Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KIMCID
    Dan Vávra si dal vysoko laťku.A díky kritice Skyrimu ho teď bude každej chytat za slovičko a neodpustí mu žádnou chybu.Jinak na hru se samozřejmě moc těším.
    • Keyz
      Hlavně, on kritizuje věci u kterých lze dokázat, že to tak je. I když to nebylo často u Skyrimu podstatné. Tak sotva řekneš, že kecal a nebylo to tak.

      Co je horší, že mnoho recenzentů tak neuvažuje. Jen hru zahrají mají nějaký pocit a to napíšou. Že to je na PC technicky špatný, je tam opět chyb jako máku apod. To je jím jedno. Pak se ptáš co tam teda je tak supr, že tohle opomenuli? Velký svět a možnosti. A nebylo to již v minulém díle?...

      Debilita. Pak se někdo snaží udělat věci pořádní i s opět věcmi které nejsou podstatné a většina se na to vykašle aby to bralo v potaz a jako +. I kdyby někdo udělal port z PS Vita beze změn na PC je to vlastně jedno. Obojí jsou asi stejné platformy, když některým recenzentům. Nevadí konzolové standarty na PC.
    • wenceslaus
      Chytat ho budou jen Češi a ještě ne všichni (hodně to rozhořčení v článku chápe).
      • Tilwaen
        Ten článek o Skyrimu jsem viděla kdesi přeložený - otázkou je, kdo ze zahraničních si ho bude pamatovat natolik, aby kvůli němu pak hledal chyby na KC.
      • Chytat by se mel on sam za sva slova
      • KIMCID
        a kdo jinej by ho měl chytat že *3*
        • wenceslaus
          No když píšeš "každej", tak to vypadá, že tím myslíš všechny... nebo alespoň většinu.
          • KIMCID
            ano v připadě her od český tvůrcu vždy beru jen naší zem a dost často zapomínám na ostatní
  • Veskoslav
    http://s24.postimg.org/g41r3p7w5/rataje.jpg

    Reálie vs skutečnost.
    • Co se na tom obrázku nelíbí tolika lidem? Vždyť je to jenom srovnávací obrázek. Co se na tom může někomu nelíbit? Mě to naopak přijde dost zajímavé.
      • Veskoslav
        +- u mé osoby naprosto neřeš. Nic to nevypovídá o zdejší komunitě, jenom jeden debílek si napsal na mě program.
      • Kdyby Games.cz zrušili pluska a mínuska, tak jeden zoufalý blbeček by ztratil smysl života.
      • Jack1947
        Nemaj radi Veskoslava ale boji se mu to rict. *5*
      • prostě clickboti, dneska ráděj jak černý ruky.
    • Pěkné.

      Je někde známo jaká místa v KC navštívíme?
      • Prý Kutná Hora by mohla :).
    • walltar
      Pěkný ... by mě zajímalo jestli něco kápne i obecní úřad Ratají. Se tam asi po zahrání KC pojedu podívat. *1*
      • Já už tam byl a myslím že moc lidí se tam nepodívá dneska si to každej najde na google obrázcích na internetu.......Ach jo ta dnešní generace *6*
        • Najdu si to a pak se tam zajedu podívat :D. A možná si projedu Sázavu na lodi.
      • Podle mě nebudeš jedinej, i lidi na Kickstarteru ( ze zahraničí ) říkali, že po vydání hry jim tam stoupne počet turistů a že i někteří z nich se tam chystají.
  • Keyz
    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/155891_10201558870156781_2089574584_n.jpg

    *1*
    • septicflesh
      Já bych v pracovní verzi říkal hlavnímu hrdinovi prostě 'PAVEL'.
    • Big_Pete
      ten se poved
    • To už je z motion capture prací? *1*
  • Ta zenska na obrazku je este panna ? *14*
    • Ty vole co všechno se tady nedostane na přetřes. :D
      Jen mě tak napadlo, že mohli na kickstarteru nabízet v balíčku i právo první noci a prachy by se hrnuli ještě víc.
      • Tilwaen
        S kým, s Danem? *8*
    • to asi ne... ve středověku se dost šu...alo, třeba šlechta mohla mít jakoukoli "děvečku" a taky se hodně znásilňovalo, takže taková hezká holka... taky by mohla mít manžela
    • *1* to težko podívej ty kozy
      • http://www.youtube.com/watch?v=B7QymCYDE9U
        • *14* aaafffff jo tak tomu rozumim
  • Jak se mam kurwa dostat k prvnim komentum na tom kickstarteru ?! *16*
    • wenceslaus
      Proč bys to dělal?
      • wenceslaus
        Fajn, chápu... můj dotaz býl zlý a zákeřný a proto si zasloužil mínus. Každopádně vše důležité, myslím, najdeš pokud si rozklikneš autorův (Warhorse) profil a podíváš se na jeho komentáře.
        • jo, uz jsem na to prisel, da se tam dokonce kliknout a jsem tam kde jsem chtel byt, jinak diky.
  • Veskoslav
    Dotaz. Nevíte někdo, jak je to s malbou v kostele v rámci balíčku za 600 a více? Zdali je to pouze pro tu danou kopii hry nebo to uvidí všichni?
    • Rozhodně všichni. Ani si neumím představit, jak by to "jen pro tu kopii" dělali, když to není instancovaná on-line hra...
      • Jack1947
        Mohli by nejdrive ti co prihodily trosku vice, "do mlyna" a pote i ostatni.

        Ja nevim ale prece o tom to vzdy bylo je a nejspis bude ne. O Exkluzivite. Aby z toho ty prispevatele i neco malo meli.
        • Jack1947
          Me nezajimaji jsou mi u zadku, jenze kdyz to zajima ostatni tak je lepsi kdyz mam plusy bohuzel takto tady funguje. Pokud mene oblibeni jedinci maji vice minusu nez je zdravo, takze tomu fatom-punisher nezbyva nez dekovat. Alespon neco viditelneho dokazal za svuj zivot.
          *4*
        • Jenom čtyři mínuska? Dneska docela slabota
          • Jack1947
            Jenze + jsou prijemejsi i pri cteni nez minusy. Kdyz uz ten system pozbyva smysl tak je lepsi to takhle brat.
            • Jack1947
              Proto nepisu ze me, jestli to tak i vidi ostatnim nevim. No tak ale to je prece lolghicke ze kdyby nevedel ze dostava od clickbota tak by ho to nemuselo rmoutit.

              Me to je fuk, kdyz si da nekdo tu snahu tak at. Jeho boj.
            • Miserius
              Pokud je dostaneš od trolla s clickbotem, tak jsou pluska špatný, at uz je cteš jakkoliv *1*
          • Jack1947
            Co z toho ze ? Kdyz to stejne clickbot vyrovna. *3*
            • Miserius
              Problém je ten, Jacku, že pluska od clickbota znamenají že jsi nebo píšeš jako pako a mínuska znamenají že jsi urazil nějakýho trolla *15*
            • clickbotové tady jsou nejlepší, nevím proč mě mínusy vždy udelají good feeling a naopak jak mě daj plusy tak se cejtim jak když je venku před bouřkou *1*
    • 100% to uvidí všichni. Ale at už je radši červenec, at se do toho mužu ponořit a začít s výskumem.
    • Miserius
      Všichni, psal totiž že musej omezit tenhle reward jelikož je jen omezenej počet míst na kterých to bude, tudiz to bude pro každého a už jim docházej místa kam dát obraz *1*
      • Keyz
        Jsem zvědav jak tam zvěční nějakého metrosexuála s nagelovaným hárem.
        • Miserius
          Daj mu na palici nějakej starej cepec a hotovo *1* Spis je zažaluje protoze to nebude zrovna v módě
        • ucho
          metrosexuálové nehrajou hry, ti mají jiný starosti...
        • Kozy
          Nebo černocha.
          • Negři tam budou jako otroci.
  • Já nevím...ještě před pád dny to s hrou vypadalo špatně, zda vůbec vyjde. Teď se zachránila, takže vyjde. Já byl v tu chvíli rád a nějaký dabing sem v tu chvíli neřešil, ať to na mě mluví, jak chce, hlavně když to bude *4* Doufal sem, že to tak vidí i ostatní, ale co se strhlo ohledně dabingu je po dle mě šílené. Vávra a spol. si s tím poradí, tak doufám, že už je lidi ohledně tohoto nechají na pokoji. Ať řeší důležitější věci ohledně hry.
  • V te FB diskuzi jsou totalni silenci co chteji po vavrovi. Latina, nemcina starocestina.... Delaji jako kdyby ta hra melibyt usita na miru jenom jim. Sakra neni tak si zvyknete na nejakej kompromis. Me bohate staci ze ta hra je o cem je a hlavne at se dobre hraje. Klidne si poctu v normalni cestina s tim, ze muze byt trosku upravena, ale nemusi byt echt staroceska. Fakt bych chtel vedet, kolik knizek ti co prahnou po latine, staroestina, nemcine (co to je pane boze za napady?) kolik precetli historickych knizek. Chytracci. Ted maji uplne jine starosti. Kdo chce moc, nema nic. To plati, platilo a platit bude
    • přesně tak... další věc, je jestli by té staročeštině vůbec rozuměli... co já vím, jak se staročesky řekne "kbelík"... někdy bych nerozuměl ani na Moravě, natož staročeštině... sice by to udělalo zajímavou atmosféru, ale po hodinách hraní by mi začlo vadit, že tomu nerozumím
      • ucho
        tak nerozumět je jedna věc, rozhodně bych ale nevěřil, že by to někdo tak nadabovat v rozumné kvalitě a s přirozeným přednesem. takže jestli dojde na český dabing, tak by byl nepochybně normálně česky... ale nepřijde mi moc rozumný za něj vyhazovat peníze, když si to u nás bohužel koupí celkem málo lidí, takže by se ani ten dabing nezaplatil...
        • Tak cesky dabing zrovna u KC by nebyl jen pro cechy (uz vubec ne kdyby tomu nemeli rozumet). Ruske hry i amici hrajou v rustine, zaklinace hral kdekdo v polstine a to tam neslo o zadne historicke realie. Jde o to vytvorit komplexni dilo ktere bude mit nezavisle na casu a miste porad svoji hodnotu. Jinak pro staroceske chytraky precetl sem kus kralicke bible a i s mou mizernou cestinou tomu rozumim pekne, pri nejhorsim treba trochu pouzit hlavu ale zadne tapani ve tme se nekona, a zni to naprosto luxusne.
    • Doufám, že na uřvance Vávra sere. Protože nejlepší je, když se tvůrci nikdo nesere do práce. Pak vznikají herní pecky. Půlka lidí nadává, jak manageři a investoři velkých herních firem k*rví hry podle svého gusta, ale teď budou jako "investoři" dělat to samé. Pokrytci.........
    • To je úplně normální. Fanoušci vždycky chtějí kraviny a je jedno, jestli je to hra ze středověku nebo z druhé světové války.
  • starocestina? A nechcete aby to jeste psali schwabachem? Chci aby se mi to hralo a cetlo dobre. No jen si zkuste ve starocestine precist par stranek, je to peklo. Nehlede na to, kdo by to prekladal, vzdyt ten jazyk ovlada jenom par docentu.
    • To pak preci nemuze byt realne a bude tomu chybet smysl pro detail :D
    • těm kre...nům, co chtějí staročeštinu, bych to dal v mixu němčiny, latiny a staročeštiny... nerozuměli by vůbec nic
  • Magister_Peditum
    Abych změnil téma, kde myslíte, že se bude hra odehrávat? To město z traileru by patrně měly být Rataje nad Sázavou, ale kolem nich (v okruhu těch 9 km^2) toho moc není. Leda, že by to autoři trochu natáhli. Pak by tam mohli přidat klášter Benediktýnů v Sázavě a hrad v Českém Šternberku. Ale jak chtějí vysvobodit krále Václava někde v povodí Sázavy, když ten byl vězněný ve Vídni? *3*
    • V té době vznikaly a zanikaly různé vesnice jako na běžícím pásu. Hodně z nich totiž mělo mezi 10-30 usedlostmi, bylo i hodně samot a tzv. sedlišt o pár domcích. V tak malém počtu je tak relativně snadné, aby se vesnice rozpadly. O většině z nich pak nemáme žádnou dokumentaci. Zároveň i příroda se výrazně proměňuje - v té době lesy moc nebyly (všechno bylo vykáceno tak, že někteří měšťané les v životě neviděli) a dneska je to všechno zarostlé. Tady se asi Dan reálií moc držet nebude. V Kingdom Come to vypadá všechno zarostlé a jsou tam stromy i kolem cest, což v té době z bězpečnostních důvodů nepřipadalo v úvahu.
      • Magister_Peditum
        Nějaká ta vesnice jo, ale jiný hrad či město sotva. A zas všechno vykácené být nemohlo, když ještě ve 13. století zabíral prales 3/4 našeho území.
      • Kolem Cest vždy byly stromy. Ne kvůli estetice, ale zvířatům(koním). Přes polední horko se pod stromy ukrývaly právě koně, aby při velkých teplotách nechcíply. (ASI *1* )
        • Narazil jsem na jednu diskuzi, ve které byl i Dan:

          "Pokud byste chtěli názor historika, proč jsou stromy kolem cest, tak mohu posloužit. S mýcením stromů kolem důležitých cest se začalo systematicky již za prvních přemyslovských králů a Karel 4 při reformě "cestářské politiky" přímo stanovil, kolik prostoru ke stromům musí být na zemských stezkách (něco jako dnešní silnice první třídy). Důvod: mohli se tam schovávat lapkové.

          Tento důvod postupně pominul a naopak za Františka Josefa I. se začalo se systematickým osazováním ovocných stromů kolem cest. Důvod? Kvůli reformě vojenské služby se pořádalo více manévrů a tak hlavním účelem sázení ovocných stromů skutečně bylo, aby se voják vracející se z manévrů mohl nasytit a mohl odpočinout ve stínu stromu. Tehdy měly povozy jiný druh pohonu, takže s emisemi a olovem nebyl takový problém, systém tedy dobře fungoval až do první republiky, kdy se na manévry začali vojáci svážet jinak. A tehdy také začaly ztrácet ovocné stromy kolem silnic smysl, stala se z toho tradice, která přetrvala."

          http://blog2.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A110719_201202_blogidnes
      • A proč to nenapíšeš autorům? Tady tvé postřehy nikoho nezajímají.
        • Protože to autoři vědí, ňufíčku. *14*

          Toto je diskuze a reakce na předchozí příspěvek, který tvrdí, že v okolí Rataje nad Sázavou nic není, což v té době tak ale být nemuselo. *3*
    • Nepřeháníte to s těmi očekáváními? Vezměte si jenom, jak Vávra mluvil o (téměř žádných) lesích ve středověku a jak vypadají na snímcích ze hry.
      http://www.digitaltrends.com/wp-content/uploads/2014/01/Kingdom-Come-Deliverance-010.jpg
      Nechat si obrůst hrad tak hustým lesem by pro obranu asi nebylo dvakrát fajn.
      • Ten les může být jen placeholder, aby mohli ukázat pěkný panoramatický pohled. Třeba tam ještě mají být další vesničky, které nejsou hotové...
        • placeholder 5 metrů od hradeb?
          • ty máš hodně špatné vnímání vzdálenosti.
            • Tady jde vidět, jak je les daleko od hradeb http://www.digitaltrends.com/wp-content/uploads/2014/01/Kingdom-Come-Deliverance-009.jpg
            • `2crabik-no nevim. ja tam vidim vysekany kus lesa. Poradne se na to podivej. Les je vsude kolem hradu vysekany
            • crabik2: Je možné, že to zalesnili jen kvůli screenům, protože ještě nemají hotové okolní vesnice. Pokud tě to trápí natolik, že dnes nebudeš spát, napiš do WH, že to maj špatně. Je sice hezké, že se snažíš být za chytrého v anonymní diskusi, ovšem tady je ti to k ničemu.
            • A co je to napravo na té skále? 200 metrů? Na té straně může být schovaná celá armáda a oni to nebudou vědět dokud jim nebudou koukat do oken.
    • přečti si jejich blog o tvorbě mapy
    • Krále Václava přeci vysvobodíme protestní hladovkou!
    • To by mě taky zajmalo jak tohle mají vyřešené. První akt podle mě bude jen v těch Ratajích. A v okolí toho fakt moc není. Ale počítám že Vávra to má nějak vymyšlené.
      • Uz davno prece rikali, ze prostredi bude(stejne jako v jinych hrach) mit nerealisticke vzdalenosti. Takze 2 km od Rataji muzes najit (treba) vesnici nebo jiny hrad.
        Koho by bavilo sedet 3 hodiny na koni aby dojel do nejblizsi vesnice,kdyz teleporty nebudou?
        • Magister_Peditum
          Tak jasně, ale těžko bude za městem Kouřim nebo Kutná Hora, ty byly daleko i kdyby se autoři rozkrájeli.
        • Paulcz
          Někoho by to určitě bavilo, proč by ne. Putování je taky fajn, dobrodružství, objevování světa. Záleží jak by to bylo zpracované.. Osobně třeba nemám rád osazení světa, které bylo k vidění např. ve Fallout 3, kde pět metrů od vesnice žijou radškorpióni.
      • tak pokial viem tak skutocne vzdialenosti zmensili. tak ze mesto je napriklad 1:1 ale vzdialenost 10km v realy je v hre napriklad len 1km, nepamatam si uz presne ze v akej mierke to zmensovali.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit