Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • http://www.pcgamer.com/2013/09/26/paradox-steamos-is-a-great-thing-for-pc-gaming-confirms-ck2-and-eu4-will-run-natively/

    K tomu se přidal i Ken Levine, ten sice nedělá nic pro Steam OS, ale je z toho nadšenej a asi se dá předpokládat, že do toho taky půjdou. Vypadá to, že tomu věří i ostatní vývojářská studia, což by mohlo znamenat, že se to nakonec opravdu uchytí.
    • smejki
      Tak u Paradoxu to velký překvapení neni. Jejich hry jsou na Linuxu už teď.
  • Tommy.35
    Třetí oznámení bude rozhodně Steamovskej gamepad, t ose vsadim ;)
  • LTM3
    To je zase diskuze jak víno. KDYBY vyšel Half-Life 3 tak BUDE na 10 000% Steam exkluzivní. Jenže Steam je už taková nadplatforma (tj. zahrajete si ho jak na PC, MACu, Linuxu a nově i na SteamOS). Žádný hry nebudou exkluzivně jenom na SteamOS, tím by byli sami proti sobě. Jim se nelíbí to, že když si koupíte hru na PC a chce si ji pak třeba v klidu zahrát v obýváku tak si musíte koupit tu hru znova pro danou konzoli. Právě tohle se snaží odstranit oním Steam Hardwarem a SOS.
    • Staci HDMI kabel..k cemu kupovat konzoli..ten kabel stoji asi 500 korun...navíc kolik PC hracu chce hrat něco v obyvaku u televize, bude tam hrat ROME 2 nebo co? A tahat tam sebou mys a klavesnici? Je to cely kravina, a skutecnej umysl bude nekde uplne jinde
      SOS je zbytecnost..
      • presne tak, hrani v obyvaku na gauci je pro hlupaky, knedliky nasakly pivem...
        • ucho
          já si někdy na gauči v obyváku velmi rád zahraju. je to fajn :)
          • a taky chodis sr.t do lednice? mozna je to taky fajn *7*
            • ach jo, co ty si za idi*ta. *1*
      • Thorar
        K čemu mi je hdmi kabel, když v pc nemám hdmi výstup?
        • Pokud vim tak valve sleduje kde co, nedavno jsme třeba na steamu nasel co mam naistalovány v pocitaci, steam vi co jsme kdy presne hral, v kolik hodin jsme to hral, s kym jsem to hral, co mam v pocitaci za komponenty a asi dalších milion věci sleduje a zaznamenava. Pritom je to uplne zbytecnej program kterej bezi nekde na pozadi když hraju hru a jen smiruje i přes to ze v nastaveni mam zakazene vse co jde, stejne někdo když chce tak si klidne dohleda co jsem třeba kupoval za hru. Jeden muj znamej nemá vůbec na steamu aktivovanej profil a presto když si dam deatily nejaky hry, napise mi to nekde ze ji vlastní, sakra..co je komu po tom ze jsme si koupil hru, proc to steam roztrubuje do všech koutu ty jeho podelany site? A takhle by se dalo pokracovat..

          redukce DVI na HDMI stoji asi 100 korun..
          • Thorar
            Opet: k cemu mi je redukce z dvi na hdmi kdyz nemam dvi vystup?
            • Thorar
              me: prostě jsou lidé co televizi a pc/notebook nepropojí, smiř se s tím.
            • tak to pak sorry, netusil jsem ze používáš ještě grafickou kartu s3 trio:)

              PS: uz ten tvůj obrazek mi mohl napovědět ze te nemam nijak komentovat :)
          • steam je ciste zlo, ale to hlupakovi nevysvetlis...jeste bude libat ruce, ktere ho skrti
            • jdi se léčit
            • jasne minusy, a kdyz napisu, ze origin je zlo uz je to v poradku...fakt debilni opice nic jinyho
      • LTM3
        Ano stačí HDMI kabel, někdo má ale jenom stolní počítač a nemá ani obývák blízko místnosti s PC (40 metrovej kabel tě vyjde na 3 litry). Samozřejmě že Rome 2 nikdo hrát na gamepadu nebude, to dá rozum. Tam jde hlavně o to, že ta krabice dokáže streamovat hry kam chceš tj. pokud nemáš dost výkonej PC tak ti to poběží na SteamBoxu v obyváku, ale zobrazovat se ti to bude na PC. Skutečněj úmysl bude jinde? *1* Jo Valve tě chce po vzoru Microsoftu sledovat v obýváku a úzce spolupracovat s NSA.
  • Half Life 2, chces si ho zahrat? Musis mit steam.
    Hlaf Life 3, budes si ho chtit zahrat? Musis mit SOS.
    Na pana Newella pozor, umi si prosadit sve a tvarit se ze dela vse pro takzvanou otevřenou pklatformu, je třeba si uvědomit..ZE NIKDO, ale opravdu nikdo SOS a věci s nim spojene nepotrebuje.
    • ucho
      vzhledem k tomu, jakým směrem se ubírá vývoj windows, tak ve skutečnosti potřebuje. není to zjevné teď, ale v budoucnu se to bude hodit... a valve to mimochodem dělá i proto, aby zůstal na trhu, ono v microsoftu by za chvíli někomu mohlo dojít, že může steam vyšachovat...
      • Hmm..a za chvili prijde EA se svým OS a pak někdo další, a nakonec budeme mit doma pet pocitacu z jinym OS protože na kazdem pobezi jina hra, sorry ale mit jen jeden systém na hry mi prijde daleko lepsi, i když jsou to Windows..
        Valve nam nabízí něco, co uz všichni davno mame..
        • SteamOS není nový OS. Je to jen další z distribucí linuxu. To, co poběží na SteamOS, poběží třeba i na Ubuntu.
        • ucho
          možná by neškodilo si zjistit, o čem je řeč. tady nejde o žádný nový OS jako takový, tedy že by měly být hry jen pro něj. to by bylo valve proti sobě. jde prostě o linux a ten už tu nějaký pátek je, jen ho většina hráčů přehlíží, protože je pro ně stále nezajímavý. no a to se právě valve snaží změnit. a mimochodem nikde nepadlo ani slovo pro to, že ty hry nebudou fungovat na windowsech... ty máš například snad něco proti unity? nějak tě to omezuje?
          • Z pohledu hracu jde o novy OS i když se starym zakladem, a to ze nepadla zminka o tom ze by hry nemeli bezet i na win je sice pravda, ale realna sance ze nepobezi je dost velka. Leda ze by gabe nemel v umyslu tenhle OS masove prosadit, coz pochybuju..kdyz bez problemu muze byt hra co funguje jen přes Origin proc by nemohla byt hra jen pro SOS, zejo..
            Obecne jsou to všechno jen domenky, ale vzhledem k tomu co se na hernim trhu deje(každý se snazi ukrojit co nejvic pro sebe, a tak mame steam, uplay, origin, rockstar social a další) bych byl spis k tomohle kroku Valve skepticky.
            • ucho
              valve dělá v podstatě novou konzoli, updatovatelnou konzoli a s otevřeným systémem... většinu hráčů nebude zajímat, jaký je tam OS... s politikou microsoftu ale valve po windows sáhnout nemohlo... tedy gabe nechce masově prosazovat OS, to je jen vedlejší produkt, který mohou lidé využívat. gabe chce rozjet ve velkým steambox... a k tomu potřebuje hry. těžko by se ale uchytil se stejnou politikou, jakou mají sony a microsoft. těžko se teď postaví vedle ps4 a xone. jestli má mít tedy sebemenší šanci na úspěch, musí vypadat v očích hráčů dobře a to se taky snaží hlásat... jakýmikoli restrikcemi a steamos only tituly by si pod sebou podřezal větev.
  • 300 prototypů? a jak se to teda liší od poskládaného PC?
    • PC si poskládáš doma sám, zatímco tohle ti složí přímo Gabe Newell a zašle pak Českou poštou. *3*
      • A teď tu o karkulce *1*
  • XorxoxTalarius
    Jsem zvedavej jak Valve donuti Microsoft aby uvolnil DirectX pripadne .NET pro Linux :)
    Jelikoz bez techto dvou programu si muze Gabe snit svuj vlhky sen dal :)
    • .NET M$ uz davno odepsal (nehlede na to, ze tu je momo) a Dx jsou jaksi zcela zbytecny ... navci i dmnt jako ty by moh vedet, ze dx na tuxovi ve wine vpohode funguji, a dokonce to dava vic FPS, nez ve widlich.
    • No hlavne, ze tu mame odbornika, ktery odhalil zasadni chybu v Gabeove planu. Chudak Gaben, takova naivka to je, kdyz si myslel, ze to pujde.
      • XorxoxTalarius
        No staci se pohybovat v IT (pripadne se vice zajimat o technickou stranku her) a tahle myslenka te musela hnedka napadnout
        • Jo ty ses ten pravej odbornik ;) Co jsi kdy dokazal a co jsi kdy vyvinul? Programoval jsi nekdy nejaky multiplatformni titul? Vis ty vubec neco? Nebo umis jen blbe kecat? To jako myslis ze lide z Valve jsou neschopni a neumi si spocitat riziko? Pokud chces dnes uspet musis prijit s odvaznym planem a to urcite ve valve vedi. Navic kdy jindy kdyz ne ted pri nastupu novych konzoli kdy je trh roztristen, kdy M$ jen aby co nejvice vydelaval tak podminil kazde novejsi DX novou verzi systemu. Navic uz z toho ze nvidia prohlasila ze pujde vstric open source driverum pro linux neco znamena, asi take vidi ze by to mohlo jit timto smerem. Nemluve o potencialu AMD Mantle. Takze prosim te priste radsi drz hubu a usetri nas tech tvych zvratku.
          • XorxoxTalarius
            Delal jsem na Mafii 2 a Topspinu 4, takze o tom neco vim ;)
            Za dalsi, to co udelala nVidia je logicky krok vzhledem k tomu ze ji vysachovali z konzoli. Jaky to ovsem bude mit realny dopad je vsak ve hvezdach.
            A jinak plati co psal Erien
            • XorxoxTalarius
              Jo jo, vyhodili. Stejne jako pulku lidi z tymu (z QA vyhazeli skoro vsechny) a de facto kazdej rika ze je za to vdecny. I ja mezi ne patrim.
              A je pekne ze posuzujes lidi pouze podle toho ze jsi nekde neco slysel. Dost to o tobe vypovida. Mozna o tobe i dost vypovida to ze absolutne nevim kdo jsi a ani si te nedovedu nikam zaradit, kdezto ty mne presne.
            • Dal uz reagovat nebudu debata s tebou nema smysl presne jak jsem slysel ;) Koncim Zdar
            • :) ja myslel ze uz to lepsi nebude a ty me stejne zase rozesmejes ;) A to teda znamena ze vis to co koderi ze? :D A proto te vyhodili ze ;) To bude ono ;) Nebo to je tim ze jsi misto testovani poslouchal kodery aby jsi pak mohl blbe kecat. :)
            • XorxoxTalarius
              Rekl jsem to? Rekl. Tak jsem to asi vazne myslel. Kdyz s koderama sedis a oni primo pred tebou ten kod delaji a poslouchas, tak se toho dost dozvis ;)
              Jinak jsem si te spletl s nekym jinym, takze narazka na scriptera je pase :)
            • Nee to nemuzes myslet ani vazne ze? :D
            • XorxoxTalarius
              No urcite vic jak scripter ;)
            • Ano ja vim testera ;) Ti jsou vzdy nejvetsi odbornici z celeho vyvojoveho teamu ;)
          • Erien
            A cos dokázal ty? Má jiný názor,a to že je k tomu projektu skeptický ti nedává pravo mu nadávát. Tak buď diskutuj slušně, nebo odpal na nadávky nikdo zvědavý není
            • XorxoxTalarius
              Porad je to jenom clovek a clovek dela chyby.
              A ja zadne osobni urazky nevidim, ty snad ano? To ty jsi tvrdil ze jsi niceho nedosahl.
            • Jo tak ted jsme se dostali k osobnim urazkam. Jde videt tva inteligence. ;) Samozrejme ze se mam dobre nejen profesne a vysokoskolsky titul take kazdej nema, avsak ja to myslel v porovnani s Lidma jako je Gabe. ;) se kteryma jsi se ty snazil srovnavat tvym tvrzenim nedej boze jim jeste radit. ;)
            • XorxoxTalarius
              No tak to je smutne ze jsi nic nedokazal. Ja dokazal celkem dost, dostal jsem se karierne daleko, splnil si par snu, dost jsem se naucil a mam se velmi dobre.
              Mel by jsi jit na vzduch, nadychat se, uklidnit se a zapremyslet nad svym zivotem pokud jsi nic nedokazal, treba te neco napadne :)
            • Ano take jsem dokazal ... nic. Avsak ja se navazim do nej ne do lidi co maji velke vysledky a co se snazi herni prumysl nekam posunout. Proto je tvuj dotaz na me naprosto zbytecny ja totiz sve vedomosti nesrovnavam s Valve o cemz je ma reakce. Navic pokud clovek ktery jak sam rika se pohybuje v IT vypusti takovou perlu ze by melo Valve donutit M$ aby uvolnilo DX pro linux jinak nemaji sanci je u me mimo, protoze uplne kazdemu v IT musi byt jasne ze to se nestane takze Valve ocividne s DX nepocita. Tudiz stale si trvam na svem ze jeho prispevek jsou zvratky. Nic osobniho
        • Vzdyt co jsem asi psal. Jeste, ze tady mame takove odborniky, kteri se v IT pohybuji a rozumi tomu vic, nez Gabe a cele Valve.
          Kdyby se byval gaben radsi poradil s mistnima odbornikama, tak by neutracel finance na predem marny projekt. *3*
          • XorxoxTalarius
            Ja nerikam ze je to marny projekt, jen ze to nebude takove jak si predstavuji vsichni tady, jelikoz si na tom vetsinu tech velkych her proste lidi nezahraji
            Ale kdo vi ... rad se necham mile prekvapit a rozhodne si na to reseni pockam jelikoz mne to profesne zajima :)
            • XorxoxTalarius
              No ja jsem co se tyce Valve velmi skepticky po te co jsem cetl ten clanek o tom jak to tam funguje a ze tam je vlastne anarchie kdy prava ruka nevi co dela leva
              Coz je zajimavy paradox kdy maximalni zisky spolecnost jako takovou kompletne rozlozili :D
            • Ale to je prece samozrejme. O tom ale muj prispevek nebyl. Ja se pouze snazil naznacit, ze kdyz se Valve do neceho tak velkeho a rizikoveho pousti, tak to maji nejspis hodne dobre spocitane.
              Urcite do toho nesli po hlave stylem, predstavime nove konzolo-pc a snad se na to vyvojari rozhodnout delat porty svych her.
              Takze tebou zminenou problematiku Dx apod. urcite vzali v uvahu a maji to nejak promyslene. *3*
            • XorxoxTalarius
              Nezapominej ze musis pocitat s tim ze by jsi tedy vyvyjel na 4 platformy. Dovedes si predstavit jak to bude finance narocne?
              Jiste dnes uz jsou nove konzole vlastne PC v krabicce a tedy port z jednoho na druhou nebude tak narocny, ale i tak to bude stat cas a optimalizace, coz jsou penize a pokud nove SOS je vlastne nastavba Steamu, tak proc to delat kdyz ti staci to udelat pro PC?
            • A ty si vazne myslis, ze by valve do neceho takoveho sli, kdyby nebyli schopni nejakym zpusobem dostat na svou novou platformu velke hry? To by bylo od nich velmi potesile, kdyby mela zivotaschopnost jejich platformy zaviset pouze na indie hrach. *3*
    • aaa tituly, ktere jiz na linuxu jedou jsou jasnym dukazem, ze zadny directx na linuxu neni potreba ...
      • XorxoxTalarius
        Ano ze tam tech AAA her je, sam Steam nabizi jenom stovku her celkem a jedine ktere by se dali povazovat za AAA jsou tyto Wargame: European Escalation, Crusader Kings II a Europe Universalise IV :)
        Takze? Kde je mas?
      • A ktery presne AAA titul myslis?
        • Na Linuxu je AAA titul i hledání min, nebo se pletu? *1*
          • Ta marna snaha byt vtipny je v tvem pripade cim dal vice usmevna. Takze vlastne jo, jde ti to, ale asi trochu jinak, nez bys chtel. *1*
            • XorxoxTalarius
              Dobre, tu jsem premyslel zda dopsat o vlakno nize ... ale to mas zas jenom titul navic k tem trem co jsem jmenoval
            • Třeba serie X od Egosoftu bezi i na linuxu, coz je pomerne graficky i obsahove povedena hra, vlastne nejlepší ve svém zanru.
            • XorxoxTalarius
              Tak schvalne se vytas s nejakym paradnim titulem pro Linux :)
    • OpenGL? Jak si myslíš, že to dělá Sony na Playstationu? ^^
      • smejki
        přes LibGCM a PSGL (které vychází z OpenGL ES 1.0 ale i z Cg). Takže je to dost blízko, aby se "but what about DirectX" člobrdíčkové dali utřít, ale taky dost daleko na to, aby se o tom jako OpenGL nemluvilo. Minimálně PS ekluzivní hry jdou až na železo a tam už o OpenGL nemůže být řeč vůbec.
        • No jo, X360 to dělá snad podobně co se týká přímého přístupu k HW. Ale pointa byla, že bez DX to jde, Sony samozřejmě nebude na svou (už totálně) uzavřenou konzoli používat obecné a otevřené API jako OpenGL(/CL/AL) :) . Tak uvidíme, s čím se vytasí Valve, páč oni podle mě taky nepojedou jen tak.
          • smejki
            Samo, jako argument proti domnělému monopolu DX to stačí bohatě.
            • XorxoxTalarius
              ucho: mas pravdu ... uvidime ... jak pise smejki a Aoyagi, urcite se da vzdy neco delat, takze pockam a uvidim
              Ale porad jsem skepticky
            • ucho
              Xorxox: nesmíš to brát z vlastního pohledu, že je to PC a že nemáš důvod měnit... je celkem velká skupina lidí, co to ocení, co si nechce domácí PC propojovat s televizí (v obýváku na to ani není moc prostor a je to komplikovaný), navíc velké bedny jsou na ústupu, řada lidí si doma raději kutí něco na notebooku, šetří to místo. a někomu nevadí mít doma víc zařízení. ale i tak se obtížně spekuluje. tohle se holt ukáže až příští rok, jak se to bude prodávat...
            • smejki
              Xorxox: děláš, jako by OpenGL hry na Woknech neměly běhat. A proč do toho taháš Visual Studio?
            • XorxoxTalarius
              Jo to jako argument taky chapu, ale muselo by si tu masinku koupit par stovek tisic lidi ... navic jelikoz to bude vlastne PC, tak nevim proc nezustat u PC
              Ale jak tady rika spousta lidi, uvidime ...
              Ja osobne jsem znacne skepticky
            • ucho
              XorxoxTalarius: pokud si tu jejich mašinku koupí x tisíc lidí, jsou to potenciální zákazníci, kteří si na to budou kupovat i hry. tedy vše bude záležet na tom, jaký o to bude zájem. pak to samozřejmě některá studia přesvědčí... a pokud bude o steambox velký zájem, je tam šance na prodej jakýchkoli nových her velká...
            • XorxoxTalarius
              Dobre, ale tady nejde jenom o DX a .NET a MS Visual Studio a ja nevim o jake jine ovladace ktere PC Hry pouzivaji. Muzu souhlasit ze treba maji zpusob jak to obejit (a vazne se tesim na to jak to udelaji a chci to videt v chodu), ale ikdyz tohle vsechno prekonaji, tak porad je ve hre to ze budes muset delat 4 verze hry, pripadne s tim pri vyvoji pocitat a v tom pripade to ztraci smysl, jelikoz podle vseho tvuj Steam bude na SOS a proc bych delal platformu navic, kdyz mi staci to vydat na PC
        • XorxoxTalarius
          To je pravda, ovsem to byl nejvetsi zadrhel soucasne generace, jelikoz pokud clovek delal na X360 jako primarni masine, tak pak mel velke problemy na PS3 (sam si pamatuji jaky to byl uspech vytahnout 15 FPS z PS3 kdyz se delala Mafie 2 :D )
    • ucho
      toho se taky trochu bojím. pokud se ale brzy vytasí se Source2 enginem, který pojede i na linuxu a poskytne ho vývojářům za přívětivých podmínek, rozhodně by tím herní základnu mohl slušně rozšířit...
      • XorxoxTalarius
        Jenze zapominas ze vetsina firem ma vlastni engine a nebude se jim chtit prekopavat cely jadro aby to fungovalo i na Linuxu
        Takze ikdyz jim nabidnou Source2, tak treba EA se Frostbite nevzda a tak se da pokracovat
        • ucho
          tak ono stačí, když to nějak nakopnou a lidé na tom začnou hrát. jak pak bude růst herní základna, bude růst i počet uživatelů a tak dál. místo na trhu pro modifikovatelnou konzoli s jiným přístupem tady teoreticky je...
          • XorxoxTalarius
            No nevim, mne osobne se treba Source engine vubec nelibi (stejne jako Cryengine), takze predstava ze vsichni prejdou delat pod Source se mi zda prilis utopicka
            • XorxoxTalarius
              Jo ja ti verim, ale ja rikam ze se mi nelibi. Proste mi prijde skaredej stejne jako Cryengine presvicenej, to byla subjektivni poznamka k tomu ze by mne pekne sralo kdyby ho zacli vsichni pouzivat
            • ucho
              ani ten není špatný na to, jak je starý. dostačuje. Portal 2 vypadá v pohodě. L4D2 taky. bohatě by mi takhle stačila i nějaká adventura z vlastních očí.
            • XorxoxTalarius
              Ja vim :) Bavim se o stavajicim :)
            • ucho
              Source2 engine ještě představen nebyl...
            • No vidis to a me naopak je source i pres svoje stari mnohem prijemnejsi, nez preplacany a umele pusobici UE3, ktery jse skoro vsude.
              Jedna z mala her, kde UE3 bylo pouzito dobre, byl Mirror's Edge.
  • Super , na tom by mohl běžet i Windows .TROLOLO....
    • No, Windows na tom opravdu běžet má, Valve tam ten OS vůbec nenutí, bude tam, ale můžeš si tam nainstalovat klidně DOS, jestli chcš
      • to bude konzolak, ten ani nevi co DOS je :D
        • C:\HRY> md XCOM...jo to byly časy.
          • Mohu se zeptat proč vytváříš složku XCOM?
            • No to bylo první, co mě napadlo ve spojitosti s DOS. Byla to asi první hra, kterou jsem na svou 486DX2 nahazoval ještě bez souborového manažera M602.
  • doufalm ze si kazdej vsimnul jak vypada ta "steamos planeta"
    http://i.imgur.com/5R41X6hh.jpg

    http://i.imgur.com/FRWTuMG.gif
  • Krasa. Pamatuju se, jak vsichni predem odsoudili steam a dneska jenom uznale pokyvujou hlavou. Tohle je panove revoluce. Ono nejde tak ani o to, že by to byl nejaky prevratny napad, ale o to, jak se to provede. A nikdo jiny nez valve, nema dohromady tolik informaci, zkusenosti,financi a inovativniho pristupu. Treti oznameni je pravdepodobne valve gamepad, ale vubec bych se nedivil, kdyby to byl half life 3, protoze by to pritahlo dostatecnou pozoronost.
    • Tak zaprve je rozdil prosadit se na poli, kde neno konkurence a na poli, kde je konkurence dost velka.
      A za druhe Steam nam byl vnucen. Chces hrat hru XY? Fajn, ale musis mit Steam. Ja ho beru jako nutne zlo, ale ze bych z nej byl odvazany, tak to opravdu ne. Pokud je moznost koupit hru kdekoliv jinde bez Steamu (napr. na gog), koupim ji tam.
      Moc sanci nedavam, protoze v tomto pripade jdou na pole plne konkurence a nacpat nam to proti nasi vuli take nemuzou. Ale to je jen muj nazor.
      • Ja ze steamu taky nejsem nejak odvazany. Myslel jem to tak, ze lide uznale prikyvuji nad uspechem steamu, ne nad tim jak funguje. Me se libi myslenka digitalni distribuce jako takovy a vubec digitalizace. Stejne je to s facebookem, ohrmne se mi libi myslenka, ale uz se mi nelibi provedeni(bezpecnost) a t o k cemu to lidi pouzivaji. Stejne tak se mi libi myslenka jednoho centralniho zarizeni, ktera je kompatiblni se vsemi digitalnimi pristroji. Pro lidi to bude jednodusi a bude to dalsi krok rozsireni technologii mezi "bezne" lidi. A pokud je to sireno zapomoci bezplatneho OS a ruzne cenove rozliseneho harrdwaru, tak zatim moc namitek nemam. Samozrejme jde zatim porad bohuzel o zisk, ale i tak to vypada pro spotrebitele slusne. Samozrejme mas pravdu v tom ze trh uz je mirne presycen a je to jine nez pred 10 lety, ale uvidime :)
  • MrSanta
    Jsem zvědav jestli si Valve troufne udělat Half-Life 3 SteamOS only.
    • mozno tak linux only, a najlepsie by to bezalo na SteamOS. Neprislo by mi to ako hajzlovstvo od nich. SteamOS je predsa zadara.
    • ucho
      netroufne, protože valve chce otevřenost platformy. kdyby šlo cestou uzavřenosti, poštvali by si proti sobě spoustu lidí, což počítám nechtějí. mimochodem těžko by mohli prorazit, pokud by se chovali naprosto stejně jako microsoft... samozřejmě by tím získali spoustu zákazníků, ale spoustu by jich ztratili a hlavně by si zkazili mezi lidmi pověst. u steamu to prošlo, protože to určitou logiku má a pro distribuci je to nezbytné. u vývoje her je to hloupost a je to jedna z věcí, proč nechtějí podporovat v tomhle microsoft.
      • Robotron3
        Troufne, protože už to samé udělal s prvním Half-Life a se steamem. Nevyužít šance rozšířit svůj systém mezi lidi, když o to jim jde, by byla hloupost.
        • ucho
          už v tom příspěvku, na který reaguješ, jsem na to se steamem a Half-Lifem narážel. je hezké vidět, jak lidé při reakcích ignorují část textu a soustředí se jen na určitou větu, které musí odporovat. místo aby navázali na celek. to je potom jak bavit se s blbcem...
          • tohle mi robotron vnucoval uz u clanku o steamos, tak jenom zopakuju, valve bud kratkozrace udela exkluzivni hru/y na sos, a popre svoje slova o "great fusion" nebo ukaze, ze to mysli vazne a vyda to na nekolik platforem (treba udela casove omezenou exkluzivitu, ale pokud bude moc dlouha, tak to bude stejny, jako by to byla plna exkluzivita, tim padem v dlouhodobym horizontu chyba - no dobra, lidi si kvuli tomu nainstalujou sos, dohrajou hl3 a co potom? valve se ukaze jako novej loupeznik a lidi se radsi vrati tam, kde je tech her vic a jsou na to zvykly, singl player neudrzi ty hrace dyl jak prvnich 14 dni, a cs 1.6 v dobe, kdy ho hraly miliony lidi denne uz na svy strane tentokrat nemaj)
            • tak nejak o tom snim(e), ale teprve cas ukaze kdo a jak moc *5*
            • cela exkluzivita hier na SOS je blabol jak mraky, jak tu niekto spomenul ine je nainstalovat sw na WIN a cez neho hrat hry a ine je kupit hw so SOS alebo vimenit WIN na PC za SOS.

              ...videl som neodbornika instalovat linux a zmazal si vsetky data...

              proste steam box ako taky je nato aby sa daval do obyvacky. su ludia ktory radi hraju na PC, tak nebudu hrat HL3 (ak vyjde) na telke ... ked budu chciet hrat na telke tak si kupia HL3 pre XBOX alebo PS. vyhoda steamu je, ze to kupis raz, a mozes to hrat kde sa ti zapaci, nikomu nezakazuju hrat na PC alebo na telke alebo na tablete (streamovane z pc)

              steam OS rozsiri posobenie steamu aj na telku, tym ze to bude otvorene mozes casti steamu OS pouzit na akukolvek distribuciu linuxu, tym padom na akykolvek hardware, so streamovanim je skalovatelnost od raspberry pi az po mashiny zvladajuce 4k. zalezi od uzivatela co chce a ako bude sikovny. steam OS zaklad pre steam na linuxe. steam klient ako taky bude pre windows mac aj linux existovat stale.

              podla mna to pojde ako android, na zaciatku strasne, nic na tom neslo, nikto to nechcel a za 5 rokov 75% podiel na trhu
            • Neni nad to si cist jak se robopako a usoplesk hadaji mezi sebou *1* Prosim pokracujte jdu si pro popkorn *15*
            • me spis napadla jina vychytavka, valve prida do steamu achievment "sos guru master", se kterym hraci na steamu dostanou nejakou vyhodu oproti hracum bez sos (pozitivni motivace, to by asi proslo podstatne lip, nez exkluzivity)
          • Robotron3
            Ano, je to bavit se jako s blbcem, který míchá dvě věci, co nemají žádnou souvislost. Otevřenost Steam OS a otevřenost her, které na to budou vycházet. Otevřenost Steam OS jako systému nijak nevylučuje to, jakým způsobem se budou distribuovat hry.
            • Robotron3
              Exkluzivita je vždycky časová. Nic takového jako exkluzivní hra na jednu platformu na věčné časy neexistuje. Proč se pak neobjeví na ostatních platformách je jednoduchý fakt, že už se to nikomu nechce na to převádět. Proto píšu o časové exkluzivitě jako o možnosti upřednostnit Steam OS a ne na vymyšlený Steam OS only exkluzivní titul až na věky.
            • ucho
              hezkej pokus, ale ty zjevně nevíš, na co reaguješ... vlákno řešilo SteamOs only, já reagoval na SteamOs only, tys začal řešit nějakou časovou exkluzivitu... jestli tedy věříš, že valve bude chtít vydávat hry SteamOs only, fajn, ale netahej do toho prosím časovou exkluzivitu...
            • Robotron3
              Pokud nechápeš na co reaguji a nevidíš v tom slouvislost, vůbec se nemáme o čem bavit.
            • ucho
              pokud někdo založí vlákno na téma SteamOS only, co do toho taháš časovou exkluzivitu? pokud ignoruješ text, na který reaguješ, veškerá diskuze postrádá smysl. stejně jako tvoje první reakce na mě. prostě si vybereš z celého textu jednu větu, ignoruješ zbytek a té jedné větě musíš odporovat. jenže pak jsi fakt za toho blbce a diskuze postrádá jakýkoli smysl, protože nelze udržet její směr... to počítám ale stejně nepochopíš a budeš se to snažit vyvrátit...
            • Robotron3
              Časová exkluzivita ti asi nic neříká. Nějakým způsobem Valve hry upřednostní na Steam OS. Kdyby ne, byli by to blázni, stejně jako lidi, kteří si myslí, že je to nějaká sluníčková společnost, která se bojí, co si o ní někdo pomyslí, když dají své hry v nějaké formě exkluzivity na systém, který chtějí prosadit.
            • ucho
              o otevřenosti her mluvíš jen ty... ve valve by byli sebevrazi, kdyby začali vydávat hry pouze na steamos... a byl by to přesný opak toho, co hlásají a s čím chtějí prorazit...
        • Nechápu, lidi řikaj, že HL3 bude SOS exluzivní, protože přece tak to bylo i u HL2 a Steamu. Kdo neměl Steam, neškrtl si. Ale to je přece úplně něco jinýho. Je trochu rozdíl chtít po lidech, aby si nainstalovali určitý software, zdarma, nebo si instalovali celý OS nebo nedej bože kupovali hardware. To by si Valve pěkně protiřečilo ohledně otevřenosti...
          • Robotron3
            Lidi vůbec nechápou co znamená otevřenost. Podle toho slova by snad podle nich platilo, že ty hry dají rovnou zdarma a se zdrojovými kódy. Otevřenost Steam OS nemá nic společného s těmi hrami a jak se někdo rozhodne jakým způsobem je bude distribuovat.
            • ucho
              no překvapivě tomu rozumím lépe než ty, ano... :)
            • V pátek si povíte leda jak je neergonomický jejich nový ovladač.

              1. Valve Corporation ("Valve", "We", "Us" or "Our") has developed and produced prototypes of entertainment system hardware and software, including a set-top box running custom software and a game controller (collectively: "Beta Products").

              A nechápu, proč se tak strašlivě hádáte o nepotvrzených záležitostech ^^
            • Robotron3
              Ne, jenom vyvíjim software a několik let jsem prodával hry. Ale ty tomu se svými zkušenostmi jistě rozumíš lépe.
            • ucho
              je vidět, že hernímu průmyslu vůbec nerozumíš. ale povíme si v pátek...
        • Steambox / Steam Machine nemá většině PC hráčů co nabídnout a pochybuju, že by Valve chtěli z PC hráčů udělat konzolisty.
          • Robotron3
            Naopak, Steam OS má PC hráčům co nabídnout, uplně to nejdůležitější, po čem každý PC hráč prahne. Že tam ty hry poběží rychleji než na Windows.
            • Ale mne bezi hry na Windows v pohode. Proc bych proboha menil vyzkouseny system, ktery se da pouzit i na jine veci nez na hry za neco, co mi prinese kolik, +5 FPS?
            • ucho
              PR kecy... a v současnosti skoro bezpředmětné, HW je výkonný dost. a btw stačí se podívat, jak dokážou výkon ovlivnit ovladače...
            • Neznám osobně naprosto nikoho, kdo by dneska takovou myšlenku vyslovil. A navíc to je jedna výhoda neznámého rozměru oproti mnoha nevýhodám.
    • Myslím, že by na tom dvakrát nevydělali, když bude SteamOS zdarma :-)
      • tve obvody logiky by si zasluhovali vymenit.

        HL3 na SoS -> Lidi budou kupovat HwSoS -> Lidi budou mit SoS -> Lidi budou mit vic Steamu -> Lidi budou delat to co valve chce -> Velke rozsireni valve platformy -> Valve ma mnoho $$$
        • Samostatný HW je prvek na kterém vydělává minimum i jeho samotný výrobce, díky tomu, jak se ceny tlačí dolů. Důkazem je dotování konzolí po dobu několika let, než se jim to začne vyplácet.... SteamOS je zdarma, Steam je zdarma, tak mi pověz chytráku, na čem by teda začli tak šíleně vydělávat jak ty tvrdíš? Valve si pouze staví zadní vrátka do budoucna. Kdyby udělali HL3 jen na Linux, které má momentálně 1% a WIndows nechají stranou, tak si asi moc nevydělají že?

          Myslím, že to nejsem já, kdo by potřeboval zapojit mozek...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit