Prakticky to vyjde nastejno s tím rozdílem, že Ty ušetříš, hraješ-li to pár měsíců (což by kvalitní MMO mělo nabízet, nejsi-li rusher).
          • Jo a platis za sloty na chary. Ne diky. *7*
            • resshi
              No tak pokud má člověk 5 zaplněných slotů, tak určitě nebude vyloženě casual, takže goldy minimálně na 1 slot bude mít. Celé je to o tom, jestli si člověk svůj volnej čas váží, nebo ne. Pokud chci ten slot ihned, tak si zaplatím. Pokud nechci zaplatit, tak zaplatím ingame měnou. Goldy nemusím vyloženě farmit, stačí jen hrát. :)
            • Cas ma taky nejakou hodnotu a "staci farmit" znamena taky platit. *3*
            • resshi
              Nemusíš platit. Stačí nafarmit ingame měnu.
            • Tilwaen
              Tak zrovna třeba GW2 jich má defaultně 5 - to je tak málo? *4*

              Jinak např. dokud bylo LotRO ještě na měsíčních poplatcích, tak jsi také platil za sloty pro charaktery, pokud se nepletu. Žádnou jinou MMO s měsíčními poplatky aktuálně nehraji, tak nemůžu srovnávat.
      • Tak musi z toho udelat poradny p2w, pak budou ryzovat na wallet warriorech.
    • dost mozna i min nez rok... dyt krom WoWka uz snad nikdo mesicni poplatky nevede...
      • Akoze nikto? Moja mama odomna bere 50eur mesacne za byvanie... :(
        • Ty vole 50 eur co to je, ja davam trikrat tolik
          • vies ako :D ja mam dobru mamicku
        • Tilwaen
          Nedej se! Je na čase jí ukázat, že takto tedy ne, a postavit se na své vlastní nohy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit