Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nechapu todle hodnoceni mozna tak za pul roku to bude hratelna hra.Ale ted je to tak beta test na hracich.Vyzivna videa na yutube mluvi za vse
    http://www.youtube.com/watch?v=KWIm09N6aVM
    http://www.youtube.com/watch?v=PhSR5RDW5rw
    http://www.youtube.com/watch?v=Ba2vFhvhz8I
    Za todle chtit 1000 kc a nevydat demo
  • Zabte disajnéra. Původní TW Rome má o tolik hezčí design! Proboha proč!? Mají větší tým, víc lidí víc peněz, tak si asi řekli - co to takhle zprasit? Nahrabáno máme, tohle bude stejně na dlouho poslední díl, tak jim to trochu zprasíme ať se těší na příště. Přitom Shogun 2 se jim povedl exelentně. A teď tohle.
  • Mám nahráno 50 hodin: SP+CO OP+MP
    Jediné co CA splnila ze svých slibů je velikost mapy. Ve všem ostatním totálně selhala.

    SP: Co-op je prakticky nehratelný na jedno kolo čekáme několik minut. AI totálně neshcopné a irracionální - útočí opakovaně s armádou 50 mužů na město s obranou 1000. V bitvách kde jsou lodě tak se zabuguje a není schopen přistát, několikrát se mi stalo, že jsem musel manuálně skončit bitvu pořázkou, neboť útočí AI prostě se nehne s lodí a nechce se mi čekat 60 minut. Bitva na globální mapě: jsem obránce tak se zakempit na kopci místo na pláni kde mě převálcuje AI s 3x tolik jednotek, a hele najednou je uprostřed mapy vlajka a já tu vlajku musím bránit. UI design, totálně neplní účel zbytečně človek tam musí klikat a hledat informace, které by měli být hned viditelné.

    MP: Zkoušeli jsme s kamarádem 2x2 quick match, jenže hele, v 9/10 případech, když to najde hru tak nás to hodí to odlišného týmu: *16* testoval to vůbec někdo v CA ? Když chci zkusit custom hry v MP, v browseru jsou vždycky jen 1-2 hry(což není realisticky možné, musí to být technická chyba), aniž by to ukázalo ping nebo kontinent hosta. Samotný design MP bitev, vybere se jedna náhodná mapa z poolu několik map, žádná variability neexistuje jedná se jenom o ploché mapy, občas nějak ýles/kopec. Na mapě neexistují capture pointy, nebo nějaká jiná mechanika co by přiměla hráče nekempit, což z toho děla frustrujicí záležitost. Pokud soupeř laguje, laguje to i Vám a zruinuje to vaši hru)
    • No a prave proto tomu dal smutný 9/10
      Predstav si jak by ta hra musela byt doj--ana aby dostala treba 7/10
      • Asi by musela mít v kolektorce autentické velbloudí lejno.
  • nevíte proč ješte i stare hry jako shogun 2 stojí na steam o 20 eček vic nez v kamennem obchode? *8*
    • smejki
      protože cenu hry na Steamu určuje vydavatel. A jak je známo, nejlíp se zlevňuje z nadsazených cen.
    • spook.y
      Na steamu se kupuje pouze v akcích. Všude je to levnější než na steamu. Já jsem si tam snad nikdy nekoupil hru mimo akci. Jinak odpověď co napsal D_A_R to vystihuje :D
      • nebo to napíšu jinak, za tech pár let co hraju jen vyjímečne jsem natrafil v aukci na neco co jsem práve chtel hrát. A koupit hru v aukci jen proto že je levna nechci, když ji zrovna nechci hrát a nevím jestli na ni nekdy v budoucnu budu mít chut.
      • to nechápu, mam čekat rok než bude shogun 2 v aukci? nebo mám ted koupit v aukci neco co vlastne nechci.
    • jak by odpověděl nějaký manager Steamu - because fuck you thats why!! *1* *1* nic jiného mě nenapadá....i když teď měli nějaký slevy na ostatní TW hry....a na pár dnů jsem tam viděl speciální akci na všechny díly (krom Rome II) za jednotnou cenu....zaujímavé.....
  • tak mě běží hra na 35 fps až 50 nastavení mam jednotky ultra velikost a detaily a jinak teren a takový mám na vyším nastavení a sem tam taky ultra voda obloha / plus mam zaply ty efekty atd a sestavu mam geforce 660 GTX 4GB ramky a intel i5 3,3ghz a nechapu ty lidi co tu píšou že mají lepší sestavu než já a hra jim běží na 15fps bud kecaj nebo si neuměj nastavit grafiku ve hře omlouvám se za chyby v textu
    • Jednoduše - zprasená optimalizace.
    • Nekecaj, problém je že si hra asi nerozumí s některým HW,mám taky starší počítač,mám krom stínů vše na max a jede mi to v pohodě
  • sv.Georgius
    KREI: Jaj člověče a ty myslíš že ve starověku loď byl obdélník nahoře s rovnou palubou kde byl čtverec vojáku která přídí narazil do lodi a pak z přídě na ní skákal.

    V shogun 2 a Napoleon byli lodě propracovaný až do poslední paluby kde to vypadalo že to žije na lodě šplhali loď měla zničitelné paluby hlavně byli pěkně postavené a boj vypadal krásně reálně ty vůbec nevnímáš to co jsem ti posílal.

    Tarování ne nepotopil většinou loď jenom poškodil některé lodě byli to ani neškráblo jako třeba lodě Venetů. Bojovalo dlouho odstřelováním taky při výsadku se lodě museli pořádně zafixovat háky a lany. V Rome 2 je Obdelník z kterého trčí vesla tohle je u tebe propracovanost ??? Velice rád ti připomenu jak vypadali lodě v Antice.
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=7da52cJLwW8#t=53
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=CZBFcxqlzg4#t=335
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=XsbDg-CJvS0#t=358

    Já nevím jestli to tam nevidíš nebo si to nechceš připustit ale zatím každý kdo hrál všechny Total war to tam prostě vidí že ty námořní bitvy na rozdíl od předchůdců jsou hrozně spraseny a odfláknutý jako hrom. Možná by ses měl znovu podívat na videa co jsem ti posilál poprvé a popřemýšlet o tom potom by si to tam určitě viděl tu atmosféru té bitvy to že ta loď s posádkou žije že boj je reálně různorodý.
    • KREI
      Hned u toho druhého videa je to krásně vidět, vše se děje na přídi a nejde jen o tarování, nekteré lode meli na prídi specielni lávky pro lepsi vylodování, neslo pri tarování primo lod potopit ale zaklínit se do ní tak aby se dalo vylodit.

      První video je v podstate to co je v romech ale v romech mají kryté veslare....

      A ano pro lod v napoleonovi bylo bezpecnejsi hakovat bokem i proti 50 delum, protoze i ten kdo si jen precet námorni manuál k empirum ví, že když lod dostane zásah do boku tak koule maximálne proletí skrz nebo poskodi neco málo, ale kdyby proletela přídí tak proletí podélně celou lodí a způsobí x násobnou škodu.

      http://www.youtube.com/watch?v=UagmfGhvpHs

      V podstate vypadaj stejne jak ty z videí ale maj zavrené podpalubí s veslarema coz u valecnejch lodi bylo bezné a na palube cekali legionáři...
      • sv.Georgius
        Ano to video co si mě poslal to odpovídá na vše
        http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=UagmfGhvpHs#t=63

        Jestli je pro tebe tohle propracovaný boj s Atmosférou tak ti asi pojem "Atmosféra nic neříká"
        Kdy po nárazu loď rozletí jako po zásahu C4 na každém prkně. Výsadek vojáku vypadá jako kdyby krysy měli mejdan.

        Mrkni na atmosféru na tom videu a mrkni na tuhle atmosféru. http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=SbK_4idhqUo#t=320

        A jestli říkáš že v antice nemůže být taková atmosféra rád ti pošlu znovu tohle.
        http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ika2AFfYimU#t=39
        • KREI
          1. video, námořní bitva v antice
          2. video bitva 18. století
          3. video, námořní bitva v antice s podpalubím(krytým stejně jako ve hře) a hudbou kterou nějaký jouda přemazal originální ozvučení...
          • sv.Georgius
            Nic nechápeš ........... co chi říci ani nechceš pochopit. Já mám rád historii a mám rád reálnější provedení hold někomu stáčí obdélníky s krysami a považuje to za mistrovský kousek.
            • KREI
              Ok tak jinak asi nemá cenu se s tebou hádat že holywoodskej film je něco jiného než AAA hra...

              OK ROME 2
              http://www.youtube.com/watch?v=wZthalx7bnQ
              http://www.youtube.com/watch?v=xN6XopB7MqQ
              http://www.youtube.com/watch?v=PZ9M_GGuko4
              http://www.youtube.com/watch?v=aWZCfdDW4NQ
              VS
              CO? Pár záběrů z holywoodskejch filmů? Nebo snad Rise and Fall? :D
              Ukaž mi strategii která lépe zachycuje Řím ve stejné šíři a měřítku jako ROME 2 a uznám že si měl celou dobu pravdu.
            • sv.Georgius
              Ukaž mě námořní propracovanou taktiku a boj v ROME 2 a potom se o něčem budeme bavit problém je v tom že tam nic propracovaného není co mi můžeš ukázat. Jediná taktická je najíždění do lodí něž vybuchne a stupidní nalodění z přídě hry 7-8 let staré mají už lepší propracované Antické námořní bitvy než ROME 2.

              -> Proč se loď při nárazu rozletí jako bomba když jsou lodě u sebe proč je nemohu zaháknou a přitáhnout k boku ? Proč není možnost využití plachet ? A co přírodní podmínky jako vítr který by se dal využít . . . . kde je řecký oheň který by pomalu loď v plamenech užíral . . . . . kde je nějaký reálné rozmístění jednotek a reagování na nárazy lodě ? A zničitelnost paluby a boků jako v předešlých dílech ? Proč nemohu obsadit loď a poté ji získat na svou stranu když vyhraji bitvu na její palubě ??????????????????????????

              http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=96R5dqIa8i8#t=706

              Tohle že je to samé co jsem ti posílal na videu (dokumenty a filmy) co ? Mluvíš hlouposti a sám si toho vědom je to nedodělané a pokud to nechceš vidět tak to hold neuvidíš.

              http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Yp5byLTdxgM#t=34
              Pokud by se jednalo o válku termínů v plechovce tak by to asi bylo reálný.
            • KREI
              Stačí umět trochu googlit, obrázků je na googlu hafec a i na wiki je dost zmínek o římském lodstvu, třeba taky to že ho používali v podstate tak aby se jen dostali na lod nepřítele a střetli se s nim s mečem v ruce.

              Ano postujes videa a dokumenty, a ve všech je v podstate to stejné, lode s krytým podpalubím a rovnou plochou nahoře s legionáři, přesně tak jako je to v rome.

              A pak sem postneš video kde je sestříhanejch pár záběrů z holywoodu s cool hudbičkou a mluvíš něco o atmosféře :D
            • sv.Georgius
              Tak najdi něco lepšího pro znázornění. Já posílal od dokumentů po filmy kde byla námořní bitva ty mi tady pořád vesele tvrdíš tohle není Napoleon tady nemůže být taková atmosféra. Když ti pošlu video kde hoří ohně lítají háky a šípy oheň kouř a má to i atmosféru války v antice tak máš jenom hloupé řeči.

              Mě říkáš že ti tu postuji krásu Hollywoodu a směješ se tomu ale přitom jsi spokojený s obdélník kde je jenom další obdélník krysích vojáků namačkaní v konzervě. *15* Pokud si spokojený s tímto a zajímáš se o historii tak to potěš pánbůh :D
            • KREI
              Ano proto zde postuješ holywoodské trháky se super cool hudbičkou :D
      • sv.Georgius
        :D ty pořád nechápeš nebo nechceš vidět . . . . . vůbec to nevypadá jak v ROME 2 hlavně je to v ROME 2 odfláknuté taky ti už po několikáté říkám podívej se na celkoví dojem určitě to není jako z předešlých dílech.

        Když v Napoleonovy máš boj přizpůsobený době kdy lodě mají paluby a můžeš je zničit kdy nabírají vodu nebo je ochromit zničením stěžně a plachet popřípadě kartáčové střely na mužstvo a lidi se hýbou jak kdyby žily celkoví dojem je reálné lodi s posádkou.

        Tak když tohle byl boj za Napoleona tak propracovaný době čekám něco od ROME 2

        Kdy lodě po nárazu se zdemolují a ne že pár nárazu zničí loď explozí. Čekám život kdy vojáci budou pobíhat po palubě náraz zničí vesla "NAPOLEON" lodě ochromil si stěžně tak ve starověku alfa omega jsou vesla tak znič vesla. Když je loď na boku a ty jsi v bitevní vřavě tak střílíš a házíš na lodě kotvy aby jsi ji přitáhl "loď není jedno veslice kde se otáčíš na místě jako nic.
        Boj ostřelování kde třeba loď katapul zasáhne 20x než se potopí ale bude těžká demolice lodí. Když se vrátím boji vojáci budou hasit oheň budou různě pohybovat krýt a podobně aby to vypadalo jako živě viz NAPOLEON.

        První útok taranovat který by silně poškodil lodě viz vida a zničil vesla když už je chumel lodí u sebe tak odstřelování a přitahování háky zmatek boj oheň. Nevím mám pocit že to ani nechápeš co chci říci. V Napoleonu tu atmosféru té doby cítil bylo to luxusně propracovaný a v ROME 2 je to odfláknutý i když je to Antika je tam plno věcí jak to zpestřit a udělat bomboví jako to bylo v Napoleonovy kdy měl člověk pocit skutečných bojů. (Ty mě tu pořád argumentuješ dobou já ti pořád říkám nehleď na dobu ale na propracovanost těch bojů a možností tohle se dá převést do doby ROME 2 ale styl by neodpovídal 18. století ale Antice která by taky mohla být propracovaná).
        • KREI
          Jo ale to je přesně to co řikám... lodě z 18. století vydržej mnohem víc něž lodě z antiky... Je to prostě dobou. Já si kupoval Rome 2 a dostal sem to co sem čekal, jestli sis myslel že si kupuješ Empire 2 tak je jasný že asi hra nesplní tvoje požadavky.

          A ano alfou a omegou sou vesla jak už sem řikal i já o několik příspěvků nahoře, ale už takhle je to dost HW náročné a tříštění vesel by tomuhle asi moc neprospelo.
          • sv.Georgius
            Ale v antice nebyli zase děla a ty lodě taky vydrželi hodně v 18. století drtili ty lodě 50 děl ale tady v antice nic takového nebylo nejbezpečnější zbraní byl oheň.

            Nezlob se na mě ale když dokáží propracovat do posledního poškození Napoleona tak mi neříkej že tohle by byl problém v ROME 2 v Rome 2 nemáš nic propracovaného na moři ani demolici lodí palub nic.

            to už tady 7 let stara hra je lepe propracovaná
            http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=nUTW8Jxt5po#t=32
    • sv.Georgius
      Ještě jak si psal že je bezpečnější v Napoleonovy útočit bokem no já ti nevím pokud se bokem nastavíš takové HMS Prince Royal která má 55 děl tak to asi nebude extra bezpečné :)

      S tím útokem na bok si mě špatně pochopil když lodě jsou u sebe cca 10-20 metrů tak se hází všechno možný aby se loď přitáhla. a přitáhne se boky. V Rome 2 je námořní bitva otázka pár sekund a je tam plno blbostí . . . . vůbec si s tím nevyhráli jako v Napoleonovy a nemůžeš přece obhajovat odfláknutou věc dobou. Ať je hra v kterékoliv době tak se dá krásně propracovat aby to mělo grady. "nechce se mě o tom už moc psát to už musíš posoudit sám" pokud se o to nejak zajímáš že někde je sakra chyba.
      • sv.Georgius
        Tady je ještě takové krásné staré video

        http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ika2AFfYimU#t=14

        Posunuto o něco dál.

        http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ika2AFfYimU#t=103
        • Prosím tě - já tě prosím - neunavuj svoji mysl na někoho kdo zná vojenskou historii z manuálu k TW sérii a který si očividně nechce přiznat chybu, nebo ho bolí přemýšlet....nerad vidím když se někdo snaží o nemožné a plýtvá přitom zcela zbytečně energií....já s tebou plně souhlasím....i kdybychom opomenuly některé aspekty válčení v té době - stále je to i tak nedokonalé a nedodělané....
          • KREI
            A vy odkud? z hollywoodskejch filmů? Tak jak čtu tohle forum tak v našem národnim muzeu pracuje pulka republiky...
            • KREI
              Jejich vzhled, boje na palubách, tříštění lodě o loď a spršky zápalných střel a td. ta námořní bitva má prostě vše co v té době bylo, aby taky ne, CA většinu věcí konzultuje a spolupracuje s anglickým námořním muzeem a národním muzeem, ale čecháčci sou vždycky chytřejší že?

              Ale největším plusem je kombinace námořních sil a pozemních sil které například při obléhání dělají impozantní momenty.

              A ne námořní bitva z období říma se opravdu nemůže rovnat propracovanosti a složitosti lodí 18. století, je to prostě věc období a vkusu, komu která doba víc vyhovuje. Pokud si někdo myslel že si koupí Rome 2 a bude tam námořnictvo ve stylu Empire 2... tak se asi hluboce pletl.
            • Já z Brna prosím....a pokud tam ta půlka pracuje - pak musím muzeum pochválit za snižování nezaměstnanosti v ČR....jednoduše by mě zajímalo co přesně se ti na těch námořních bitvách líbí....tedy v čem se vyrovnají nebo předčí předchůdce....jelikož to by nová hra měla dělat - minimálně se vyrovnat předchůdcům....
  • Ježiš tady je zase true hardcore MLG drsňáků. :)))
    • ale ako sa da pobavit vzdy na tom :D
  • Fakt ? Právě taky jsme hráli Spartu + Athény...pak tomu teda asi dáme ještě šanci
    • Tohle spojenectví je špatné, Sparta nemůže s nikým obchodovat.. musí dobýt Atheny aby mohl.. Doporučuji spíš spojenectví Atheny + Epirus nebo Epirus + Atheny.. je to dost blbé taky jsem chtěl být s Athenama spojenec a nakonec jsem je musel zníčit :-(
      • jj na to jsme pak taky přišli, hlavně ale kvůli tomu že potřebuješ celou provincii pod kontrolou pro to abys mohl vynášet edikty, ale i tak se nám nehrálo zrovna špatně..
        • Já třeba s kámošem valíme Makedonie + Atheny
      • Oprava *Atheny + Epirus nebo Epirus + Sparta
    • Jako četl jsem o tom hodně na jejich foru kde řikali lidi od CA že je to možné a že už to monitorujou a že to s těma dlouhejma tahama je u všech frakci ale že už to opravujou

      Horší je to s těma mapama to je právě prej hlavně u Řeckejch států a to prej bude na dýl páč furt neví jak je to vubec možné že se každému načte mapa z jiného úhlu neboi třeba i uplně jiná mapa(stává se to hlavně při obléhání).
      • Asi tomu dám 2 měsíce ,tenhle nedodělek nestojí ani za pirátství.
        • Ok nějaký játro mi krade nick takže odteď přidávám příspěvky jako registrovanej...
          • Jako například teď....a dotyčnýmu blbovi: léči si mindráky jinde a ne v diskusi o hře....
            (ano, následujícím příspěvkem svoji blbost potvrzuješ)
            • Tomu říkám stěr :D
            • Kriste co za pako furt používá můj nick ...
  • Ok stoprocentně se tu už rozepsalo pár TW veteránů, tak tady je pohled jednoho dalšího...
    Při vývoji R2 se CA chlubila (oproti předchozím dílům) 1. Velikostí 2. Hloubkou herních mechanismů 3. Vylepšenou AI 4. Optimalizací 5. Diplomacií... Tak pěkně po jednom
    Co do velikosti je Rome 2 stoprocentně největším dílem..ikdyž mapa tak ze začátku nepůsobí, mapa je rozdělená na cca 150 regionů s vlastním městem osídleným specifickým kmenem.
    (V tom vidím první problém, ve většině případů je totiž pohyb mezi městy otázkou jednoho tahu armádou - proto tolik stížností na nedostatek open-field bitev, nikdo totiž ,kromě dobývání, nemá důvod posílat armádu mimo město, zvlášť když pomáhá udržovat pořádek.)
    K herním mechanismům asi není moc co říct, osobně mi příjde že co do obsahu přidali všechno co slíbili, funkčnost už je ale věc druhá. (Narážím hlavně na poměrně divnej systém provincií - 1 město se bere jako součást provincie o 3 nebo 4 městech ...a všechny města v provincii sdílejí kulturu obyvatelstva - v důsledku stačí dobít jedno město a zkonvertovat populaci celé provincie, počkat až se zbylá města vzbouří a dobít je. Osobně mě tahle nelogičnost vadí nejvíc. Nejde ale o nic co by se nedalo spravit.
    Vylepšená AI...V bitvách ? Až na pár bugů a bitvy ve městech by se s tímhle tvrzením možná dalo souhlasit. Možná je to ale jenom moje zdání jelikož jsou bitvy celkově mnohem rychlejší a na vítanou legendární obtížnost nepřehlednější. V mapě kampaně ? Tam s tím naopak nesouhlasím vůbec, prvním instinktem AI totiž je dobít zpět ztracená území (a území jejich spojenců). Dám příklad ze svojí kampaně za Spartu - dobil jsem Athény, Makedónci jako spojenci Athén mi vyhlásili válku a vytáhli pomoct se znovudobitím Athén (cca 3 armády po moři + to co zbylo z Athéňanů na souši), v Athénách jsem nechal jednu silnou armádu a druhou armádou jsem šel dobíjet jedno za druhým Makedónská města, zatímco se všechny armády pokušeli dobít Athény. Nevím jak AI vyhodnotila Athény jako klíčové město celého regionu (pro které stojí za to ztratit 6 dalších měst). Ale každýmu asi dojde že bez měst prohráli a já vyhrál a takhle se podle mě inteligentní (popřípadě "vylepšená") AI nechová.
    Optimalizace: kámen úrazu snad každé TW hry co pamatuju od Medieval 2 dál, Rome 2 je v tomhle ohledu to samý v bledě modrým, lidi s mnohem lepšími PC než já hru nejsou schopni utáhnout na víc než 15 fps, lidi s horší sestavou než já dávají o celý stupeň detailů hru na 30 fps a víc. Možná někdo zaslechl zprávy o neshodách CA s Nvidií, protože jim (CA) nechtěli umožnit pomoct při vývoji a optimalizovat ovladače...kdo tím trpí..my hráči. Na nějakou smysluplnou optimalizaci teď budeme muset čekat ze dvou stran a tudíž dvakrát dýl. (neříkám že je to problém jen lidí s kartami od Nvidie, vím jen že jich nadává víc).
    No a posledním bodem je diplomacie, sám jsem se na přepracovanou diplomacii dost těšil, každýho TW hráče muselo naštvat když ho v předchozích dílech jeho nejvěrnější spojenec z ničeho nic bodnul do zad, já se ale přiznám že po okusení nové diplomacie mi tahle vlastnost AI chybí. Nový systém diplomacie není nic víc než součet plusů a mínusů, a člověka co alespoň trochu chápe souvislosti, chování AI vůbec ničím nepřekvapí a co od ní čekat ikdyby měla na vašich hranicích několik armád (a to je podle mě dost velkej problém, až takovej, že po cca 50-70 tazích se obě dvě moje rozehrané kampaně v R2 stali prostě moc lehkými a neviděl jsem důvod proč strojově obsazovat provincii za provincií a likvidovat pasivní AI která netvoří skoro žádná spojenectví a nevidí v moc silném národu potencionální hrozbu (jako v předchozích dílech) ,nejedná podle toho a celkově se nezmůže na odpor).
    U některých věcí si říkám že hra nejspíš neměla (nebo absolutně minimální) beta fázi a hold to opět uspěchali. Spousta se toho dá vyřešit updaty který budou vycházet každý pátek, ale to co jsem popisoval byly vesměs hlubší problémy u kterých nevěřím v nějaký přepracování...bohužel.
    • To se ná tu zase nějakej šašek rozepsal co neviděl TW ani na papíře *7*
      • Hrál jsem všechny TW od Shoguna 1 (takže všechny) ....a ty očividně s něčím nesouhlasíš, tak příště spíš napiš s čím ...
    • Nevim ta AI je v kampani dost nevyspitatelná, někdy se snaží úporně dobýt jedno město ale třeba v africe neměla problém s tim obejít všechny mé legie a obsadit města x tahů vzdalených od jejich puvodnich, je to prostě jak kdy.
      Já osobně sem někde na 130. tahu a nepřijde mi že by se hra zlehčovala, už jen díky předělané ekonomice vám to ROME 2 neumožní, už jen díky jidlu a zvětšující se korupci a td. a td. a td., naopak až po té stovce to začlo nabírat obrátky, moje moc se zvetsovala a tak v římu vypukla vzpoura zastánců senátu a AI dostala do ruky 6 legií pretoriánů a 4 fleety a začla drtit mnou nechráněné srdce Říma.

      Určitě doporučuji hru dohrát a třeba zkusit i COOP než člověk začne vynášet rozsudky.
      • Afriku jsem už taky dobil, ale nic z toho co říkáš se mi ještě nestalo, žádný manévry, vždycky město co ztratili jako první :( Budu samozřejmě pokračovat dál....
        K ekonomice - s tou nemám sebemenší problém, ať už s penězma, korupcí nebo veřejným pořádkem...trik je v tom plánovat budovy pro celou provincii (aby byly budovy na pořádek, na peníze a na jídlo cca rovnoměrně - a nevylepšovat do maxima (přes lvl 3) je to totiž zbytečný, s tím jak málo to přidá na účinnosti a jak moc to ubere na jídle a pořádku je mnohem efektivnější dobít další provincii. Korupci zase řešit technologiema a hodnostářema.

        Coop jsem hrál hned první den, délka tahu AI je cca 4* delší než v single hře (a tam taky není zrovna nejkratší).
        • Tak pak taky zaleti este na tom jakou obtiznost mas a tak, mě se třeba tadysto že AI obchazi me legie a hleda ty slabsi mesta stava porad.

          Co se týče ekonomiky tak jo takhle to mam taky naplanované, čistej zisk kolem 20k a tak 8-9 stálejch legií a 3 fleety a nijak lehčí mi to nepříde, zas pak musí clovek vest valku na vice frontach a tak.

          JN coop je asi pro mě jediná vysloveně zabugovaná vec ale už ted se tesim az to opravej pac to co jsme si tam stihli s kámošek zkusit bylo výborné.
          • První hru (Řím) jsem jel Very hard a teď Spartu Legendary (ničím se moc nelíší až na to že nemůžu manuálně ukládat a zmizí mapa z bitev).
            Coop mi nepřišel ani nijak zabugovanej (jsou ale dost ohlasy že jo) jen je prostě zatraceně pomalej, když si řeknu že ze začátku trvá tah AI něco přes minutu, jak dlouho budem čekat kolem 100ho tahu ? Takhle nejde hrát... (a není to výkonem mašiny zkoušel jsem zakládat já a pak i kamarád - má o dost lepší procesor a časy zůstaly úplně stejný)
            • No nám se třeba tak u 4 z 5 bitev stalo že se každému načetla mapa z jiného pohledu, to s těma tahama to už sem pak uplně ignoroval, je fakt že jsme tam hráli za řecké státy a tam je tohle udajne horsi nez u jinech.
  • Ta sr a c ka si nezasluzi ani 5/10 . Zprasene bitky ziadny family treee blbe capture pointy arkadove bitky ,nizky pocet miest na mape kampane atd atd atd... veci ktore ziaden patch nespravi.
    • nízký počet měst... :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
      • Upresnim ty debil..mapa je obrovska ale riedko osidlena.miest je malo.dufam ze si pochopil ak nie co uz :)))
        • Bratia Slovaci se zase ukazuji v plne parade. Pokud uz mas potrebu lezt na cesky site, tak alespon dodrzuj pravidla slusneho chovani, ty d.bil
          • ale chod do pi c e ty ko k kot :))
        • Táhni už prosim tě ty ho.ado ,takový čuráky jako red miluji.
          • Další co se neumí slušně chovat fakt blbečci debilní tady.
            • PravyMonty
              KREI(zaregistrovaný) : taky se mi to stalo, ale nejen, že psali s mým nickem, někdo si i vytvořil účet monty(pravděpodobně, jelikož mi to při registaci psalo, že nick monty/Monty už je použitý.)
            • KREI
              Tak sem si kuli těm rádoby krutopřísnejm dětem co kradou nicky a myslej si bůh ví jak to neni geniální založil taky registrovanej účet...
        • A můžeš mi teda ty inteligent ukázat lépe osídlenou hru? Evropa od CA byla naposledy zpracovaná v Empirech/Napoleonech kde tam kde ted v rome je treba ve francii x provincií z nichž každá má x měst a všechny velice slušně zpracované jak v bitevní tak kampanové mapě tak narozdíl od toho je v Empirech jeden monotoní čtvereček uprostřed celé francie který se jen pramálo měnil s rozrustanim města...

          Tak mi teda řekni v jakých TW byla Evropa hustěji osídlená?
          • Co sa tyka strategii ja hravam len seriu Total war. A len som reagoval na tvoj prispevok v ktorom si nepochopil podstatu toho co pisem cize ze mapa kampane bola rozsirena na ukor poctu provincii a ich idiotskeho rozlozenia na mape .Ked grecko ma 2-3 provincie Italia 2 -3 sicilia 2 atd. tak som to myslel. Starsie TW hry sa daju lahko modovat cize to neriesim. Tebe vyhovuje iny styl hry mne iny. Ja preferujem hardcore styl hrania realisticky ty arkadu ale ja to neriesim kazdemu sa paci ine :))
            • A ty se nauč chovat a diskutovat slušně než do toho fora vlezeš a začneš házet kolem sebe jen špínu a nadávky.
            • KREI ja sa s kokotom nezvyknem bavit cize ak nechapes o com som pisal precitaj si to este raz a potom chod hrat tu s r a cku co ti CA naservirovala :))
            • Já reaguju na tvuj idiotskej příspěvek, ano hra má své mouchy ale kritizovat neosídlenost to jen dokazuje kam až sou hateři schopni zajít a hledat chyby tak kde nejsou. Ano hra má chyby ale stěžovat si na neosídlenost je už vrchol...

              Ano Itálie má 3 provincie a v každé 3-4 města, takže jen v itálii je kolem 12 měst, to je ta tvoje řídká osídlenost? :D

              Hra byla rozšířená víc na východ a staré oblasti dostali x měst navíc, hraješ jen TW, tak mi řekni který TW měl víc měst?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit