Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack581
    Pohľad z 3. osoby nebude lebo majú low poly strechy *1*
    • Veskoslav
      Slovenský Jack, no potěš *4*
      • Dosť skoro si si ma tu všimol *7*
  • Ty nové mety už přidávali zbytečně, řekl bych že to skončí někde u 700. Leda že by se nechal někdo nalákat na video s koněm, to bylo excelentní...
    • Oni budou pokračovat ve vybírání i po kickstarteru.
    • Tak na Kickstartu si lidi psali, aby dali nové goals, aby lidi měli motivaci přihazovat; ale né, oni by měli poslechnout nějakého Rodríga z Horních Kotěhůlek a na všechno se už vysrat.

      Skončí u 700? Jak to víš? Máš k tomuto nějaké relevantní výpočty které tě k takovéto částce dovedli? Nebo sis to jenom tak vycucal z prstu?
      • Neříkám, že se na to měli vysrat, jenom si myslím, že těch 800 nedají. A když tě to tak zajímá - ano, vycucal jsem si to z prstu.
      • staci si projit diskuzi
        kicktraq.com/projects/1294225970/kingdom-come-deliverance/
    • Veskoslav
      Jelikož za 3 dny vybrali 49 000 Liber a nějak se to v postupu nehodlá zastavit, tak těch 800k je více než reálných.
    • To dulezite teprve prijde - video se souboji, ale i tak bych rekl, ze pres 800 se dostanou tezko.
  • Pekne Vavra, len tak dalej.
  • Jsem zvědav, jestli to bude opravdu dobový s veškerou brutalitou v tý době obvyklé :)
    Snad budu příjemně překvapen. :)
    • maros.goc
      skor to nebude vobec brutalne :) v tej dobe boli odseknutia končatín mečom fakt len jav výnimočný :) dokonca aj zabitie nepriateľa :)
      • Myslel jsem spíš ty výjevy kdy třeba, něco plácnu, třeba husiti rabovali nějakou vesničku.
        Jak to asi mohlo vypadat.
        Nebo každodenní život.
      • nikdo nemusi nikomu usekavat koncetiny aby byla hra brutalni
  • No pokud vyberou 1 milion tak by do hry mohli dát kooperativní multiplayer a pohled ze třetí osoby.
    • Veskoslav
      Co-op na co? Zbytečné peníze navíc na údržbu a víš, co znamená realistické? To sotva může být 3. pohled. A přestaňte to už probůh srovnávat se Skyrimem. Ta hra kromě toho, že je RPG nemá se Skyrimem absolutně nic společného. Navíc Skyrim a jeho naprosto zjednodušený bojový systém je oproti tomu dětská hříčka v oblasti soubojů. Nechceš tam rovnou přidat i nějaké ty nemrtvé a podobné srandy? *7*
    • A 1,2 milionu by mohlo odomkut BFG
    • Mart9
      Pohled ze třetí osoby nikdy!
      • A da se nejak podivat na vlastni postavu? :D Precijen mit nejlepsi brneni a ani ho nevidet, taky neni moc idealni :D Kdyz uz ne 3rd person, tak aspon moznost rozhledu kolem sve postavy.
        • Keyz
          V inventáři vidíš svojí postavu anebo pak v během scén ve hře.
    • Keyz
      K čemu?

      Je to FPS a někdo chce pohled z třetí osoby. Bylo by to z pohledu třetí osoby a někdo by chtěl FPS.

      Proč vyloženě cpát do příběhové hry MP? Kde budeš dělat blbosti? Nedává to smysl.
      • Kdo chce hrát v první osobě tak at si hraje, ale ta možnost pro přepnutí do třetí osoby tam mohla být.
        • Keyz
          To by mohla.

          Ale obávám se, že mají nastavené scény a prvky tak, aby to pěkně vypadalo z pohledu první osoby. To by museli předělat anebo by to bylo jako ve Skyrimu, kde to bylo všude hnusný.

          Například zaklínač. Ten boj by nešel dobře udělat v FPS. Zde asi taky by byl problém aby jsi měl ten autentický pocit z boje, kdyby to bylo z pohledu třetí osoby. To jen ale hádám z videa.

          - Hlavně ve skyrimu, ten boj byl takový dost jednoduchý a změna kamery na to extra vliv neměla.
          • Lawliet
            Kdybys víc četl, tak víš, že ve "scénkách" celou svou postavu v brnění uvidíš. Argumentovali tím tuším na to, že někdo chtěl si svou celou postavu prohlížet.
      • Myslel jsem to tak, že by se do třetí osoby mohlo přepínat. Jako je to u skyrimu a u starších Elder Scrolls.

        Není to FPS (First-person shooter) pokud vím tak Kingdom Come: Deliverance je RPG (Role playing game)
  • Miluju, jak tu lidé s velmi pochybnou inteligencí řeší Danovu angličtinu.

    Nyní chci, abyste natočili nejméně 2 minutové video se svou angličtinou a dali ho na Youtube. Video umí udělat každý. V klidu stačí jen zvukový záznam - programy na to v PC má každý, takže je to velmi jednoduché. Ke konci vložte záznam, že jste to vy z fora games.cz. Teď jsem na vás zvědavý.

    Sypat z úst jeden bobek za druhým umí každý. Nyní máte příležitost ukázat, že je vaše angličtina lepší. Tak se ukažte!

    Podle mě je úplně u zadku, jaká jeho angličtina je. Důležitý je obsah, kterému já rozumím dobře. Možná se rozčilujete, že vy mu nerozumíte a možná je tedy vaše angličtina dost pochybná a špatná. Mimochodem v zahraničí byste se podobnými poznámkami ztrapnili a nikdo by se s váma už nebavil, protože takové poznámky jsou trapné, ubohé, nechutné, slaboduché a k tomu hloupé. Jste i vy takoví? *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7*
    • Anglictinu ma dobru akurat prizvuk, ale koho to dnes zaujima?? Akurat sralinkov co sami vedia len fuck a aj ten napisu fak. A tak zavidia, a schovany za monitor urazaju. Ja len dufam ze zbytky ich zdraveho rozumu takymto jedincom aspon raz tyzdenne pripomenu aky su ubohy.
    • maros.goc
      anglictinu ma Dan uplne v pohode :) nerobi chyby, a prizvuk ma typicky slovansky ..anglican ci american si toho absolutne vobec nevsima a nepride mu to divne, to len nam, to len my sa z toho smejeme ako idioti
    • Rád takové video udělám, ale bude tě to stát 10.000,- Kč. A vzhledem k tomu, že komentář psal někdo, kdo se podepisuje "Trolllda", budu chtít platbu předem. *4*
      • Tak nejak mi vyplyva z diskuze nize, ze lide by spise byli ochotni Ti platit, aby jsi takove video nedelal. Vavra sice nema anglictinu na urovni CAE nebo CPE a sem tam mota slovosled a casy, ale porad je mu rozumet naprosto v pohode.
        • >>Tak nejak mi vyplyva z diskuze nize, ze lide by spise byli ochotni Ti platit, aby jsi takove video nedelal. << S tím zásadní problém nemám. Můžu na to založit kickstarterový projekt. *4*
          • Tak sup do toho, prozatim mas plnou hubu kecu a skutek utek.
            • Pošli prachy a můžem se začít bavit, kamaráde. *4*
    • Kritizují danovo angličtinu a přitom neumí svou mateřštinu. Opravdu Češi jsou hloupý národ, proto si s námi celý svět utírá zadek. Neumíme stat při sobě.

      Dane, držím palce, ať ukážeš světu, že i v Čechách jsou ještě schopní lidé a ne jenom zakomplexovaní jedinci, bez špetky talentu.
      • Ano, doufám, že Dan Vávra dokáže světu, že v Čechách jsou lidé schopní naučit se správně vyslovovat angličtinu. Že Češi chtějí dělat všechno poctivě a ne ve stylu "rozumět tomu jde, tak ať mi každej políbí p*del". Byla by to pro nás dobrá reklama a pro Dana, který gramatiku zvládá velmi obstojně, příspěvek k osobnímu rozvoji. Je to ostatně práce na jedno odpoledne. Ale nebráním ti obhajovat fušeřinu. Je to tvoje právo.
        • Veskoslav
          Práce na jedno odpoledne? Jde vidět, že jsi vážně hlupák....
          • Ano, za jedno odpoledne se základy naučíš. Tedy, pokud nejsi hlupák, že. Ale to Dan není. U tebe nevím, kategorické soudy dělat nebudu. *4*
    • Keyz
      Navíc lidi kecají jaky kdyby mu nebylo vůbec rozumět.

      Například jako tento borec: http://www.youtube.com/watch?v=TrJbMATMSDE

      Tomu tak není, tak není co řešit :)
  • Ferdis2
    Stretch goal na 1 milión by mohla byť možnosť hrať za aziatského kumána (boli vidieť už v úvodnom traileri). Hráč by mal absolútnu slobodu v drancovaní, znásilňovaní a mrzačení.
    Týmto by bola hra absolútne historicky vieryhodná a na svoje by si prišli i zástanci rasovej diverzity.
    Navyše pri takejto krásnej kontraverzii by mala hra o reklamu postarané a Kingdom Come by mohlo v predajoch v pohode atakovať GTA... *1* *1*
    • Tak uz ked maju ten Motion capture, bola by skoda to nevyuzit na znasilnenie :)
    • Malkavian
      Kronikář Vavřinec z Březové:

      "...Když totiž táhl se svým vojskem s řečenými pány přes Humpolec a Ledeč k Hoře, jeho nelidští a vělomní lidé (Kumáni - pozn. JM) všem jak přátelům tak nepřátelům vypalovali vesnice, městečka a hrady, a znásilňujíce panny a ženy až do vydechnutí duše, potom je usmrcovali, maličkým dítkám usekávali ruce a nohy a pohazovali je před očima matek a jejich matky s ostatními ženami obnažené hnali před sebou jako dobytek a zavěšovali je na plotech za prsy, z kterých někdy sáli..."

      z fóra husitstvi.cz

      Kontroverze ? Dana by upálili na hranici *1*
      • Kouzelná historie lidského pokolení.
      • Hanzales
        Díky za podnět k navštívení stránky ;o) Ve škole jsem po vědomostech nějak nedychtil (de*il)
        :) ale spoustu toho doháním současnou zvědavostí a často drtím Wiki atp. O husitsví jsem také posbyl větších vědomostí, takže zase něco "málo" doháním ;o)
        • Paulcz
          To nevadí, školní dějepis žádná výhra nebývá :) Doporučuji audio Toulky českou minulostí, tam je husitství, stejně jako celá naše historie popsáno velmi poutavě a snad i objektivně bez zbytečných fabulací.
          • Hanzales
            Díky moc za velmi zajímavý tip! Občas jsou ty diskuze i velmi přínosné :)
  • Turnaje turnaje to chce ňákej "šok", třeba ten origo dabing latina, němčina, staročeština a ktomu cz titulky, at je to fakt real medieval 15th century.
    • Jasně. A třeba hodinky s vodotryskem bys nechtěl? Z jaké jsi dimenze mimoni, že tam jsou dabéři, co ovládají latinu a staročeštinu?
      • tvl z tebe musej mít doma radost, lol
  • Vitekb
    Ten 800k stretch goal mi přijde celkem hloupý a nic moc, ale turnaje na druhou stranu zní velice dobře.
  • Tak jsem se podíval na video updates. Začínám nabývat dojmu, že Kingdom Come nesehnala vydavatele jednoduše proto, že Danově angličtině nikdo nerozuměl.
    • nekromant33
      Myslím že by ses měl podívat na některá videa s tvůrci z neanglicky mluvících studií, takovej Yerli nebo kdokoliv z CDP Red má mnohem míň srozumitelnej přízvuk než Dan. I několik lektorů na různých vysokých školách jsem u výslovnosti pousmíval víc než u warhorse videí. Nevím jestli zrovna ty, ale na internetu si hraje na frajera každej a vůbec bych se nedivil kdyby většina těch co na ten přízvuk tady v diskuzi pi*ujou sami nedají v konverzaci s rodilým mluvčím správně gramaticky a výslovnostně dohromady jedinou větu. Elitářství si můžeš dovolit tak mezi lidma který tě znají osobně a může to na ně působit. Tady seš za koko*a.
      • Heh, elitářství? Když umíš malou násobilku, cítíš se jako elita? *4*
        • nekromant33
          Jestli srovnáváš ovládnutí jazyka na tolik, abys mohl pefektní a bohatou angličtinou pitchovat takovejhle projekt a malou násobilku, pak je to označení na místě.
          • Kdo mluvil o perfektní a bohaté angličtině?
            • Predpokladas spatne.
            • nekromant33
              Přepokládám že to je tvoje představa jak by měl Dan anglicky umět aby mohl mluvit na veřejnosti, v nejhorším případě v tvé analogii násobilka velká... na asertivitu tu moc čas nemám. Ale už jen to, že ses v předchozím příspěvku chytl jednoho slova mě asi stačí ke štěstí.
    • Nevim co to kecas, protoze Danova anglictina mi prijde naprosto v poradku. ALE i kdyby nebyla, jakoze ty jsi neposlal jediny priklad ze neni, bylo by to jedno. Na Kickstarter jsem neposilal penize za odmenu jak kdo umi anglicky, ale protoze chci tu zatracenou hru, ktera s tim ma pramalo spolecneho. A vis co? I kdybys umel anglicky lip nez on (jakoze neumis), jsi naprosto nicotny, zbytecny a neuspesny clovek. Jak to vim? Protoze nikdo normalni a uspesny by tady nemel cas a ani potrebu hazet takovy kecy do fora jako ty, ty ubozaku :D ale byl by naopak nad veci i kdyby Dan mluvil velsky..
      • Mám rád laskavý křesťanský humor. *4*
    • Horko těžko by si to odříkal stejně ty naše opičko z východu :)
      On se totiž tvůj přízvuk od jeho nijak zvlášť neliší :)
      • Můžeš se s Trolldou na to složit. *4*
        • Ty naše chudinko :) sám proti všem.Bojuj trotle bojuj ! :)
          • Nemůžu, mám rande s tvojí mámou. *4*
            • Jak bys chtěl, aby se jmenoval tvůj nový bratříček nebo sestřička? *4*
            • Ach ti náctiletí :) Možná si to neuvědomuješ, ale tímhle urazíš maximálně tak děcka ve svém věku, ale dobrý shazuj se dále dítě :)
            • Skončil, prý jsi v posteli lepší než já a už se se mnou nechce vidět. C'est la vie. *5*
            • Jestli si se chtěl shodit ještě více tak si nepochybně uspěl :)
              Gratulace chudáčku, dostal jsi se na dno, ale věřím, že tvůj trotling ještě neskončil :)
    • Blue.Shark
      Dworkin...se stim smiř! *1*
      • Nidky, Zmikunde! *1*
    • USER47
      Velká část lidí pohybujících se ve vysokejch pozicích nadnárodních korporací mluví zhruba stejně. Sami žertují, že oficiální jazykem byznysu je díky multinacionálnímu prostředí "bad english".

      Danova angličtina zcela určitě nepůsobí nijak mimózně při komunikaci s publisherama. Výslovnost není nijak skvělá, ale rozumět tomu je, a o to jde především.
      • Tak mi pověz, jak je možné, že třeba pánové z CD Projektu mají _řádově_ lepší výslovnost než Dan Vávra. A to je jen příklad, protože se mi nechce hledat rozhovory s jinými vývojáři. Je to divný, ne? Proč si u nich neřekli: "No jooo, rozumět tomu jde, tak proč bychom se to učili pořádně vyslovovat?" Já ti řeknu, proč si to neřekli. Protože nejsou blbí a protože vědí, že umět správně vyslovovat je jako čistit si pořádně zuby. Když to neděláš a neseš zajímavej produkt, tak tě s tím nikdo nevykopne, ale plusové body tedy rozhodně sbírat nebudeš.
        • Hanzales
          Já zase viděl pár rozhovorů s vývojáři, kde si člověk bez anglických titulků dole ani neškrtl, jak jim nebylo kolikrát rozumět. Já se taky občas divím, když někdy lidi mluví anglicky mnohem lépe, mnohem plynuleji, mají mnohem větší slovní zásobu, ale intonace a přízvuk je až do uší bijící. Na druhou stranu chápu, že někdo na to cit má a někdo prostě nemá, no. Pokud si člověk netvoří výslovnost vlastní a sdělenému textu rozumí dokonale i méně zkušený angličtinář, pak fakt nevím, co a proč řešit. Myslím, že úroveň Danovy angličtiny s investorama fakt nemá lautr nic společného, jen ti dnešní investoři hledají něco krapet jiného a "jistého" (případně na mobily) :P Ale hráči ukázali, že o takové hry stále zájem je a veliký, což je jedině dobře.
        • Potenciálního vydavatele zajímají úplně jiné věci, než výslovnost. A co se týče CD Projektu, co takhle opačný příklad, frankofonní Kanaďani z Ubi/Eidos Montreal. Jejich angličtina s hustým francouzským přízvukem, to je teprve lahůdka. A nezdá se mi, že by jim to bránilo v tvorbě velice úspěšných AAA her.
          • Myslím, že nejen ty zaměňuješ "přízvuk" za "výslovnost". Není to jedno a totéž.

            Potenciálního vydavatele zajímá v prvé řadě to, kolik mu projekt vydělá peněz. A pokud je předpoklad, že mu jich vydělá dost, tak mu ten projekt může jít pitchovat třeba pochcanej a pozvracenej bezdomovec. Čím menší je ten předpoklad, tím větší roli hraje dojem, který se podaří u vydavatele vyvolat. Dál už si odvozuj sám.
    • Čím míň je angličtina zasraná přízvukama, tím víc jí jde rozumět. Mi právě přijde hodně srozumitelná už jenom proto, že tam nepřevaluje žádné slovo v puse hodinu. Ale uznávám, že to je třeba tím, že sem Čech. Když dám příklad ruského přízvuku, tak ten sice zní strašně, ale často slova vyslovujou jasně, což se o Britech teda říct nedá.
      • To je jak rict, ze cestina je zasrana mekkejma souhlaskama. Ono to bez nich taky jde a dost mozna je to pro cizince jednodussi.
        • Ne, to je jak říct, že pražákům nejde rozumět. Měkké souhlásky jsou snad součástí češtiny a z přízvukem to nemá co dělat.
      • já Danovi rozumím v klidu, sem tam nejaký slovou nepochytim ,ale to je tim že já neumim uplně skvěle anglicky, ale je mu rozumět uplně v klidu.
    • Veskoslav
      Je zvláštní, že Danovu angličtinu řeší jenom Češi a povětšinou ještě takoví, co řeknou Hello, my name is potatoe.
      • Ano. Na zapade se tak nejak predpoklada, ze opice z vychodu mluvej jako prasata. Ovsem s predsudky je radno bojovat, ne je posilovat.
        • Veskoslav
          Co to meleš proboha? Slyšel jsi někdy mluvit angličana nebo američana? Třeba taková "velšká" angličtina je vyloženě lahůdka pro porozumění. Tudíž pomalu se Londýňan nedorozumí s Velšanem. A opice z východu mluví jako prasata? Ty budeš nějaký hodně zamindrákovaný debílek, co si myslí, že o nás tak smýšlejí. Asi jsi nevytáhl svou prrdel z té vesnice, kde bydlíš..... *7*A ano znám dost lidí ze "Západu" osobně, v červenec-srpen pracovní stáž Německo a Británie. A jediní, koho serou na Západě, tak jsou Poláci a Rusové a cikáni, ale ty nesnáší všude.
          • Ty ses ale naivka. :)
            • Jack1947
              Tak Veska rad Vavru a jeho vous no booze, kazdy sme naky. *4*
        • wenceslaus
          Nemyslím, že to vidí právě takhle.
          • A kolik jich osobne znas?
            • A hele, jaksi ti došly argumenty *4*
            • A ještě teda dodám k předsudkům: Pár jich nemá rádo muslimy, pár jich nemá rádo cikány ale jinak takovéto předsudky nemaj, v tom seš sám *3*
            • Já znám Anglićanů asi 200, moje angličtina má k ideálu sakra daleko (gramatika ujde, výslovnost zhruba jak Danova) a neslyšel jsem jediného Angličana kritizovat *3* Občas se ušklíbnou a opraví moju výslovnost, když je hodně špatná, ale jinak jim to nevadí a občas i pochválí, že jsem schopný mluvit plynule a rozumět všemu (včetně Skotů, Irů a Velšanů).
            • wenceslaus
              Kolik vydavatelů? :-) Rodilých mluvčích znám asi tak 5 (některý nevídám pravidelně).
    • Já jsem mu tedy velice dobře rozuměl vše a ještě shledávám jeho přízvuk roztomile/zábavný.
    • Najdi mi nějaký relevantní komentář (od nečecha) k těm videím, kde si někdo stěžuje na Danovu angličtinu.
      • Takže nic? Ok, díky za neodpověď.
        • Mozna by to chtelo nezit svuj zivot jen na internetu :). Nebo aspon pocitat s tim, ze ostatni maji i jine zajmy, nez tu viset. Nicmene k veci. 13.000 komentaru cist zadarmo nebudu. Pokud mas na to cas a chut, precti si je sam.
          • Nemáš pravdu a ještě k tomu jsi hloupý.
            • Nemáš pravdu, jsi hloupý, odbíháš od tématu, jsi líný hledat a podložit své argumenty nějakými fakty a evidentně si mě s někým pleteš protože tvůj přítel zcela jistě nejsem.
            • A napsat prispevek na internet a myslet si, ze kdyz ten druhej hned neodpovi, tak odpovidat nehodla, je podle tebe co? Vrchol inteligence? Spis tuposti, priteli.
          • Já jsem je tedy shodou okolností četl všech 13,225 a ani jeden tedy kromě čechů si na Danovu výslovnost nestěžoval *3*
            • Jsi hodne dobry, ze si venoval cas 13.225 komentarum.
            • Blahopreju k tomu uctyhodnemu vykonu :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit